Broumovsko

Sobota 24.březen 2018

Poslední aktualizace24.03.2018 04:35

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Repete v Pěkově! 9. dubna začne opět úplná uzavírka

Repete v Pěkově! 9. dubna začne opět úplná uzavírka

Email Tisk PDF

IMG 4980Přes původní proklamace objednatele (Královéhradecký kraj) i zhotovitele (firma COLAS a.s.) z loňského roku, že úplná uzavírka bude omezovat obyvatele Pěkova a Honů, jakož i celého Broumovska po dobu jedné stavební sezóny pro to, aby bylo možné celou stavbu zvládnout, a v dalším roce již nebude uzavírkou nikdo omezován, tu máme dalších pár perných týdnů. Od 9. dubna bude průjezd Pěkovem zcela uzavřen! V případě příznivého počasí bude komunikace pro provoz otevřena 23. dubna.

V důsledku nekvalitně položeného povrchu je třeba tento v celé délce úseku od křižovatky pod Ostaší až po napojení na úsek stoupacích pruhů ofrézovat (v tloušťce 4 cm) a položit následně nový asfaltový koberec. Tyto práce nelze bohužel provést bez úplné uzavírky vozovky.

Jak tedy budou práce na dokončení stavby rekonstrukce komunikace II/303 v Pěkově probíhat?

1. V průběhu měsíce března (do 3. 4.) budou prováděny přípravné práce a práce spojené s dokončováním a opravami chodníků.

2. Od 3. dubna do 13. května bude povolena úplná uzavírka komunikace v průjezdním úseku Pěkova. Vlastní práce budou probíhat ve dvou etapách, jejichž ukončení se předpokládá 22. dubna. Pokud nastanou klimatické podmínky, které by zamezily provádění naplánovaných stavebních prací, bude se termín pro dokončení prací v rámci povolené uzavírky posouvat. Nicméně již nebude třeba jednat o prodloužení termínu úplné uzavírky, neboť ten bude stanoven do 13. května. Lze shrnout, že v případě příznivého počasí bude komunikace pro provoz otevřena již 23. dubna.

3. Práce v úseku budou prováděny následujícím způsobem:
a) Od 3. dubna do 9. dubna budou prováděny přípravné práce a osazování svodidel (komunikace bude zablokována jeřáby odvážející betonové prefabrikáty, jakož i beranidly pro osazování svodidel);

b) Od 9. dubna do 15. dubna bude prováděna I. etapa asfaltování (úsek od křižovatky pod Ostaší po křižovatku komunikace k Truhlárně)

c) Od 16. dubna do 23. dubna bude prováděna II. etapa v úseku od křižovatky komunikace k truhlárně po závěr úseku u restaurace Laudon.

Od 9. dubna tak bude uzavřený úsek úplně nedostupný dopravě (zhotovitel má od dopravní policie nařízeno přijmout taková opatření, aby na nově položený koberec nebylo možné vjíždět před jeho vytvrdnutím). Objízdné trasy na Broumovsko budou vedeny stejně jako v loňském roce, tedy přes Lachov, Bohdašín, Jetřichov s tím, že nákladní doprava bude vedena přes obce Vernéřovice, Březová, Meziměstí, Jetřichov, Hejtmánkovice.

"Byť nejsme jako město zodpovědní za výsledek práce stavební firmy, dovolujeme si i my touto cestou apelovat na všechny občany, aby dodržovali dopravní omezení po dobu uzavírky, a pomohli tím rychlému a kvalitnímu dokončení této rozsáhlé stavby. Objížďkové jízdní řády budou rozeslány a zveřejněny okamžitě po jejich vydání. Svoz odpadu bude umožněn po celou dobu prací s výjimkou období 15. 4. – 23. 4. Pokusíme se vyjednat případně mimořádný svoz – o aktuálním vývoji budeme občany Pěkova a Honů informovat," uvedl k situaci místostarosta Police nad Metují Jiří Škop.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

V březnu broumovští volejbalisté hráli tři turnaje

V březnu broumovští volejbalisté hráli tři turnaje

V březnu se konaly na Náchodsku tři volejbalové turnaje, do kterých se zapojili i různé kategorie br...

Taneční skupina z Ulity Broumov zvítězila v soutěži Czech Dance Masters

Taneční skupina z Ulity Broumov zvítězila v soutěži Czech Dance Masters

Tanečníci ze skupiny Keep Up Crew pri Domu dětí a mládeže Ulita Broumov se v neděli 18. března poprv...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 23. do 25. března

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 23. do 25. března

Velikonoční trhy v klášteře, Velikonoční slavnosti, festival dokumentárních filmů o lidských právech...

Osobnosti kraje může opět nominovat i veřejnost. V minulých letech medaile putovaly i na Broumovsko

Osobnosti kraje může opět nominovat i veřejnost. V minulých letech medaile putovaly i na Broumovsko

Královéhradecký kraj bude 8. května v rámci oslav Dne kraje udělovat pamětní medaile hejtmana. V let...

Broumovská stará garda obsadila na výborně obsazeném turnaji v Polsku 2. místo

Broumovská stará garda obsadila na výborně obsazeném turnaji v Polsku 2. místo

Stará garda Slovanu Broumov hrála v sobotu 17. března na charitativním halovém turnaji hráčů nad 35 ...

Doporučujeme

Zakladatelka PSO Petra Soukupová je ve finále hlasování Nadace Via o Cenu Via Bona

petra

Nadace Via vybrala 15 nejinspirativnějších příběhů dobra za poslední rok. Z těchto příběhů pěti kategorií vzejdou držitelé letošní filantropické Ceny Via Bona. Veřejnost může na webu www.cenaviabona.cz vybrat ten nejsilnější z nich. Jednou z finalistek v kategorii Mladý srdcař je zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová!... celý článek

Poslední komentáře