Broumovsko

Pondělí 23.červenec 2018

Poslední aktualizace26.07.2018 04:42

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 29. června do 1. července

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 29. června do 1. července

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 29. června do 1. července
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Všechny strany

popoTTTBroumovská pouť, první koncert festivalu Za poklady Broumovska, vystoupení Josefa Náhlovského v Divadle na Kačeří, Netradiční sportovní víceboj v Teplicích nad Metují, Vycházka Polickem či promítání filmů Miroslava Šmída. To jsou tipy na některé akce, které se konají o víkendu od 29. června do 1. července na Broumovsku.

Centrum sociálních služeb Naděje Broumov zve veřejnost na Den otevřených dveří v Centru pro rodinu. V budově bývalého úřadu práce se začne dnes ve 14 hodin.

Bible - kniha knih, to je název besedy, která začne v Městské knihovně v Broumově dnes v 17 hodin. Přednášet bude farář Českobratrské církve evangelické v Hronově Michal Kitta.

V konferenční místnosti Pellyho domů v Polici nad Metují začne dnes v 18 hodin vernisáž výstavy fotografií Miloše Kleinera Z mého kraje. Výstava potrvá do 29. července.

V pátek a v sobotu bude ve Schrollově parku probíhat tradiční Broumovská pouť s bohatým doprovodným programem. V pátek vystoupí L159, Lucie revival a Ledvin Stones, v sobotu Olga Lounová, Sabina Křováková, Leon, Broumovanka a Sunday jam. K vidění budou ukázky práce hasičů a parkurové  skákání králíků. Samozřejmostí budou atrakce a stánkový prodej. V sobotu program zakončí ohňostroj.

V pátek a v sobotu, vždy v 19 a 20:30 hodin začínají Noční prohlídky broumovského kláštera. Přijďte okusit jedinečnou atmosféru potemnělého kláštera při svitu svíček. Prohlídky jsou tematicky zaměřeny na momenty života v klášteře.

Sudetská noc, tak se jmenuje pásmo literatury, hudby a grafiky generace ztracené v současném pohraničí. V budově barokní školy v Polici nad Metují se začne v pátek v 18 hodin.

Divadlo na Kačeří uvede Josefa Náhlovského a Kozí bobky v pořadu Hučeli, Bučeli a Kvičeli. Kabaretní show začne v pátek ve 20 hodin v Lachově. Buď na zahradě nebo na půdě penzionu. Podle počasí.

V sobotu se uskuteční další Vycházka Polickem. Po stopách zaniklé i dosud stojící lidové architektury vyrazíte s Mgr. Janem Tůmou, odborným pracovníkem Regionálního muzea v Náchodě. Tentokrát do Machovské Lhoty, Machova a Nízké Srbské. Je nutné se předem přihlásit.

Na fotbalovém hřišti v Teplicích nad Metují začne v sobotu ve 14 hodin Netradiční sportovní víceboj. Soutěžit se bude v běhu pozpátku, jízdě s kolečkem, hodu polínkem či šestiskoku.

V sobotu ve 14 hodin začne také Suchodolský den. Na místním hřišti jsou připraveny různé soutěže a zábavy, vystoupí skupiny Damtrio a Slaveňáci.

Ke konci školního roku nabízí Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují neopakovatelný zážitek v podobě Večerní komentované prohlídky. Prohlídky se ujme zkušený modelář a kromě expozice se budete moci podívat i do zákulisí Muzea – otevřen bude Depozit a Výtvarná dílna, které jsou normálně pro veřejnost uzavřeny. Otevřeno bude v sobotu od 17 hodin.

Slavnostní festivalovou znělkou se v sobotu rozezní kostel sv. Máří Magdalény v Božanově, kde bude od 18 hodin zahájen 13. ročník letního festivalu Za poklady Broumovska. Posluchačům se představí soubor Ensemble Inégal s programem Loutna česká Adama Michny z Otradovic.

V Soulkostele ve Vernéřovicích vystoupí v sobotu ve 20:30 Kevin Robert Thomson is Hazel Atlas. Americký kytarista na svém evropském tour navštíví i Soulkostel. Zahrate také nový projekt z Broumovska Yeresunvetsin.

Na Nové terase před Muzeem papírových modelů v Polici nad Metují se v sobotu budou promítat krátké filmy Miroslava Šmída. Nevynechte možnost se podívat do světa hor okem jednoho z nejvýznamnějších rodáků Police, skvělého horolezce a fotografa M. Šmída, od jehož úmrtí letos uplyne 25 let. Začne se ve 21:30 hodin.

V neděli v 10 hodin během mše sv. v kostele sv. Jakuba v Ruprechticích požehná arciopat břevnovského kláštera Petr Prokop Siostrzonek O.S.B. rekonstrukci kostelů sv. Jakuba Většího v Ruprechticích a sv. Michaela Archanděla ve Vernéřovicích.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

V Polici nad Metují začaly příměstské tábory

V Polici nad Metují začaly příměstské tábory

Město Police nad Metují získalo v loňském roce dotaci na pořádání příměstských táborů s cílem podpoř...

Panonia

Panonia

Přemýšlel jsem o té pověstné první větě, která má čtenáře chytit a nepustit. A napadlo mě začít od A...

V Literárním domku v klášterní zahradě je živo i o prázdninách

V Literárním domku v klášterní zahradě je živo i o prázdninách

Literární domek v zahradě broumovského kláštera v těchto dnech obývají manželé Ester a Milan Staří. ...

Kdepak jsi byl, čápe?

Kdepak jsi byl, čápe?

"Kdepak jsi byl?" musela nepochybně minulý týden zaznít otázka na čapím hnízdě v Meziměstí. Jeden z ...

Z Police nad Metují po kuestách na slavné "slavenské kamenné hřiby"

Z Police nad Metují po kuestách na slavné "slavenské kamenné hřiby"

Tak tu máme další tip na geologicky zaměřený výlet po zajímavostech Národního Geoparku Broumovsko. T...

Doporučujeme

V areálu broumovského kláštera byla otevřena restaurace U Tří růží

barof

V pátek 29. června byla v areálu kláštera v Broumově otevřena restaurace U Tří růží. Restaurace bude součástí konceptu Baroque, který spojuje atmosféru jedinečných míst po celé České republice s vynikající gastronomií zaměřenou na tradici v moderním pojetí... celý článek

Poslední komentáře