Broumovsko

Neděle 17.listopad 2019

Poslední aktualizace21.11.2019 04:06

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 26. do 28. října

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 26. do 28. října

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 26. do 28. října
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Všechny strany

sssstoOslavy 100. výročí od vzniku samostatného Československa, pivní slavnosti, ochutnávka vín, fotbalové derby, Strašidelná Alejka, beseda, divadla pro děti, soutěž o nejlepší štrůdl, punkový koncert. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 26. do 28. října konají na Broumovsku.

Obec Heřmánkovice zve na sázení lípy na počest 100. výročí od vzniku Československé republiky. Sraz je dnes, ve čtvrtek, v 15 hodin u křižovatky na Janovičky. S sebou si vezměte špekáčky na opékání.

Obnova historické lužní krajiny aneb Jak vrátit vodu krajině - tak se jmenuje přednáška, která se v rámci ScienceCafé koná dnes od 18 hodin v Kreslírně bývalého klášterního gymnázia v Broumově. Přednášet bude autorizovaný krajinářský architekt a předseda Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu Přemysl Krejčiřík.

Gulliverovy cesty - Země liliputů se jmenuje divadelní představení, které v Kolárově divadle v Polici nad Metují uvede Mladá scéna Ústí nad Labem. Jedná se o dopolední představení pro děti, může však přijít i veřejnost. Začne se v pátek v 10 hodin.

V pátek v 17 hodin začne program nazvaný Strašidelná Alejka ve stejnojmenném parku v Broumově. Děti zde potkají strašidelné bytosti a zasoutěží si s nimi, za což budou odměněni.

Loutkáři v Broumově slaví 70 let a připravili si na sobotu a neděli v Klubu ROK program pro děti a rodiče. Každý den se začne ve 14 hodin dílničkou, následovat bude pohádka od 15:30 hodin.

Šonovské štrůdlování se jmenuje 2. ročník soutěže o nejlepší štrůdl. Každý soutěžící přinese dvě šišky svého štrůdlu. V místní hospůdce začne zápis v sobotu ve 13 hodin.

Centrum Walzel v Meziměstí zve na tradiční akci nazvanou Sláva českého piva a polských klobás. V sobotu od 14 hodin se bude čepovat 15 druhů českých piv, vařit, opékat, udit a grilovat se bude několik druhů polských klobás. Hospodské písničky bude hrát kapela Klapeto. Na sobotu je v Centru Walzel připravená také tradiční Vinná brána a v ní spousta druhů vín k ochutnání. A do třetice akce ve Walzelovce! V 19 hodin zde začne Oldies Disco Párty s DJ Petrem Faltou a jeho videoprojekcí.

Uštkni, Aliusterra, Klinger, Postea. To jsou punkové kapely, které v sobotu od 19 hodin vystoupí v Soulkostele ve Vernéřovicích.

Neděle je Dnem otevřených dveří Muzea města Police nad Metují. Budou zde probíhat komentované prohlídky výstavy Osmičková výročí. Otevřeno bude muzeum v klášteře i stará škola Dřevěnka.

V neděli se budou sázet lípy svobody. Ve Stárkově se začne v 10 hodin na louce "nad táborem". Připravený je i doprovodný program. V Broumově se bude sázet v 15 hodin u Sportovní haly na Spořilově. Následovat budou dvě loutková představení v Klubu ROK. V Teplicích nad Metují se bude sázet Lípa století. Začne se ve 14 hodin v místním parku.

V budově staré školy v Rožmitále začnou v neděli ve 12:30 hodin Halloweenské dílny. S sebou stačí přinést dýni na dlabání.

Nejprestižnější fotbalový zápas regionu je tady! Ve 12. kole 1.A třídy se na broumovském Stadionu Opočenského utkají Slovan Broumov a Spartak Police nad Metují. Zápas začne v neděli ve 14:30 hodin. V předzápase se od 12 hodin utká dorost Slovanu Broumov s Novým Městem nad Metují.

100 svíček pro republiku - tak se jmenuje setkání na Mírovém náměstí v Broumově, které začne symbolicky v neděli v 19 hodin 18 minut. Svíčku s sebou!

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Barevní volejbalisté hráli na turnaji v Novém Městě nad Metují

Barevní volejbalisté hráli na turnaji v Novém Městě nad Metují

V neděli 10. listopadu se uskutečnil v Novém Městě nad Metují krajský festivalový turnaj pro oblast ...

Mých 30 let od revoluce

Mých 30 let od revoluce

Na listopad roku 1989 zavzpomínal kameraman a režisér Oliver Malina Morgenstern. Autor je držitelem ...

Obce na Machovsku spojil se sousedy nový hraniční přechod

Obce na Machovsku spojil se sousedy nový hraniční přechod

Jeden ze tří velkých silničních projektů realizovaných v Královéhradeckém kraji v rámci česko-polské...

Pomozte Police Symphony Orchestra s dobudováním vysněné zkušebny!

Pomozte Police Symphony Orchestra s dobudováním vysněné zkušebny!

Police Symphony Orchestra (PSO) je soubor nadšených amatérských muzikantů z Police nad Metují. Každý...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 15. do 17. listopadu

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 15. do 17. listopadu

Připomínka 30 let od sametové revoluce, čtyři divadelní představení, ples, posvícení, koncert Jiřího...

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře