Broumovsko

Pátek 6.prosinec 2019

Poslední aktualizace 8.12.2019 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. dubna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. dubna

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. dubna
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Všechny strany

vladTTT

Velikonoční program pro děti, kulečníkový turnaj, koncert Vladivojny či několika kapel v Soulkostele, jarmark, fotbal. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 19. do 21. dubna konají na Broumovsku.

Už včera začala v broumovském klášteře výstava Knihovny benediktinských klášterů Broumov a Rajhrad. Výstava představí stručnou historii benediktinského řádu v Evropě a v naší zemi s důrazem na kláštery v Rajhradě a v Broumově. Prezentuje architektonický a stavební vývoj areálů obou klášterů především z hlediska historie jejich unikátních a bohatých knihoven, včetně vybudování, vybavení a výzdoby knihovních sálů. Výstava bude přístupná dvakrát týdně v rámci speciálních prohlídek a také jako součást prohlídek klášterního skriptoria a potrvá do 27. října 2019.

Už dnes od 9 hodin se v Domě dětí a mládeže Ulita Broumov koná velikonoční program pro děti nazvaný Zelený čtvrtek v Ulitě. Děti budou malovat vajíčka a tvořit výrobky s velikonoční tematikou.

Billiard club Broumov pořádá v pátek Velikonoční turnaj jednotlivců v jednobandu. V kulečníkové herně na Stadionu Opočenského v Broumově se začne v 9 hodin.

Znouzectnost, Benjaming's Clan a Bílé světlo - tyto kapely vystoupí v pátek v Soulkostele ve Vernéřovicích. Začátek koncertu je ve 20 hodin.

Na Zámku Adršpach začne v sobotu v 10 hodin Velikonoční jarmark. Podávat se bude staročeské občerstvení, na místě bude prodejní výstava. Ve 14 hodin začne program pro děti.

V sobotu v 10 hodin začne v broumovském klášteře interaktivní prohlídka Skriptoria. Hodinová interaktivní prohlídka klášterní písárny vás zavede do tajů středověkých profesí písaře, iluminátora, pergameníka či knihvazače. Vyzkoušíte si psaní husím brkem, broušení pergamenu, výrobu přírodních barev, práci s knihtiskařským lisem či vázání knih v unikátní klášterní písárně, která je běžně přístupná pouze školním kolektivům.

Na sále restaurace La Sahula v Broumově začne v sobotu ve 20 hodin Taneční zábava. K tanci a poslechu budou hrát Návštěvníci.

Milovníci hudby a poezie jsou zvaní na koncertní recitál věnovaný tvorbě ruské básnířky a novinářky Anny Barkovové. Vladivojna La Chia & 4Trio zahraji písně, které můžete znát z písničkového soundtracku k filmu 8 hlav šílenství, ale také nově zhudebněné texty této zapomenuté poetky, které Vladivojnu nepřestávají fascinovat svou nadčasovostí a naléhavostí. Budou se číst také ukázky z deníkových zápisků a sešitů. V kostele sv. Markéty v Šonově se začne v neděli v 17 hodin.

Fotbalistům Slovanu Broumov se nedaří, Police se rozjela. V neděli od 17 hodin hrají oba týmy na domácích hřištích další kolo 1. A třídy. Broumov hostí náchodské béčko a do Police přijede pro změnu B tým Trutnova. 

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

První sníh způsobil potíže motoristům

První sníh způsobil potíže motoristům

Sníh, který napadl v noci z pondělí na úterý, způsobil potíže především účastníkům dopravy. Potíže m...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 6. do 8. prosince

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 6. do 8. prosince

Koncert v Edenu, trh v Polici, čertohrátky v Adršpachu, mikulášská nadílka, diskotéka, trh a koncert...

Úspěšný program na podporu venkovských prodejen pokračuje. Kraj podpořil i obce na Broumovsku

Úspěšný program na podporu venkovských prodejen pokračuje. Kraj podpořil i obce na Broumovsku

Královéhradecký kraj zahájil třetí kolo dotačního programu na podporu provozu venkovských prodejen. ...

Na broumovském náměstí od neděle září vánoční strom

Na broumovském náměstí od neděle září vánoční strom

Vánoční strom, který věnovali Veronika Jokešová a Martin Kalous z Hynčic, se v neděli rozsvítil na M...

Náchodská nemocnice zahájila provoz nově zrekonstruované chirurgické JIP

Náchodská nemocnice zahájila provoz nově zrekonstruované chirurgické JIP

Po dvouměsíční rekonstrukci má Oblastní nemocnice Náchod na svém chirurgickém oddělení nové pracoviš...

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře