Broumovsko

Čtvrtek 25.duben 2019

Poslední aktualizace26.04.2019 04:52

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 26. do 28. října

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 26. do 28. října

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 26. do 28. října
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Všechny strany

sssstoOslavy 100. výročí od vzniku samostatného Československa, pivní slavnosti, ochutnávka vín, fotbalové derby, Strašidelná Alejka, beseda, divadla pro děti, soutěž o nejlepší štrůdl, punkový koncert. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 26. do 28. října konají na Broumovsku.

Obec Heřmánkovice zve na sázení lípy na počest 100. výročí od vzniku Československé republiky. Sraz je dnes, ve čtvrtek, v 15 hodin u křižovatky na Janovičky. S sebou si vezměte špekáčky na opékání.

Obnova historické lužní krajiny aneb Jak vrátit vodu krajině - tak se jmenuje přednáška, která se v rámci ScienceCafé koná dnes od 18 hodin v Kreslírně bývalého klášterního gymnázia v Broumově. Přednášet bude autorizovaný krajinářský architekt a předseda Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu Přemysl Krejčiřík.

Gulliverovy cesty - Země liliputů se jmenuje divadelní představení, které v Kolárově divadle v Polici nad Metují uvede Mladá scéna Ústí nad Labem. Jedná se o dopolední představení pro děti, může však přijít i veřejnost. Začne se v pátek v 10 hodin.

V pátek v 17 hodin začne program nazvaný Strašidelná Alejka ve stejnojmenném parku v Broumově. Děti zde potkají strašidelné bytosti a zasoutěží si s nimi, za což budou odměněni.

Loutkáři v Broumově slaví 70 let a připravili si na sobotu a neděli v Klubu ROK program pro děti a rodiče. Každý den se začne ve 14 hodin dílničkou, následovat bude pohádka od 15:30 hodin.

Šonovské štrůdlování se jmenuje 2. ročník soutěže o nejlepší štrůdl. Každý soutěžící přinese dvě šišky svého štrůdlu. V místní hospůdce začne zápis v sobotu ve 13 hodin.

Centrum Walzel v Meziměstí zve na tradiční akci nazvanou Sláva českého piva a polských klobás. V sobotu od 14 hodin se bude čepovat 15 druhů českých piv, vařit, opékat, udit a grilovat se bude několik druhů polských klobás. Hospodské písničky bude hrát kapela Klapeto. Na sobotu je v Centru Walzel připravená také tradiční Vinná brána a v ní spousta druhů vín k ochutnání. A do třetice akce ve Walzelovce! V 19 hodin zde začne Oldies Disco Párty s DJ Petrem Faltou a jeho videoprojekcí.

Uštkni, Aliusterra, Klinger, Postea. To jsou punkové kapely, které v sobotu od 19 hodin vystoupí v Soulkostele ve Vernéřovicích.

Neděle je Dnem otevřených dveří Muzea města Police nad Metují. Budou zde probíhat komentované prohlídky výstavy Osmičková výročí. Otevřeno bude muzeum v klášteře i stará škola Dřevěnka.

V neděli se budou sázet lípy svobody. Ve Stárkově se začne v 10 hodin na louce "nad táborem". Připravený je i doprovodný program. V Broumově se bude sázet v 15 hodin u Sportovní haly na Spořilově. Následovat budou dvě loutková představení v Klubu ROK. V Teplicích nad Metují se bude sázet Lípa století. Začne se ve 14 hodin v místním parku.

V budově staré školy v Rožmitále začnou v neděli ve 12:30 hodin Halloweenské dílny. S sebou stačí přinést dýni na dlabání.

Nejprestižnější fotbalový zápas regionu je tady! Ve 12. kole 1.A třídy se na broumovském Stadionu Opočenského utkají Slovan Broumov a Spartak Police nad Metují. Zápas začne v neděli ve 14:30 hodin. V předzápase se od 12 hodin utká dorost Slovanu Broumov s Novým Městem nad Metují.

100 svíček pro republiku - tak se jmenuje setkání na Mírovém náměstí v Broumově, které začne symbolicky v neděli v 19 hodin 18 minut. Svíčku s sebou!

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 26. do 28. dubna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 26. do 28. dubna

Divadelní představení pro děti i pro dospělé, stezka odvahy v Hejtmánkovicích, pohádková procházka v...

Na květnové svátky se očekává zvýšený zájem turistů o Adršpašsko-teplické skály

Na květnové svátky se očekává zvýšený zájem turistů o Adršpašsko-teplické skály

Skalní města na severovýchodě Čech zaznamenávají každým rokem na přelomu dubna a května velmi vysoko...

Už jste se někdy ocitli v pekle?

Už jste se někdy ocitli v pekle?

Pokud ne a chcete vidět, jak to tam vypadá, tak nesmíte chybět na koncertě Adama Bomba. Ten se koná ...

Bruneta po ránu, blondýna večer

Bruneta po ránu, blondýna večer

"Uvařím si kávu. Kopec kávy. Hustou, silnou, vroucí, krutou, sprostou. Životní šťávu unavených..." c...

Tanec sv. Markéty

Tanec sv. Markéty

Vystoupení zpěvačky s uměleckým jménem Vladivojna La Chia je vždy spojené s něčím speciálním. Tentok...

Doporučujeme

"Zahraniční pobyt byl pro mě jednou z nejdůležitějších životních zkušeností," říká Eva Vodochodská z Broumova

eva

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS se archivářka Eva Vodochodská mohla vydat na dvouměsíční pracovní stáž do Diecézního archivu v rakouském městě Sankt Pölten. Níže najdete krátký rozhovor o její zahraniční zkušenosti, a kdo by se chtěl inspirovat, může zažádat o stipendium v letošní výzvě fondu AMOS. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019... celý článek

 

Poslední komentáře