Broumovsko

Pátek 5.březen 2021

Poslední aktualizace 5.03.2021 12:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Pilot Michal Malý z Broumova byl vyznamenán za splnění úkolů vojenské mise

Pilot Michal Malý z Broumova byl vyznamenán za splnění úkolů vojenské mise

Email Tisk PDF
seznam článků
Pilot Michal Malý z Broumova byl vyznamenán za splnění úkolů vojenské mise
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Všechny strany

michNa Generálním štábu Armády České republiky (AČR) v Praze se v pátek 29. května uskutečnil slavnostní nástup příslušníků 3. letecké jednotky AČR po jejich návratu z operace MFO Sinaj (Multinational Force and Observers). Jedním z oceněných byl i vojenský pilot Michal Malý z Broumova, který začínal létat v Aeroklubu Broumov.

"Michal byl vždy velmi zodpovědný a spolehlivý, jak v životě, tak při létání. U nás v aeroklubu začínal už v dětství a vždy tomu věnoval podstatnou část svého volného času. Jsem moc rád, že se takhle vysoko profesně vypracoval a přeji mu hodně úspěchů jak v práci, tak v osobním životě," komentoval zprávu o jeho ocenění předseda Aeroklubu Broumov Václav Kult.

Vojáci jednotky v Praze převzali z rukou prvního zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálmajora Jiřího Balouna ocenění za vynikající splnění úkolů mise. Přítomni byli také zástupce velitele Vzdušných sil AČR brigádní generál Jaromír Šebesta a zástupce Společného operačního centra MO plukovník Radek Šíba.

Všech dvanáct příslušníků jednotky obdrželo Medaile ministra obrany Za službu v zahraničí - Afrika, jejich velitel major Miloš Domin a kapitán Michal Malý byli dekorováni Čestnými odznaky AČR Za zásluhy. Věcné dary zástupce náčelníka Generálního štábu AČR – ředitele Společného operačního centra MO převzali praporčík František Převorovský a nadrotmistr Pavel Kotera.

"Jsem rád, že jste se vrátili domů všichni v pořádku, to je vždy to nejdůležitější," řekl generál Baloun a pokračoval: "Měl jsem možnost vaši jednotku navštívit a zažít něco málo z vaší každodenní práce na Sinaji. Určitě jste načerpali pozitivní zkušenosti z jiného než evropského prostředí, které se vám hodí. Děkuji vám za splnění úkolů."

V předcházejících šesti měsících zabezpečovala 3. letecká jednotka letounem CASA C-295M přepravní úkoly ve prospěch MFO. "V podstatě jsme plnili podobné úkoly jako na mateřské základně v pražských Kbelích. Létali jsme pro pozorovatele Civilian Observer Unit (COU), kteří dohlížejí na dodržování dohod, a tato mise je hlavním prvkem MFO pro naplňování cílů operace. Po profesní stránce jsme se s velkými novinkami nesetkali. Určitým překvapením pro nás byly lety ve ztížených klimatických podmínkách, tedy když nás sužovaly písečné bouřky a my vedli stroj kvůli požadavkům pozorovatele, který monitoroval území, dost nízko nad terénem," svěřil se velitel jednotky major Domin, pro něhož byla mise vůbec první zahraniční operací, které se zúčastnil.

Letounem čeští vojáci přepravili po dobu nasazení 3. letecké jednotky více než 5000 pasažérů a téměř 80 tun nákladu. Celkem 3. letecká jednotka nalétala v operaci MFO 224 letových hodin, což představovalo 167 uskutečněných letů.

Zdroj zprávy, autor textu (redakčně upraveno) a fotografií Miroslav Šindelář

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Vlaky a autobusy přejdou od pondělí 8. března na prázdninový režim

Vlaky a autobusy přejdou od pondělí 8. března na prázdninový režim

V důsledku vládních nařízení přistoupí Královéhradecký kraj k dočasnému omezení veřejné dopravy na s...

Nový jízdní řád přinese více přímých spojů

Nový jízdní řád přinese více přímých spojů

Od neděle 7. března 2021 pojedou autobusy podle nového jízdního řádu. Změny přinesou více přímých sp...

Únor bílý…

Únor bílý…

Únor bílý... dál tuhle pranostiku zná snad každý. V posledních letech přemýšlím, kdy byl naposledy ú...

Tereza Machková: Gympl mi ukázal cesty, po kterých mohu jít v životě dál

Tereza Machková: Gympl mi ukázal cesty, po kterých mohu jít v životě dál

"Mám ještě v živé paměti, jak přišla Tereza do své třídy. Nastoupila o rok později, do sekundy. Byla...

Hrající trenér Hejtmánkovic Miroslav Harasevič: Postupem času ubývá chuť do fotbalu

Hrající trenér Hejtmánkovic Miroslav Harasevič: Postupem času ubývá chuť do fotbalu

Současná situace amatérským fotbalovým soutěžím rozhodně nenahrává. Jasným příkladem jsou Hejtmánkov...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free