Broumovsko

Čtvrtek 4.červen 2020

Poslední aktualizace 5.06.2020 05:54

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Opatření nouzového stavu na Broumovsku

Opatření nouzového stavu na Broumovsku

Email Tisk PDF

nouzovy stavVčera se na Městském úřadě v Broumově sešla Bezpečnostní rada obce s rozšířenou působností Broumov, která byla svolána v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu a souvisejícími krizovými opatřeními.

Starosta města Broumov Jaroslav Bitnar rozhodl o rozšíření krizových opatření nouzového stavu v Broumově, a to o uzavření provozu všech krytých sportovišť na území města. Jedná se zejména o sportovní halu a sokolovnu. Uzavření bude trvat po dobu nouzového stavu, pokud nebude rozhodnuto jinak.

"Dále důrazně doporučujeme všem, kteří se i dříve vrátili ze současných rizikových oblastí, aby postupovali v souladu s přijatými opatřeními – kontaktovali praktického lékaře, případně postupovali dle aktuálních informací Krajské hygienické stanice," uvedl Jaroslav Bitnar.

V Teplicích nad Metují je od čtvrtka uzavřeno Sportcentrum, kino, knihovna i informační centrum. "Veškerá představení a kulturní akce jsou zatím odloženy na neurčito. Dále v rámci opatření bude omezena hromadná doprava v kraji. O dalších opatřeních vás budeme průběžně informovat," uvádí ve svém prohlášení Město Teplice nad Metují.

V Polici nad Metují mimo jiná opatření pamatovali i na snoubence: "Na základě sdělení matričního oddělení odboru všeobecné správy Ministerstva vnitra, že s ohledem na přijaté mimořádné opatření k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 upozorňujeme snoubence, kteří po dobu trvání mimořádného opatření hodlají uzavírat manželství, na zákaz konání akcí nad 30 osob. Tento zákaz se vztahuje na všechny druhy akcí, tedy ani při sňatečném obřadu tak nesmí být přítomno více než 30 osob, a to včetně oddávajícího a matrikářky."

Hromadně se napříč Broumovskem ruší společenské, kulturní a sportovní akce. Na nějaký čas tedy rubriku "Děje se" na Našem Broumovsku neberte vážně.

Vážné opatření bylo nuceno udělat i vedení Centra Walzel v Meziměstí. V regionu populární Walzelovka tak byla jako první v republice, která už ve čtvrtek ve 12 hodin zareagovala na situaci a uzavřela celý provoz: "Nechceme podporovat tu potvoru s číslem 19, cítíme potřebu chovat se preventivně a zodpovědně a chránit zdraví vaše i našich zaměstnanců. Proto preventivně do odvolání přerušujeme provoz Restaurace Švejk, bowlingu, fitness a solné jeskyně, včetně plánovaných akcí. Jsme přesvědčeni, že jakékoliv omezování počtu osob nezabrání blízkým kontaktům mezi lidmi například v restauraci, na toaletách nebo při bowlingu, kde se navíc vyskytuje hodně dětí. Chceme vás u nás zpátky co nejdříve, ale zdravé!"

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Vernisáže výstav, divadlo, kino pro děti, koncert či mykologická akce. To jsou tipy na akce, které s...

Golf je zábava pro celou rodinu

Golf je zábava pro celou rodinu

Začnu i tento díl golfovým slovníkem.

"Všechno je jinak."

"Všechno je jinak."

Znáte ten židovský vtip o rabínovi na smrtelné posteli? Jeho svatost a učenost byla věhlasná, a tak ...

Návrat do Edenu

Návrat do Edenu

"Ten, kdo má obavy o své zdraví, nechť raději zůstane doma, aby nevymrzoval. Já na tento blázinec má...

Přežijí nová boží muka lidskou hloupost?

Přežijí nová boží muka lidskou hloupost?

V osadě Jiráskovy Skály na jihovýchodním okraji Teplicko-adršpašských skal, známých též jako Bischof...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře