Broumovsko

Sobota 19.říjen 2019

Poslední aktualizace21.10.2019 04:00

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 2. do 4. listopadu

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 2. do 4. listopadu

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 2. do 4. listopadu
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Všechny strany

buchtaTTTTVernisáže výstav, ale i dernisáž, dvě divadla, kino, promítání fotografií, koncerty v kostelích, koncert legendární skupiny Progres 2 a skupiny Imodium, thajské masáže, turnaj v šipkách či soutěž v pečení. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 2. do 4. listopadu konají na Broumovsku.

9 lásek Karla Čapka se jmenuje beseda, která začne dnes, ve čtvrtek, v 16:30 hodin v Městské knihovně v Broumově. Přednášet bude "čapkovský" badatel Hasan Zahirovič.

Dnes v 18 hodin začínají dvě vernisáže výstav. V Lapidáriu broumovského kláštera začne výstava plakátů Ženy v disentu, která představuje 21 žen, které se nebály postavit normalizační moci v 70. a 80. letech. Na vernisáž výstavy zavítají Marcela Linková a Naďa Straková, spoluautorky knihy Bytová revolta, spisovatel, herec a hudebník Tobiáš Jirous a Matěj Lipavský, autor litografie na obálce knihy. Výstava potrvá do 30. prosince. V Zeleném domečku v Polici nad Metují zase začne vernisáží výstava pivních etiket. Ta zde bude k vidění do 18. listopadu.

Od pátku do neděle bude v broumovském klášteře probíhat meditační retreat s Laurencem Freemanem. Meditační ústraní povede benediktinský mnich a ředitel Světového společenství pro křesťanskou meditaci Laurence Freeman, OSB. Máte jedinečnou možnost ponořit se do ticha podle starobylé křesťanské meditační tradice v krásném prostředí kláštera.

V pátek v 18 hodin budou zahájeny Meziměstské divadelní hry. Divadelní soubor Jiráskova divadla Hronov uvede hru Williama Shakespeara Sen noci svatojánské.

V pátek začne v Broumově listopadové promítání filmových novinek. V konferenčním sále infocentra začne v 18 hodin český film s Annou Polívkovou a Jiřím Langmajerem v hlavních rolích Po čem muži touží.

Pod Polickými stěnami zeshora i zdola, tak se jmenuje večer promítání fotografií Tomáše Šrejbera a Petra Matěny. V kulturním domě v Suchém Dole se začne v pátek v 18 hodin.

Miloš Morávek, Pavel Váně, Roman Dragoun, Zdeněk Kluka, Pavel Pelc - to je Progres 2! Legendární kapela vystoupí v pátek od 20 hodin v undergroundovém klubu Eden v Broumově. Jako předskokan zahraje kytarista Jirka Rambousek.

Na Masarykově náměstí v Polici nad Metují začne v sobotu v 9 hodin Svatomartinský trh. Zároveň Cech panen rukodělných a Muzeum Náchodska zvou do Dřevěnky na tradiční ukázky řemesel.

Na rybnících Petra Kováře pod ruprechtickou zastávkou začne v sobotu v 9 hodin výlov rybníka. Samozřejmostí bude prodej ryb a občerstvení.

V sobotu máte možnost v Centru Walzel v Meziměstí absolvovat thajské masáže v solné jeskyni za doprovodu relaxační hudby, při světle svíček a s vůní orientálních olejů. Počet masáží je omezený, je nutné se objednat.

V sobotu bude naposledy možné navštívit výstavu o zajateckém táboře z první světové války v místech dnešního letiště mezi Broumovem a Martínkovicemi. Během dne od 11 a 13 hodin proběhnou komentované prohlídky výstavy a od 15 hodin dernisáž spojená s pietním aktem. Po skončení dernisáže bude následovat varhanní koncert v provedení Adama Viktory a sopranitky Gabriely Eibenové v kostele sv. Martina a Jiří v Martínkovicích od 17 hodin.

V kulturním domě v Jetřichově začne v sobotu ve 14 hodin 2. ročník soutěže Jetřichovská buchta. Podmínkou soutěže je připravit jeden plech "pokrmu", který obsahuje ovoce.

V restauraci Na křižovatce v Božanově se v sobotu koná Turnaj v šipkách amatérů. Registrace hráčů je do 14:30 hodin, pak se začne hrát.

V rámci seriálu promítání filmových novinek můžete v konferenčním sále infocentra v Broumově vidět český film Když draka bolí hlava. V hlavních rolích se objeví Charlotta Gottová, Karel Gott či Miroslav Šimůnek. Začne se v 15 hodin.

V koncertním sále ZUŠ Police nad Metují v sobotu v 17 hodin začne Koncert orchestrů. Vystoupí ZuškaBand Rýmařov a BigBand Police nad Metují.

V sobotu v 18 hodin zazní kostele sv. Petra a Pavla v Broumově historicky poprvé slavné Requiem Giuseppe Verdiho. Dušičkový koncert věnovaný za padlé obyvatele Broumovska a za 2 600 obětí zajateckého tábora v Martínkovicích v období 1. světové války 1914 – 1918 je připomínkou oslav 100. založení republiky.

Předsatvení Kuřačky a spasitelky, které mělo být uvedeno v rámci Polických divadelních her v Kolárově divadle v sobotu od 19 hodin je z důvodu nemoci jednoho z herců zrušeno!

Kapely Imodium a Portless vyrazily na společné podzimní No Man Tour 2018. Jednou ze zastávek bude kulturní sál Střelnice v Broumově. Zde se začne v sobotu v 19:30 hodin.

Dobrovolní hasiči zvou v sobotu do Šonova na Oldies party. Od 20 hodin zde bude hrát DJ Iceman.

Ve 13. kole fotbalové 1.A třídy se Spartak Police nad Metují v neděli utká na domácím hřišti s Úpicí. Zápas začne ve 14 hodin.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Dopravní omezení na silnici mezi Hronovem a Náchodem

Dopravní omezení na silnici mezi Hronovem a Náchodem

V sobotu 19. října 2019 dojde z důvodu konání tradičního běžeckého závodu Hronov–Náchod k dopravnímu...

Nová podpora Muzea papírových modelů v Polici nad Metují

Nová podpora Muzea papírových modelů v Polici nad Metují

MAS Stolové hory, z. s. vyhlásila dne 16. listopadu 2017 výzvu na příjem projektových žádostí v rámc...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. října

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. října

Kina pro děti, přednášky, Dny poezie, setkání sběratelů, závody v běhu, divadlo, Svatohubertská mše,...

Den gramotnosti pro předškoláky v rámci MAP vzdělávání na Broumovsku II

Den gramotnosti pro předškoláky v rámci MAP vzdělávání na Broumovsku II

V Teplicích nad Metují se 17. září 2019 uskutečnil další Den gramotnosti pro předškoláky. Také tento...

Studenti potěšili seniory v Teplicích nad Metují

Studenti potěšili seniory v Teplicích nad Metují

Žáci ze Střední školy gastronomie a služeb v Teplicích nad Metují se opakovaně zapojují do Projektu ...

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře

Fotka dne

2019 09 04 Broumov Klaster Mlhoviny Pano 8bit