Broumovsko

Středa 3.červen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 24. do 26. listopadu

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 24. do 26. listopadu

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 24. do 26. listopadu
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Všechny strany

SLAVASlavnosti českého piva a polských klobás, Vinná brána, Sparťanská merenda, tři divadelní hry, kino pro děti, taneční zábava, prohlídky kláštera, zahájení výstav či Posezení se sládkem pivovaru. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 24. do 26. listopadu konají na Broumovsku.

V rámci cyklu ScienceCafé se dnes v Kreslírně bývalého klášterního gymnázia v Broumově koná přednáška Marka Skarky nazvaná Cizí světy ve vesmíru. Začne se v 18 hodin.

Ve výstavních prostorách turistického centra v Teplicích nad Metují začne v pátek výstava kreseb, malby a grafiky Jaroslava Soumara. Výstava potrvá do 4. ledna příštího roku.

Ve stejný den na stejném místě, tedy v infocentru v Teplicích nad Metují, bude zahájena také Vánoční výstava. K vidění i k prodeji budou dekorace z různých materiálů, výrobky dětí z místních škol, práce klientů Domova Dolní zámek a mnoho dalšího. Také tato výstava potrvá do 4. ledna. V sobotu se zde budou od 10 do 15 hodin konat Vánoční dílny. Děti si mohou vyrobit dárky a ozdoby.

V suterénu Základní školy Hradební v Broumově se v pátek a v sobotu koná Bazar sportovních věcí. V pátek od 16:30 do 18 hodin se věci budou přijímat, v sobotu od 9 do 11 hodin prodávat.

Mimi šéf se jmenuje animovaný komediální film pro děti. Promítat se bude v Konferenčním sále infocentra v Broumově v pátek od 18 hodin.

Ve velkém sále hotelu Střelnice v Teplicích nad Metují se v pátek od 18 hodin koná Posezení se sládkem Plzeňského Prazdroje, panem Zítkem. Dozvíte se něco z historie, uvidíte, jak se správně čepuje pivo, a samozřejmě pivo ochutnáte. Místo je nutné si rezervovat.

V Kulturním domě v Heřmánkovicích začne v pátek ve 20 hodin Posvícenská zábava. Hrát bude hudební skupina Doteky.

Advent v Ulitě aneb Vánoce nanečisto - to je program v Domě dětí a mládeže Ulita Broumov, který začne v sobotu v 9 hodin. Čeká vás příprava vánočního oběda, pečení cukroví, výroba svícínku, zdobení stromečku a další tradiční vánoční zvyky.

Mimořádné prohlídky broumovského kláštera nazvané Klášterem od sklepa po půdu se konají v sobotu od 10 a od 14 hodin. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost nahlédnout do míst, která jsou běžně nepřístupná. Je lepší si místo předem rezervovat.

TRANSformativeDANCE s Terezií Palkovou, to jsou semináře zaměřené na léčení ženské duše. V sobotu od 10 hodin v broumovském klášteře tentokrát na téma léčivé masáže s Vladimírou Poliakovou.

Zemědělské družstvo v Šonově slaví 25 let od svého vzniku. V sobotu mezi 10. a 14 hodinou máte možnost prohlédnout si areál družstva a ochutnat malé pohoštění.

Origami a další výtvory z papíru, to je téma programu pro děti v Klubu ROK. Začne se v sobotu ve 14 hodin.

Centrum Walzel v Meziměstí zve na tradiční akci nazvanou Sláva českého piva a polských klobás. V sobotu od 14 hodin se bude čepovat 10 druhů českých piv, vařit, opékat, udit a grilovat se budou polské klobásy. Na sobotu je v Centru Walzel připravená také tradiční Vinná brána a v ní vína z Vinařství ZNOVÍN.

Polické divadelní hry pokračují v sobotu od 19 hodin představením Hráči. Hra, kterou uvede domácí Divadelní soubor Kolár, je však už vyprodaná!

Na sále Kulturního domu Střelnice v Broumově začne v sobotu v 19:30 hodin Sparťanská merenda. Hudbu bude pouštět legendární DJ Petr Falta. Návštěvníci se mohou těšit na disco show, světelné efekty a soutěže o ceny. Vstupenky jsou stále v předprodeji.

Na náměstí a na Sále J. Čapka v Hronově se v neděli konají Vánoční trhy s doprovodným programem. Ten začne po 9. hodině, kdy se budou střídat děti místních základních a mateřských škol. Ve 14 hodin budou hrát Slaveňáci a následovat bude Malý mikulášský program.

Na střelnici v Centru Walzel se 26. listopadu koná další přípravný kurz k získání zbrojního průkazu. Tento kurz je určen pro skupiny uchazečů, kteří budou proškoleni k základním pravidlům bezpečného zacházení se střelnými zbraněmi. Tento druh přípravy je v první řadě zaměřen na úspěšné zvládnutí zkoušky odborné způsobilosti. Je nutné si účast rezervovat.

V Božanově se v neděli koná turnaj ve stolní hře Člověče, nezlob se! V Restauraci na křižovatce se začne ve 14 hodin.

Městys Machov uvádí komedii Vladimíra Renčína Nejkrásnější válka v podání divadelního souboru Jirásek Týniště nad Orlicí. Na sále Obecního domu v Machově se začne v neděli v 16 hodin.

Meziměstské divadelní hry pokračují představením Postelová fraška. V divadelním sále na nádraží ji uvede DS Klicpera z Chlumce nad Cidlinou v neděli od 18 hodin.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

"Všechno je jinak."

"Všechno je jinak."

Znáte ten židovský vtip o rabínovi na smrtelné posteli? Jeho svatost a učenost byla věhlasná, a tak ...

Návrat do Edenu

Návrat do Edenu

"Ten, kdo má obavy o své zdraví, nechť raději zůstane doma, aby nevymrzoval. Já na tento blázinec má...

Přežijí nová boží muka lidskou hloupost?

Přežijí nová boží muka lidskou hloupost?

V osadě Jiráskovy Skály na jihovýchodním okraji Teplicko-adršpašských skal, známých též jako Bischof...

Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Krajští radní schválili záměr poskytnutí investiční podpory městu Broumov na modernizaci a rozšíření...

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Když se v Oblastní nemocnici Náchod tvořil krizový scénář pro období přicházející pandemie, broumovs...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře