Broumovsko

Pondělí 22.říjen 2018

Poslední aktualizace24.10.2018 04:55

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 21. do 23. září

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 21. do 23. září

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 21. do 23. září
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Všechny strany

starkov 2018Akce v knihovnách v Broumově i v Polici nad Metují, bojové ukázky ve Stárkově, tři divadelní představení, program v Ulitě, Pivní triatlon, kino pro děti, program v klášteře. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 21. do 23. září konají na Broumovsku.

Chceme, aby děti četly..., to je nový projekt Městské knihovny v Broumově. Přiveďte své děti dnes v 17 hodin, pracovníci knihovny jim představí zajímavé knižní tituly. Připravený je také zábavný doprovodný program.

Coco, tak se jmenuje animovaný film nejen pro děti. Ten se bude dnes promítat od 17:30 hodin v Kolárově divadle v Polici nad Metují.

V Městském divadle v Broumově dnes v 19 hodin začne představení Půjčka na oplátku od Williama Shakespeareho. Uvede jej spolek NOvoměstská DIVadelní SEbranka z Nového Města nad Metují.

V pátek a v sobotu se U Lidmanů v Machovské Lhotě bude konat Podzimní výstava. Každý den od 9 do 17 hodin.

V Městské knihovně v Broumově bude v pátek od 9 do 16 hodin probíhat Burza knih. Vyřazené knihy lze pořídit za symbolickou cenu.

V Knihovně města Police nad Metují začne v pátek v 15:30 hodin autorské čtení nazvané Povídky z jedné ruky. Autoři recyklovali známé i méně známé příběhy a přetvářeli je k obrazu svému. V "předvečer" oficiálního křtu knihy pět z nich, např. Olga Landová, vám své povídky přečte. Hudebně čtení doprovodí Hrábek senior & Hrábek junior.

Čtvrtý ročník celorepublikové akce s názvem Noc sokoloven se poprvé uskuteční v Polici nad Metují. Pro návštěvníky jsou připraveny hry v tělocvičně i okolo, vystoupení gymnastiky a parkouru, opékání buřtů, zpívání u táboráku a přespání v tělocvičně. Začne se v pátek v 17 hodin.

Divadelní soubor medvěd Stárkov uvede v pátek dvě vzpomínková představení k výročí 6 let souboru. Představení Doba jde dál a Velký a malý začnou v kině ve Stárkově v 19 hodin.

V sobotu a v neděli bude v broumovském klášteře probíhat seminář Land art and stone balancing. Ten je vhodný pro začátečníky i pokročilé výtvarníky všech věkových kategorií, kteří mají kladný vztah k přírodě, milují moderní a umělecké směry.

Hrnčířem na zkoušku se jmenuje program v Domě dětí a mládeže Ulita Broumov. Tentokrát se budou vyrábět nádoby a nádobí na čaje. Začne se v sobotu v 9 hodin, s sebou si vezměte pracovní oděv a svačinu.

V sobotu ve 13 hodin odstartuje z fotbalového hřiště v Hlavňově u Police nad Metují Pivní triatlon. Prezence závodníků, na které čeká jízda na kole, běh a pití piva a vína, začne o hodinu dřív. Účastníci závodu i příchozí si mohou také zasoutěžit v hodu pivním sudem.

Starkstadt 1938 se jmenuje již tradiční bojová ukázka na motivy událostí na Broumovsku v září roku 1938 odehrávající se na malebném náměstí obce Stárkov. Akce začne v sobotu v 15 hodin.

Léto v klášteře se symbolicky ukončí s živou hudbou. Na terase restaurace U Tří růží bude hrát Tomáš Mrština a Jakub Šafář.

Známou hru britského autora Raye Cooneyho z lékařského prostředí Rodina je základ státu uvede v Hronově divadelní soubor J. K. Tyl Meziměstí. V Jiráskově divadle se začne v sobotu v 19 hodin.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

"Velice mě překvapilo, jak Broumov zkrásněl," říká v rozhovoru spisovatel Pavel Göbl

"Velice mě překvapilo, jak Broumov zkrásněl," říká v rozhovoru spisovatel Pavel Göbl

Česko-polské rezidence spisovatelů pokračují v Literárním domku broumovského kláštera i na podzim. V...

Před derby má Police náskok na Broumov devět bodů

Před derby má Police náskok na Broumov devět bodů

V 11. kole 1.A třídy uspěla Police na domácím hřišti v přestřelce s Týništěm až brankou v nastavení....

Novinka v oddělení regionální literatury

Novinka v oddělení regionální literatury

Do fondu regionální literatury Městské knihovny v Broumově přibyla v říjnu zajímavá kniha (resp. kni...

Studenti z Teplic nad Metují soutěží o titul Svačina roku

Studenti z Teplic nad Metují soutěží o titul Svačina roku

Střední škola gastronomie a služeb, Teplice nad Metují se účastní 6. ročníku celostátní soutěže Svač...

Horský výstup na Broumovské stěny

Horský výstup na Broumovské stěny

Po předchozím tipu na nenáročný podzimní rodinný výlet se tentokrát opět pokusíme potěšit sportovněj...

Doporučujeme

V Broumově byla podepsána koaliční dohoda. Starostou bude opět Jaroslav Bitnar

znakkkkkk

V Broumově je jasno o vedení města pro další volební období 2018 – 2022. Okamžitě po zveřejnění výsledků voleb do Zastupitelstva města Broumova uskutečněných ve dnech 5. a 6. října 2018, byla zahájena koaliční jednání. Z nich nakonec vykrystalizovala čtveřice stran a seskupení (Volba pro Broumov – VpB, Broumováci, Křesťanská a demokratická unie – Československá strana Lidová – KDU-ČSL a Nestraníci), která má v broumovském zastupitelstvu nadpoloviční počet mandátů... celý článek

Poslední komentáře