Broumovsko

Pátek 22.červen 2018

Poslední aktualizace25.06.2018 04:45

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. srpna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. srpna

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. srpna
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Všechny strany

petrTRockový festival Rockstock, dvě představení hry HRA-NIC-e, další koncert festivalu Za poklady Broumovska, cyklistický závod Okolo Broumova, volejbalový Memoriál Slávky Streubelové, "petrovické zatáčky", přednášky o lékařství či o Romech. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 18. do 20. srpna konají na Broumovsku.

Každý čtvrtek do konce prázdnin bude na Chatě pod Korunou v Martínkovicích začínat v 16 hodin Dětské odpoledne. Bude připraven program pro děti od 6 do 12 let.

Nejznámější český kardiochirurg a přednosta pražského IKEM Mudr. Jan Pirk přiveze do Police nad Metují přednášku s názvem Experimenty lékařů na sobě. Netypickou sondu do dějin medicíny můžete slyšet už dnes od 18 hodin na sále Pellyho domů v Polici nad Metují.

Pravidelným programem prázdnin je Páteční muzika v klášterní kavárně Café Dientzenhofer v Broumově. Vystoupení muzikantů začne v 19 hodin.

V pátek ve 20 a ve 21:30 hodin se konají Noční hrané prohlídky benediktinského kláštera v Broumově. Letošním tématem prohlídek je stavitelství a baroko. Pořadatelé doporučují se předem objednat. Mimořádné Opatské prohlídky zaměřené na opaty broumovského kláštera se v sobotu konají v těchto časech: 9:30, 10:30, 11:30, 13:30, 14:30, 15:30. Pro změnu Noční prohlídky se ve známé časy konají v sobotu.

V tenisovém areálu v Bukovici se v sobotu bude hrát Turnaj čtyřher. Přihlášky posílejte na kontakt na plakátu. Hrát se začne v 8 hodin.

Na volejbalových kurtech na Dětském hřišti v Broumově začne v sobotu v 8 hodin už 39. ročník jednoho z nejstarších turnajů na antuce - Memoriál Slávky Streubelové. Hrají smíšená mužstva.

Další smíšený volejbalový turnaj se hraje ve Velkém Dřevíči. Zde se v sobotu začne hrát v 9 hodin.

V sobotu v 10 hodin odstartuje ze dvora Šolcovny v Hejtmánkovicích 7. ročník cyklistického závodu Okolo Broumova. Celá trasa měří téměř 61 kilometrů, startovat však mohou i tříčlenné štafety. Po skončení závodu se přímo na fotbalovém hřišti v Hejtmánkovicích asi od 18 hodin uskuteční Sousedské posezení.

V sobotu ve 14 hodin se uzavře doprava v úseku "petrovických zatáček" v Polici nad Metují a silnice bude patřit příznivcům in-line bruslení a koloběžek. Pro děti bude uspořádán v 15:45 hodin závod. Koloběžky si můžete vypůjčit i na místě.

Série letních sobotních koncertů hudebního festivalu Za poklady Broumovska bude pokračovat v sobotu 19. srpna. V martínkovickém kostele sv. Jiří a Martina vystoupí od 18 hodin Zemlinského kvarteto s mezzosopranistkou Evou Garajovou. Vstupné na koncert bude dobrovolné.

Výjimečná zpěvačka a houslistka z Moravy, držitelka ceny Anděl 2005 a 2013 v kategorii world music Jitka Šuranská vystoupí v sobotu v přírodním divadle De Spiel ve Velkém Poříčí. V případě deště se koncert uskuteční na sále obecního domu. Koncert začne v 18 hodin.

V sobotu v 18 hodin na Dětském hřišti v Broumově začne hudební festival rockových kapel Rockstock. Na pódiu se vystřídá pět kapel. Program zahájí broumovská kapela Vivian, kterou vystřídá Temper. Ve 20:20 zahrají Streetmachine, následovat bude skupina Big dog a rockový večer zakončí od 22:45 hodin Wajnot?.

V sále Dřevník v broumovské klášterní zahradě začne v sobotu v 19 hodin repríza pro veřejnost divadelní hry HRA-NIC-e. Hudebně-divadelní projekt HRA-NIC-e mapující (nejenom) tisíciletou historii Broumovska vypráví o nutnosti vlastního zakotvení a získání kořenů, o hranicích na mapách i v lidských srdcích. Je také pokusem pohlédnout na události minulé s nostalgií i s humorem. Kromě profesionálních tvůrců se na představení podílejí i místní amatérští herci. V představení kromě dobové živé hudby znějí také skladby Jiřího Pavlici a písně Karla Plíhala. Derniéra hry se uskuteční hned druhý den ve stejný čas a na stejném místě.

Na Zámku Adršpach bude v neděli od 10 do 17 hodin probíhat Výstava sov. Bude doplněna přednáškou.

Odpolední posezení se swingem se jmenuje hudební program, který začne na Zděřině v neděli v 15 hodin. Hrát bude JK Band Pardubice.

Historické kořeny Romů a holocaust Romů je téma přednášky romisty Michala Mižigára. Začíná se v Congress centru Veba v Broumově v neděli v 18 hodin.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Dvaadvacátá Broumovská kytara byla rekordní

Dvaadvacátá Broumovská kytara byla rekordní

Po dvaadvaceti letech se pořadatelé hudebního festivalu Broumovská kytara, ti minulí i současní, doč...

Pět mladých sokolů létá nad Broumovskem

Pět mladých sokolů létá nad Broumovskem

V polovině června bylo na hnízdištích sokolů ve skalních rezervacích Broumovska živo. Celkem pět mlá...

Vzhůru na Žaltman

Vzhůru na Žaltman

V rámci poznávání Národního geoparku Broumovsko se tentokrát vydáme na lokalitu, která se rozkládá a...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. června

Svatojánský jarmark ve Žďáru nad Metují, Běh z Police do Police, oslava výročí hasičské zbrojnice v ...

Nejmladší fotbalisté Broumova mají za sebou první mistrovskou sezónu v životě

Nejmladší fotbalisté Broumova mají za sebou první mistrovskou sezónu v životě

Mladší přípravka, to jsou holky narozené v roce 2008 a mladší a kluci 2009 a mladší. Většina z nich ...

Doporučujeme

Broumov má questy. Nový turistický produkt láká k návštěvě turisty, na své si ale přijdou i místní

IMG 0208 kopie

Město Broumov má dva nové turistické okruhy. Slavnostní otevření pro odbornou veřejnost se uskutečnilo v pátek 8. června ve výstavní síni LOKART. Po krátké prezentaci, proč a jakým způsobem se Město Broumov rozhodlo této myšlence dát hmotnou podobu, starosta města Jaroslav Bitnar symbolicky přestřihl pásku a společně se pak se všemi vydal jeden quest vyzkoušet na vlastní kůži... celý článek

Poslední komentáře