Broumovsko

Pátek 29.květen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Opatření nouzového stavu na Broumovsku

Opatření nouzového stavu na Broumovsku

Email Tisk PDF

nouzovy stavVčera se na Městském úřadě v Broumově sešla Bezpečnostní rada obce s rozšířenou působností Broumov, která byla svolána v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a souvisejícími krizovými opatřeními.

Starosta města Broumov Jaroslav Bitnar rozhodl o rozšíření krizových opatření nouzového stavu v Broumově, a to o uzavření provozu všech krytých sportovišť na území města. Jedná se zejména o sportovní halu a sokolovnu. Uzavření bude trvat po dobu nouzového stavu, pokud nebude rozhodnuto jinak.

"Dále důrazně doporučujeme všem, kteří se i dříve vrátili ze současných rizikových oblastí, aby postupovali v souladu s přijatými opatřeními – kontaktovali praktického lékaře, případně postupovali dle aktuálních informací Krajské hygienické stanice," uvedl Jaroslav Bitnar.

V Teplicích nad Metují je od čtvrtka uzavřeno Sportcentrum, kino, knihovna i informační centrum. "Veškerá představení a kulturní akce jsou zatím odloženy na neurčito. Dále v rámci opatření bude omezena hromadná doprava v kraji. O dalších opatřeních vás budeme průběžně informovat," uvádí ve svém prohlášení Město Teplice nad Metují.

V Polici nad Metují mimo jiná opatření pamatovali i na snoubence: "Na základě sdělení matričního oddělení odboru všeobecné správy Ministerstva vnitra, že s ohledem na přijaté mimořádné opatření k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 upozorňujeme snoubence, kteří po dobu trvání mimořádného opatření hodlají uzavírat manželství, na zákaz konání akcí nad 30 osob. Tento zákaz se vztahuje na všechny druhy akcí, tedy ani při sňatečném obřadu tak nesmí být přítomno více než 30 osob, a to včetně oddávajícího a matrikářky."

Hromadně se napříč Broumovskem ruší společenské, kulturní a sportovní akce. Na nějaký čas tedy rubriku "Děje se" na Našem Broumovsku neberte vážně.

Vážné opatření bylo nuceno udělat i vedení Centra Walzel v Meziměstí. V regionu populární Walzelovka tak byla jako první v republice, která už ve čtvrtek ve 12 hodin zareagovala na situaci a uzavřela celý provoz: "Nechceme podporovat tu potvoru s číslem 19, cítíme potřebu chovat se preventivně a zodpovědně a chránit zdraví vaše i našich zaměstnanců. Proto preventivně do odvolání přerušujeme provoz Restaurace Švejk, bowlingu, fitness a solné jeskyně, včetně plánovaných akcí. Jsme přesvědčeni, že jakékoliv omezování počtu osob nezabrání blízkým kontaktům mezi lidmi například v restauraci, na toaletách nebo při bowlingu, kde se navíc vyskytuje hodně dětí. Chceme vás u nás zpátky co nejdříve, ale zdravé!"

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Festival Za poklady Broumovska, který oživuje každé léto kostely broumovské skupiny, letos oslaví ju...

Základní umělecká škola Broumov přijímá nové talenty

Základní umělecká škola Broumov přijímá nové talenty

Chcete hrát na hudební nástroj? Zpívat? Malovat? Tančit? A chcete být vedeni profesionály? Jedinečno...

Nejbližší program ArtCafé přinese jazz i taneční vystoupení

Nejbližší program ArtCafé přinese jazz i taneční vystoupení

Po dvouměsíční nucené pauze se do programu Vzdělávacího a kulturního centra Broumov vrací živá vysto...

Golf není nic pro kluky, kteří se bojí, že je porazí holka!

Golf není nic pro kluky, kteří se bojí, že je porazí holka!

V předchozím článku jsem vás seznamoval jednak s golfovým hřištěm Grosshof v Broumově a taky jsem se...

V broumovské Soukenické ulici hořel byt

V broumovské Soukenické ulici hořel byt

Třem jednotkám hasičů byl v pátek před 10. hodinou vyhlášen poplach kvůli ohlášenému požáru v bytě v...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře