Broumovsko

Sobota 18.listopad 2017

Poslední aktualizace18.11.2017 04:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 1. do 3. září

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 1. do 3. září

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 1. do 3. září
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Všechny strany

zahrZahrádkářská výstava, poslední koncert festivalu Za poklady Broumovska, výstava uměleckých kovářů, jeden undergroundový a jeden rockový festival, varhanní koncert, míčový desetiboj a všestranný trojboj. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 1. do 3. září konají na Broumovsku.

V bukovickém sportovním areálu se v pátek a v sobotu bude konat 13. ročník Míčového víceboje. Na již přihlášené týmy čeká deset míčových disciplín.

Od pátku do neděle se v Teplicích nad Metují koná 13. regionální Zahrádkářská výstava. Jsou připraveny expozice regionálních zahrádkářských organizací, ukázky kaktusářů, citrusářů či bonsajistů. Každý den bude také probíhat doprovodný program.

V undergroundovém klubu Eden v Broumově začne v pátek v 18 hodin vernisáž výstavy nazvané Okuje ještě žhavé. Své umění budou vystavovat umělečtí kováři David Szalay a Petr Vaněk a grafik Jan Pohorský. Na úvod promluví Jaroslav Erik Frič. Během vernisáže zahraje Jim Čert, který zde bude mít od 21 hodin samostatný koncert.

Výstava Okuje ještě žhavé je součástí festivalu Undergroundové kvílení II, který začne v V Edenu v sobotu v 16 hodin. Zahrají zde kapely Kabaret Dr. Caligariho, Umělá hmota, The Prostitutes a další. Festival je věnovaný památce Martina Jirouse.

V pátek ve 20 a ve 21:30 hodin se konají Noční hrané prohlídky benediktinského kláštera v Broumově. Letošním tématem prohlídek je stavitelství a baroko. Pořadatelé doporučují se předem objednat.

Ve výstavní síni Café Herzog v Broumově zahájí v pátek v 16:30 hodin Město Broumov ve spolupráci s Petrem Bergmannem výstavu Krkonoše. Sběratel Petr Bergmann sestavil ze svých sbírek místopisné grafiky, starých map a dobových pohlednic výstavu zaměřenou na dobová vyobrazení Krkonoš. Výstava představuje mnohdy unikátní grafiky, které ve své většině nejsou veřejnosti známy. Výstava potrvá do 30. září.

Na volejbalových kurtech v Teplicích nad Metují se v sobotu hraje turnaj nazvaný O štít Teplických skal. Prezentace týmů je od 8:30, hrát se začne v 9 hodin.

Na letišti v Broumově se v sobotu koná Memoriál Jiřího Janečka a Petra Nováka, což je závod v běhu na 2 kilometry, jízdě na kole do Božanova a zpět a vypití různých nápojů. Start je v 10 hodin.

V údolí pod barokním zámečkem Skály na Bischofsteinu leží Studnice zvaná Drajborna, která je součástí obce Jívka - Vernéřovice. U stodoly za chalupou č. p. 149 začne v sobotu v 10:30 hodin vernisáž čtyřiadvacetihodinové výtvarné výstavy Drajborna sobě.

Sbor dobrovolných hasičů v Suchém Dole zve v sobotu na rockový festival Dunění rockových tamtamů, který se uskuteční v areálu fotbalového hřiště TJ Sokol Suchý Důl. První kapela spustí své dunění ve 14 hodin.

V Jetřichově na horním hřišti se v sobotu bude soutěžit o nejlepší zvěřinový guláš. Program začne ve 14 hodin. Kromě vaření bude přehlídka loveckých psů, ukázka sokolníků a vystoupí i živá hudba.

Poslední koncert Varhanního léta začne v sobotu v 15:30 hodin v kostele Panny Marie Pomocné v Teplicích nad Metují. Na varhany bude hrát Ladislav Šikut.

Závěrečný koncert festivalu Za poklady Broumovska rozezní stejně jako vloni kostel sv. Vojtěcha v broumovském benediktinském klášteře. V sobotu 2. září tady od 18 hodin vystoupí s Jazzovou mší Karla Růžičky komorní sólisté Karla Růžičky, Škampovo kvarteto, klavírista Jakub Dvořáček, Kühnův smíšený sbor a Marek Vorlíček.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přes noc zmizela ze stavby silnice vibrační deska

Přes noc zmizela ze stavby silnice vibrační deska

Po dosud neznámém pachateli krádeže části stavebního stroje za 170 tisíc korun z opravované silnice ...

Žehnání varhan v děkanském kostele sv. Petra a Pavla v Broumově

Žehnání varhan v děkanském kostele sv. Petra a Pavla v Broumově

V neděli 12. listopadu 2017 byla požehnáním rekonstruovaného královského nástroje v děkanském kostel...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 17. do 19. listopadu

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 17. do 19. listopadu

Divadelní představení pro děti i pro dospělé, Travesti show, Webrovkafest, prohlídky kláštera, konce...

Tomáš Jirman z Radešova zachránil život stařence. Právem mu patří uznání a titul Mladý hrdina

Tomáš Jirman z Radešova zachránil život stařence. Právem mu patří uznání a titul Mladý hrdina

V pondělí v podvečer se v obřadní síni Městského úřadu v Polici nad Metují konalo milé a emotivní se...

Paralet, Ryba Badys, Špinavý záda, Pal vocuď. Tyto a další songy zazpívá v Edenu Hudba Praha band

Paralet, Ryba Badys, Špinavý záda, Pal vocuď. Tyto a další songy zazpívá v Edenu Hudba Praha band

V sobotu 18. listopadu od 20 hodin vystoupí v undergroundovém klubu Eden v Broumově Hudba Praha band...

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek

Poslední komentáře