Broumovsko

Středa 24.červenec 2019

Poslední aktualizace26.07.2019 04:02

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Oslavy výročí broumovského Klubu seniorů

Oslavy výročí broumovského Klubu seniorů

Email Tisk PDF
seznam článků
Oslavy výročí broumovského Klubu seniorů
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Všechny strany

IMG 7404Čas letí a čím je člověk starší, zdá se, že utíká rychleji. Připomněli si to i broumovští senioři oslavami 15. výročí založení svého klubu. Jen nedávno oslovila tehdejší starostka Broumova Libuše Růčková několik občanů Broumova myšlenkou založení klubu pro důchodce. Uspěla nakonec u více než 80leté Zdeňky Martincové, která s několika dalšími a s podporou města dala v roce 2004 vzniknout Klubu důchodců.

Dnes je to Klub seniorů RADOST a jeho členové slavili tedy v úterý 12. března v prostorách kulturního zařízení Střelnice 15 let úspěšného trvání. Plný sál zněl dětským zpěvem, hudbou a tancem. Po slavnostních proslovech předsedkyně klubu a starosty města Jaroslava Bitnara nastoupili žáci místní základní umělecké školy a za moderování učitelky Romany Roškové přítomné seniory téměř hodinu bavili. Dali si záležet a diváci je odměňovali častým potleskem. Jejich vystoupení se opravdu povedlo a přineslo všem radost.

Hned po příchodu dostal každý účastník zdarma kávu, víno, na stolech byly zákusky a skvělá obsluha po celé odpoledne občerstvení doplňovala. Po programu pozvala předsedkyně klubu všechny "oslavence" na raut, který se podával v předsálí. Řízečky, saláty, zelenina a na kousky nakrájené pečivo.

Na rozdíl od jiných spolků je v klubu seniorů přirozené, že členové navždy odcházejí. Zemřela zakladatelka paní Martincová a na její místo nastoupila bývalá učitelka MŠ Eva Horáková, odešla řada dalších. Památku bývalých členů uctili přítomní hned na začátku setkání minutou ticha.

Na závěr seniorům hrála až do ukončení slavnostního posezení "Doprovodná skupina Evy Ducháčové". Jejich produkci s potěšením poslouchali i ti, co netančili.
Broumovský klub seniorů RADOST má dnes už více než 180 členů. Pořádá pro ně spoustu zajímavých akcí. Na přednášky zve přednášející se zajímavým tématy, oblíbená jsou každoroční setkání se starostou. V radě města i v zastupitelích Broumova včetně starosty má klub zastánce a podporovatele, díky kterým může pro své členy organizovat i zájezdy a drobné kulturní akce.

Jezdí na jednodenní zájezdy, pořádají výstavy, v Domově seniorů provozují „Kavárničku“. Sportují, avšak také ještě podle svých sil pomáhají ostatním. Řada z nich je zapojena do společenského a kulturního života v Broumově, obdarovávají potřebné. Rekapitulace činnosti klubu, kterou v úvodu přednesly předsedkyně Eva Horáková a členka výboru Zdena Tesárková, byla podnětná a pro broumovské důchodce příznivá. Svými aktivitami se snaží nezůstat nic dlužni za podporu, kterou jim posykuje městský úřad.

Oslavou 15. výročí založení připomněli broumovští senioři sobě i ostatním, že zdaleka jen nesledují seriály, ale žijí plnohodnotným životem a jsou užiteční ostatním. Zcela jistě si zaslouží upřímné blahopřání a díky.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Frontman legendární kapely Traband Jarda Svoboda zahraje v Polici

Frontman legendární kapely Traband Jarda Svoboda zahraje v Polici

Jarda Svoboda je frontman legendární kapely Traband. Ta si v současné době vybírá po čtvrt století k...

Na fotbalovou školičku přijel legendární sparťan a bývalý reprezentant Horst Siegl

Na fotbalovou školičku přijel legendární sparťan a bývalý reprezentant Horst Siegl

Ve dnech 7. až 12. července 2019 se konal už 16. ročník Broumovské fotbalové školičky, kterou pořádá...

Je vydaný nový průvodce po Broumovsku, Noworudsku a Radkowsku

Je vydaný nový průvodce po Broumovsku, Noworudsku a Radkowsku

Po devíti letech byla vydána aktualizovaná podoba turistického průvodce, který je plný tipů na výlet...

Pohár Teplických skal opět pro tým Broumova

Pohár Teplických skal opět pro tým Broumova

V Teplicích nad Metují se v sobotu hrál 4. ročník fotbalového turnaje starých gard hráčů nad 40 let ...

Saxofon a akordeon Dua Aliada zněly šonovským kostelem svaté Markéty

Saxofon a akordeon Dua Aliada zněly šonovským kostelem svaté Markéty

Běžně koncertují v hudebních síních po celém světě i na neobvyklých a netradičních místech. V sobotu...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře