Broumovsko

Sobota 19.říjen 2019

Poslední aktualizace21.10.2019 04:00

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Oslavy výročí broumovského Klubu seniorů

Oslavy výročí broumovského Klubu seniorů

Email Tisk PDF
seznam článků
Oslavy výročí broumovského Klubu seniorů
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Všechny strany

IMG 7404Čas letí a čím je člověk starší, zdá se, že utíká rychleji. Připomněli si to i broumovští senioři oslavami 15. výročí založení svého klubu. Jen nedávno oslovila tehdejší starostka Broumova Libuše Růčková několik občanů Broumova myšlenkou založení klubu pro důchodce. Uspěla nakonec u více než 80leté Zdeňky Martincové, která s několika dalšími a s podporou města dala v roce 2004 vzniknout Klubu důchodců.

Dnes je to Klub seniorů RADOST a jeho členové slavili tedy v úterý 12. března v prostorách kulturního zařízení Střelnice 15 let úspěšného trvání. Plný sál zněl dětským zpěvem, hudbou a tancem. Po slavnostních proslovech předsedkyně klubu a starosty města Jaroslava Bitnara nastoupili žáci místní základní umělecké školy a za moderování učitelky Romany Roškové přítomné seniory téměř hodinu bavili. Dali si záležet a diváci je odměňovali častým potleskem. Jejich vystoupení se opravdu povedlo a přineslo všem radost.

Hned po příchodu dostal každý účastník zdarma kávu, víno, na stolech byly zákusky a skvělá obsluha po celé odpoledne občerstvení doplňovala. Po programu pozvala předsedkyně klubu všechny "oslavence" na raut, který se podával v předsálí. Řízečky, saláty, zelenina a na kousky nakrájené pečivo.

Na rozdíl od jiných spolků je v klubu seniorů přirozené, že členové navždy odcházejí. Zemřela zakladatelka paní Martincová a na její místo nastoupila bývalá učitelka MŠ Eva Horáková, odešla řada dalších. Památku bývalých členů uctili přítomní hned na začátku setkání minutou ticha.

Na závěr seniorům hrála až do ukončení slavnostního posezení "Doprovodná skupina Evy Ducháčové". Jejich produkci s potěšením poslouchali i ti, co netančili.
Broumovský klub seniorů RADOST má dnes už více než 180 členů. Pořádá pro ně spoustu zajímavých akcí. Na přednášky zve přednášející se zajímavým tématy, oblíbená jsou každoroční setkání se starostou. V radě města i v zastupitelích Broumova včetně starosty má klub zastánce a podporovatele, díky kterým může pro své členy organizovat i zájezdy a drobné kulturní akce.

Jezdí na jednodenní zájezdy, pořádají výstavy, v Domově seniorů provozují „Kavárničku“. Sportují, avšak také ještě podle svých sil pomáhají ostatním. Řada z nich je zapojena do společenského a kulturního života v Broumově, obdarovávají potřebné. Rekapitulace činnosti klubu, kterou v úvodu přednesly předsedkyně Eva Horáková a členka výboru Zdena Tesárková, byla podnětná a pro broumovské důchodce příznivá. Svými aktivitami se snaží nezůstat nic dlužni za podporu, kterou jim posykuje městský úřad.

Oslavou 15. výročí založení připomněli broumovští senioři sobě i ostatním, že zdaleka jen nesledují seriály, ale žijí plnohodnotným životem a jsou užiteční ostatním. Zcela jistě si zaslouží upřímné blahopřání a díky.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Dopravní omezení na silnici mezi Hronovem a Náchodem

Dopravní omezení na silnici mezi Hronovem a Náchodem

V sobotu 19. října 2019 dojde z důvodu konání tradičního běžeckého závodu Hronov–Náchod k dopravnímu...

Nová podpora Muzea papírových modelů v Polici nad Metují

Nová podpora Muzea papírových modelů v Polici nad Metují

MAS Stolové hory, z. s. vyhlásila dne 16. listopadu 2017 výzvu na příjem projektových žádostí v rámc...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. října

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. října

Kina pro děti, přednášky, Dny poezie, setkání sběratelů, závody v běhu, divadlo, Svatohubertská mše,...

Den gramotnosti pro předškoláky v rámci MAP vzdělávání na Broumovsku II

Den gramotnosti pro předškoláky v rámci MAP vzdělávání na Broumovsku II

V Teplicích nad Metují se 17. září 2019 uskutečnil další Den gramotnosti pro předškoláky. Také tento...

Studenti potěšili seniory v Teplicích nad Metují

Studenti potěšili seniory v Teplicích nad Metují

Žáci ze Střední školy gastronomie a služeb v Teplicích nad Metují se opakovaně zapojují do Projektu ...

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře

Fotka dne

2019 09 04 Broumov Klaster Mlhoviny Pano 8bit