Broumovsko

Úterý 19.únor 2019

Poslední aktualizace19.02.2019 04:59

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 6. do 8. července

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 6. do 8. července

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 6. do 8. července
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Všechny strany

hraneDruhý koncert festivalu Za poklady Broumovska, vystoupení undergroundové legendy The Plastic People of the Universe v Edenu, vernisáže výstav, prohlídky kláštera či cyklistické závody. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 6. do 8. července konají na Broumovsku.

Od dnešního rána se v Teplicích nad Metují hraje tenisový turnaj dvouher. Turnaj je určený pro teplické občany.

V Centru Walzel v Meziměstí dnes vernisáží začne výstava nazvaná Vývoj českého státu na starých mapách a jeho odraz v kartografii Krkonoš, Broumovska a Kladska, která se koná u příležitosti výročí 100 let od vzniku Československa. Vernisáž začne v 16:30 hodin, výstava potrvá do konce října.

Dnes v 18 hodin začne v Zeleném domečku v Polici nad Metují vernisáž výstavy obrazů broumovského malíře Václava Šafáře Krajinou domova. Výstava potrvá do 29. července.

Dnes začne prvním koncertem festival Varhanní léto. Varhaník Ladislav Šikut a sopranistka Klára Nentvichová vystoupí od 19 hodin v kostele sv. Václava v Broumově.

Ve Velkých Petrovicích se od dnešního dne do neděle konají Pivní slavnosti. Dnes ve 20 hodin zde vystoupí skupina Hektor, v pátek Nanovor, v sobotu Ledvine Stone a Lucie revival a v neděli od 14 hodin Slaveňáci.

Putování s Bachem se jmenuje série čtyř koncertů během jednoho dne spojené s procházkou po kostelech Broumovska. Hrát bude Lukáš Pospíšil na violoncello a Ladislav Šikut na varhany. Slovem je doprovodí Martin Lanži. Začne se v sobotu v 7:30 hodin v božanovském kostele sv. Máří Magdalény, pokračovat se bude v 11 hodin v kostele sv. Jiří a Martina v Martínkovicích, potom od 13 hodin v kostele sv. Barbory v Otovicích a poslední vystoupení bude v 19 hodin v kostele sv. Petra a Pavla v Broumově.

Rada starších Církve československé husitské v Broumově zve na Pouť pro pravdu s Mistrem Janem. Pouť bude zahájena pobožností v pátek v 9:30 hodin v Husově sboru. Následně se půjde přes náměstí do Křinic do Ameriky a pokračovat se bude  k Hubertově kapličce.

V pátek v 19 a ve 20:30 hodin začnou Noční hrané prohlídky broumovského kláštera. Zažijete neopakovatelnou atmosféru nočního kláštera. Noční hraná prohlídka bude tematicky zaměřená na vzdělávání v broumovském klášterním gymnáziu. Potkáte mnoho zajímavých postav a čeká vás nejedno překvapení. Je nutné se předem zaregistrovat. Ve stejný čas v sobotu se budou konat Noční prohlídky.

V sobotu vyvrcholí poslední etapou závod horských kol MTB Trilogy. Start i cíl jednotlivých etap je v Teplicích nad Metují.

V sobotu v 18 hodin začne druhý koncert festivalu Za poklady Broumovska. V kostele sv. Markéty v Šonově vystoupí slavné Janáčkovo kvarteto, které vloni oslavilo sedmdesát let své existence. Miloš Vacek, Richard Kružík, Jan Řezníček a Břetislav Vybíral představí posluchačům Smyčcový kvartet č. 17 F dur op. 135 Ludwiga van Beethovena a Smyčcový kvartet č. 2 Listy důvěrné Leoše Janáčka.

Penzion Vyhlídka na Janovičkách u Broumova pořádá o prázdninách sérii kulturních vystoupení různých žánrů. V sobotu od 18 hodin zde vystoupí Kristoff.

V klubu Eden v Broumově v sobotu vystoupí opravdové legendy českého undergroundu The Plastic People of the Universe (Janíček, Brabenec, Kvasnička, Judl, Babka) a Sváťa Karásek se svojí skupinou Svatopluk. Koncert začne v 19 hodin.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

O chlup lepší prasečí nožičky

O chlup lepší prasečí nožičky

Vařené zaječí lebky, kapří líčka, kachní biskup a prasečí mozeček... to jsou příběhy mého dětství. V...

Agentura pro rozvoj Broumovska oslaví 15 let od svého založení

Agentura pro rozvoj Broumovska oslaví 15 let od svého založení

Kulaté výročí čeká v pondělí 18. února 2019 Agenturu pro rozvoj Broumovska. Nezisková společnost byl...

Cizí jazyky na broumovském gymnáziu na vysoké úrovni: Medailové žně v okresní soutěži

Cizí jazyky na broumovském gymnáziu na vysoké úrovni: Medailové žně v okresní soutěži

Kompletní medailovou sbírku přivezli studenti Gymnázia Broumov z okresního kola Soutěže v anglickém ...

Dohoda o autobusové dopravě v Královéhradeckém kraji se rýsuje

Dohoda o autobusové dopravě v Královéhradeckém kraji se rýsuje

Jednání o nových smluvních podmínkách na zajištění veřejné autobusové dopravy v Královéhradeckém kra...

Hasiči zachraňovali zraněnou osobu z nepřístupného terénu v Adršpašských skalách

Hasiči zachraňovali zraněnou osobu z nepřístupného terénu v Adršpašských skalách

Při záchraně zraněné osoby z nepřístupného terénu v Adršpašských skalách spolupracovaly ce středu od...

Doporučujeme

"Zahraniční pobyt byl pro mě jednou z nejdůležitějších životních zkušeností," říká Eva Vodochodská z Broumova

eva

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS se archivářka Eva Vodochodská mohla vydat na dvouměsíční pracovní stáž do Diecézního archivu v rakouském městě Sankt Pölten. Níže najdete krátký rozhovor o její zahraniční zkušenosti, a kdo by se chtěl inspirovat, může zažádat o stipendium v letošní výzvě fondu AMOS. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019... celý článek

 

Poslední komentáře