Broumovsko

Pondělí 10.prosinec 2018

Poslední aktualizace12.12.2018 04:25

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 21. do 23. září

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 21. do 23. září

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 21. do 23. září
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Všechny strany

starkov 2018Akce v knihovnách v Broumově i v Polici nad Metují, bojové ukázky ve Stárkově, tři divadelní představení, program v Ulitě, Pivní triatlon, kino pro děti, program v klášteře. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 21. do 23. září konají na Broumovsku.

Chceme, aby děti četly..., to je nový projekt Městské knihovny v Broumově. Přiveďte své děti dnes v 17 hodin, pracovníci knihovny jim představí zajímavé knižní tituly. Připravený je také zábavný doprovodný program.

Coco, tak se jmenuje animovaný film nejen pro děti. Ten se bude dnes promítat od 17:30 hodin v Kolárově divadle v Polici nad Metují.

V Městském divadle v Broumově dnes v 19 hodin začne představení Půjčka na oplátku od Williama Shakespeareho. Uvede jej spolek NOvoměstská DIVadelní SEbranka z Nového Města nad Metují.

V pátek a v sobotu se U Lidmanů v Machovské Lhotě bude konat Podzimní výstava. Každý den od 9 do 17 hodin.

V Městské knihovně v Broumově bude v pátek od 9 do 16 hodin probíhat Burza knih. Vyřazené knihy lze pořídit za symbolickou cenu.

V Knihovně města Police nad Metují začne v pátek v 15:30 hodin autorské čtení nazvané Povídky z jedné ruky. Autoři recyklovali známé i méně známé příběhy a přetvářeli je k obrazu svému. V "předvečer" oficiálního křtu knihy pět z nich, např. Olga Landová, vám své povídky přečte. Hudebně čtení doprovodí Hrábek senior & Hrábek junior.

Čtvrtý ročník celorepublikové akce s názvem Noc sokoloven se poprvé uskuteční v Polici nad Metují. Pro návštěvníky jsou připraveny hry v tělocvičně i okolo, vystoupení gymnastiky a parkouru, opékání buřtů, zpívání u táboráku a přespání v tělocvičně. Začne se v pátek v 17 hodin.

Divadelní soubor medvěd Stárkov uvede v pátek dvě vzpomínková představení k výročí 6 let souboru. Představení Doba jde dál a Velký a malý začnou v kině ve Stárkově v 19 hodin.

V sobotu a v neděli bude v broumovském klášteře probíhat seminář Land art and stone balancing. Ten je vhodný pro začátečníky i pokročilé výtvarníky všech věkových kategorií, kteří mají kladný vztah k přírodě, milují moderní a umělecké směry.

Hrnčířem na zkoušku se jmenuje program v Domě dětí a mládeže Ulita Broumov. Tentokrát se budou vyrábět nádoby a nádobí na čaje. Začne se v sobotu v 9 hodin, s sebou si vezměte pracovní oděv a svačinu.

V sobotu ve 13 hodin odstartuje z fotbalového hřiště v Hlavňově u Police nad Metují Pivní triatlon. Prezence závodníků, na které čeká jízda na kole, běh a pití piva a vína, začne o hodinu dřív. Účastníci závodu i příchozí si mohou také zasoutěžit v hodu pivním sudem.

Starkstadt 1938 se jmenuje již tradiční bojová ukázka na motivy událostí na Broumovsku v září roku 1938 odehrávající se na malebném náměstí obce Stárkov. Akce začne v sobotu v 15 hodin.

Léto v klášteře se symbolicky ukončí s živou hudbou. Na terase restaurace U Tří růží bude hrát Tomáš Mrština a Jakub Šafář.

Známou hru britského autora Raye Cooneyho z lékařského prostředí Rodina je základ státu uvede v Hronově divadelní soubor J. K. Tyl Meziměstí. V Jiráskově divadle se začne v sobotu v 19 hodin.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Adventní jarmark v Meziměstí se konal v teple sálu Centra Walzel

Adventní jarmark v Meziměstí se konal v teple sálu Centra Walzel

V neděli 9. prosince, bez ohledu na jarní podobu počasí, připravilo město Meziměstí v Centru Walzel ...

První zimní úspěch fotbalistů Slovanu. Starší přípravka třetí ve Vamberku

První zimní úspěch fotbalistů Slovanu. Starší přípravka třetí ve Vamberku

Začalo období, kdy fotbalisté Slovanu Broumov, především těch nejmladších kategorií, hrají zimní hal...

Historik, spisovatel, politik a čestný občan Police nad Metují W. W. Tomek. Výstava o jeho životě potrvá v Broumově do konce ledna

Historik, spisovatel, politik a čestný občan Police nad Metují W. W. Tomek. Výstava o jeho životě potrvá v Broumově do konce ledna

Výstava k výročí 200 let od narození významného historika, spisovatele, politika a čestného občana P...

Broumovským kostelům je 300 let, slavilo se v Bruselu

Broumovským kostelům je 300 let, slavilo se v Bruselu

Je to právě 300 let, co se začalo se stavbou osmi unikátních kostelů na Broumovsku, které navrhl Kry...

Vyšel stolní kalendář s reprodukcemi starých vyobrazení regionu

Vyšel stolní kalendář s reprodukcemi starých vyobrazení regionu

Již patnáctým rokem vychází stolní kalendář s reprodukcemi starých vyobrazení z Broumovska, Policka,...

Doporučujeme

Adventní prohlídky doplní bohatý prosincový program v broumovském klášteře

cdscdcs

Broumovský benediktinský klášter připravil na prosinec bohatý program. Tato národní kulturní památka zůstává pro veřejnost otevřená i v zimě a na své si přijdou milovníci historie, kultury, umění i kvalitní gastronomie... celý článek

Poslední komentáře