Broumovsko

Čtvrtek 15.listopad 2018

Poslední aktualizace16.11.2018 04:32

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Proč kandidují, jak hodlají pomoci a koho budou volit za prezidenta. Odpovídá Pavel Hečko a Jiří Malík

Proč kandidují, jak hodlají pomoci a koho budou volit za prezidenta. Odpovídá Pavel Hečko a Jiří Malík

Email Tisk PDF

volbySvé předvolební odpovědi na otázky Našeho Broumovska dnes prezentují další dva kandidáti do krajského zastupitelstva z Broumova. Pavel Hečko a Jiří Malík dnes uzavírají seriál článků na toto téma. Krajské volby se konají ve dnech 12. a 13. října.

heckoPavel Hečko

Místostarosta Meziměstí do krajských voleb kandiduje za Českou stranu sociálně demokratickou. Na kandidátní listině je na 29. místě.

1. Proč kandidujete do krajského zastupitelstva?

V komunální politice se pohybuji již třetí volební období. Myslím si, že jsem za tuto dobu pochopil a poznal potřeby občanů, města, ale i celého regionu směrem ke kraji. Vzhledem k tomu, že žijeme přímo na samé hranici státu a kraje, máme zcela odlišné životní podmínky, než obyvatelé ve vnitrozemí. Považuji za velice důležité, aby naše problémy byly slyšet nejen u nás v pohraničí, ale aby se o nás vědělo u všech institucí, které mají za povinnost naše problémy řešit. Každý krajský zastupitel, který bude pocházet z Broumovska, nás zcela jistě nenechá na holičkách a rozvoj Broumovska bude jeho prioritou.

2. Čím byste v případě zvolení chtěl prospět regionu Broumovska a Náchodska?

Broumovsko je svou polohou specifickým regionem, kde vedle sebe žijí kultury dvou států. Přestože nás stále rozděluje hranice, myslím si, že ji klidně můžeme ve svých hlavách vymazat a regiony obou států vzájemně propojit infrastukturou, podnikáním, dopravou, školstvím apod. Díky "Operačním programům přeshraniční spolupráce" jsme dokázali vybudovat řadu společných projektů, které jsou prospěšné občanům obou států. Finanční prostředky těchto projektů je nutné využívat i v dalších letech. Broumovsko má nádhernou přírodu, kulturní památky, zařízení pro volnočasové aktivity a oddech. To je naše pravá místní devíza. Tyto priority musíme umět tzv."prodat" a otevřít se světu na jednu stranu směrem do Polska a na druhou stranu do kraje. A když spojíme síly s Náchodskem, Trutnovskem a Rychnovskem, bude z nás silný region bez hranic, který se zcela jistě stane zdravým konkurentem a partnerem ostatním regionům. Tímto směrem chci napnou všechny svoje síly.

3. Koho budete volit v prezidentských volbách a proč?

Jako člen sociální demokracie budu volit v prezidentských volbách Jiřího Dienstbiera. Důvodem je názorová shoda na programových priorotách.


malik

Jiří Malík

Geodet a leader Koalice STOP HF Jiří Malík je na 14. místě strany Změna pro Královéhradecký kraj.

1. Proč kandidujete do krajského zastupitelstva?

Důvodů mám hned několik. Je mi 50 a domnívám se, že bych už mohl být pro kraj přínosem. Za svou 20letou praxi, nejen na poli ochrany životního prostředí a přírody, jsem zjistil, že dosavadní práce kraje, přes všechny její klady, postrádá někdy větší systémové propojení znalostí. Neboli, jedna aktivita někdy jde proti jiné, což pak vnáší zmatek – zejména do územního plánování a další strategických vizí rozvoje kraje.

Dále bych chtěl uplatnit své bohaté zkušenosti s ochranou zejména povrchových vod. Hlavně bych rád rozjel koncept zádrže vody v krajině pomocí revitalizací, včetně navazujích dotačních titulů, aby mohl tento systém běžet lépe než dosud. Zde bude nutné měnit legislativu a grantová schémata v celé ČR, do čehož bych se rád pustil. Zvětšení zádrže vody v krajině totiž bude do budoucna zcela klíčové, pokud nechceme nadále ztrácet vodu z toků, studní a vodárenských soustav.

V neposlední řadě se domnívám, že bych mohl být silnou oporou v případech podobných, jako byla a ještě je kauza břidličných plynů, kde bych mohl plně uplatnit bohaté zkušenosti z celostátní kampaně Koalice STOP HF, kterou koordinuji ve funkci vedoucího národní kampaně. Přiznám se bez mučení, že lehkost s jakou projela státní správou a někdy i samosprávou tato smrtící hrozba, mne zvedla nejen ke vstupu do Zelených, ale i ke kandidatuře, aby se něco podobné nemohlo opakovat.

Dalším tématem mé práce by bylo větší zapojení kraje do legislativního procesu ČR, aby kraje více ovlivňovaly vznikající legislativu, která by je pak chránila před škodlivými vlivy života krajské komunity.

V neposlední řadě bych se chtěl zapojit na pracech dopravní strategie kraje s tím, že je nutné podpořit rozvoj železnice, na ní navazující veřejné dopravy a integrovaného systému veřejné dopravy. Jsem zásadně proti rušení regionálních železnic. Samozřejmě to je problém celého státu, kdy dle mého je dopravní politika ČR vadná v tom, že umožnila bezhlavý přechod těžké nákladní dopravy z kolejí na aslfat a v složitém systému odstátnění drah uniklo, že síťové služby státní či veřejné být musí, jinak přestávájí fungovat (viz záměrné nepřípoje, ukončení jízdy vlaku na hranicích kraje atd.). A v tom by kraje měly sehrát klíčovou roli, v pokusu zvrátit tento trend např. po vzoru Švýcarska.

2. Čím byste v případě zvolení chtěl prospět regionu Broumovska a Náchodska?

Rád bych hlavně podpořil dokončení mnou ve státní správě započatém konceptu – revitalizace toků v CHKO Broumovsko a co nejrychleji tuto modelovou činnost rozšířil nejen na Broumovsko a Náchodsko, ale na celý kraj. Zejména s ohledem na ochranu Polické křídové pánve podpořím řešení sanací starých zátěží na tomto území.

Rád bych pomohl i s dopravou. Obchvat Náchoda po kopci za zámkem, středem lesů, přes údolí na monstrozních mostech, pokud bude D11, je nesmyslné plýtvání financemi. Když obchvat, tak tunelem, nedávno jsem viděl velmi solidně zpracovaný návrh. Náchodu by také slušelo odstranění železniční úvratě Starkoč, Václavice, Trutnov a to opět tunelelem.

Co se týče Broumovska, chtěl bych pomoci s narozením Geoparku Broumovsko – Góry Stolówe – tj. vytvořit evropsky ojedinělý bilaterární park, který by pomohl zlepšení povědomí o unikátnosti naší krajiny, tím zvýšení zdravého lokálního patriotismu, jak tu máme neuvěřitelně krásně a zároveň napomohl turismu a jeho rozptýlení po krajině, což by mělo menší dopady na životní prostředí a umožnilo více v ploše rozvinout podnikání v tomto sektoru.

3. Koho budete volit v prezidentských volbách a proč?

Ještě jsem se zcela nerozhodl. Rád bych ale viděl na postu prezidenta člověka rozhodně mladšího, protože více vydrží, než starci. Člověka, který má charisma. Člověka, který se pokusí vrátit prezidentskému stolci důvěru obyčejných lidí. Člověka, kterému můžeme za všech okolností věřit. Člověka, který nás neprodá. A člověka, který by měl ČR reprezentovat tak, abychom přispěli pozitivně do debaty o tom, kam by západní civilizace a civilizace vůbec měla směřovat. A po zkušenostech současných obecně uvažuji, zda by prezident vůbec mohl být straníkem, ale přiznám se, že regule pro volbu prezidenta neznám.

Články k tématu: Kandidáti do krajského zastupitelstva odpovídají na otázky Našeho Broumovska. Dnes Josef Barvíř, Karel Rejchrt a Jiří Škop

Na předvolební otázky odpovídají další kandidáti do krajského zastupitelstva. Dnes Milan Brandejs a Miroslav Švábl

Eva Janečková, Lubomír Franc a Kamil Slezák odpovídají na předvolební otázky Našeho Broumovska

Své předvolební názory dnes prezentují Roman Chládek a Petr Staněk

Eva Mücková a Jaroslav Jakl odpovídají na předvolební otázky redakce Našeho Broumovska

Předvolební názory kandidátů z Broumovska do krajských voleb. Marcela Lilingová a Jiří Veselý

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Pečená husa versus kohout na víně aneb Čecha prezervativy nepotěší

Pečená husa versus kohout na víně aneb Čecha prezervativy nepotěší

Bylo mimo sezónu a barevné vinice na vlnitých kopcích kraje Beaujolais nasávaly poslední teplé podzi...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 16. do 18. listopadu

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 16. do 18. listopadu

Koncert skupiny Hudba Praha band, tři divadelní představení, kino, beseda, charitativní festival, oc...

Ohlédnutí za uplynulou sezónou v Golf Clubu Grosshof

Ohlédnutí za uplynulou sezónou v Golf Clubu Grosshof

Je až s podivem, co všechno se podařilo uspořádat, odehrát a prožít v letošní sezóně na Grosshofu. K...

Budoucí držitel Zlatého Ámose třeba učí v Broumově

Budoucí držitel Zlatého Ámose třeba učí v Broumově

Máte sympaťáka učitele nebo učitelku? Báječného češtináře, matikáře, chemikáře či fyzika? Tak na nic...

Velký "malý" muž broumovského fotbalu dnes slaví 70. narozeniny

Velký "malý" muž broumovského fotbalu dnes slaví 70. narozeniny

Petr Možný, náš Peca, ikona a legenda broumovského fotbalu, dnes slaví 70. narozeniny.

Doporučujeme

Ustavující zasedání Zastupitelstva Broumova bez překvapení. Starostou je Jaroslav Bitnar

jaradadada

Nic převratného se na středečním ustavujícím zasedání Zastupitelstva v Broumově nestalo. Starostou bude i v dalším volebním období Jaroslav Bitnar a místostarostou Kamil Slezák... celý článek

Poslední komentáře