Broumovsko

Čtvrtek 25.duben 2019

Poslední aktualizace26.04.2019 04:52

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 25. do 27. ledna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 25. do 27. ledna

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 25. do 27. ledna
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Všechny strany

fcf9b4064da18c823a4ccad5f43d0236Slavnosti českého piva a polských klobás, pět plesů, koncert Marie Rottrové, program v klášteře, kino pro děti, divadlo, karneval pro děti. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 25. do 27. ledna konají na Broumovsku.

Divadlo Metro Praha v pátek uvede představení černého divadla nazvané Malý princ na Zemi. V Kolárově divadle v Polici nad Metují se začne v 17:30 hodin.

Jedna z nejoblíbenějších českých zpěvaček Marie Rottrová zazpívá v broumovském klášteře. V sále Dřevník se začíná v pátek v 19 hodin. Vstupenky však už nejsou, je beznadějně vyprodáno!

V pátek ve 20 hodin začínají hned tři plesy! Na Hasičském maškarním plese v Božanově zahraje skupina Doteky. Kdo přijde v masce má zvýhodněné vstupné. Dalším je Obecní ples v Kulturním domě v Heřmánkovicích. Zde bude hrát skupina Relax pana Fulky. Spolek Suchodolských žen pořádá už svůj 44. ples. Hrát bude skupina Jana Staňka.

Hrnčířem na zkoušku se jmenuje program v Domě dětí a mládeže Ulita Broumov. Začne se v sobotu v 9 hodin, s sebou si vezměte pracovní oděv a svačinu.

V sobotu v 10 hodin začne v broumovském klášteře interaktivní prohlídka Skriptoria. Prohlídka klášterní písárny vás zavede do tajů středověkých profesí písaře, iluminátora, pergameníka či knihvazače. Vyzkoušíte si psaní husím brkem, broušení pergamenu, výrobu přírodních barev, práci s knihtiskařským lisem či vázání knih v unikátní klášterní písárně, která je běžně přístupná pouze školním kolektivům.

Mimořádné prohlídky broumovského kláštera nazvané Klášterem od sklepa po muzeum se konají v sobotu od 10 a od 14 hodin. Při těchto prohlídkách uvidíte nejen historickou část kláštera, ale také rozsáhlé sklepní prostory, nově opravené prostory opatských sálů s výstavou Poklady z depozitářů, Opatskou pracovnu, prostory 3. patra a dostanete se i za dveře Muzea Broumovska.

Centrum Walzel v Meziměstí zve na tradiční akci nazvanou Sláva českého piva a polských klobás. V sobotu od 14 hodin se bude čepovat 15 druhů českých piv, vařit, opékat, udit a grilovat se bude několik druhů polských klobás. Hospodské písničky bude hrát kapela Klapeto. V 19 hodin zde začne Oldies Disco Párty s DJ Petrem Faltou a jeho videoprojekcí.

Na sále obecního domu v Božanově se v sobotu koná Dětský maškarní karneval. Začne se ve 14 hodin.

Hotel Transylvánie 3 - Příšerózní dovolená - tak se jmenuje americký rodinný film, který se v sobotu bude promítat v konferenčním sále infocentra v Broumově. Začne se v 15 hodin.

Vrchlabský divadelní spolek Lipany v sobotu na sále hospody ve Žďáru nad Metují uvede představení Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Hra Járy Cimrmana začne v 18 hodin.

V Divadelním klubu v Polici nad Metují začne v sobotu v 19 hodin hudební akce nazvaná Punkrock! Vol. 5. Hrát budou kapely uvedené na plakátu.

Také v sobotu jsou ve 20 hodin na programu dva plesy. Na Sále Josefa Čapka se koná 21. Ples města Hronova. Hrát bude Taneční orchestr Relax band. V Kulturním domě v Jetřichově se koná Hasičský ples. K tanci hraje skupina Doteky, lákadlem je tombola - hlavní cenou je televize!

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Už jste se někdy ocitli v pekle?

Už jste se někdy ocitli v pekle?

Pokud ne a chcete vidět, jak to tam vypadá, tak nesmíte chybět na koncertě Adama Bomba. Ten se koná ...

Bruneta po ránu, blondýna večer

Bruneta po ránu, blondýna večer

"Uvařím si kávu. Kopec kávy. Hustou, silnou, vroucí, krutou, sprostou. Životní šťávu unavených..." c...

Tanec sv. Markéty

Tanec sv. Markéty

Vystoupení zpěvačky s uměleckým jménem Vladivojna La Chia je vždy spojené s něčím speciálním. Tentok...

MAS Broumovsko+ podpořila obnovu dřevěného kostela Panny Marie v Broumově

MAS Broumovsko+ podpořila obnovu dřevěného kostela Panny Marie v Broumově

Mezi jednu z oblastí, které MAS Broumovsko+ podporuje, patří obnova kulturního dědictví. V současné ...

Vítězství Police patří synovi předsedy oddílu

Vítězství Police patří synovi předsedy oddílu

V sobotu se předsedovi fotbalového oddílu Karlu Klimešovi narodil syn Štěpán. Hned druhý den mu poli...

Doporučujeme

"Zahraniční pobyt byl pro mě jednou z nejdůležitějších životních zkušeností," říká Eva Vodochodská z Broumova

eva

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS se archivářka Eva Vodochodská mohla vydat na dvouměsíční pracovní stáž do Diecézního archivu v rakouském městě Sankt Pölten. Níže najdete krátký rozhovor o její zahraniční zkušenosti, a kdo by se chtěl inspirovat, může zažádat o stipendium v letošní výzvě fondu AMOS. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019... celý článek

 

Poslední komentáře