Broumovsko

Pondělí 23.červenec 2018

Poslední aktualizace23.07.2018 04:53

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 13. do 15. dubna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 13. do 15. dubna

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 13. do 15. dubna
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Všechny strany

huthutTTTKoncert Jaroslava Hutky, dvě divadelní představení, tři kina, besedy, fotbal, trh, volejbal, program pro děti. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 13. do 15. dubna konají na Broumovsku.

V Městské knihovně v Broumově dnes představí autor Petr Bergmann svoji knihu Bezděkovský kostelíčku o životních osudech Sigismunda Broušky. Beseda začne v 17 hodin.

Plať za to, co vyhodíš je název besedy spojené s přednáškou, která dnes v 17:30 hodin začne v Pellyho domech v Polici nad Metují. Beseda je určena pro všechny občany Police nad Metují a je zaměřena na nové možnosti v problematice třídění odpadů a představení chytrého systému evidence odpadů.

Dnes v 18 hodin začne v Kreslírně bývalého klášterního gymnázia v Broumově v rámci pořadu Dialog Café extra premiéra pásma krátkých animovaných filmů, které v klášteře Broumov vytvoří studenti tří uměleckých škol během týdenního workshopu. Filmy vzniknou technikou tzv. pixilace. Po promítání bude následovat diskuze s autory.

V Kolárově divadle v Polici nad Metují se dnes bude promítat český film Do větru. Jedná se o příběh tří mladých lidí odehrávající se během letní plavby kolem řeckých ostrovů. Začátek filmu je v 10 hodin.

V pátek v 18 hodin začne v konferenčním sále Infocentra v Broumově cestopisná beseda Nádherná Albánie. Přednáší Libor Drahoňovský. Během besedy se dozvíte mnohé zajímavosti, procestujete horské scenerie a unikátní jezera Ochrid a Prespa, navštívíte historická města Berati a Gjirokaster, ale také spoustu dalších zajímavých míst.

Na polickém Masarykově náměstí začne v sobotu v 8 hodin Jarní trh. Při této příležitosti zve Regionální muzeum v Náchodě do staré školy Dřevěnky na komentované prohlídky. Ty budou probíhat od 9 do 12 hodin. Starou školou vás provede odborný pracovník Regionálního muzea v Náchodě Jan Tůma.

Ve Sportovní hale na Spořilově v Broumově začne v sobotu v 8 hodin Jarní volejbalová dvanáctihodinovka. Je to populární turnaj týmů registrovaných i neregistrovaných hráček a hráčů a zároveň příležitost pro setkání všech příznivců volejbalu.

Dům dětí a mládeže Ulita Broumov pořádá v sobotu ve své keramické dílně kurz s názvem Zkus být na chvíli hrnčířem. Začne se v 9 hodin a stačí si vzít s sebou pracovní oděv a svačinu.

V sobotu a v neděli se v konferenčním sále Infocentra v Broumově budou promítat filmy. V sobotu to bude od 15 hodin animovaný film pro děti Sherlock Koumes a v neděli od 18 hodin komedie Fakjů pane učiteli 3.

V sobotu a v neděli na Broumovsku dvakrát vystoupí Divadelní soubor J. K. Tyl z Meziměstí se svojí nastudovanou hrou Rodina je základ státu. V sobotu představení uvede v kulturním domě v Křinicích od 19 hodin a v neděli od 17 hodin v Obecním domě v Machově.

Legendární folkový hudebník, skladatel a písničkář Jaroslav Hutka zahraje v sobotu v undergroundovém klubu Eden v Broumově. Koncert začíná ve 20 hodin.

Pro velký úspěch se v Ruprechticích opakuje Oldies party Petra Cirkla. Písničky z 80. a 90. let začne v Penzionu Ruprechtice pouštět v sobotu od 20 hodin.

Nedělní 17. hodina patří fotbalu. V Broumově na Stadionu Opočenského přivítá v zápase 1.A třídy Slovan Roudnici nad Labem. V předzápase se od 14:30 hodin utká dorost Slovanu Broumov s týmem Kostelec/Častolovice. Spartak Police nad Metují se zase od zmíněných 17 hodin poměří se Spartakem Kobylice.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

V Polici nad Metují začaly příměstské tábory

V Polici nad Metují začaly příměstské tábory

Město Police nad Metují získalo v loňském roce dotaci na pořádání příměstských táborů s cílem podpoř...

Panonia

Panonia

Přemýšlel jsem o té pověstné první větě, která má čtenáře chytit a nepustit. A napadlo mě začít od A...

V Literárním domku v klášterní zahradě je živo i o prázdninách

V Literárním domku v klášterní zahradě je živo i o prázdninách

Literární domek v zahradě broumovského kláštera v těchto dnech obývají manželé Ester a Milan Staří. ...

Kdepak jsi byl, čápe?

Kdepak jsi byl, čápe?

"Kdepak jsi byl?" musela nepochybně minulý týden zaznít otázka na čapím hnízdě v Meziměstí. Jeden z ...

Z Police nad Metují po kuestách na slavné "slavenské kamenné hřiby"

Z Police nad Metují po kuestách na slavné "slavenské kamenné hřiby"

Tak tu máme další tip na geologicky zaměřený výlet po zajímavostech Národního Geoparku Broumovsko. T...

Doporučujeme

V areálu broumovského kláštera byla otevřena restaurace U Tří růží

barof

V pátek 29. června byla v areálu kláštera v Broumově otevřena restaurace U Tří růží. Restaurace bude součástí konceptu Baroque, který spojuje atmosféru jedinečných míst po celé České republice s vynikající gastronomií zaměřenou na tradici v moderním pojetí... celý článek

Poslední komentáře