Broumovsko

Úterý 31.březen 2020

Poslední aktualizace31.03.2020 09:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Opatření nouzového stavu na Broumovsku

Opatření nouzového stavu na Broumovsku

Email Tisk PDF

nouzovy stavVčera se na Městském úřadě v Broumově sešla Bezpečnostní rada obce s rozšířenou působností Broumov, která byla svolána v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a souvisejícími krizovými opatřeními.

Starosta města Broumov Jaroslav Bitnar rozhodl o rozšíření krizových opatření nouzového stavu v Broumově, a to o uzavření provozu všech krytých sportovišť na území města. Jedná se zejména o sportovní halu a sokolovnu. Uzavření bude trvat po dobu nouzového stavu, pokud nebude rozhodnuto jinak.

"Dále důrazně doporučujeme všem, kteří se i dříve vrátili ze současných rizikových oblastí, aby postupovali v souladu s přijatými opatřeními – kontaktovali praktického lékaře, případně postupovali dle aktuálních informací Krajské hygienické stanice," uvedl Jaroslav Bitnar.

V Teplicích nad Metují je od čtvrtka uzavřeno Sportcentrum, kino, knihovna i informační centrum. "Veškerá představení a kulturní akce jsou zatím odloženy na neurčito. Dále v rámci opatření bude omezena hromadná doprava v kraji. O dalších opatřeních vás budeme průběžně informovat," uvádí ve svém prohlášení Město Teplice nad Metují.

V Polici nad Metují mimo jiná opatření pamatovali i na snoubence: "Na základě sdělení matričního oddělení odboru všeobecné správy Ministerstva vnitra, že s ohledem na přijaté mimořádné opatření k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 upozorňujeme snoubence, kteří po dobu trvání mimořádného opatření hodlají uzavírat manželství, na zákaz konání akcí nad 30 osob. Tento zákaz se vztahuje na všechny druhy akcí, tedy ani při sňatečném obřadu tak nesmí být přítomno více než 30 osob, a to včetně oddávajícího a matrikářky."

Hromadně se napříč Broumovskem ruší společenské, kulturní a sportovní akce. Na nějaký čas tedy rubriku "Děje se" na Našem Broumovsku neberte vážně.

Vážné opatření bylo nuceno udělat i vedení Centra Walzel v Meziměstí. V regionu populární Walzelovka tak byla jako první v republice, která už ve čtvrtek ve 12 hodin zareagovala na situaci a uzavřela celý provoz: "Nechceme podporovat tu potvoru s číslem 19, cítíme potřebu chovat se preventivně a zodpovědně a chránit zdraví vaše i našich zaměstnanců. Proto preventivně do odvolání přerušujeme provoz Restaurace Švejk, bowlingu, fitness a solné jeskyně, včetně plánovaných akcí. Jsme přesvědčeni, že jakékoliv omezování počtu osob nezabrání blízkým kontaktům mezi lidmi například v restauraci, na toaletách nebo při bowlingu, kde se navíc vyskytuje hodně dětí. Chceme vás u nás zpátky co nejdříve, ale zdravé!"

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Úspěšný sportovec nyní pomáhá potřebným

Úspěšný sportovec nyní pomáhá potřebným

V mládí hrál fotbal a před čtyřmi lety se stal juniorským Mistrem České republiky v běhu na 800 metr...

Gymnázium Broumov se zapojilo do projektu Tiskne celé Česko

Gymnázium Broumov se zapojilo do projektu Tiskne celé Česko

V Královéhradeckém kraji se k výzvě Tiskne celé Česko připojilo celkem 28 subjektů a jedním z nich j...

Výskyt nákazy koronavirem se nevyhýbá ani broumovskému regionu

Výskyt nákazy koronavirem se nevyhýbá ani broumovskému regionu

V přímém kontaktu s pozitivně testovanými byli i dva naši zaměstnanci. U obou proběhlo testování s n...

Ambulantní péče v době pandemie – naše postřehy a doporučení

Ambulantní péče v době pandemie – naše postřehy a doporučení

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci s výskytem pandemie onemocnění SARS-CoV-2 (COVID-19), s ...

Papež varoval před zhoubným hříchem sklíčenosti

Papež varoval před zhoubným hříchem sklíčenosti

Vatikán. O vodě jakožto symbolu spásy kázal papež František při ranní eucharistii v úterý 4. týdne po...

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře