Broumovsko

Neděle 21.červenec 2019

Poslední aktualizace22.07.2019 04:22

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 26. do 28. října

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 26. do 28. října

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 26. do 28. října
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Všechny strany

sssstoOslavy 100. výročí od vzniku samostatného Československa, pivní slavnosti, ochutnávka vín, fotbalové derby, Strašidelná Alejka, beseda, divadla pro děti, soutěž o nejlepší štrůdl, punkový koncert. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 26. do 28. října konají na Broumovsku.

Obec Heřmánkovice zve na sázení lípy na počest 100. výročí od vzniku Československé republiky. Sraz je dnes, ve čtvrtek, v 15 hodin u křižovatky na Janovičky. S sebou si vezměte špekáčky na opékání.

Obnova historické lužní krajiny aneb Jak vrátit vodu krajině - tak se jmenuje přednáška, která se v rámci ScienceCafé koná dnes od 18 hodin v Kreslírně bývalého klášterního gymnázia v Broumově. Přednášet bude autorizovaný krajinářský architekt a předseda Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu Přemysl Krejčiřík.

Gulliverovy cesty - Země liliputů se jmenuje divadelní představení, které v Kolárově divadle v Polici nad Metují uvede Mladá scéna Ústí nad Labem. Jedná se o dopolední představení pro děti, může však přijít i veřejnost. Začne se v pátek v 10 hodin.

V pátek v 17 hodin začne program nazvaný Strašidelná Alejka ve stejnojmenném parku v Broumově. Děti zde potkají strašidelné bytosti a zasoutěží si s nimi, za což budou odměněni.

Loutkáři v Broumově slaví 70 let a připravili si na sobotu a neděli v Klubu ROK program pro děti a rodiče. Každý den se začne ve 14 hodin dílničkou, následovat bude pohádka od 15:30 hodin.

Šonovské štrůdlování se jmenuje 2. ročník soutěže o nejlepší štrůdl. Každý soutěžící přinese dvě šišky svého štrůdlu. V místní hospůdce začne zápis v sobotu ve 13 hodin.

Centrum Walzel v Meziměstí zve na tradiční akci nazvanou Sláva českého piva a polských klobás. V sobotu od 14 hodin se bude čepovat 15 druhů českých piv, vařit, opékat, udit a grilovat se bude několik druhů polských klobás. Hospodské písničky bude hrát kapela Klapeto. Na sobotu je v Centru Walzel připravená také tradiční Vinná brána a v ní spousta druhů vín k ochutnání. A do třetice akce ve Walzelovce! V 19 hodin zde začne Oldies Disco Párty s DJ Petrem Faltou a jeho videoprojekcí.

Uštkni, Aliusterra, Klinger, Postea. To jsou punkové kapely, které v sobotu od 19 hodin vystoupí v Soulkostele ve Vernéřovicích.

Neděle je Dnem otevřených dveří Muzea města Police nad Metují. Budou zde probíhat komentované prohlídky výstavy Osmičková výročí. Otevřeno bude muzeum v klášteře i stará škola Dřevěnka.

V neděli se budou sázet lípy svobody. Ve Stárkově se začne v 10 hodin na louce "nad táborem". Připravený je i doprovodný program. V Broumově se bude sázet v 15 hodin u Sportovní haly na Spořilově. Následovat budou dvě loutková představení v Klubu ROK. V Teplicích nad Metují se bude sázet Lípa století. Začne se ve 14 hodin v místním parku.

V budově staré školy v Rožmitále začnou v neděli ve 12:30 hodin Halloweenské dílny. S sebou stačí přinést dýni na dlabání.

Nejprestižnější fotbalový zápas regionu je tady! Ve 12. kole 1.A třídy se na broumovském Stadionu Opočenského utkají Slovan Broumov a Spartak Police nad Metují. Zápas začne v neděli ve 14:30 hodin. V předzápase se od 12 hodin utká dorost Slovanu Broumov s Novým Městem nad Metují.

100 svíček pro republiku - tak se jmenuje setkání na Mírovém náměstí v Broumově, které začne symbolicky v neděli v 19 hodin 18 minut. Svíčku s sebou!

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Dnes se budou v Polici nad Metují promítat filmy horolezce, filmaře, fotografa a cestovatele Miroslava Šmída

Dnes se budou v Polici nad Metují promítat filmy horolezce, filmaře, fotografa a cestovatele Miroslava Šmída

Dnes se v Polici nad Metují, v rámci Nové Terasy 2019, uskuteční promítání krátkých filmů horolezce,...

Tenisté vzpomínali na Petra Vojtěcha a Josefa Prouzu

Tenisté vzpomínali na Petra Vojtěcha a Josefa Prouzu

V sobotu 6. července se na tenisových kurtech ve Velké Vsi uskutečnil již třetí ročník tenisového tu...

Veřejná sbírka na podporu Dominiky, Nikol a Patrika

Veřejná sbírka na podporu Dominiky, Nikol a Patrika

Pomoc je určena na podporu osiřelých nezaopatřených dětí, jejichž matka zemřela násilným činem, a kt...

Netradiční spojení dvou hudebních nástrojů nabídne čtvrtý koncert v Šonově

Netradiční spojení dvou hudebních nástrojů nabídne čtvrtý koncert v Šonově

Netradiční spojení dvou hudebních nástrojů – saxofonu a akordeonu – nabídne čtvrtý koncert festivalu...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. července

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. července

Tři představení festivalu Malé letní divadlení, další koncerty festivalů Za poklady Broumovska a Var...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře