Broumovsko

Čtvrtek 24.leden 2019

Poslední aktualizace24.01.2019 09:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 2. do 4. listopadu

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 2. do 4. listopadu

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 2. do 4. listopadu
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Všechny strany

buchtaTTTTVernisáže výstav, ale i dernisáž, dvě divadla, kino, promítání fotografií, koncerty v kostelích, koncert legendární skupiny Progres 2 a skupiny Imodium, thajské masáže, turnaj v šipkách či soutěž v pečení. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 2. do 4. listopadu konají na Broumovsku.

9 lásek Karla Čapka se jmenuje beseda, která začne dnes, ve čtvrtek, v 16:30 hodin v Městské knihovně v Broumově. Přednášet bude "čapkovský" badatel Hasan Zahirovič.

Dnes v 18 hodin začínají dvě vernisáže výstav. V Lapidáriu broumovského kláštera začne výstava plakátů Ženy v disentu, která představuje 21 žen, které se nebály postavit normalizační moci v 70. a 80. letech. Na vernisáž výstavy zavítají Marcela Linková a Naďa Straková, spoluautorky knihy Bytová revolta, spisovatel, herec a hudebník Tobiáš Jirous a Matěj Lipavský, autor litografie na obálce knihy. Výstava potrvá do 30. prosince. V Zeleném domečku v Polici nad Metují zase začne vernisáží výstava pivních etiket. Ta zde bude k vidění do 18. listopadu.

Od pátku do neděle bude v broumovském klášteře probíhat meditační retreat s Laurencem Freemanem. Meditační ústraní povede benediktinský mnich a ředitel Světového společenství pro křesťanskou meditaci Laurence Freeman, OSB. Máte jedinečnou možnost ponořit se do ticha podle starobylé křesťanské meditační tradice v krásném prostředí kláštera.

V pátek v 18 hodin budou zahájeny Meziměstské divadelní hry. Divadelní soubor Jiráskova divadla Hronov uvede hru Williama Shakespeara Sen noci svatojánské.

V pátek začne v Broumově listopadové promítání filmových novinek. V konferenčním sále infocentra začne v 18 hodin český film s Annou Polívkovou a Jiřím Langmajerem v hlavních rolích Po čem muži touží.

Pod Polickými stěnami zeshora i zdola, tak se jmenuje večer promítání fotografií Tomáše Šrejbera a Petra Matěny. V kulturním domě v Suchém Dole se začne v pátek v 18 hodin.

Miloš Morávek, Pavel Váně, Roman Dragoun, Zdeněk Kluka, Pavel Pelc - to je Progres 2! Legendární kapela vystoupí v pátek od 20 hodin v undergroundovém klubu Eden v Broumově. Jako předskokan zahraje kytarista Jirka Rambousek.

Na Masarykově náměstí v Polici nad Metují začne v sobotu v 9 hodin Svatomartinský trh. Zároveň Cech panen rukodělných a Muzeum Náchodska zvou do Dřevěnky na tradiční ukázky řemesel.

Na rybnících Petra Kováře pod ruprechtickou zastávkou začne v sobotu v 9 hodin výlov rybníka. Samozřejmostí bude prodej ryb a občerstvení.

V sobotu máte možnost v Centru Walzel v Meziměstí absolvovat thajské masáže v solné jeskyni za doprovodu relaxační hudby, při světle svíček a s vůní orientálních olejů. Počet masáží je omezený, je nutné se objednat.

V sobotu bude naposledy možné navštívit výstavu o zajateckém táboře z první světové války v místech dnešního letiště mezi Broumovem a Martínkovicemi. Během dne od 11 a 13 hodin proběhnou komentované prohlídky výstavy a od 15 hodin dernisáž spojená s pietním aktem. Po skončení dernisáže bude následovat varhanní koncert v provedení Adama Viktory a sopranitky Gabriely Eibenové v kostele sv. Martina a Jiří v Martínkovicích od 17 hodin.

V kulturním domě v Jetřichově začne v sobotu ve 14 hodin 2. ročník soutěže Jetřichovská buchta. Podmínkou soutěže je připravit jeden plech "pokrmu", který obsahuje ovoce.

V restauraci Na křižovatce v Božanově se v sobotu koná Turnaj v šipkách amatérů. Registrace hráčů je do 14:30 hodin, pak se začne hrát.

V rámci seriálu promítání filmových novinek můžete v konferenčním sále infocentra v Broumově vidět český film Když draka bolí hlava. V hlavních rolích se objeví Charlotta Gottová, Karel Gott či Miroslav Šimůnek. Začne se v 15 hodin.

V koncertním sále ZUŠ Police nad Metují v sobotu v 17 hodin začne Koncert orchestrů. Vystoupí ZuškaBand Rýmařov a BigBand Police nad Metují.

V sobotu v 18 hodin zazní kostele sv. Petra a Pavla v Broumově historicky poprvé slavné Requiem Giuseppe Verdiho. Dušičkový koncert věnovaný za padlé obyvatele Broumovska a za 2 600 obětí zajateckého tábora v Martínkovicích v období 1. světové války 1914 – 1918 je připomínkou oslav 100. založení republiky.

Předsatvení Kuřačky a spasitelky, které mělo být uvedeno v rámci Polických divadelních her v Kolárově divadle v sobotu od 19 hodin je z důvodu nemoci jednoho z herců zrušeno!

Kapely Imodium a Portless vyrazily na společné podzimní No Man Tour 2018. Jednou ze zastávek bude kulturní sál Střelnice v Broumově. Zde se začne v sobotu v 19:30 hodin.

Dobrovolní hasiči zvou v sobotu do Šonova na Oldies party. Od 20 hodin zde bude hrát DJ Iceman.

Ve 13. kole fotbalové 1.A třídy se Spartak Police nad Metují v neděli utká na domácím hřišti s Úpicí. Zápas začne ve 14 hodin.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 25. do 27. ledna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 25. do 27. ledna

Slavnosti českého piva a polských klobás, pět plesů, koncert Marie Rottrové, program v klášteře, kin...

Stanislav Jirásek z Machova převzal Zlatou korunu Královéhradeckého kraje

Stanislav Jirásek z Machova převzal Zlatou korunu Královéhradeckého kraje

Ocenění Zlatá koruna Královéhradeckého kraje obdrželo z rukou hejtmana Jiřího Štěpána a náměstkyně M...

Veletržní sezóna odstartovala expozicí na brněnském RegionTouru 2019

Veletržní sezóna odstartovala expozicí na brněnském RegionTouru 2019

Ve dnech 17. – 20. ledna 2019 hostilo brněnské výstaviště jeden z největších veletrhů cestovního ruc...

Řidič měl alkohol dokonce i s sebou ve voze

Řidič měl alkohol dokonce i s sebou ve voze

Policisté ve čtvrtek 17. ledna 2019 kontrolovali muže za volantem, který nadýchal přes 3 promile. Př...

V Broumově poznávám spoustu zajímavých lidí, říká překladatel J. K. Rowlingové Ladislav Šenkyřík

V Broumově poznávám spoustu zajímavých lidí, říká překladatel J. K. Rowlingové Ladislav Šenkyřík

Na svém překladatelském kontě má více než stovku knih. Překládá Boba Dylana, Nabokova, Bukowského i ...

Doporučujeme

Novoroční přání starosty Broumova Jaroslava Bitnara

jarda

Vážení Broumováci, milí čtenáři serveru Naše Broumovsko,

v tomto uspěchaném světě vám všem přeji především radost a pohodu. Přeji všem, abyste se uměli radovat i z maličkostí a abyste nějaké ty neférovosti života zvládali s úsměvem na tváři. Přeji vám krásný a úspěšný rok 2019... celý článek

Poslední komentáře