Broumovsko

Sobota 24.srpen 2019

Poslední aktualizace25.08.2019 04:14

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. dubna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. dubna

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. dubna
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Všechny strany

vladTTT

Velikonoční program pro děti, kulečníkový turnaj, koncert Vladivojny či několika kapel v Soulkostele, jarmark, fotbal. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 19. do 21. dubna konají na Broumovsku.

Už včera začala v broumovském klášteře výstava Knihovny benediktinských klášterů Broumov a Rajhrad. Výstava představí stručnou historii benediktinského řádu v Evropě a v naší zemi s důrazem na kláštery v Rajhradě a v Broumově. Prezentuje architektonický a stavební vývoj areálů obou klášterů především z hlediska historie jejich unikátních a bohatých knihoven, včetně vybudování, vybavení a výzdoby knihovních sálů. Výstava bude přístupná dvakrát týdně v rámci speciálních prohlídek a také jako součást prohlídek klášterního skriptoria a potrvá do 27. října 2019.

Už dnes od 9 hodin se v Domě dětí a mládeže Ulita Broumov koná velikonoční program pro děti nazvaný Zelený čtvrtek v Ulitě. Děti budou malovat vajíčka a tvořit výrobky s velikonoční tematikou.

Billiard club Broumov pořádá v pátek Velikonoční turnaj jednotlivců v jednobandu. V kulečníkové herně na Stadionu Opočenského v Broumově se začne v 9 hodin.

Znouzectnost, Benjaming's Clan a Bílé světlo - tyto kapely vystoupí v pátek v Soulkostele ve Vernéřovicích. Začátek koncertu je ve 20 hodin.

Na Zámku Adršpach začne v sobotu v 10 hodin Velikonoční jarmark. Podávat se bude staročeské občerstvení, na místě bude prodejní výstava. Ve 14 hodin začne program pro děti.

V sobotu v 10 hodin začne v broumovském klášteře interaktivní prohlídka Skriptoria. Hodinová interaktivní prohlídka klášterní písárny vás zavede do tajů středověkých profesí písaře, iluminátora, pergameníka či knihvazače. Vyzkoušíte si psaní husím brkem, broušení pergamenu, výrobu přírodních barev, práci s knihtiskařským lisem či vázání knih v unikátní klášterní písárně, která je běžně přístupná pouze školním kolektivům.

Na sále restaurace La Sahula v Broumově začne v sobotu ve 20 hodin Taneční zábava. K tanci a poslechu budou hrát Návštěvníci.

Milovníci hudby a poezie jsou zvaní na koncertní recitál věnovaný tvorbě ruské básnířky a novinářky Anny Barkovové. Vladivojna La Chia & 4Trio zahraji písně, které můžete znát z písničkového soundtracku k filmu 8 hlav šílenství, ale také nově zhudebněné texty této zapomenuté poetky, které Vladivojnu nepřestávají fascinovat svou nadčasovostí a naléhavostí. Budou se číst také ukázky z deníkových zápisků a sešitů. V kostele sv. Markéty v Šonově se začne v neděli v 17 hodin.

Fotbalistům Slovanu Broumov se nedaří, Police se rozjela. V neděli od 17 hodin hrají oba týmy na domácích hřištích další kolo 1. A třídy. Broumov hostí náchodské béčko a do Police přijede pro změnu B tým Trutnova. 

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Děkuji!

Děkuji!

Ve čtvrtek 15. srpna 2019 se nám po dlouhodobém úsilí podařilo před polickým kostelem odhalit a vysv...

Zelený palec (Green Thumb)

Zelený palec (Green Thumb)

Práce v kůlně a na podzimku nepatří k mým oblíbeným aktivitám. Jenže koho by to alespoň trochu nepoh...

Koncert v Teplicích nad Metují je věnovaný mladé nastupující generaci

Koncert v Teplicích nad Metují je věnovaný mladé nastupující generaci

Netradiční, a navíc rodinné spojení saxofonu, klarinetu a varhan nabídne devátý koncert festivalu, k...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 23. do 25. srpna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 23. do 25. srpna

Mezinárodní horolezecký filmový festival, koncerty festivalů Za poklady Broumovska a Varhanní léto, ...

Královéhradecký kraj bude podporovat geoparky na svém území

Královéhradecký kraj bude podporovat geoparky na svém území

Geoparky Český ráj a Broumovsko navážou užší spolupráci s Královéhradeckým krajem. Pomoci k tomu má ...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře