Broumovsko

Středa 22.květen 2019

Poslední aktualizace24.05.2019 04:58

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. dubna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. dubna

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. dubna
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Všechny strany

vladTTT

Velikonoční program pro děti, kulečníkový turnaj, koncert Vladivojny či několika kapel v Soulkostele, jarmark, fotbal. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 19. do 21. dubna konají na Broumovsku.

Už včera začala v broumovském klášteře výstava Knihovny benediktinských klášterů Broumov a Rajhrad. Výstava představí stručnou historii benediktinského řádu v Evropě a v naší zemi s důrazem na kláštery v Rajhradě a v Broumově. Prezentuje architektonický a stavební vývoj areálů obou klášterů především z hlediska historie jejich unikátních a bohatých knihoven, včetně vybudování, vybavení a výzdoby knihovních sálů. Výstava bude přístupná dvakrát týdně v rámci speciálních prohlídek a také jako součást prohlídek klášterního skriptoria a potrvá do 27. října 2019.

Už dnes od 9 hodin se v Domě dětí a mládeže Ulita Broumov koná velikonoční program pro děti nazvaný Zelený čtvrtek v Ulitě. Děti budou malovat vajíčka a tvořit výrobky s velikonoční tematikou.

Billiard club Broumov pořádá v pátek Velikonoční turnaj jednotlivců v jednobandu. V kulečníkové herně na Stadionu Opočenského v Broumově se začne v 9 hodin.

Znouzectnost, Benjaming's Clan a Bílé světlo - tyto kapely vystoupí v pátek v Soulkostele ve Vernéřovicích. Začátek koncertu je ve 20 hodin.

Na Zámku Adršpach začne v sobotu v 10 hodin Velikonoční jarmark. Podávat se bude staročeské občerstvení, na místě bude prodejní výstava. Ve 14 hodin začne program pro děti.

V sobotu v 10 hodin začne v broumovském klášteře interaktivní prohlídka Skriptoria. Hodinová interaktivní prohlídka klášterní písárny vás zavede do tajů středověkých profesí písaře, iluminátora, pergameníka či knihvazače. Vyzkoušíte si psaní husím brkem, broušení pergamenu, výrobu přírodních barev, práci s knihtiskařským lisem či vázání knih v unikátní klášterní písárně, která je běžně přístupná pouze školním kolektivům.

Na sále restaurace La Sahula v Broumově začne v sobotu ve 20 hodin Taneční zábava. K tanci a poslechu budou hrát Návštěvníci.

Milovníci hudby a poezie jsou zvaní na koncertní recitál věnovaný tvorbě ruské básnířky a novinářky Anny Barkovové. Vladivojna La Chia & 4Trio zahraji písně, které můžete znát z písničkového soundtracku k filmu 8 hlav šílenství, ale také nově zhudebněné texty této zapomenuté poetky, které Vladivojnu nepřestávají fascinovat svou nadčasovostí a naléhavostí. Budou se číst také ukázky z deníkových zápisků a sešitů. V kostele sv. Markéty v Šonově se začne v neděli v 17 hodin.

Fotbalistům Slovanu Broumov se nedaří, Police se rozjela. V neděli od 17 hodin hrají oba týmy na domácích hřištích další kolo 1. A třídy. Broumov hostí náchodské béčko a do Police přijede pro změnu B tým Trutnova. 

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Květnové turnaje na Grosshofu

Květnové turnaje na Grosshofu

Nepříliš lichotivé počasí v první polovině května nás pěkně drželo doma, potažmo v klubovně. Dětské ...

Do okolí Police nad Metují vyrazilo 441 vandrovníků

Do okolí Police nad Metují vyrazilo 441 vandrovníků

Klub přátel turistiky Spartak Police nad Metují uspořádal v sobotu 18. května už 44. ročník Mezináro...

Režisér Radovan Lipus přiveze do broumovského kláštera své zážitky z Austrálie a Nového Zélandu

Režisér Radovan Lipus přiveze do broumovského kláštera své zážitky z Austrálie a Nového Zélandu

Ve čtvrtek 23. května zavítá do broumovského kláštera Radovan Lipus. Známý český divadelní a televiz...

Broumov součástí politických protestů

Broumov součástí politických protestů

Již dvakrát se na broumovském náměstí sešlo několik desítek občanů, kteří vyjádřili svůj nesouhlas s...

Miloš Nýč vystřílel dvěma brankami vítězství pro Hejtmánkovice

Miloš Nýč vystřílel dvěma brankami vítězství pro Hejtmánkovice

Populární fotbalista Miloš Nýč, mezi přáteli přezdívaný Kartáč, vstřelil ve 22. kole okresního přebo...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře