Broumovsko

Středa 27.květen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 7. do 9. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 7. do 9. června

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 7. do 9. června
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

maleObecní olympiáda, Dobročinný večer, Vinum et Cetera, Polická zelňačka, baletní večer, koncert v Soulkostele, dechovka, fotbal. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 7. do 9. června konají na Broumovsku.

Dnes v 16 hodin začne komentovaná prohlídka výstavy Jana Merty nazvaná Morality v Galerii Dům a Jakuba Golla v klášterní zahradě. Podívejte se na výstavu očima odborníka.

Ve 12. kole okresního přeboru volejbalistů se dnes utká Slovan Broumov s Červeným Kostelcem B. Zápas začne na kurtech na Dětském hřišti v 17:30 hodin.

V pátek od 18 hodin se na Stadionu Opočenského v Broumově utká tým bývalých dorostenců Slovanu Broumov (U34) se Sokolem Otovice. Občerstvení a snad dobrý fotbal je zaručený.

Dvě tradiční červnové akce lákají k návštěvě broumovského kláštera. Dobročinný večer pro Broumovsko se uskuteční v pátek od 18 hodin v Opatských sálech a hned o den později, v sobotu na něj naváže veřejná ochutnávka vín Vinum et Cetera. Dobročinný večer pro Broumovsko každoročně nabízí hostům z řad veřejnosti možnost během tiché i veřejné aukce přispět na broumovské projekty koupí uměleckých předmětů, ochutnat skvělá vína z kolekce Salonu vín ČR za přítomnosti hlavního sommeliera Marka Babisze a poslechnout si hudební vystoupení české zpěvačky a skladatelky Beaty Hlavenkové s Oskarem Törökem. V sobotu ve 13 hodin pokračuje program tradiční veřejnou ochutnávkou Vinum et Cetera, která každý rok zaplní areál kláštera nejlepšími českými i moravskými víny z kolekce Salonu vín ČR. O doprovodný hudební program se postará Cimbálová muzika Bača, irská hudba v podání The Craic a od 19 hodin následuje jazzová diskotéka před klášterní kavárnou.

V Broumově začíná letní promítání filmů. Na Dětském hřišti bude v pátek ve 21:30 hodin promítnut český film Po čem muži touží.

Salvou Ostrostřelecké gardy polické a hymnou Polické zelňačky bude v sobotu v 8:15 zahájena tato populární soutěž ve vaření. Zdejší náměstí ožije touto akcí již počtvrté a soutěžní týmy se budou snažit přesvědčit porotu, že právě ta jejich polévka je nejlepší. Soutěž ve vaření polévky bude opět spojena s trhem a doprovodným programem, který na polickém náměstí bude probíhat přibližně do 18 hodin.

Na sportovišti u Masarykovy základní školy a v sousedním Schrollově parku v Broumově vypukne v sobotu v 10 hodin Malé letní dovádění. O putovní pohár se v "obecní olympiádě" utkají týmy ze všech obcí Broumovska ve velmi netradičních disciplínách.

V sále Dřevník v klášterní zahradě v Broumově začne v sobotu v 18 hodin Závěrečné vystoupení tanečního oboru ZUŠ Broumov. Jako hosté vystoupí Královské baletky z Hradce Králové.

Po necelých pěti letech se na Broumovsko vrací Floriďan rickoLus. Na evropským tour představí novou desku Archways, na které jsou písničky, který Rick složil pro piano. Večer otevře broumovské duo Lavutara, kluci představí své písně pro kytaru a cajón. V Soulkostele ve Vernéřovicích se začne v sobotu ve 20:30 hodin.

Dechová hudba Broumovanka pořádá v neděli Taneční odpoledne. V kulturním sále Střelnice se začne ve 14 hodin. Zvaná je i mladší generace.

Fotbalistům Spartaku Police nad Metují stačí v nedělním zápase bod a stanou se definitivně vítězi 1. A třídy. Postup už jim skoro také nemůže uniknout. Proti týmu Kobylice nastoupí od 17 hodin.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Golf není nic pro kluky, kteří se bojí, že je porazí holka!

Golf není nic pro kluky, kteří se bojí, že je porazí holka!

V předchozím článku jsem vás seznamoval jednak s golfovým hřištěm Grosshof v Broumově a taky jsem se...

V broumovské Soukenické ulici hořel byt

V broumovské Soukenické ulici hořel byt

Třem jednotkám hasičů byl v pátek před 10. hodinou vyhlášen poplach kvůli ohlášenému požáru v bytě v...

Unikátní expozice představí v klášteře zdobné upomínkové sklo a porcelán

Unikátní expozice představí v klášteře zdobné upomínkové sklo a porcelán

Ze sbírek šesti soukromých sběratelů byla Institutem regionální paměti sestavena výstava více než tř...

Selhání veřejnoprávní televize

Selhání veřejnoprávní televize

Zprávy na komerčních stanicích nesleduji, ale pokud se České televize týká, přijde mi, že její refer...

Návrat do Masarykovy školy

Návrat do Masarykovy školy

Pokud se již nestane nic zásadního, měly by děti v pondělí chodit opět školy. Tedy ne všechny, zájem...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře