Broumovsko

Úterý 23.říjen 2018

Poslední aktualizace24.10.2018 04:55

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Regionální muzeum v Náchodě končí, nastupuje Muzeum Náchodska

Regionální muzeum v Náchodě končí, nastupuje Muzeum Náchodska

Email Tisk PDF

muuuuzeuuuRegionální muzeum v Náchodě se od května 2018 začíná proměňovat na Muzeum Náchodska. Rada Královéhradeckého kraje na svém jednání doporučila zastupitelům schválení návrhu na změnu názvu této příspěvkové organizace zřizované krajem.

"Regionálnímu muzeu v Náchodě především chybí společná identita – článek, který by vše spojoval. Termín regionální muzeum je v současné době zavádějící a nepředstavuje žádné systémové označení spojené s působností nebo zřizovatelem a zcela ignoruje existenci čtyř pracovišť muzea. Nyní představujeme novou tvář muzea, kterou má v prvé řadě zrcadlit jméno. Vytváříme novou identitu instituce, hrdou na svá čtyři krásná sídla - Náchod, Dobrošov, Hronov, Police nad Metují," vysvětluje důvody změny názvu instituce ředitel Sixtus Bolom-Kotari, který chce kvalitními výstavami muzeum prezentovat rovnocenně ve všech čtyřech sídelních místech.

Nový název Muzeum Náchodska představuje potenciál rozmanitosti čtyř míst, v nichž sídlí, a to: Náchod, Pevnost Dobrošov, Jiráskovo muzeum a Jiráskův rodný domek v Hronově, Muzeum města Police nad Metují.

"Kraj se připojuje k iniciativě ředitele muzea a změnu názvu muzea vítá. Rada doporučuje zastupitelstvu tento návrh ke schválení. Název Muzeum Náchodska více vypovídá o obsahu, který je muzeum schopno zájemcům o historii nabídnout, zlepšuje orientaci návštěvníků v daném regionu," uvádí náměstkyně hejtmana pro školství a kulturu Martina Berdychová.

Nový název Muzeum Náchodska se přirozeně včlení do systému muzeí v České republice s příspěvkovými organizacemi jako je například Muzeum Blanenska, Muzeum Brněnska, Muzeum Kroměřížska. Bude předpokladem pro zkvalitnění komunikace instituce a její prezentace navenek.

"Vážím si bohatých tradic minulosti, které mají být kreativně rozvíjeny. Muzeum Náchodska chce každý rok překvapovat. Základem živého vztahu muzea s veřejností jsou atraktivní expozice a výstavy. Máme radost, když kulturní veřejnost spoluurčujete směr našich aktivit a návštěvníci chtějí poznat souvislosti," dodává ředitel muzea.

Náchodsko je nazýváno branou Čech. Z této symboliky vychází i nové logo muzea. Skládá se ze čtyř otevřených bran, jejichž barvy odkazují na znaky měst Náchodska.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Martin Červíček: "V kraji je obrovská hustota železniční sítě, kterou bychom měli rozvíjet."

Martin Červíček: "V kraji je obrovská hustota železniční sítě, kterou bychom měli rozvíjet."

Železniční doprava, její rozvoj a využití v přepravě osob – to bylo hlavní téma mezinárodní dopravní...

"Velice mě překvapilo, jak Broumov zkrásněl," říká v rozhovoru spisovatel Pavel Göbl

"Velice mě překvapilo, jak Broumov zkrásněl," říká v rozhovoru spisovatel Pavel Göbl

Česko-polské rezidence spisovatelů pokračují v Literárním domku broumovského kláštera i na podzim. V...

Před derby má Police náskok na Broumov devět bodů

Před derby má Police náskok na Broumov devět bodů

V 11. kole 1.A třídy uspěla Police na domácím hřišti v přestřelce s Týništěm až brankou v nastavení....

Novinka v oddělení regionální literatury

Novinka v oddělení regionální literatury

Do fondu regionální literatury Městské knihovny v Broumově přibyla v říjnu zajímavá kniha (resp. kni...

Studenti z Teplic nad Metují soutěží o titul Svačina roku

Studenti z Teplic nad Metují soutěží o titul Svačina roku

Střední škola gastronomie a služeb, Teplice nad Metují se účastní 6. ročníku celostátní soutěže Svač...

Doporučujeme

V Broumově byla podepsána koaliční dohoda. Starostou bude opět Jaroslav Bitnar

znakkkkkk

V Broumově je jasno o vedení města pro další volební období 2018 – 2022. Okamžitě po zveřejnění výsledků voleb do Zastupitelstva města Broumova uskutečněných ve dnech 5. a 6. října 2018, byla zahájena koaliční jednání. Z nich nakonec vykrystalizovala čtveřice stran a seskupení (Volba pro Broumov – VpB, Broumováci, Křesťanská a demokratická unie – Československá strana Lidová – KDU-ČSL a Nestraníci), která má v broumovském zastupitelstvu nadpoloviční počet mandátů... celý článek

Poslední komentáře