Broumovsko

Pondělí 19.březen 2018

Poslední aktualizace20.03.2018 04:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 11. do 13. srpna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 11. do 13. srpna

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 11. do 13. srpna
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

popoPolická a Svatovavřinecká pouť, pokladový koncert, charitativní akce v Martínkovicích, program pro děti v Broumově i v Polici nad Metují, běžecké závody, volejbalový turnaj, koncerty. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 11. do 13. srpna konají na Broumovsku.

Každý čtvrtek do konce prázdnin bude na Chatě pod Korunou v Martínkovicích začínat v 16 hodin Dětské odpoledne. Bude připraven program pro děti od 6 do 12 let.

Tento týden probíhá hornový kurz a jeho účastníci každý den vystoupí pro veřejnost. Dnes a v pátek v 19 hodin v koncertním sále opatského křídla broumovského kláštera, v sobotu v 10 hodin na nádvoří a v 11:30 hodin opět v koncertním sále.

Recitál Slzy svatého Vavřince pod širým nebem, v rámci festivalu Jiráskův Hronov zase svede dohromady básníka, herce a textaře Miloně Čepelku a náchodské šansoniéry. Koncert začíná ve 21 hodin.

Pouťové atrakce, stánkový prodej, výstavy obrazů, zvířectva, citrusů a subtropických rostlin, přehlídka historických vozidel, ukázka řemeslných prací, koncerty, taneční zábava... To jsou tipy na program, který bude možné absolvovat během Polické poutě, která se koná od pátka do neděle. Jedním z koncertů je páteční Pouťová zábava, kdy v Pellyho parku od 19 hodin vystoupí Pavel Čadek a od 20 hodin Kamarádi osady 5. Podrobný program najdete na plakátu.

V pátek se koná druhý z Letních malířských workshopů v polské Nowé Rudě. Pro zájemce ve věku od 15 do 18 let je odjezd z Broumova v 9 hodin u kanceláře Informačního centra na náměstí v Broumově. V rámci workshopu je zdarma zajištěno občerstvení, doprava a veškeré malířské potřeby.

V pátek v 18 hodin začne v restauraci Vyhlídka na Janovičkách Hudební večer rozmanitých melodií. Hrají Bohuslav Vlk a Jiří Bek, zpívat bude Eva Ducháčová.

Další koncert festivalu Varhanní léto začne v pátek v 19 hodin. V kostele Nanebevzetí P. Marie v Polici nad Metují bude hrát Ondřej Valenta.

Pravidelným programem prázdnin je Páteční muzika v klášterní kavárně Café Dientzenhofer v Broumově. Vystoupení muzikantů začne v 19 hodin.

V pátek a v sobotu ve 20 a 21:30 hodin začínají Noční prohlídky broumovského kláštera. Ty jsou tematicky zaměřeny na momenty života v klášteře.

Pro obrovský zájem turistů, kteří na Broumovsko míří z celé Evropy, jsou letos otevřeny broumovské kostely veřejnosti po dobu celých letních prázdnin. Vstupné je dobrovolné a půjde předně na opravu těchto barokních skvostů. Časový harmonogram jednotlivých otevřených kostelů najdete na plakátě.

Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují na tento víkend pro návštěvníky připravilo aktivní zónu, samoobslužné interaktivní dílny, kde si mohou návštěvníci zdarma vybrat z několika výtvarných technik a vytvořit si tak originální dílo.

V Hronově na hřišti u sokolovny se v sobotu hraje volejbalový turnaj smíšených družstev. Hrát se začne v 9 hodin.

V sobotu v 10 hodin odstartuje na Janovičkách Běh Javořími horami. Běží jen dospělé kategorie a běží se na Ruprechtický Špičák a zpět.

Na náměstí v polské Nowé Rudě začnou v sobotu v 10 hodin Polsko-české zábavy s kávou. Jak už název napovídá, bude se ochutnávat káva a regionální potraviny, připraven je i hudební program.

Michalka je desetiletá holčička a má od narození neznámou nemoc připomínající dětskou mozkovou obrnu. Na fotbalovém hřišti v Martínkovicích se v sobotu od 13 hodin koná charitativní akce nazvaná Benefiční odpoledne pro Míšu Zahradníkovou. Výtěžek ze vstupného a prodeje občerstvení bude předán rodičům Míši a použit bude na nákup speciálního vertikalizačního stojanu. Akce začíná ve 13 hodin.

V Café baru Kalírna v Adršpachu se koná v sobotu Svatovavřinecká pouť. Na palouku u chalupy bude od 13 hodin probíhat jarmark, od 15 hodin bude hrát Swing sextet z Náchoda a ve 20 hodin začne zábava s kapelou Adept blues band.

V Galerii Dům v klášterní zahradě v Broumově začne v sobotu v 17 hodin vernisáž výstavy Jaromíra Novotného nazvaná Vícehlas. Výstava potrvá do 24. září.

Festival Za poklady Broumovska bude pokračovat sedmým koncertem, který se uskuteční v sobotu 12. srpna v kostele sv. Barbory v Otovicích, kde od 18 hodin vystoupí izraelský hornista Saar Berger, čeští hornisté Zuzana Rzounková a Petr Hernych a klavíristka Jana Goliášová.

V zahradě broumovského kláštera začne v neděli v 10 hodin zábavný program pro děti nazvaný Pohádkové putování pro děti. Děti si vyzkouší své dovednosti a potom je čeká odměna.

V 1. kole fotbalové 1.A třídy se v neděli od 17 hodin utká Spartak Police nad Metují s Dobruškou.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Vzpomínky broumovských pamětníků ožijí díky projektu Příběhy našich sousedů

Vzpomínky broumovských pamětníků ožijí díky projektu Příběhy našich sousedů

V úterý 20. března od 16 hodin se v sále Dřevník broumovského kláštera uskuteční slavnostní prezenta...

Spisovatelka Ivanka Devátá besedovala s broumovskými seniory

Spisovatelka Ivanka Devátá besedovala s broumovskými seniory

Ve čtvrtek 15. března se v Centru sociálních služeb Naděje v Broumově uskutečnila beseda se spisovat...

Alois Jirásek a Karel Čapek v broumovské knihovně

Alois Jirásek a Karel Čapek v broumovské knihovně

Ve čtvrtek 22. února 2018 se uskutečnila v Městské knihovně v Broumově přednáška o Aloisi Jiráskovi ...

Komponovaný program s Marcelem Zmožkem a Zbigniewem Czendlikem na Střelnici

Komponovaný program s Marcelem Zmožkem a Zbigniewem Czendlikem na Střelnici

V pondělí 12. března se na sále Střelnice v Broumově uskutečnil komponovaný program s Marcelem Zmožk...

Historické hřbitovy očima návštěvníka výstavy

Historické hřbitovy očima návštěvníka výstavy

Přiznávám, že mne výstava s názvem Historické hřbitovy nelákala. Historii mi znechutili ve škole a "...

Doporučujeme

Zakladatelka PSO Petra Soukupová je ve finále hlasování Nadace Via o Cenu Via Bona

petra

Nadace Via vybrala 15 nejinspirativnějších příběhů dobra za poslední rok. Z těchto příběhů pěti kategorií vzejdou držitelé letošní filantropické Ceny Via Bona. Veřejnost může na webu www.cenaviabona.cz vybrat ten nejsilnější z nich. Jednou z finalistek v kategorii Mladý srdcař je zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová!... celý článek

Poslední komentáře