Broumovsko

Sobota 6.červen 2020

Poslední aktualizace 5.06.2020 05:54

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. dubna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. dubna

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. dubna
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Všechny strany

vladTTT

Velikonoční program pro děti, kulečníkový turnaj, koncert Vladivojny či několika kapel v Soulkostele, jarmark, fotbal. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 19. do 21. dubna konají na Broumovsku.

Už včera začala v broumovském klášteře výstava Knihovny benediktinských klášterů Broumov a Rajhrad. Výstava představí stručnou historii benediktinského řádu v Evropě a v naší zemi s důrazem na kláštery v Rajhradě a v Broumově. Prezentuje architektonický a stavební vývoj areálů obou klášterů především z hlediska historie jejich unikátních a bohatých knihoven, včetně vybudování, vybavení a výzdoby knihovních sálů. Výstava bude přístupná dvakrát týdně v rámci speciálních prohlídek a také jako součást prohlídek klášterního skriptoria a potrvá do 27. října 2019.

Už dnes od 9 hodin se v Domě dětí a mládeže Ulita Broumov koná velikonoční program pro děti nazvaný Zelený čtvrtek v Ulitě. Děti budou malovat vajíčka a tvořit výrobky s velikonoční tematikou.

Billiard club Broumov pořádá v pátek Velikonoční turnaj jednotlivců v jednobandu. V kulečníkové herně na Stadionu Opočenského v Broumově se začne v 9 hodin.

Znouzectnost, Benjaming's Clan a Bílé světlo - tyto kapely vystoupí v pátek v Soulkostele ve Vernéřovicích. Začátek koncertu je ve 20 hodin.

Na Zámku Adršpach začne v sobotu v 10 hodin Velikonoční jarmark. Podávat se bude staročeské občerstvení, na místě bude prodejní výstava. Ve 14 hodin začne program pro děti.

V sobotu v 10 hodin začne v broumovském klášteře interaktivní prohlídka Skriptoria. Hodinová interaktivní prohlídka klášterní písárny vás zavede do tajů středověkých profesí písaře, iluminátora, pergameníka či knihvazače. Vyzkoušíte si psaní husím brkem, broušení pergamenu, výrobu přírodních barev, práci s knihtiskařským lisem či vázání knih v unikátní klášterní písárně, která je běžně přístupná pouze školním kolektivům.

Na sále restaurace La Sahula v Broumově začne v sobotu ve 20 hodin Taneční zábava. K tanci a poslechu budou hrát Návštěvníci.

Milovníci hudby a poezie jsou zvaní na koncertní recitál věnovaný tvorbě ruské básnířky a novinářky Anny Barkovové. Vladivojna La Chia & 4Trio zahraji písně, které můžete znát z písničkového soundtracku k filmu 8 hlav šílenství, ale také nově zhudebněné texty této zapomenuté poetky, které Vladivojnu nepřestávají fascinovat svou nadčasovostí a naléhavostí. Budou se číst také ukázky z deníkových zápisků a sešitů. V kostele sv. Markéty v Šonově se začne v neděli v 17 hodin.

Fotbalistům Slovanu Broumov se nedaří, Police se rozjela. V neděli od 17 hodin hrají oba týmy na domácích hřištích další kolo 1. A třídy. Broumov hostí náchodské béčko a do Police přijede pro změnu B tým Trutnova. 

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Benefiční online koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera vynesl přes půl milionu korun na podporu místní kultury

Benefiční online koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera vynesl přes půl milionu korun na podporu místní kultury

Nevšední online benefiční koncert P.S. ONLINE spojil nadšence s profesionály, 31. května 2020 společ...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Vernisáže výstav, divadlo, kino pro děti, koncert či mykologická akce. To jsou tipy na akce, které s...

Golf je zábava pro celou rodinu

Golf je zábava pro celou rodinu

Začnu i tento díl golfovým slovníkem.

"Všechno je jinak."

"Všechno je jinak."

Znáte ten židovský vtip o rabínovi na smrtelné posteli? Jeho svatost a učenost byla věhlasná, a tak ...

Návrat do Edenu

Návrat do Edenu

"Ten, kdo má obavy o své zdraví, nechť raději zůstane doma, aby nevymrzoval. Já na tento blázinec má...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře