Broumovsko

Neděle 17.listopad 2019

Poslední aktualizace21.11.2019 04:06

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 25. do 27. ledna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 25. do 27. ledna

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 25. do 27. ledna
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Všechny strany

fcf9b4064da18c823a4ccad5f43d0236Slavnosti českého piva a polských klobás, pět plesů, koncert Marie Rottrové, program v klášteře, kino pro děti, divadlo, karneval pro děti. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 25. do 27. ledna konají na Broumovsku.

Divadlo Metro Praha v pátek uvede představení černého divadla nazvané Malý princ na Zemi. V Kolárově divadle v Polici nad Metují se začne v 17:30 hodin.

Jedna z nejoblíbenějších českých zpěvaček Marie Rottrová zazpívá v broumovském klášteře. V sále Dřevník se začíná v pátek v 19 hodin. Vstupenky však už nejsou, je beznadějně vyprodáno!

V pátek ve 20 hodin začínají hned tři plesy! Na Hasičském maškarním plese v Božanově zahraje skupina Doteky. Kdo přijde v masce má zvýhodněné vstupné. Dalším je Obecní ples v Kulturním domě v Heřmánkovicích. Zde bude hrát skupina Relax pana Fulky. Spolek Suchodolských žen pořádá už svůj 44. ples. Hrát bude skupina Jana Staňka.

Hrnčířem na zkoušku se jmenuje program v Domě dětí a mládeže Ulita Broumov. Začne se v sobotu v 9 hodin, s sebou si vezměte pracovní oděv a svačinu.

V sobotu v 10 hodin začne v broumovském klášteře interaktivní prohlídka Skriptoria. Prohlídka klášterní písárny vás zavede do tajů středověkých profesí písaře, iluminátora, pergameníka či knihvazače. Vyzkoušíte si psaní husím brkem, broušení pergamenu, výrobu přírodních barev, práci s knihtiskařským lisem či vázání knih v unikátní klášterní písárně, která je běžně přístupná pouze školním kolektivům.

Mimořádné prohlídky broumovského kláštera nazvané Klášterem od sklepa po muzeum se konají v sobotu od 10 a od 14 hodin. Při těchto prohlídkách uvidíte nejen historickou část kláštera, ale také rozsáhlé sklepní prostory, nově opravené prostory opatských sálů s výstavou Poklady z depozitářů, Opatskou pracovnu, prostory 3. patra a dostanete se i za dveře Muzea Broumovska.

Centrum Walzel v Meziměstí zve na tradiční akci nazvanou Sláva českého piva a polských klobás. V sobotu od 14 hodin se bude čepovat 15 druhů českých piv, vařit, opékat, udit a grilovat se bude několik druhů polských klobás. Hospodské písničky bude hrát kapela Klapeto. V 19 hodin zde začne Oldies Disco Párty s DJ Petrem Faltou a jeho videoprojekcí.

Na sále obecního domu v Božanově se v sobotu koná Dětský maškarní karneval. Začne se ve 14 hodin.

Hotel Transylvánie 3 - Příšerózní dovolená - tak se jmenuje americký rodinný film, který se v sobotu bude promítat v konferenčním sále infocentra v Broumově. Začne se v 15 hodin.

Vrchlabský divadelní spolek Lipany v sobotu na sále hospody ve Žďáru nad Metují uvede představení Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Hra Járy Cimrmana začne v 18 hodin.

V Divadelním klubu v Polici nad Metují začne v sobotu v 19 hodin hudební akce nazvaná Punkrock! Vol. 5. Hrát budou kapely uvedené na plakátu.

Také v sobotu jsou ve 20 hodin na programu dva plesy. Na Sále Josefa Čapka se koná 21. Ples města Hronova. Hrát bude Taneční orchestr Relax band. V Kulturním domě v Jetřichově se koná Hasičský ples. K tanci hraje skupina Doteky, lákadlem je tombola - hlavní cenou je televize!

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Barevní volejbalisté hráli na turnaji v Novém Městě nad Metují

Barevní volejbalisté hráli na turnaji v Novém Městě nad Metují

V neděli 10. listopadu se uskutečnil v Novém Městě nad Metují krajský festivalový turnaj pro oblast ...

Mých 30 let od revoluce

Mých 30 let od revoluce

Na listopad roku 1989 zavzpomínal kameraman a režisér Oliver Malina Morgenstern. Autor je držitelem ...

Obce na Machovsku spojil se sousedy nový hraniční přechod

Obce na Machovsku spojil se sousedy nový hraniční přechod

Jeden ze tří velkých silničních projektů realizovaných v Královéhradeckém kraji v rámci česko-polské...

Pomozte Police Symphony Orchestra s dobudováním vysněné zkušebny!

Pomozte Police Symphony Orchestra s dobudováním vysněné zkušebny!

Police Symphony Orchestra (PSO) je soubor nadšených amatérských muzikantů z Police nad Metují. Každý...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 15. do 17. listopadu

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 15. do 17. listopadu

Připomínka 30 let od sametové revoluce, čtyři divadelní představení, ples, posvícení, koncert Jiřího...

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře