Broumovsko

Pátek 22.červen 2018

Poslední aktualizace25.06.2018 04:45

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 25. do 27. srpna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 25. do 27. srpna

Email Tisk PDF

noční prohlídky klášter broumov 14Noční prohlídky broumovského kláštera, varhanní koncert, dožínky, vernisáž výstavy fotografií, závody v rybolovu, Poříčské slavnosti nebo předposlední koncert festivalu Za poklady Broumovska... Taková je nabídka akcí pro nadcházející víkend 25. až 27. srpna na Broumovsku. 

V pátek a v sobotu od 20:00 a 21:30 se v broumovském klášteře konají noční prohlídky, tématicky zaměřené na momenty života v klášteře. Organizátoři doporučují včasnou rezervaci míst. 

Pravidelným programem prázdnin je Páteční muzika v klášterní kavárně Café Dientzenhofer v Broumově. Vystoupení muzikantů začne v 19 hodin.

Po celé léto se na Broumovsku konají také pravidelné varhanní koncerty. Tento pátek se jeden z nich uskuteční ve farním kostele sv. Vavřince v Teplicích nad Metují, kde vystoupí Ladislav Šikut a Klára Nentvichová. 

Rybník za Šolcovnou v Hejtmánkovicích bude v sobotu místem konání Závodů v rybolovu. Klání vypukne v 10 hodin, úlovky budou využity pro potřebu obce. 

Městys Velké Poříčí ožije v sobotu Poříčskými slavnostmi. Akci zahájí Dechovka ZUŠ Hronov ve 13 hodin, chybět nebude pěvecký koncert, loutkové divadlo, jarmark, kouzelník a mnoho dalších aktivit pro děti i dospělé. 

Veselo bude v sobotu i v obci Křinice, kde se chystají Křinické dožínky a velké zábavné odpoledne. Vše odstartuje ve 13:30 na místním hřišti. Vrcholem bude fotbalové utkání mezi Sokolem Křinice a týmem českých internacionálů, které začne v 17 hodin.

Podvečerní koncert klasické hudby nabídne předposlední sobotní zastavení letního hudebního festivalu Za poklady Broumovska. V kostele sv. Markéty v Šonově vystoupí od 18 hodin komorní sbor Martinů Voices. Vstupné je dobrovolné. 

Večerní komentované prohlídky zpestří sobotní den všem návštěvníkům Muzea papírových modelů v Polici nad Metují. Po prohlídkách následuje filmová projekce před muzeem. 

Na hudební fandy cílí akce s názvem Big beat pro Filípka - charitativní koncert na podporu nemocného Filipa Kněžourka z Hronova. Koncert kapel Heebies Jeebies, Cugrunt a Vivian odstartuje v 18 hodin za hasičárnou v Hronově. 

Komu je bližší spíše fotografické umění, může v sobotu v 18 hodin zavítat na vernisáž výstavy velkoformátových fotografií sakrálních památek z poutní stezky Via Sacra, která se uskuteční v Lapidáriu broumovského kláštera.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Dvaadvacátá Broumovská kytara byla rekordní

Dvaadvacátá Broumovská kytara byla rekordní

Po dvaadvaceti letech se pořadatelé hudebního festivalu Broumovská kytara, ti minulí i současní, doč...

Pět mladých sokolů létá nad Broumovskem

Pět mladých sokolů létá nad Broumovskem

V polovině června bylo na hnízdištích sokolů ve skalních rezervacích Broumovska živo. Celkem pět mlá...

Vzhůru na Žaltman

Vzhůru na Žaltman

V rámci poznávání Národního geoparku Broumovsko se tentokrát vydáme na lokalitu, která se rozkládá a...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. června

Svatojánský jarmark ve Žďáru nad Metují, Běh z Police do Police, oslava výročí hasičské zbrojnice v ...

Nejmladší fotbalisté Broumova mají za sebou první mistrovskou sezónu v životě

Nejmladší fotbalisté Broumova mají za sebou první mistrovskou sezónu v životě

Mladší přípravka, to jsou holky narozené v roce 2008 a mladší a kluci 2009 a mladší. Většina z nich ...

Doporučujeme

Broumov má questy. Nový turistický produkt láká k návštěvě turisty, na své si ale přijdou i místní

IMG 0208 kopie

Město Broumov má dva nové turistické okruhy. Slavnostní otevření pro odbornou veřejnost se uskutečnilo v pátek 8. června ve výstavní síni LOKART. Po krátké prezentaci, proč a jakým způsobem se Město Broumov rozhodlo této myšlence dát hmotnou podobu, starosta města Jaroslav Bitnar symbolicky přestřihl pásku a společně se pak se všemi vydal jeden quest vyzkoušet na vlastní kůži... celý článek

Poslední komentáře