Broumovsko

Středa 20.leden 2021

Poslední aktualizace20.01.2021 09:55

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Poděkování za potravinovou sbírku

Poděkování za potravinovou sbírku

Email Tisk PDF
seznam článků
Poděkování za potravinovou sbírku
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Všechny strany

IMG 20201115 133857Vážení účastníci potravinové sbírky, ráda bych se s Vámi podělila o velkou radost, kterou spolek Apeiron posledních čtrnáct dní prožíval. Pevně doufám, že v těchto dnech, udělá radost i Vám. Chci tímto článkem vyjádřit vděčnost, kterou cítím. Za to, jací lidé v Polici a okolí žijí.

Nouzový stav, vyhlášený vládou kvůli epidemii nemoci Covid-19, zasáhl všechny občany České republiky. Nejvíce se opatření dotkla zranitelných skupin obyvatel – seniorů, matek samoživitelek s malými dětmi, zdravotně postižených. Mnoha z těchto lidí Potravinové banky pomáhají standardně, ale v době nouzového stavu se objevilo i mnoho dalších lidí, kteří se ocitli nečekaně v nouzi.

Proto jsme se pokusili vymyslet bezkontaktní, všechny nařízení dodržující sbírku potravin pro Potravinovou bankou Hradec Králové z.s. Naším plánem bylo s finanční podporou Města Police nad Metují vytvořit a vylepit plakát, připravit před vchod Muzea papírových modelu sběrný box a doufat, že i v tak podivné době někdo k muzeu přijde a něco přinese.

V první minutě zveřejnění sbírky se rozjel vlak, který brzdil ještě několik dní po ukončení sbírky. Podporu sbírce vyjádřili poličtí skauti a mateřské centrum. To byl jen začátek. Hanďu Kohlovou napadlo, udělejme sběrné místo i u Renaty v koloniálu na náměstí. Tenhle geniální nápad získal sbírce velkou část potravin. První dny jsme z koloniálu každý večer odnášeli plný batoh darovaných potravin.

Tým koloniálu nám vyprávěl nádherné příhody, které zažívali. Plné podpory a sounáležitosti. Pečovali o sběrné místo tak, že den za dnem jsme odnášeli čím dál větší množství jídla. Začali se nám ozývat lidé, kteří nám chtěli věnovat peníze, ať za ně nakoupíme, co je nejvíc potřeba. Toho si nesmírně vážíme a děkujeme za důvěru. Začali se nám ozývat lidé, kteří sesbírají potraviny ve svém okolí. První se ozvala Renáta Vlachová z Hronova, k ní se okamžitě přidala Lenka Zajíčková z Náchoda a Veronika Mesnerová z Červeného Kostelce. Sbírat ve svém okolí začala i Hanďa Kohlová na Bezděkově, Petra Hubková ve Žďáře a svoz po Broumově nabídla Pavla Semeráková.

Jsem neskutečně vděčná a velmi hrdá na množství, které se sešlo. S potravinami přijeli z MAS Stolové Hory, hasiči Velká Ledhuj, hromadně se zapojila i naše ostrostřelecká garda. Určitě i další spolky a organizace.

Poslední den sbírky jsme sečetli množství. Bylo ohromující. A jak jsem se zmínila výše, vlak se tímto dnem nezastavil, začal pouze brzdit. Další dny nám ještě spousta z Vás potraviny donesla a celkově jsme se dostali na opravdu ohromující číslo. To číslo je 531,7 kg a 40,6 l.

Dodávka do Potravinové banky v Hradci Králové je na cestě. Budeme mapovat, kde přesně Vaše potraviny pomohly a na stánkách jednoho z příštích měsíčníku se to opět dočtete.

PS: Jestli je vážně pravda, že láska prochází žaludkem, poslali jste těm, kteří to teď nejvíc potřebují pořádnou dávku lásky.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spěchal na "umělku"?

Spěchal na "umělku"?

V Hvězdecké ulici pomohli v pátek s odstraněním následků dopravní nehody profesionální hasiči z Brou...

Služba SENIOR TAXI se mezi broumovskými seniory těší značnému zájmu

Služba SENIOR TAXI se mezi broumovskými seniory těší značnému zájmu

Jsou tomu již téměř dva roky, co byla v Broumově zprovozněna nová služba SENIOR TAXI. Od samého počá...

Undergroundový klub Eden v nové síle

Undergroundový klub Eden v nové síle

Broumovský klub Eden prošel zásadní rekonstrukcí. Ještě v září přitom na stole ležela možnost uzavře...

Kraj v loňském roce proinvestoval do silnic více jak 1,2 miliardy korun

Kraj v loňském roce proinvestoval do silnic více jak 1,2 miliardy korun

Královéhradecký kraj čtvrtým rokem pokračuje v nastaveném trendu, kdy do rekonstrukcí silnic II. a I...

Trutnovská radnice hledá nové využití městské věznice. Zapojit se může i veřejnost

Trutnovská radnice hledá nové využití městské věznice. Zapojit se může i veřejnost

Budova věznice z 19. století v centru Trutnova konečně patří městu. Původně sloužila jako městské vě...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free