Broumovsko

Sobota 30.květen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Oslavy výročí broumovského Klubu seniorů

Oslavy výročí broumovského Klubu seniorů

Email Tisk PDF
seznam článků
Oslavy výročí broumovského Klubu seniorů
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Všechny strany

IMG 7404Čas letí a čím je člověk starší, zdá se, že utíká rychleji. Připomněli si to i broumovští senioři oslavami 15. výročí založení svého klubu. Jen nedávno oslovila tehdejší starostka Broumova Libuše Růčková několik občanů Broumova myšlenkou založení klubu pro důchodce. Uspěla nakonec u více než 80leté Zdeňky Martincové, která s několika dalšími a s podporou města dala v roce 2004 vzniknout Klubu důchodců.

Dnes je to Klub seniorů RADOST a jeho členové slavili tedy v úterý 12. března v prostorách kulturního zařízení Střelnice 15 let úspěšného trvání. Plný sál zněl dětským zpěvem, hudbou a tancem. Po slavnostních proslovech předsedkyně klubu a starosty města Jaroslava Bitnara nastoupili žáci místní základní umělecké školy a za moderování učitelky Romany Roškové přítomné seniory téměř hodinu bavili. Dali si záležet a diváci je odměňovali častým potleskem. Jejich vystoupení se opravdu povedlo a přineslo všem radost.

Hned po příchodu dostal každý účastník zdarma kávu, víno, na stolech byly zákusky a skvělá obsluha po celé odpoledne občerstvení doplňovala. Po programu pozvala předsedkyně klubu všechny "oslavence" na raut, který se podával v předsálí. Řízečky, saláty, zelenina a na kousky nakrájené pečivo.

Na rozdíl od jiných spolků je v klubu seniorů přirozené, že členové navždy odcházejí. Zemřela zakladatelka paní Martincová a na její místo nastoupila bývalá učitelka MŠ Eva Horáková, odešla řada dalších. Památku bývalých členů uctili přítomní hned na začátku setkání minutou ticha.

Na závěr seniorům hrála až do ukončení slavnostního posezení "Doprovodná skupina Evy Ducháčové". Jejich produkci s potěšením poslouchali i ti, co netančili.
Broumovský klub seniorů RADOST má dnes už více než 180 členů. Pořádá pro ně spoustu zajímavých akcí. Na přednášky zve přednášející se zajímavým tématy, oblíbená jsou každoroční setkání se starostou. V radě města i v zastupitelích Broumova včetně starosty má klub zastánce a podporovatele, díky kterým může pro své členy organizovat i zájezdy a drobné kulturní akce.

Jezdí na jednodenní zájezdy, pořádají výstavy, v Domově seniorů provozují „Kavárničku“. Sportují, avšak také ještě podle svých sil pomáhají ostatním. Řada z nich je zapojena do společenského a kulturního života v Broumově, obdarovávají potřebné. Rekapitulace činnosti klubu, kterou v úvodu přednesly předsedkyně Eva Horáková a členka výboru Zdena Tesárková, byla podnětná a pro broumovské důchodce příznivá. Svými aktivitami se snaží nezůstat nic dlužni za podporu, kterou jim posykuje městský úřad.

Oslavou 15. výročí založení připomněli broumovští senioři sobě i ostatním, že zdaleka jen nesledují seriály, ale žijí plnohodnotným životem a jsou užiteční ostatním. Zcela jistě si zaslouží upřímné blahopřání a díky.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Když se v Oblastní nemocnici Náchod tvořil krizový scénář pro období přicházející pandemie, broumovs...

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

P.S. ONLINE je nevšední benefiční online koncert, který spojí nadšence i profesionály, aby oživili p...

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Festival Za poklady Broumovska, který oživuje každé léto kostely broumovské skupiny, letos oslaví ju...

Základní umělecká škola Broumov přijímá nové talenty

Základní umělecká škola Broumov přijímá nové talenty

Chcete hrát na hudební nástroj? Zpívat? Malovat? Tančit? A chcete být vedeni profesionály? Jedinečno...

Nejbližší program ArtCafé přinese jazz i taneční vystoupení

Nejbližší program ArtCafé přinese jazz i taneční vystoupení

Po dvouměsíční nucené pauze se do programu Vzdělávacího a kulturního centra Broumov vrací živá vysto...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře