Broumovsko

Úterý 16.leden 2018

Poslední aktualizace17.01.2018 04:49

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 1. do 3. září

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 1. do 3. září

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 1. do 3. září
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Všechny strany

zahrZahrádkářská výstava, poslední koncert festivalu Za poklady Broumovska, výstava uměleckých kovářů, jeden undergroundový a jeden rockový festival, varhanní koncert, míčový desetiboj a všestranný trojboj. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 1. do 3. září konají na Broumovsku.

V bukovickém sportovním areálu se v pátek a v sobotu bude konat 13. ročník Míčového víceboje. Na již přihlášené týmy čeká deset míčových disciplín.

Od pátku do neděle se v Teplicích nad Metují koná 13. regionální Zahrádkářská výstava. Jsou připraveny expozice regionálních zahrádkářských organizací, ukázky kaktusářů, citrusářů či bonsajistů. Každý den bude také probíhat doprovodný program.

V undergroundovém klubu Eden v Broumově začne v pátek v 18 hodin vernisáž výstavy nazvané Okuje ještě žhavé. Své umění budou vystavovat umělečtí kováři David Szalay a Petr Vaněk a grafik Jan Pohorský. Na úvod promluví Jaroslav Erik Frič. Během vernisáže zahraje Jim Čert, který zde bude mít od 21 hodin samostatný koncert.

Výstava Okuje ještě žhavé je součástí festivalu Undergroundové kvílení II, který začne v V Edenu v sobotu v 16 hodin. Zahrají zde kapely Kabaret Dr. Caligariho, Umělá hmota, The Prostitutes a další. Festival je věnovaný památce Martina Jirouse.

V pátek ve 20 a ve 21:30 hodin se konají Noční hrané prohlídky benediktinského kláštera v Broumově. Letošním tématem prohlídek je stavitelství a baroko. Pořadatelé doporučují se předem objednat.

Ve výstavní síni Café Herzog v Broumově zahájí v pátek v 16:30 hodin Město Broumov ve spolupráci s Petrem Bergmannem výstavu Krkonoše. Sběratel Petr Bergmann sestavil ze svých sbírek místopisné grafiky, starých map a dobových pohlednic výstavu zaměřenou na dobová vyobrazení Krkonoš. Výstava představuje mnohdy unikátní grafiky, které ve své většině nejsou veřejnosti známy. Výstava potrvá do 30. září.

Na volejbalových kurtech v Teplicích nad Metují se v sobotu hraje turnaj nazvaný O štít Teplických skal. Prezentace týmů je od 8:30, hrát se začne v 9 hodin.

Na letišti v Broumově se v sobotu koná Memoriál Jiřího Janečka a Petra Nováka, což je závod v běhu na 2 kilometry, jízdě na kole do Božanova a zpět a vypití různých nápojů. Start je v 10 hodin.

V údolí pod barokním zámečkem Skály na Bischofsteinu leží Studnice zvaná Drajborna, která je součástí obce Jívka - Vernéřovice. U stodoly za chalupou č. p. 149 začne v sobotu v 10:30 hodin vernisáž čtyřiadvacetihodinové výtvarné výstavy Drajborna sobě.

Sbor dobrovolných hasičů v Suchém Dole zve v sobotu na rockový festival Dunění rockových tamtamů, který se uskuteční v areálu fotbalového hřiště TJ Sokol Suchý Důl. První kapela spustí své dunění ve 14 hodin.

V Jetřichově na horním hřišti se v sobotu bude soutěžit o nejlepší zvěřinový guláš. Program začne ve 14 hodin. Kromě vaření bude přehlídka loveckých psů, ukázka sokolníků a vystoupí i živá hudba.

Poslední koncert Varhanního léta začne v sobotu v 15:30 hodin v kostele Panny Marie Pomocné v Teplicích nad Metují. Na varhany bude hrát Ladislav Šikut.

Závěrečný koncert festivalu Za poklady Broumovska rozezní stejně jako vloni kostel sv. Vojtěcha v broumovském benediktinském klášteře. V sobotu 2. září tady od 18 hodin vystoupí s Jazzovou mší Karla Růžičky komorní sólisté Karla Růžičky, Škampovo kvarteto, klavírista Jakub Dvořáček, Kühnův smíšený sbor a Marek Vorlíček.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

V krajských porodnicích se vloni narodilo 3 130 dětí, z toho bylo 17 dvojčat

V krajských porodnicích se vloni narodilo 3 130 dětí, z toho bylo 17 dvojčat

V nemocnicích Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje přišlo vloni na svět celkem 3 130 mimi...

Aplaus vestoje pro Police Symphony Orchestra

Aplaus vestoje pro Police Symphony Orchestra

Novoročním koncertem Police Symphony Orchestra (PSO) zahájilo toto 65členné hudební těleso svoji osm...

Do druhého kola prezidentských voleb postoupili Drahoš a Zeman. Voliči na Broumovsku měli podobný názor

Do druhého kola prezidentských voleb postoupili Drahoš a Zeman. Voliči na Broumovsku měli podobný názor

Jiří Drahoš a Miloš Zeman postoupili do druhého kola prezidentských voleb. O tom, který z nich se na...

Děti natáčejí vzpomínky broumovských pamětníků

Děti natáčejí vzpomínky broumovských pamětníků

Na čem v těchto dnech pracují děti základních a středních škol na Broumovsku? Jak poznávají paměť mí...

Mobilní aplikace IDS přináší nové služby pro cestující

Mobilní aplikace IDS přináší nové služby pro cestující

Cestování veřejnou dopravou ve východočeském regionu se přizpůsobuje současným trendům. Pardubický a...

Doporučujeme

Obchvat Broumova a měšťanský pivovar. Co dále?

hejtmm

V Broumově jsou dva velké problémy, na kterých je třeba vytrvale a dlouhodobě pracovat. Jedná se o obchvat Broumova (o něm se mluví desítky let) a areál měšťanského pivovaru...celý článek

Poslední komentáře