Broumovsko

Úterý 19.září 2017

Poslední aktualizace20.09.2017 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 25. do 27. srpna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 25. do 27. srpna

Email Tisk PDF

noční prohlídky klášter broumov 14Noční prohlídky broumovského kláštera, varhanní koncert, dožínky, vernisáž výstavy fotografií, závody v rybolovu, Poříčské slavnosti nebo předposlední koncert festivalu Za poklady Broumovska... Taková je nabídka akcí pro nadcházející víkend 25. až 27. srpna na Broumovsku. 

V pátek a v sobotu od 20:00 a 21:30 se v broumovském klášteře konají noční prohlídky, tématicky zaměřené na momenty života v klášteře. Organizátoři doporučují včasnou rezervaci míst. 

Pravidelným programem prázdnin je Páteční muzika v klášterní kavárně Café Dientzenhofer v Broumově. Vystoupení muzikantů začne v 19 hodin.

Po celé léto se na Broumovsku konají také pravidelné varhanní koncerty. Tento pátek se jeden z nich uskuteční ve farním kostele sv. Vavřince v Teplicích nad Metují, kde vystoupí Ladislav Šikut a Klára Nentvichová. 

Rybník za Šolcovnou v Hejtmánkovicích bude v sobotu místem konání Závodů v rybolovu. Klání vypukne v 10 hodin, úlovky budou využity pro potřebu obce. 

Městys Velké Poříčí ožije v sobotu Poříčskými slavnostmi. Akci zahájí Dechovka ZUŠ Hronov ve 13 hodin, chybět nebude pěvecký koncert, loutkové divadlo, jarmark, kouzelník a mnoho dalších aktivit pro děti i dospělé. 

Veselo bude v sobotu i v obci Křinice, kde se chystají Křinické dožínky a velké zábavné odpoledne. Vše odstartuje ve 13:30 na místním hřišti. Vrcholem bude fotbalové utkání mezi Sokolem Křinice a týmem českých internacionálů, které začne v 17 hodin.

Podvečerní koncert klasické hudby nabídne předposlední sobotní zastavení letního hudebního festivalu Za poklady Broumovska. V kostele sv. Markéty v Šonově vystoupí od 18 hodin komorní sbor Martinů Voices. Vstupné je dobrovolné. 

Večerní komentované prohlídky zpestří sobotní den všem návštěvníkům Muzea papírových modelů v Polici nad Metují. Po prohlídkách následuje filmová projekce před muzeem. 

Na hudební fandy cílí akce s názvem Big beat pro Filípka - charitativní koncert na podporu nemocného Filipa Kněžourka z Hronova. Koncert kapel Heebies Jeebies, Cugrunt a Vivian odstartuje v 18 hodin za hasičárnou v Hronově. 

Komu je bližší spíše fotografické umění, může v sobotu v 18 hodin zavítat na vernisáž výstavy velkoformátových fotografií sakrálních památek z poutní stezky Via Sacra, která se uskuteční v Lapidáriu broumovského kláštera.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Lahodný burčák tekl v broumovském klášteře proudem

Lahodný burčák tekl v broumovském klášteře proudem

Léto pomalu střídá podzim, a tak sobota 16. září patřila v broumovském benediktinském klášteře tradi...

Zima ještě nezačala a machovští lyžaři už vítězí

Zima ještě nezačala a machovští lyžaři už vítězí

Sotva skončilo léto a členové Borského klubu lyžařů Machov si nasadili lyže a začali sbírat medailov...

Broumov z Roudnice přivezl bod. V penaltách neuspěl

Broumov z Roudnice přivezl bod. V penaltách neuspěl

Fotbalisté Slovanu Broumov v neděli v 6. kole 1.A třídy remizovali v Roudnici 2:2. V penaltách však ...

Rozhovor s předsedkyní správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV Ing. Evou Blažkovou k benefiční akci v Adršpachu

Rozhovor s předsedkyní správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV Ing. Evou Blažkovou k benefiční akci v Adršpachu

V pátek 8. září se v Adršpašských skalách uskutečnil 4. benefiční večer pořádaný hudebním tělesem Po...

A v geniu loci adršpašské noci skály bez hlesu naslouchaly...

A v geniu loci adršpašské noci skály bez hlesu naslouchaly...

Již jsem několikrát zmínil, že se považuji za cynika, přesto to předem této zprávy zopakuji - jsem c...

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!