Broumovsko

Sobota 23.červen 2018

Poslední aktualizace25.06.2018 04:45

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Regionální muzeum v Náchodě končí, nastupuje Muzeum Náchodska

Regionální muzeum v Náchodě končí, nastupuje Muzeum Náchodska

Email Tisk PDF

muuuuzeuuuRegionální muzeum v Náchodě se od května 2018 začíná proměňovat na Muzeum Náchodska. Rada Královéhradeckého kraje na svém jednání doporučila zastupitelům schválení návrhu na změnu názvu této příspěvkové organizace zřizované krajem.

"Regionálnímu muzeu v Náchodě především chybí společná identita – článek, který by vše spojoval. Termín regionální muzeum je v současné době zavádějící a nepředstavuje žádné systémové označení spojené s působností nebo zřizovatelem a zcela ignoruje existenci čtyř pracovišť muzea. Nyní představujeme novou tvář muzea, kterou má v prvé řadě zrcadlit jméno. Vytváříme novou identitu instituce, hrdou na svá čtyři krásná sídla - Náchod, Dobrošov, Hronov, Police nad Metují," vysvětluje důvody změny názvu instituce ředitel Sixtus Bolom-Kotari, který chce kvalitními výstavami muzeum prezentovat rovnocenně ve všech čtyřech sídelních místech.

Nový název Muzeum Náchodska představuje potenciál rozmanitosti čtyř míst, v nichž sídlí, a to: Náchod, Pevnost Dobrošov, Jiráskovo muzeum a Jiráskův rodný domek v Hronově, Muzeum města Police nad Metují.

"Kraj se připojuje k iniciativě ředitele muzea a změnu názvu muzea vítá. Rada doporučuje zastupitelstvu tento návrh ke schválení. Název Muzeum Náchodska více vypovídá o obsahu, který je muzeum schopno zájemcům o historii nabídnout, zlepšuje orientaci návštěvníků v daném regionu," uvádí náměstkyně hejtmana pro školství a kulturu Martina Berdychová.

Nový název Muzeum Náchodska se přirozeně včlení do systému muzeí v České republice s příspěvkovými organizacemi jako je například Muzeum Blanenska, Muzeum Brněnska, Muzeum Kroměřížska. Bude předpokladem pro zkvalitnění komunikace instituce a její prezentace navenek.

"Vážím si bohatých tradic minulosti, které mají být kreativně rozvíjeny. Muzeum Náchodska chce každý rok překvapovat. Základem živého vztahu muzea s veřejností jsou atraktivní expozice a výstavy. Máme radost, když kulturní veřejnost spoluurčujete směr našich aktivit a návštěvníci chtějí poznat souvislosti," dodává ředitel muzea.

Náchodsko je nazýváno branou Čech. Z této symboliky vychází i nové logo muzea. Skládá se ze čtyř otevřených bran, jejichž barvy odkazují na znaky měst Náchodska.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Řidiči, pozor na pávy!

Řidiči, pozor na pávy!

Že silnice, hlavně v noci, přebíhá různá lesní zvěř, je zcela běžné a většina řidičů s tím počítá. Ř...

Dvaadvacátá Broumovská kytara byla rekordní

Dvaadvacátá Broumovská kytara byla rekordní

Po dvaadvaceti letech se pořadatelé hudebního festivalu Broumovská kytara, ti minulí i současní, doč...

Galerie Dům v sobotu zahájí druhou letní výstavu

Galerie Dům v sobotu zahájí druhou letní výstavu

Galerie Dům v broumovském klášteře zve na vernisáž výstavy Maria Kotrby Neměnné základní vztahy, kte...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. června

Svatojánský jarmark ve Žďáru nad Metují, Běh z Police do Police, oslava výročí hasičské zbrojnice v ...

Pět mladých sokolů létá nad Broumovskem

Pět mladých sokolů létá nad Broumovskem

V polovině června bylo na hnízdištích sokolů ve skalních rezervacích Broumovska živo. Celkem pět mlá...

Doporučujeme

Broumov má questy. Nový turistický produkt láká k návštěvě turisty, na své si ale přijdou i místní

IMG 0208 kopie

Město Broumov má dva nové turistické okruhy. Slavnostní otevření pro odbornou veřejnost se uskutečnilo v pátek 8. června ve výstavní síni LOKART. Po krátké prezentaci, proč a jakým způsobem se Město Broumov rozhodlo této myšlence dát hmotnou podobu, starosta města Jaroslav Bitnar symbolicky přestřihl pásku a společně se pak se všemi vydal jeden quest vyzkoušet na vlastní kůži... celý článek

Poslední komentáře