Broumovsko

Úterý 21.listopad 2017

Poslední aktualizace22.11.2017 04:50

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 25. do 27. srpna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 25. do 27. srpna

Email Tisk PDF

noční prohlídky klášter broumov 14Noční prohlídky broumovského kláštera, varhanní koncert, dožínky, vernisáž výstavy fotografií, závody v rybolovu, Poříčské slavnosti nebo předposlední koncert festivalu Za poklady Broumovska... Taková je nabídka akcí pro nadcházející víkend 25. až 27. srpna na Broumovsku. 

V pátek a v sobotu od 20:00 a 21:30 se v broumovském klášteře konají noční prohlídky, tématicky zaměřené na momenty života v klášteře. Organizátoři doporučují včasnou rezervaci míst. 

Pravidelným programem prázdnin je Páteční muzika v klášterní kavárně Café Dientzenhofer v Broumově. Vystoupení muzikantů začne v 19 hodin.

Po celé léto se na Broumovsku konají také pravidelné varhanní koncerty. Tento pátek se jeden z nich uskuteční ve farním kostele sv. Vavřince v Teplicích nad Metují, kde vystoupí Ladislav Šikut a Klára Nentvichová. 

Rybník za Šolcovnou v Hejtmánkovicích bude v sobotu místem konání Závodů v rybolovu. Klání vypukne v 10 hodin, úlovky budou využity pro potřebu obce. 

Městys Velké Poříčí ožije v sobotu Poříčskými slavnostmi. Akci zahájí Dechovka ZUŠ Hronov ve 13 hodin, chybět nebude pěvecký koncert, loutkové divadlo, jarmark, kouzelník a mnoho dalších aktivit pro děti i dospělé. 

Veselo bude v sobotu i v obci Křinice, kde se chystají Křinické dožínky a velké zábavné odpoledne. Vše odstartuje ve 13:30 na místním hřišti. Vrcholem bude fotbalové utkání mezi Sokolem Křinice a týmem českých internacionálů, které začne v 17 hodin.

Podvečerní koncert klasické hudby nabídne předposlední sobotní zastavení letního hudebního festivalu Za poklady Broumovska. V kostele sv. Markéty v Šonově vystoupí od 18 hodin komorní sbor Martinů Voices. Vstupné je dobrovolné. 

Večerní komentované prohlídky zpestří sobotní den všem návštěvníkům Muzea papírových modelů v Polici nad Metují. Po prohlídkách následuje filmová projekce před muzeem. 

Na hudební fandy cílí akce s názvem Big beat pro Filípka - charitativní koncert na podporu nemocného Filipa Kněžourka z Hronova. Koncert kapel Heebies Jeebies, Cugrunt a Vivian odstartuje v 18 hodin za hasičárnou v Hronově. 

Komu je bližší spíše fotografické umění, může v sobotu v 18 hodin zavítat na vernisáž výstavy velkoformátových fotografií sakrálních památek z poutní stezky Via Sacra, která se uskuteční v Lapidáriu broumovského kláštera.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

V Pěkově havarovala dodávka. Silnice byla po dobu zásahu uzavřena

V Pěkově havarovala dodávka. Silnice byla po dobu zásahu uzavřena

Profesionální hasiči z Náchoda, Broumova a dobrovolní hasiči z Police nad Metují byli povoláni k dop...

Eden zažil další hudební parádu v podání Hudby Praha bandu

Eden zažil další hudební parádu v podání Hudby Praha bandu

V undergroundovém klubu Eden v Broumově v sobotu vystoupila kapela Hudba Praha band. Zaplněný klub s...

Nadační fond Gymnázia Broumov ocenil nejlepší studenty školy

Nadační fond Gymnázia Broumov ocenil nejlepší studenty školy

Nadační fond Gymnázia Broumov ocenil 16.listopadu 2017 v Opatských sálech broumovského kláštera nejl...

Broumov pošesté v řadě vyhrál a v tabulce přezimuje na druhém místě

Broumov pošesté v řadě vyhrál a v tabulce přezimuje na druhém místě

Fotbalisté Slovanu Broumov v sobotu vyhráli na domácím hřišti poslední podzimní zápas 1.A třídy s No...

O Broumovsku pro broumovské seniory

O Broumovsku pro broumovské seniory

Senioři z broumovského Klubu důchodců se nejméně jednou za měsíc setkávají na společné přednášce, vy...

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek

Poslední komentáře