Broumovsko

Středa 15.srpen 2018

Poslední aktualizace17.08.2018 04:49

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 8. do 10. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 8. do 10. června

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 8. do 10. června
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Všechny strany

grausTTTDobročinný večer pro Broumovsko a Vinum et Cetera, Polická zelňačka, koncerty v Edenu - Vinny Appice a Grausame Töchter, fotbalové derby, Běh Emericha Ratha, šachový turnaj... Je toho hodně! To jsou tipy jen na některé akce, které se o víkendu od 8. do 10. června konají na Broumovsku.

Už dnes v 16 hodin v Jiráskově divadle v Hronově začne 14. ročník divadelního festivalu nejmenších herců Hronovské hádě. Představí se čtyři divadelní soubory mateřských škol.

Ve 13. kole okresního přeboru nastoupí dnes na volejbalových kurtech na Dětském hřišti muži Slovanu Broumov proti Josefovu. Zápas začne v 17:30 hodin.

V koncertním sále ZUŠ Broumov se dnes uskuteční Flétnový koncert žáků ze třídy Gabriely Krečmerové. Začne se v 18 hodin.

V pátek a v sobotu se v polské Nové Rudě hraje fotbalový turnaj ročníků 2004 a mladších. Na turnaji startuje i tým Slovanu Broumov. Hraje se na fotbalovém stadiónu ve Slupieci.

V Opatských sálech broumovského kláštera začne v pátek v 18 hodin Dobročinný večer pro Broumovsko. Je to společenská akce, na které se setkávají pozitivně naladění lidé vnímající zodpovědnost za rozvoj regionu. Každoročně se koná v předvečer veřejné ochutnávky vín Vinum et Cetera. Hosté mohou v průběhu večera, který je doprovázen ochutnávkou vybraných vín, vynikajícím jídlem a příjemnou hudbou, projevit filantropii a účastnit se dražby uměleckých předmětů, obrazů, fotografií nebo rukodělných výrobků v tiché aukci a později se zapojit do veřejné aukce vín. Výtěžek z celého večera putuje do grantového programu Máme rádi Broumovsko na podporu místních projektů.

Další hudební pecka v undergroundovém klubu Eden v Broumově! Tentokrát přijede Vinny Appice - ex bubeník legendární skupiny Black Sabbath. Hrát se budou jenom věci od této kapely. Koncert se uskuteční v pátek od 19 hodin.

Salvou Ostrostřelecké gardy polické a hymnou Polické zelňačky bude v sobotu v 8:15 zahájena tato populární soutěž ve vaření. Zdejší náměstí ožije touto akcí již potřetí a soutěžní týmy se budou snažit přesvědčit porotu, že právě ta jejich polévka je nejlepší. Soutěž ve vaření polévky bude opět spojena s trhem a doprovodným programem, který na polickém náměstí bude probíhat přibližně do 18 hodin.

Gambit Broumov - to je název otevřeného turnaje v bleskovém šachu, který začne v sobotu v 9 hodin. Místo avizované Kreslírny se hraje v kulturním sále Střelnice v Broumově.

Ve Schrollově parku v Broumově se v sobotu poběží Běh Emericha Ratha. Pořadatelé zvou všechny, kterým pohyb nevadí, především malé děti a školáky, pro které jsou připraveny pěkné ceny. Prezentace je od 8:30, start závodu o hodinu později.

Sbor dobrovolných hasičů Hejtmánkovice zve na soutěž v hasičském sportu O pohár starosty obce Hejtmánkovice a Bohoušův útok. Na místním fotbalovém hřišti se začne v sobotu v 9:30 hodin.

V sobotu od 13 hodin ožije broumovský klášter oblíbenou akcí Vinum et Cetera, což je oblíbená veřejná ochutnávka nejlepších českých a moravských vín ze Salonu vín ČR. K tanci a poslechu zahraje hudební seskupení Výběr z bobulí a Cimbálová muzika Bača. Ochutnávky se účastní i Marek Babisz, hlavní someliér Salonu vín ČR. Ten mimo svou stálou expozici na zámku ve Valticích představuje veřejnosti vína externě pouze jednou v roce, a to právě v Broumově. Návštěvníci tak mohou vína nejen ochutnat, ale také se o nich dozvědět mnoho informací, včetně zajímavostí o pěstování a technologii zpracování. Součástí programu jsou i volné prohlídky revitalizovaných prostor kláštera a klášterní zahrady a workshopy ve Skriptoriu.

Na hřišti Sokola Jetřichov v sobotu ve 14 hodin odstartuje Cyklistický memoriál Jiřího Němečka. Pojede se po silnicích a stezkách Broumovska. Trasa je vhodná i pro méně zdatné cyklisty.

V Hlavňově v domě č.p. 55 se v sobotu koná 1. Festival maďarského filmu. Jedná se tak trochu o soukromou akci. Sledovat se bude sedmihodinové Satanské tango od Bély Tarra.

V sobotu v undergroundovém klubu Eden v Broumově vystoupí dívčí kapela z Německa Grausame Töchter, jejichž nestydatá show je v rytmu elektropunku. Na tomto koncertě byste neměli chybět. Budete mít zážitek na celý život. Koncert začne ve 20 hodin.

V sobotu ve 20:30 hodin začne v Soulkostele ve Vernéřovicích koncert novozélandské zpěvačky a písničkářky Plum Green - Music s kapelou v rámci rozsáhlého evropského tour. Předskokanem bude majitel Soulkostela Hans Brussee se svým novým hudebním projektem Meerval.

V neděli ve 14 hodin začnou dvě akce u příležitosti Dne dětí. Jedna z nich se koná na hřišti Sokola Heřmánkovice a druhá na fotbalovém hřišti v Teplicích nad Metují. Zde se jedná o odloženou akci z minulé neděle, která byla kvůli nepříznivému počasí odložena.

V Galerii Dům v klášterní zahradě začne v neděli ve 14 hodin komentovaná prohlídka výstavy Kilián Ignác D. Účastníci prohlídky se seznámí i s pracemi mladé české sochařské generace a s výstavou děl v klášterní zahradě.

V neděli ve 14 hodin začne v kulturním sále Střelnice v Broumově tradiční taneční odpoledne s Broumovankou, jejímž hostem bude PRIMA Jazz Band. Ve své premiéře se vám představí nové uskupení vzniklé v rámci regionu Náchodska a Broumovska z muzikantů - nadšenců. Na prvním veřejném vystoupení zazní hity swingové éry 30. - 50. let okořeněné i další pestrobarevnou taneční hudbou.

Derby! Nejočekávanější zápas fotbalové sezóny je tady! Ve svém posledním domácím zápase se fotbalisté Slovanu Broumov na Stadionu Opočenského utkají se Spartakem Police nad Metují. Broumov navíc hraje o vítězství v 1.A třídě! Zápas začne v neděli v 17 hodin. V předzápase se od 14:30 hodin utká dorost Slovanu Broumov s Rychnovem nad Kněžnou.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Tomáš Kočko & ORCHESTR vystoupí v broumovském klášteře

Tomáš Kočko & ORCHESTR vystoupí v broumovském klášteře

Příjemný letní hudební zážitek nabídne broumovský benediktinský klášter, kam míří skladatel, hudební...

Srpen 1968 očima Jana Šolty

Srpen 1968 očima Jana Šolty

Jak vzpomínal na okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v srpnu roku 1968 tehdejší voják Ja...

Galerie Dům v Broumově vystaví díla Jiřího Sopka

Galerie Dům v Broumově vystaví díla Jiřího Sopka

V sobotu 18. srpna bude v Galerii Dům v klášterní zahradě v Broumově vernisáží zahájena výstava Jiří...

Letní hornové kurzy vyvrcholily sedmým koncertem festivalu Za poklady Broumovska

Letní hornové kurzy vyvrcholily sedmým koncertem festivalu Za poklady Broumovska

V sobotu 11. srpna byl v broumovském klášteře slavnostně zakončen 4. ročník mezinárodních Letních ho...

Zmar fotbalistů Broumova, Police má bod, Martínkovice slaví první výhru

Zmar fotbalistů Broumova, Police má bod, Martínkovice slaví první výhru

Fotbalisté Slovanu Broumov pohrdli možností postoupit do krajského přeboru a věděli proč. Hned v prv...

Doporučujeme

Polická starostka je nominovaná v soutěži Žena regionu. O vítězce rozhodne hlasování veřejnosti!

ida

Starostka Police nad Metují Ida Jenková je v nominaci 9. ročníku celonárodní soutěže Žena regionu. Soutěž je určena všem ženám, které dosahují jedinečných výsledků nejen ve své profesi, ale aktivně se podílejí i na veřejném životě, tvoří hodnoty, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům, přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu a ještě při tom zvládají péči o rodinu. Hlasovat pro Idu Jenkovou můžete do 31. srpna ZDE! ...celý článek

Poslední komentáře