Broumovsko

Neděle 17.listopad 2019

Poslední aktualizace21.11.2019 04:06

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 7. do 9. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 7. do 9. června

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 7. do 9. června
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

maleObecní olympiáda, Dobročinný večer, Vinum et Cetera, Polická zelňačka, baletní večer, koncert v Soulkostele, dechovka, fotbal. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 7. do 9. června konají na Broumovsku.

Dnes v 16 hodin začne komentovaná prohlídka výstavy Jana Merty nazvaná Morality v Galerii Dům a Jakuba Golla v klášterní zahradě. Podívejte se na výstavu očima odborníka.

Ve 12. kole okresního přeboru volejbalistů se dnes utká Slovan Broumov s Červeným Kostelcem B. Zápas začne na kurtech na Dětském hřišti v 17:30 hodin.

V pátek od 18 hodin se na Stadionu Opočenského v Broumově utká tým bývalých dorostenců Slovanu Broumov (U34) se Sokolem Otovice. Občerstvení a snad dobrý fotbal je zaručený.

Dvě tradiční červnové akce lákají k návštěvě broumovského kláštera. Dobročinný večer pro Broumovsko se uskuteční v pátek od 18 hodin v Opatských sálech a hned o den později, v sobotu na něj naváže veřejná ochutnávka vín Vinum et Cetera. Dobročinný večer pro Broumovsko každoročně nabízí hostům z řad veřejnosti možnost během tiché i veřejné aukce přispět na broumovské projekty koupí uměleckých předmětů, ochutnat skvělá vína z kolekce Salonu vín ČR za přítomnosti hlavního sommeliera Marka Babisze a poslechnout si hudební vystoupení české zpěvačky a skladatelky Beaty Hlavenkové s Oskarem Törökem. V sobotu ve 13 hodin pokračuje program tradiční veřejnou ochutnávkou Vinum et Cetera, která každý rok zaplní areál kláštera nejlepšími českými i moravskými víny z kolekce Salonu vín ČR. O doprovodný hudební program se postará Cimbálová muzika Bača, irská hudba v podání The Craic a od 19 hodin následuje jazzová diskotéka před klášterní kavárnou.

V Broumově začíná letní promítání filmů. Na Dětském hřišti bude v pátek ve 21:30 hodin promítnut český film Po čem muži touží.

Salvou Ostrostřelecké gardy polické a hymnou Polické zelňačky bude v sobotu v 8:15 zahájena tato populární soutěž ve vaření. Zdejší náměstí ožije touto akcí již počtvrté a soutěžní týmy se budou snažit přesvědčit porotu, že právě ta jejich polévka je nejlepší. Soutěž ve vaření polévky bude opět spojena s trhem a doprovodným programem, který na polickém náměstí bude probíhat přibližně do 18 hodin.

Na sportovišti u Masarykovy základní školy a v sousedním Schrollově parku v Broumově vypukne v sobotu v 10 hodin Malé letní dovádění. O putovní pohár se v "obecní olympiádě" utkají týmy ze všech obcí Broumovska ve velmi netradičních disciplínách.

V sále Dřevník v klášterní zahradě v Broumově začne v sobotu v 18 hodin Závěrečné vystoupení tanečního oboru ZUŠ Broumov. Jako hosté vystoupí Královské baletky z Hradce Králové.

Po necelých pěti letech se na Broumovsko vrací Floriďan rickoLus. Na evropským tour představí novou desku Archways, na které jsou písničky, který Rick složil pro piano. Večer otevře broumovské duo Lavutara, kluci představí své písně pro kytaru a cajón. V Soulkostele ve Vernéřovicích se začne v sobotu ve 20:30 hodin.

Dechová hudba Broumovanka pořádá v neděli Taneční odpoledne. V kulturním sále Střelnice se začne ve 14 hodin. Zvaná je i mladší generace.

Fotbalistům Spartaku Police nad Metují stačí v nedělním zápase bod a stanou se definitivně vítězi 1. A třídy. Postup už jim skoro také nemůže uniknout. Proti týmu Kobylice nastoupí od 17 hodin.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Mých 30 let od revoluce

Mých 30 let od revoluce

Na listopad roku 1989 zavzpomínal kameraman a režisér Oliver Malina Morgenstern. Autor je držitelem ...

Obce na Machovsku spojil se sousedy nový hraniční přechod

Obce na Machovsku spojil se sousedy nový hraniční přechod

Jeden ze tří velkých silničních projektů realizovaných v Královéhradeckém kraji v rámci česko-polské...

Pomozte Police Symphony Orchestra s dobudováním vysněné zkušebny!

Pomozte Police Symphony Orchestra s dobudováním vysněné zkušebny!

Police Symphony Orchestra (PSO) je soubor nadšených amatérských muzikantů z Police nad Metují. Každý...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 15. do 17. listopadu

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 15. do 17. listopadu

Připomínka 30 let od sametové revoluce, čtyři divadelní představení, ples, posvícení, koncert Jiřího...

Po podzimní části fotbalové sezóny vládne v Hejtmánkovicích spokojenost

Po podzimní části fotbalové sezóny vládne v Hejtmánkovicích spokojenost

Poprvé v historii hraje Sokol Hejtmánkovice 1. B třídu a po podzimní části sezóny je v tabulce na 5....

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře