Broumovsko

Čtvrtek 15.duben 2021

Poslední aktualizace17.04.2021 04:30

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. září

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. září

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. září
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

krcmatttttDivadlo, turistický pochod, festival dokumentárních filmů, výročí hospody Krčma, koncert, fotbal. To jsou tipy na akce, které se o víkendu od 18. do 20. září konají na Broumovsku.

V sále Dřevník v broumovské klášterní zahradě začne dnes (čtvrtek) v 16 hodin závěrečná prezentace Příběhů našich sousedů. Přijďte se podívat, jak si žáci a studenti poradili s dokumentací příběhů pamětníků na Broumovsku.

V Městské knihovně v Broumově začne dnes (čtvrtek) v 17:30 hodin Literární Café s rezidenty klášterního literárního domku. Setkání uvede Šárka Rambousková a svoji tvorbu představí Anna Wanik a Martin Ryšavý.

Čarodějky v kuchyni - tak se jmenuje divadelní představení, ve kterém se mimo jiné objeví Michaela Dolinová či Veronika Žilková. V Kolárově divadle v Polici nad Metují se začne v pátek v 19 hodin.

Devátý ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět proběhne v Kolárově divadle v Polici nad Metují v náhradním termínu 19. až 20. září 2020. Během dvou festivalových dnů promítneme osm filmů, včetně oceňovaných snímků Země medu, Pro Samu a Autoportrét nebo českých dokumentů Psí láska a Žal žen. Projekce doplní debaty, farmářská burza, výstava nebo festivalová kavárna.

V sobotu se půjde Teplicko-adršpašská 33. Start pochodu je průběžný od 7 do 10 hodin (pro pěší TA50 od 6 hodin) z koupaliště v Teplicích na Metují. Na výběr jsou trasy na 50 km, 33 km, 25 km, 16 km až po trasu pro maminky s dětmi doplněnou o Dětský pohádkový les v délce 6-8 km. Pro cyklisty jsou připraveny letos trasy na 30 km, 50 km a 70 km. V areálu koupaliště je připraven doprovodný hudební program.

V sobotu bude Hostinec Krčma v Polici nad Metují slavit 300 let! Slavnostní zahájení začne ve 14 hodin, následovat bude další kulturní program, připraven bude kolotoč pro děti, dobré jídlo a pití.

V sobotu od 19 hodin zahraje v Soulkostele u Vernéřovické studánky celkem pět kapel, které se žánrově pohybují kolem punku, noise rocku nebo hradcoru. Konkrétně vystoupí Fetch!, Nusle Sound System, Alpha Strategy, Rožava a Balast.

Z týmů Broumovska v krajských soutěžích hraje na domácím hřišti jen Slovan Broumov. Ten v zápase 1. A třídy přivítá v neděli od 16 hodin Lokomotivu Hradec Králové.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Jsme přesvědčeni, že i v malém městě, jako je Broumov, to může tepat životem, a to díky propojené a ...

Free World Broumov 2021

Free World Broumov 2021

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o 2. ročníku akce Free World Broumov, která by se měla uskutečnit po...

Emil Kopecký se chystá na cestu kolem republiky po hraničních patnících

Emil Kopecký se chystá na cestu kolem republiky po hraničních patnících

V neděli 18. dubna 2021 vyrazí z Hvězdy v Broumovských stěnách Emil Kopecký se svým psem Kazanem na ...

Zplodinami hoření se nadýchala kočka

Zplodinami hoření se nadýchala kočka

Šest jednotek požární ochrany bylo v pátek odpoledne zalarmováno kvůli ohlášenému požáru v bytě v do...

Broumov 2028: Člověk & kandidatura

Broumov 2028: Člověk & kandidatura

Věříme, že kandidatura Broumova na titul Evropské hlavní město kultury je příležitostí pro každého z...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free