Broumovsko

Úterý 19.září 2017

Poslední aktualizace20.09.2017 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. srpna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. srpna

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. srpna
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Všechny strany

petrTRockový festival Rockstock, dvě představení hry HRA-NIC-e, další koncert festivalu Za poklady Broumovska, cyklistický závod Okolo Broumova, volejbalový Memoriál Slávky Streubelové, "petrovické zatáčky", přednášky o lékařství či o Romech. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 18. do 20. srpna konají na Broumovsku.

Každý čtvrtek do konce prázdnin bude na Chatě pod Korunou v Martínkovicích začínat v 16 hodin Dětské odpoledne. Bude připraven program pro děti od 6 do 12 let.

Nejznámější český kardiochirurg a přednosta pražského IKEM Mudr. Jan Pirk přiveze do Police nad Metují přednášku s názvem Experimenty lékařů na sobě. Netypickou sondu do dějin medicíny můžete slyšet už dnes od 18 hodin na sále Pellyho domů v Polici nad Metují.

Pravidelným programem prázdnin je Páteční muzika v klášterní kavárně Café Dientzenhofer v Broumově. Vystoupení muzikantů začne v 19 hodin.

V pátek ve 20 a ve 21:30 hodin se konají Noční hrané prohlídky benediktinského kláštera v Broumově. Letošním tématem prohlídek je stavitelství a baroko. Pořadatelé doporučují se předem objednat. Mimořádné Opatské prohlídky zaměřené na opaty broumovského kláštera se v sobotu konají v těchto časech: 9:30, 10:30, 11:30, 13:30, 14:30, 15:30. Pro změnu Noční prohlídky se ve známé časy konají v sobotu.

V tenisovém areálu v Bukovici se v sobotu bude hrát Turnaj čtyřher. Přihlášky posílejte na kontakt na plakátu. Hrát se začne v 8 hodin.

Na volejbalových kurtech na Dětském hřišti v Broumově začne v sobotu v 8 hodin už 39. ročník jednoho z nejstarších turnajů na antuce - Memoriál Slávky Streubelové. Hrají smíšená mužstva.

Další smíšený volejbalový turnaj se hraje ve Velkém Dřevíči. Zde se v sobotu začne hrát v 9 hodin.

V sobotu v 10 hodin odstartuje ze dvora Šolcovny v Hejtmánkovicích 7. ročník cyklistického závodu Okolo Broumova. Celá trasa měří téměř 61 kilometrů, startovat však mohou i tříčlenné štafety. Po skončení závodu se přímo na fotbalovém hřišti v Hejtmánkovicích asi od 18 hodin uskuteční Sousedské posezení.

V sobotu ve 14 hodin se uzavře doprava v úseku "petrovických zatáček" v Polici nad Metují a silnice bude patřit příznivcům in-line bruslení a koloběžek. Pro děti bude uspořádán v 15:45 hodin závod. Koloběžky si můžete vypůjčit i na místě.

Série letních sobotních koncertů hudebního festivalu Za poklady Broumovska bude pokračovat v sobotu 19. srpna. V martínkovickém kostele sv. Jiří a Martina vystoupí od 18 hodin Zemlinského kvarteto s mezzosopranistkou Evou Garajovou. Vstupné na koncert bude dobrovolné.

Výjimečná zpěvačka a houslistka z Moravy, držitelka ceny Anděl 2005 a 2013 v kategorii world music Jitka Šuranská vystoupí v sobotu v přírodním divadle De Spiel ve Velkém Poříčí. V případě deště se koncert uskuteční na sále obecního domu. Koncert začne v 18 hodin.

V sobotu v 18 hodin na Dětském hřišti v Broumově začne hudební festival rockových kapel Rockstock. Na pódiu se vystřídá pět kapel. Program zahájí broumovská kapela Vivian, kterou vystřídá Temper. Ve 20:20 zahrají Streetmachine, následovat bude skupina Big dog a rockový večer zakončí od 22:45 hodin Wajnot?.

V sále Dřevník v broumovské klášterní zahradě začne v sobotu v 19 hodin repríza pro veřejnost divadelní hry HRA-NIC-e. Hudebně-divadelní projekt HRA-NIC-e mapující (nejenom) tisíciletou historii Broumovska vypráví o nutnosti vlastního zakotvení a získání kořenů, o hranicích na mapách i v lidských srdcích. Je také pokusem pohlédnout na události minulé s nostalgií i s humorem. Kromě profesionálních tvůrců se na představení podílejí i místní amatérští herci. V představení kromě dobové živé hudby znějí také skladby Jiřího Pavlici a písně Karla Plíhala. Derniéra hry se uskuteční hned druhý den ve stejný čas a na stejném místě.

Na Zámku Adršpach bude v neděli od 10 do 17 hodin probíhat Výstava sov. Bude doplněna přednáškou.

Odpolední posezení se swingem se jmenuje hudební program, který začne na Zděřině v neděli v 15 hodin. Hrát bude JK Band Pardubice.

Historické kořeny Romů a holocaust Romů je téma přednášky romisty Michala Mižigára. Začíná se v Congress centru Veba v Broumově v neděli v 18 hodin.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Lahodný burčák tekl v broumovském klášteře proudem

Lahodný burčák tekl v broumovském klášteře proudem

Léto pomalu střídá podzim, a tak sobota 16. září patřila v broumovském benediktinském klášteře tradi...

Zima ještě nezačala a machovští lyžaři už vítězí

Zima ještě nezačala a machovští lyžaři už vítězí

Sotva skončilo léto a členové Borského klubu lyžařů Machov si nasadili lyže a začali sbírat medailov...

Broumov z Roudnice přivezl bod. V penaltách neuspěl

Broumov z Roudnice přivezl bod. V penaltách neuspěl

Fotbalisté Slovanu Broumov v neděli v 6. kole 1.A třídy remizovali v Roudnici 2:2. V penaltách však ...

Rozhovor s předsedkyní správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV Ing. Evou Blažkovou k benefiční akci v Adršpachu

Rozhovor s předsedkyní správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV Ing. Evou Blažkovou k benefiční akci v Adršpachu

V pátek 8. září se v Adršpašských skalách uskutečnil 4. benefiční večer pořádaný hudebním tělesem Po...

A v geniu loci adršpašské noci skály bez hlesu naslouchaly...

A v geniu loci adršpašské noci skály bez hlesu naslouchaly...

Již jsem několikrát zmínil, že se považuji za cynika, přesto to předem této zprávy zopakuji - jsem c...

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!