Broumovsko

Středa 21.únor 2018

Poslední aktualizace22.02.2018 04:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. srpna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. srpna

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. srpna
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Všechny strany

petrTRockový festival Rockstock, dvě představení hry HRA-NIC-e, další koncert festivalu Za poklady Broumovska, cyklistický závod Okolo Broumova, volejbalový Memoriál Slávky Streubelové, "petrovické zatáčky", přednášky o lékařství či o Romech. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 18. do 20. srpna konají na Broumovsku.

Každý čtvrtek do konce prázdnin bude na Chatě pod Korunou v Martínkovicích začínat v 16 hodin Dětské odpoledne. Bude připraven program pro děti od 6 do 12 let.

Nejznámější český kardiochirurg a přednosta pražského IKEM Mudr. Jan Pirk přiveze do Police nad Metují přednášku s názvem Experimenty lékařů na sobě. Netypickou sondu do dějin medicíny můžete slyšet už dnes od 18 hodin na sále Pellyho domů v Polici nad Metují.

Pravidelným programem prázdnin je Páteční muzika v klášterní kavárně Café Dientzenhofer v Broumově. Vystoupení muzikantů začne v 19 hodin.

V pátek ve 20 a ve 21:30 hodin se konají Noční hrané prohlídky benediktinského kláštera v Broumově. Letošním tématem prohlídek je stavitelství a baroko. Pořadatelé doporučují se předem objednat. Mimořádné Opatské prohlídky zaměřené na opaty broumovského kláštera se v sobotu konají v těchto časech: 9:30, 10:30, 11:30, 13:30, 14:30, 15:30. Pro změnu Noční prohlídky se ve známé časy konají v sobotu.

V tenisovém areálu v Bukovici se v sobotu bude hrát Turnaj čtyřher. Přihlášky posílejte na kontakt na plakátu. Hrát se začne v 8 hodin.

Na volejbalových kurtech na Dětském hřišti v Broumově začne v sobotu v 8 hodin už 39. ročník jednoho z nejstarších turnajů na antuce - Memoriál Slávky Streubelové. Hrají smíšená mužstva.

Další smíšený volejbalový turnaj se hraje ve Velkém Dřevíči. Zde se v sobotu začne hrát v 9 hodin.

V sobotu v 10 hodin odstartuje ze dvora Šolcovny v Hejtmánkovicích 7. ročník cyklistického závodu Okolo Broumova. Celá trasa měří téměř 61 kilometrů, startovat však mohou i tříčlenné štafety. Po skončení závodu se přímo na fotbalovém hřišti v Hejtmánkovicích asi od 18 hodin uskuteční Sousedské posezení.

V sobotu ve 14 hodin se uzavře doprava v úseku "petrovických zatáček" v Polici nad Metují a silnice bude patřit příznivcům in-line bruslení a koloběžek. Pro děti bude uspořádán v 15:45 hodin závod. Koloběžky si můžete vypůjčit i na místě.

Série letních sobotních koncertů hudebního festivalu Za poklady Broumovska bude pokračovat v sobotu 19. srpna. V martínkovickém kostele sv. Jiří a Martina vystoupí od 18 hodin Zemlinského kvarteto s mezzosopranistkou Evou Garajovou. Vstupné na koncert bude dobrovolné.

Výjimečná zpěvačka a houslistka z Moravy, držitelka ceny Anděl 2005 a 2013 v kategorii world music Jitka Šuranská vystoupí v sobotu v přírodním divadle De Spiel ve Velkém Poříčí. V případě deště se koncert uskuteční na sále obecního domu. Koncert začne v 18 hodin.

V sobotu v 18 hodin na Dětském hřišti v Broumově začne hudební festival rockových kapel Rockstock. Na pódiu se vystřídá pět kapel. Program zahájí broumovská kapela Vivian, kterou vystřídá Temper. Ve 20:20 zahrají Streetmachine, následovat bude skupina Big dog a rockový večer zakončí od 22:45 hodin Wajnot?.

V sále Dřevník v broumovské klášterní zahradě začne v sobotu v 19 hodin repríza pro veřejnost divadelní hry HRA-NIC-e. Hudebně-divadelní projekt HRA-NIC-e mapující (nejenom) tisíciletou historii Broumovska vypráví o nutnosti vlastního zakotvení a získání kořenů, o hranicích na mapách i v lidských srdcích. Je také pokusem pohlédnout na události minulé s nostalgií i s humorem. Kromě profesionálních tvůrců se na představení podílejí i místní amatérští herci. V představení kromě dobové živé hudby znějí také skladby Jiřího Pavlici a písně Karla Plíhala. Derniéra hry se uskuteční hned druhý den ve stejný čas a na stejném místě.

Na Zámku Adršpach bude v neděli od 10 do 17 hodin probíhat Výstava sov. Bude doplněna přednáškou.

Odpolední posezení se swingem se jmenuje hudební program, který začne na Zděřině v neděli v 15 hodin. Hrát bude JK Band Pardubice.

Historické kořeny Romů a holocaust Romů je téma přednášky romisty Michala Mižigára. Začíná se v Congress centru Veba v Broumově v neděli v 18 hodin.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Na zimní Olympiádě dětí a mládeže startovaly tři lyžařky z Teplic nad Metují

Na zimní Olympiádě dětí a mládeže startovaly tři lyžařky z Teplic nad Metují

Hry VIII. zimní Olympiády dětí a mládeže letos hostil sousední Pardubický kraj a k velké radosti vše...

Pavla Hajpišlová: Nikdy nezapomeňte, kde jste studovali

Pavla Hajpišlová: Nikdy nezapomeňte, kde jste studovali

Na chvíli jsem se pozastavila a ráda bych sepsala několik řádků pro studenty, kteří před pár dny zač...

Broumovští fotbalisté ročníku 2008 vyhráli turnaj v Jičíně

Broumovští fotbalisté ročníku 2008 vyhráli turnaj v Jičíně

Jéža, Vodouch a sedm trpaslíků se zlatou medailí na krku! Je tomu tak, ročník 2008 znovu předvedl úž...

Tomáš Hajíček: Na Broumovsku přežijí jen tvrdý a hodný lidi...

Tomáš Hajíček: Na Broumovsku přežijí jen tvrdý a hodný lidi...

V undergroundovém klubu Eden v Broumově vystoupily v sobotu kapely Národ Sobě, Krucipüsk a Vladivojs...

Únor je plný volejbalových událostí

Únor je plný volejbalových událostí

Broumovský volejbal se v únoru nenudí. Své turnaje v barevném volejbale odehrály děti a v Zimním vol...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o práci pro Broumovsko

eva

Ing. Eva Blažková, MPA, tajemnice MěÚ Broumov a předsedkyně správní rady Nadačního fondu Hospital Broumov odpověděla na několik otázek...celý článek

Poslední komentáře