Broumovsko

Čtvrtek 25.únor 2021

Poslední aktualizace24.02.2021 09:47

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 7. do 9. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 7. do 9. června

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 7. do 9. června
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

maleObecní olympiáda, Dobročinný večer, Vinum et Cetera, Polická zelňačka, baletní večer, koncert v Soulkostele, dechovka, fotbal. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 7. do 9. června konají na Broumovsku.

Dnes v 16 hodin začne komentovaná prohlídka výstavy Jana Merty nazvaná Morality v Galerii Dům a Jakuba Golla v klášterní zahradě. Podívejte se na výstavu očima odborníka.

Ve 12. kole okresního přeboru volejbalistů se dnes utká Slovan Broumov s Červeným Kostelcem B. Zápas začne na kurtech na Dětském hřišti v 17:30 hodin.

V pátek od 18 hodin se na Stadionu Opočenského v Broumově utká tým bývalých dorostenců Slovanu Broumov (U34) se Sokolem Otovice. Občerstvení a snad dobrý fotbal je zaručený.

Dvě tradiční červnové akce lákají k návštěvě broumovského kláštera. Dobročinný večer pro Broumovsko se uskuteční v pátek od 18 hodin v Opatských sálech a hned o den později, v sobotu na něj naváže veřejná ochutnávka vín Vinum et Cetera. Dobročinný večer pro Broumovsko každoročně nabízí hostům z řad veřejnosti možnost během tiché i veřejné aukce přispět na broumovské projekty koupí uměleckých předmětů, ochutnat skvělá vína z kolekce Salonu vín ČR za přítomnosti hlavního sommeliera Marka Babisze a poslechnout si hudební vystoupení české zpěvačky a skladatelky Beaty Hlavenkové s Oskarem Törökem. V sobotu ve 13 hodin pokračuje program tradiční veřejnou ochutnávkou Vinum et Cetera, která každý rok zaplní areál kláštera nejlepšími českými i moravskými víny z kolekce Salonu vín ČR. O doprovodný hudební program se postará Cimbálová muzika Bača, irská hudba v podání The Craic a od 19 hodin následuje jazzová diskotéka před klášterní kavárnou.

V Broumově začíná letní promítání filmů. Na Dětském hřišti bude v pátek ve 21:30 hodin promítnut český film Po čem muži touží.

Salvou Ostrostřelecké gardy polické a hymnou Polické zelňačky bude v sobotu v 8:15 zahájena tato populární soutěž ve vaření. Zdejší náměstí ožije touto akcí již počtvrté a soutěžní týmy se budou snažit přesvědčit porotu, že právě ta jejich polévka je nejlepší. Soutěž ve vaření polévky bude opět spojena s trhem a doprovodným programem, který na polickém náměstí bude probíhat přibližně do 18 hodin.

Na sportovišti u Masarykovy základní školy a v sousedním Schrollově parku v Broumově vypukne v sobotu v 10 hodin Malé letní dovádění. O putovní pohár se v "obecní olympiádě" utkají týmy ze všech obcí Broumovska ve velmi netradičních disciplínách.

V sále Dřevník v klášterní zahradě v Broumově začne v sobotu v 18 hodin Závěrečné vystoupení tanečního oboru ZUŠ Broumov. Jako hosté vystoupí Královské baletky z Hradce Králové.

Po necelých pěti letech se na Broumovsko vrací Floriďan rickoLus. Na evropským tour představí novou desku Archways, na které jsou písničky, který Rick složil pro piano. Večer otevře broumovské duo Lavutara, kluci představí své písně pro kytaru a cajón. V Soulkostele ve Vernéřovicích se začne v sobotu ve 20:30 hodin.

Dechová hudba Broumovanka pořádá v neděli Taneční odpoledne. V kulturním sále Střelnice se začne ve 14 hodin. Zvaná je i mladší generace.

Fotbalistům Spartaku Police nad Metují stačí v nedělním zápase bod a stanou se definitivně vítězi 1. A třídy. Postup už jim skoro také nemůže uniknout. Proti týmu Kobylice nastoupí od 17 hodin.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Rozhovor s psycholožkou Masarykovy školy Michaelou Krutilovou

Rozhovor s psycholožkou Masarykovy školy Michaelou Krutilovou

Na několik otázek odpověděla psycholožka Masarykovy základní školy v Broumově Michaela Krutilová.

První klapka filmu Poslední závod s Kryštofem Hádkem v hlavní roli padla o uplynulém víkendu

První klapka filmu Poslední závod s Kryštofem Hádkem v hlavní roli padla o uplynulém víkendu

Nový český film Poslední závod, drama z počátků lyžařského sportu podle skutečné události, vzniká v ...

Hola! Hi! Ahoj! Czesc! Salut! Méxique!

Hola! Hi! Ahoj! Czesc! Salut! Méxique!

Setkání francouzštinářů 2. A/sexty a kvarty broumovského gymnázia se studenty soukromého mexického l...

Hornové kurzy v Broumově přijímají přihlášky na léto

Hornové kurzy v Broumově přijímají přihlášky na léto

Mezinárodní Letní hornové kurzy Broumov, které se uskuteční od 1. do 7. srpna 2021 v broumovském klá...

Štrúdly z celého Česka podpoří jabloň, která se může stát Evropským stromem roku

Štrúdly z celého Česka podpoří jabloň, která se může stát Evropským stromem roku

Hlasování i pečení pomůže jabloni u Lidmanů z Machovské Lhoty na Náchodsku aktuálně bojující o titul...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free