Broumovsko

Úterý 24.listopad 2020

Poslední aktualizace24.11.2020 09:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 7. do 9. listopadu

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 7. do 9. listopadu

Email Tisk PDF

triverzeMše a beseda s biskupem Václavem Malým, noční prohlídky v klášteře a na výstavě Play, tři divadelní představení, vernisáž výstavy betlémů či fotbal. To jsou tipy na některé akce, které se o víkendu od 7. do 9. listopadu konají na Broumovsku.

Mše za oběti komunismu a požehnání pro život v demokracii začne v kostele sv. Vojtěcha v Broumově v pátek v 17 hodin. Celebrovat bude biskup Václav Malý. Hned po skončení mše, v 18 hodin, začne v nedalekém sále Kreslírny bývalého klášterního gymnázia beseda s Václavem Malým na téma Život před a během revoluce a ten současný.

Polické divadelní hry pokračují představením Peklo v hotelu Westminster. Bláznivá komedie v podání divadelního souboru J. K. Tyla z Meziměstí začne v Kolárově divadle v Polici nad Metují v pátek v 19 hodin.

Noční hraná prohlídka broumovského kláštera v doprovodu Kryštofa Dientzenhofera začne v pátek ve 20 hodin. Přijďte ochutnat jedinečnou noční atmosféru za svitu svíček a potkejte zajímavé postavy. Následovat bude noční prohlídka výstavy Play Broumovsko v areálu textilní společnosti Veba od 21 do 23 hodin.

Na Masarykově náměstí v Polici nad Metují začnou v sobotu v 8 hodin Martinské trhy. Stánkový prodej potrvá do 14 hodin.

V kostele sv. Máří Magdalény v Božanově se budou v sobotu žehnat opravené varhany. Slavnostní mši bude od 10:30 hodin sloužit opět biskup Václav Malý.

V sobotu v 15 hodin začne v Muzeu papírových modelů v Polici nad Metují vernisáž výstavy papírových betlémů. Ta potrvá do 11. ledna. Výstava představí řadu regionálních papírových betlémů, především z dílny akademického malíře z Jaroměře – Jiřího Škopka.

Meziměstské divadelní hry mají na programu představení Koule. V divadelním sále na nádraží se začíná v sobotu 8. listopadu v 18 hodin.

Tři verze života, to je název divadelního představení s Lindou Rybovou a Davidem Prachařem v hlavních rolích. V Městském divadle v Broumově se začne v sobotu v 19 hodin. Jedná se o přesunuté představení do sobotního termínu. V platnosti jsou původní vstupenky.

V kulturním domě v Jetřichově začne v sobotu ve 20 hodin Posvícenská zábava. Pořádají místní dobrovolní hasiči, hraje skupina Mamut.

V neděli od 14 hodin nastoupí na stadionu Opočenského v Broumově tým Slovanu Broumov A k poslednímu podzimnímu domácímu zápasu. Soupeřem jim bude mužstvo Úpice. Předzápas se tentokrát nehraje.

A je to v p.......! je název divadelní hry, která se v neděli měla hrát v Machově. Pořadatelé se omlouvají, ale kvůli hospitalizaci představitele hlavní role musí představení zrušit. Náhradní termín bude oznámen.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Broumovský vánoční strom je na místě. Tradiční program rozsvěcení však nebude, ale...

Broumovský vánoční strom je na místě. Tradiční program rozsvěcení však nebude, ale...

Pracovníci technických služeb v pátek vztyčili vánoční strom na tradičním místě broumovského náměstí...

Zpěvačka Kamila Nývltová připravuje Sváteční koncert. Na kytaru ji doprovodí Jiří Rambousek

Zpěvačka Kamila Nývltová připravuje Sváteční koncert. Na kytaru ji doprovodí Jiří Rambousek

Muzikálová zpěvačka Kamila Nývltová je na Broumovsku známá z vystoupení na adventních koncertech, kt...

Rozsáhlá publikace o obcích Pěkov a Hony

Rozsáhlá publikace o obcích Pěkov a Hony

Po více než čtyřech letech práce je nyní v tiskárně kniha "Pěkov a Hony – údolí mezi Ostašem a Pasy"...

Štastný konec při záchraně psa ve skalách

Štastný konec při záchraně psa ve skalách

Šťastný konec měla ve sváteční den záchrana psa, který spadl v lokalitě Ostaš do skalní rozsedliny. ...

Kvalita života v Broumově

Kvalita života v Broumově

Stejně jako v předešlých letech získal i letos jistou mediální pozornost žebříček obcí sestavený fir...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web