Broumovsko

Úterý 20.listopad 2018

Poslední aktualizace21.11.2018 04:40

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 29. června do 1. července

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 29. června do 1. července

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 29. června do 1. července
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Všechny strany

popoTTTBroumovská pouť, první koncert festivalu Za poklady Broumovska, vystoupení Josefa Náhlovského v Divadle na Kačeří, Netradiční sportovní víceboj v Teplicích nad Metují, Vycházka Polickem či promítání filmů Miroslava Šmída. To jsou tipy na některé akce, které se konají o víkendu od 29. června do 1. července na Broumovsku.

Centrum sociálních služeb Naděje Broumov zve veřejnost na Den otevřených dveří v Centru pro rodinu. V budově bývalého úřadu práce se začne dnes ve 14 hodin.

Bible - kniha knih, to je název besedy, která začne v Městské knihovně v Broumově dnes v 17 hodin. Přednášet bude farář Českobratrské církve evangelické v Hronově Michal Kitta.

V konferenční místnosti Pellyho domů v Polici nad Metují začne dnes v 18 hodin vernisáž výstavy fotografií Miloše Kleinera Z mého kraje. Výstava potrvá do 29. července.

V pátek a v sobotu bude ve Schrollově parku probíhat tradiční Broumovská pouť s bohatým doprovodným programem. V pátek vystoupí L159, Lucie revival a Ledvin Stones, v sobotu Olga Lounová, Sabina Křováková, Leon, Broumovanka a Sunday jam. K vidění budou ukázky práce hasičů a parkurové  skákání králíků. Samozřejmostí budou atrakce a stánkový prodej. V sobotu program zakončí ohňostroj.

V pátek a v sobotu, vždy v 19 a 20:30 hodin začínají Noční prohlídky broumovského kláštera. Přijďte okusit jedinečnou atmosféru potemnělého kláštera při svitu svíček. Prohlídky jsou tematicky zaměřeny na momenty života v klášteře.

Sudetská noc, tak se jmenuje pásmo literatury, hudby a grafiky generace ztracené v současném pohraničí. V budově barokní školy v Polici nad Metují se začne v pátek v 18 hodin.

Divadlo na Kačeří uvede Josefa Náhlovského a Kozí bobky v pořadu Hučeli, Bučeli a Kvičeli. Kabaretní show začne v pátek ve 20 hodin v Lachově. Buď na zahradě nebo na půdě penzionu. Podle počasí.

V sobotu se uskuteční další Vycházka Polickem. Po stopách zaniklé i dosud stojící lidové architektury vyrazíte s Mgr. Janem Tůmou, odborným pracovníkem Regionálního muzea v Náchodě. Tentokrát do Machovské Lhoty, Machova a Nízké Srbské. Je nutné se předem přihlásit.

Na fotbalovém hřišti v Teplicích nad Metují začne v sobotu ve 14 hodin Netradiční sportovní víceboj. Soutěžit se bude v běhu pozpátku, jízdě s kolečkem, hodu polínkem či šestiskoku.

V sobotu ve 14 hodin začne také Suchodolský den. Na místním hřišti jsou připraveny různé soutěže a zábavy, vystoupí skupiny Damtrio a Slaveňáci.

Ke konci školního roku nabízí Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují neopakovatelný zážitek v podobě Večerní komentované prohlídky. Prohlídky se ujme zkušený modelář a kromě expozice se budete moci podívat i do zákulisí Muzea – otevřen bude Depozit a Výtvarná dílna, které jsou normálně pro veřejnost uzavřeny. Otevřeno bude v sobotu od 17 hodin.

Slavnostní festivalovou znělkou se v sobotu rozezní kostel sv. Máří Magdalény v Božanově, kde bude od 18 hodin zahájen 13. ročník letního festivalu Za poklady Broumovska. Posluchačům se představí soubor Ensemble Inégal s programem Loutna česká Adama Michny z Otradovic.

V Soulkostele ve Vernéřovicích vystoupí v sobotu ve 20:30 Kevin Robert Thomson is Hazel Atlas. Americký kytarista na svém evropském tour navštíví i Soulkostel. Zahrate také nový projekt z Broumovska Yeresunvetsin.

Na Nové terase před Muzeem papírových modelů v Polici nad Metují se v sobotu budou promítat krátké filmy Miroslava Šmída. Nevynechte možnost se podívat do světa hor okem jednoho z nejvýznamnějších rodáků Police, skvělého horolezce a fotografa M. Šmída, od jehož úmrtí letos uplyne 25 let. Začne se ve 21:30 hodin.

V neděli v 10 hodin během mše sv. v kostele sv. Jakuba v Ruprechticích požehná arciopat břevnovského kláštera Petr Prokop Siostrzonek O.S.B. rekonstrukci kostelů sv. Jakuba Většího v Ruprechticích a sv. Michaela Archanděla ve Vernéřovicích.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

I Broumov se přidal k celonárodním oslavám státního svátku Dne boje za svobodu a demokracii

I Broumov se přidal k celonárodním oslavám státního svátku Dne boje za svobodu a demokracii

I Broumov se v sobotu 17. listopadu přidal k celonárodním oslavám státního svátku Dne boje za svobod...

V polickém divadle zazněla klasická opera

V polickém divadle zazněla klasická opera

Zatímco na scéně pražského Národního divadla dávají Prodanou nevěstu v "moderním" provedení, v Polic...

Dnů poezie v Broumově se zůčastnilo 48 autorů z Čech, Polska, Slovenska, Litvy a Řecka

Dnů poezie v Broumově se zůčastnilo 48 autorů z Čech, Polska, Slovenska, Litvy a Řecka

Už v pořadí 19. Dny poezie se uskutečnily ve dnech 19. - 21. října 2018 v Broumově a Křinicích za po...

Broumov si zastřílel v Týništi, Police je po domácí výhře s Roudnicí v čele tabulky

Broumov si zastřílel v Týništi, Police je po domácí výhře s Roudnicí v čele tabulky

Fotbalisté Slovanu Broumov vyhráli v sobotu v posledním podzimním kole 1.A třídy v Týništi 4:0. Poli...

Opět tanky v Polici nad Metují

Opět tanky v Polici nad Metují

Spolupráce radnice v Polici nad Metují, Muzea papírových modelů (MPM) se Spolkem vojenské historie T...

Doporučujeme

Ustavující zasedání Zastupitelstva Broumova bez překvapení. Starostou je Jaroslav Bitnar

jaradadada

Nic převratného se na středečním ustavujícím zasedání Zastupitelstva v Broumově nestalo. Starostou bude i v dalším volebním období Jaroslav Bitnar a místostarostou Kamil Slezák... celý článek

Poslední komentáře