Broumovsko

Středa 21.únor 2018

Poslední aktualizace22.02.2018 04:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 25. do 27. srpna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 25. do 27. srpna

Email Tisk PDF

noční prohlídky klášter broumov 14Noční prohlídky broumovského kláštera, varhanní koncert, dožínky, vernisáž výstavy fotografií, závody v rybolovu, Poříčské slavnosti nebo předposlední koncert festivalu Za poklady Broumovska... Taková je nabídka akcí pro nadcházející víkend 25. až 27. srpna na Broumovsku. 

V pátek a v sobotu od 20:00 a 21:30 se v broumovském klášteře konají noční prohlídky, tématicky zaměřené na momenty života v klášteře. Organizátoři doporučují včasnou rezervaci míst. 

Pravidelným programem prázdnin je Páteční muzika v klášterní kavárně Café Dientzenhofer v Broumově. Vystoupení muzikantů začne v 19 hodin.

Po celé léto se na Broumovsku konají také pravidelné varhanní koncerty. Tento pátek se jeden z nich uskuteční ve farním kostele sv. Vavřince v Teplicích nad Metují, kde vystoupí Ladislav Šikut a Klára Nentvichová. 

Rybník za Šolcovnou v Hejtmánkovicích bude v sobotu místem konání Závodů v rybolovu. Klání vypukne v 10 hodin, úlovky budou využity pro potřebu obce. 

Městys Velké Poříčí ožije v sobotu Poříčskými slavnostmi. Akci zahájí Dechovka ZUŠ Hronov ve 13 hodin, chybět nebude pěvecký koncert, loutkové divadlo, jarmark, kouzelník a mnoho dalších aktivit pro děti i dospělé. 

Veselo bude v sobotu i v obci Křinice, kde se chystají Křinické dožínky a velké zábavné odpoledne. Vše odstartuje ve 13:30 na místním hřišti. Vrcholem bude fotbalové utkání mezi Sokolem Křinice a týmem českých internacionálů, které začne v 17 hodin.

Podvečerní koncert klasické hudby nabídne předposlední sobotní zastavení letního hudebního festivalu Za poklady Broumovska. V kostele sv. Markéty v Šonově vystoupí od 18 hodin komorní sbor Martinů Voices. Vstupné je dobrovolné. 

Večerní komentované prohlídky zpestří sobotní den všem návštěvníkům Muzea papírových modelů v Polici nad Metují. Po prohlídkách následuje filmová projekce před muzeem. 

Na hudební fandy cílí akce s názvem Big beat pro Filípka - charitativní koncert na podporu nemocného Filipa Kněžourka z Hronova. Koncert kapel Heebies Jeebies, Cugrunt a Vivian odstartuje v 18 hodin za hasičárnou v Hronově. 

Komu je bližší spíše fotografické umění, může v sobotu v 18 hodin zavítat na vernisáž výstavy velkoformátových fotografií sakrálních památek z poutní stezky Via Sacra, která se uskuteční v Lapidáriu broumovského kláštera.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Na zimní Olympiádě dětí a mládeže startovaly tři lyžařky z Teplic nad Metují

Na zimní Olympiádě dětí a mládeže startovaly tři lyžařky z Teplic nad Metují

Hry VIII. zimní Olympiády dětí a mládeže letos hostil sousední Pardubický kraj a k velké radosti vše...

Pavla Hajpišlová: Nikdy nezapomeňte, kde jste studovali

Pavla Hajpišlová: Nikdy nezapomeňte, kde jste studovali

Na chvíli jsem se pozastavila a ráda bych sepsala několik řádků pro studenty, kteří před pár dny zač...

Broumovští fotbalisté ročníku 2008 vyhráli turnaj v Jičíně

Broumovští fotbalisté ročníku 2008 vyhráli turnaj v Jičíně

Jéža, Vodouch a sedm trpaslíků se zlatou medailí na krku! Je tomu tak, ročník 2008 znovu předvedl úž...

Tomáš Hajíček: Na Broumovsku přežijí jen tvrdý a hodný lidi...

Tomáš Hajíček: Na Broumovsku přežijí jen tvrdý a hodný lidi...

V undergroundovém klubu Eden v Broumově vystoupily v sobotu kapely Národ Sobě, Krucipüsk a Vladivojs...

Únor je plný volejbalových událostí

Únor je plný volejbalových událostí

Broumovský volejbal se v únoru nenudí. Své turnaje v barevném volejbale odehrály děti a v Zimním vol...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o práci pro Broumovsko

eva

Ing. Eva Blažková, MPA, tajemnice MěÚ Broumov a předsedkyně správní rady Nadačního fondu Hospital Broumov odpověděla na několik otázek...celý článek

Poslední komentáře