Broumovsko

Středa 17.říjen 2018

Poslední aktualizace18.10.2018 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 8. do 10. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 8. do 10. června

Email Tisk PDF
seznam článků
Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 8. do 10. června
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Všechny strany

grausTTTDobročinný večer pro Broumovsko a Vinum et Cetera, Polická zelňačka, koncerty v Edenu - Vinny Appice a Grausame Töchter, fotbalové derby, Běh Emericha Ratha, šachový turnaj... Je toho hodně! To jsou tipy jen na některé akce, které se o víkendu od 8. do 10. června konají na Broumovsku.

Už dnes v 16 hodin v Jiráskově divadle v Hronově začne 14. ročník divadelního festivalu nejmenších herců Hronovské hádě. Představí se čtyři divadelní soubory mateřských škol.

Ve 13. kole okresního přeboru nastoupí dnes na volejbalových kurtech na Dětském hřišti muži Slovanu Broumov proti Josefovu. Zápas začne v 17:30 hodin.

V koncertním sále ZUŠ Broumov se dnes uskuteční Flétnový koncert žáků ze třídy Gabriely Krečmerové. Začne se v 18 hodin.

V pátek a v sobotu se v polské Nové Rudě hraje fotbalový turnaj ročníků 2004 a mladších. Na turnaji startuje i tým Slovanu Broumov. Hraje se na fotbalovém stadiónu ve Slupieci.

V Opatských sálech broumovského kláštera začne v pátek v 18 hodin Dobročinný večer pro Broumovsko. Je to společenská akce, na které se setkávají pozitivně naladění lidé vnímající zodpovědnost za rozvoj regionu. Každoročně se koná v předvečer veřejné ochutnávky vín Vinum et Cetera. Hosté mohou v průběhu večera, který je doprovázen ochutnávkou vybraných vín, vynikajícím jídlem a příjemnou hudbou, projevit filantropii a účastnit se dražby uměleckých předmětů, obrazů, fotografií nebo rukodělných výrobků v tiché aukci a později se zapojit do veřejné aukce vín. Výtěžek z celého večera putuje do grantového programu Máme rádi Broumovsko na podporu místních projektů.

Další hudební pecka v undergroundovém klubu Eden v Broumově! Tentokrát přijede Vinny Appice - ex bubeník legendární skupiny Black Sabbath. Hrát se budou jenom věci od této kapely. Koncert se uskuteční v pátek od 19 hodin.

Salvou Ostrostřelecké gardy polické a hymnou Polické zelňačky bude v sobotu v 8:15 zahájena tato populární soutěž ve vaření. Zdejší náměstí ožije touto akcí již potřetí a soutěžní týmy se budou snažit přesvědčit porotu, že právě ta jejich polévka je nejlepší. Soutěž ve vaření polévky bude opět spojena s trhem a doprovodným programem, který na polickém náměstí bude probíhat přibližně do 18 hodin.

Gambit Broumov - to je název otevřeného turnaje v bleskovém šachu, který začne v sobotu v 9 hodin. Místo avizované Kreslírny se hraje v kulturním sále Střelnice v Broumově.

Ve Schrollově parku v Broumově se v sobotu poběží Běh Emericha Ratha. Pořadatelé zvou všechny, kterým pohyb nevadí, především malé děti a školáky, pro které jsou připraveny pěkné ceny. Prezentace je od 8:30, start závodu o hodinu později.

Sbor dobrovolných hasičů Hejtmánkovice zve na soutěž v hasičském sportu O pohár starosty obce Hejtmánkovice a Bohoušův útok. Na místním fotbalovém hřišti se začne v sobotu v 9:30 hodin.

V sobotu od 13 hodin ožije broumovský klášter oblíbenou akcí Vinum et Cetera, což je oblíbená veřejná ochutnávka nejlepších českých a moravských vín ze Salonu vín ČR. K tanci a poslechu zahraje hudební seskupení Výběr z bobulí a Cimbálová muzika Bača. Ochutnávky se účastní i Marek Babisz, hlavní someliér Salonu vín ČR. Ten mimo svou stálou expozici na zámku ve Valticích představuje veřejnosti vína externě pouze jednou v roce, a to právě v Broumově. Návštěvníci tak mohou vína nejen ochutnat, ale také se o nich dozvědět mnoho informací, včetně zajímavostí o pěstování a technologii zpracování. Součástí programu jsou i volné prohlídky revitalizovaných prostor kláštera a klášterní zahrady a workshopy ve Skriptoriu.

Na hřišti Sokola Jetřichov v sobotu ve 14 hodin odstartuje Cyklistický memoriál Jiřího Němečka. Pojede se po silnicích a stezkách Broumovska. Trasa je vhodná i pro méně zdatné cyklisty.

V Hlavňově v domě č.p. 55 se v sobotu koná 1. Festival maďarského filmu. Jedná se tak trochu o soukromou akci. Sledovat se bude sedmihodinové Satanské tango od Bély Tarra.

V sobotu v undergroundovém klubu Eden v Broumově vystoupí dívčí kapela z Německa Grausame Töchter, jejichž nestydatá show je v rytmu elektropunku. Na tomto koncertě byste neměli chybět. Budete mít zážitek na celý život. Koncert začne ve 20 hodin.

V sobotu ve 20:30 hodin začne v Soulkostele ve Vernéřovicích koncert novozélandské zpěvačky a písničkářky Plum Green - Music s kapelou v rámci rozsáhlého evropského tour. Předskokanem bude majitel Soulkostela Hans Brussee se svým novým hudebním projektem Meerval.

V neděli ve 14 hodin začnou dvě akce u příležitosti Dne dětí. Jedna z nich se koná na hřišti Sokola Heřmánkovice a druhá na fotbalovém hřišti v Teplicích nad Metují. Zde se jedná o odloženou akci z minulé neděle, která byla kvůli nepříznivému počasí odložena.

V Galerii Dům v klášterní zahradě začne v neděli ve 14 hodin komentovaná prohlídka výstavy Kilián Ignác D. Účastníci prohlídky se seznámí i s pracemi mladé české sochařské generace a s výstavou děl v klášterní zahradě.

V neděli ve 14 hodin začne v kulturním sále Střelnice v Broumově tradiční taneční odpoledne s Broumovankou, jejímž hostem bude PRIMA Jazz Band. Ve své premiéře se vám představí nové uskupení vzniklé v rámci regionu Náchodska a Broumovska z muzikantů - nadšenců. Na prvním veřejném vystoupení zazní hity swingové éry 30. - 50. let okořeněné i další pestrobarevnou taneční hudbou.

Derby! Nejočekávanější zápas fotbalové sezóny je tady! Ve svém posledním domácím zápase se fotbalisté Slovanu Broumov na Stadionu Opočenského utkají se Spartakem Police nad Metují. Broumov navíc hraje o vítězství v 1.A třídě! Zápas začne v neděli v 17 hodin. V předzápase se od 14:30 hodin utká dorost Slovanu Broumov s Rychnovem nad Kněžnou.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Neznámý pachatel kradl v rekreačním objektu

Neznámý pachatel kradl v rekreačním objektu

Po dosud neznámém pachateli krádeže z rekreačního objektu poblíž pískovcových skal na Broumovsku pát...

"Broumovské diskuse prověří naši schopnost kultivovaně diskutovat," říká Jan Školník

"Broumovské diskuse prověří naši schopnost kultivovaně diskutovat," říká Jan Školník

Řada zajímavých hostů z celé České republiky zavítá ve dnech 6. - 7. listopadu do broumovského klášt...

Rozehrála se soutěž v "barevném" volejbale

Rozehrála se soutěž v "barevném" volejbale

V sobotu 6. října se rozehrála okresní soutěž v červeném a modrém minivolejbale. První turnajové kol...

Broumov navštívila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová

Broumov navštívila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová

Na návštěvu do našeho regionu zavítala v pátek ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. V Broum...

Předseda vlády České republiky se zajímá o teplický model vzdělávání

Předseda vlády České republiky se zajímá o teplický model vzdělávání

Na první pohled se může zdát, že o popularitu města Teplice nad Metují se starají pouze tamější skál...

Doporučujeme

V Broumově byla podepsána koaliční dohoda. Starostou bude opět Jaroslav Bitnar

znakkkkkk

V Broumově je jasno o vedení města pro další volební období 2018 – 2022. Okamžitě po zveřejnění výsledků voleb do Zastupitelstva města Broumova uskutečněných ve dnech 5. a 6. října 2018, byla zahájena koaliční jednání. Z nich nakonec vykrystalizovala čtveřice stran a seskupení (Volba pro Broumov – VpB, Broumováci, Křesťanská a demokratická unie – Československá strana Lidová – KDU-ČSL a Nestraníci), která má v broumovském zastupitelstvu nadpoloviční počet mandátů... celý článek

Poslední komentáře