Broumovsko

Pondělí 3.srpen 2020

Poslední aktualizace 3.08.2020 09:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Opatření nouzového stavu na Broumovsku

Opatření nouzového stavu na Broumovsku

Email Tisk PDF

nouzovy stavVčera se na Městském úřadě v Broumově sešla Bezpečnostní rada obce s rozšířenou působností Broumov, která byla svolána v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a souvisejícími krizovými opatřeními.

Starosta města Broumov Jaroslav Bitnar rozhodl o rozšíření krizových opatření nouzového stavu v Broumově, a to o uzavření provozu všech krytých sportovišť na území města. Jedná se zejména o sportovní halu a sokolovnu. Uzavření bude trvat po dobu nouzového stavu, pokud nebude rozhodnuto jinak.

"Dále důrazně doporučujeme všem, kteří se i dříve vrátili ze současných rizikových oblastí, aby postupovali v souladu s přijatými opatřeními – kontaktovali praktického lékaře, případně postupovali dle aktuálních informací Krajské hygienické stanice," uvedl Jaroslav Bitnar.

V Teplicích nad Metují je od čtvrtka uzavřeno Sportcentrum, kino, knihovna i informační centrum. "Veškerá představení a kulturní akce jsou zatím odloženy na neurčito. Dále v rámci opatření bude omezena hromadná doprava v kraji. O dalších opatřeních vás budeme průběžně informovat," uvádí ve svém prohlášení Město Teplice nad Metují.

V Polici nad Metují mimo jiná opatření pamatovali i na snoubence: "Na základě sdělení matričního oddělení odboru všeobecné správy Ministerstva vnitra, že s ohledem na přijaté mimořádné opatření k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 upozorňujeme snoubence, kteří po dobu trvání mimořádného opatření hodlají uzavírat manželství, na zákaz konání akcí nad 30 osob. Tento zákaz se vztahuje na všechny druhy akcí, tedy ani při sňatečném obřadu tak nesmí být přítomno více než 30 osob, a to včetně oddávajícího a matrikářky."

Hromadně se napříč Broumovskem ruší společenské, kulturní a sportovní akce. Na nějaký čas tedy rubriku "Děje se" na Našem Broumovsku neberte vážně.

Vážné opatření bylo nuceno udělat i vedení Centra Walzel v Meziměstí. V regionu populární Walzelovka tak byla jako první v republice, která už ve čtvrtek ve 12 hodin zareagovala na situaci a uzavřela celý provoz: "Nechceme podporovat tu potvoru s číslem 19, cítíme potřebu chovat se preventivně a zodpovědně a chránit zdraví vaše i našich zaměstnanců. Proto preventivně do odvolání přerušujeme provoz Restaurace Švejk, bowlingu, fitness a solné jeskyně, včetně plánovaných akcí. Jsme přesvědčeni, že jakékoliv omezování počtu osob nezabrání blízkým kontaktům mezi lidmi například v restauraci, na toaletách nebo při bowlingu, kde se navíc vyskytuje hodně dětí. Chceme vás u nás zpátky co nejdříve, ale zdravé!"

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Jabloň u Lidmanů z Machova soutěží o titul Strom roku

Jabloň u Lidmanů z Machova soutěží o titul Strom roku

Jedním z dvanácti finalistů ankety Strom roku České republiky 2020 je jabloň u Lidmanů, která roste ...

Kandidátky pro krajské volby podalo 12 politických stran, hnutí a koalic

Kandidátky pro krajské volby podalo 12 politických stran, hnutí a koalic

Kandidátky pro volby do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje odevzdalo 12 politických stran, hnutí...

Radek Jakubský byl zvolen viceprezidentem Hospodářské komory ČR

Radek Jakubský byl zvolen viceprezidentem Hospodářské komory ČR

Podnikatelé z celé České republiky si 30. července v pražském O₂ universum zvolili nové vedení Hospo...

Hasiči zachránili v Broumovských stěnách psa

Hasiči zachránili v Broumovských stěnách psa

Profesionální hasiči ze stanice Broumov, lezecká skupina ze stanice v Náchodě – Velkém Poříčí a dobr...

MAS Broumovsko+ zajímá názor veřejnosti

MAS Broumovsko+ zajímá názor veřejnosti

V rámci regionu Broumovska působí tzv. místní akční skupina, konkrétně MAS Broumovsko+. Jedná se o s...

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře