Broumovsko

Středa 19.září 2018

Poslední aktualizace21.09.2018 04:14

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Repete v Pěkově! 9. dubna začne opět úplná uzavírka

Repete v Pěkově! 9. dubna začne opět úplná uzavírka

Email Tisk PDF

IMG 4980Přes původní proklamace objednatele (Královéhradecký kraj) i zhotovitele (firma COLAS a.s.) z loňského roku, že úplná uzavírka bude omezovat obyvatele Pěkova a Honů, jakož i celého Broumovska po dobu jedné stavební sezóny proto, aby bylo možné celou stavbu zvládnout, a v dalším roce již nebude uzavírkou nikdo omezován, tu máme dalších pár perných týdnů. Od 9. dubna bude průjezd Pěkovem zcela uzavřen! V případě příznivého počasí bude komunikace pro provoz otevřena 23. dubna.

V důsledku nekvalitně položeného povrchu je třeba tento v celé délce úseku od křižovatky pod Ostaší až po napojení na úsek stoupacích pruhů ofrézovat (v tloušťce 4 cm) a položit následně nový asfaltový koberec. Tyto práce nelze bohužel provést bez úplné uzavírky vozovky.

Jak tedy budou práce na dokončení stavby rekonstrukce komunikace II/303 v Pěkově probíhat?

1. V průběhu měsíce března (do 3. 4.) budou prováděny přípravné práce a práce spojené s dokončováním a opravami chodníků.

2. Od 3. dubna do 13. května bude povolena úplná uzavírka komunikace v průjezdním úseku Pěkova. Vlastní práce budou probíhat ve dvou etapách, jejichž ukončení se předpokládá 22. dubna. Pokud nastanou klimatické podmínky, které by zamezily provádění naplánovaných stavebních prací, bude se termín pro dokončení prací v rámci povolené uzavírky posouvat. Nicméně již nebude třeba jednat o prodloužení termínu úplné uzavírky, neboť ten bude stanoven do 13. května. Lze shrnout, že v případě příznivého počasí bude komunikace pro provoz otevřena již 23. dubna.

3. Práce v úseku budou prováděny následujícím způsobem:
a) Od 3. dubna do 9. dubna budou prováděny přípravné práce a osazování svodidel (komunikace bude zablokována jeřáby odvážející betonové prefabrikáty, jakož i beranidly pro osazování svodidel);

b) Od 9. dubna do 15. dubna bude prováděna I. etapa asfaltování (úsek od křižovatky pod Ostaší po křižovatku komunikace k truhlárně)

c) Od 16. dubna do 23. dubna bude prováděna II. etapa v úseku od křižovatky komunikace k truhlárně po závěr úseku u restaurace Laudon.

Od 9. dubna tak bude uzavřený úsek úplně nedostupný dopravě (zhotovitel má od dopravní policie nařízeno přijmout taková opatření, aby na nově položený koberec nebylo možné vjíždět před jeho vytvrdnutím). Objízdné trasy na Broumovsko budou vedeny stejně jako v loňském roce, tedy přes Lachov, Bohdašín, Jetřichov s tím, že nákladní doprava bude vedena přes obce Vernéřovice, Březová, Meziměstí, Jetřichov, Hejtmánkovice.

"Byť nejsme jako město zodpovědní za výsledek práce stavební firmy, dovolujeme si i my touto cestou apelovat na všechny občany, aby dodržovali dopravní omezení po dobu uzavírky, a pomohli tím rychlému a kvalitnímu dokončení této rozsáhlé stavby. Objížďkové jízdní řády budou rozeslány a zveřejněny okamžitě po jejich vydání. Svoz odpadu bude umožněn po celou dobu prací s výjimkou období 15. 4. – 23. 4. Pokusíme se vyjednat případně mimořádný svoz – o aktuálním vývoji budeme občany Pěkova a Honů informovat," uvedl k situaci místostarosta Police nad Metují Jiří Škop.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Otázky pro starosty měst a obcí Broumovska: Starosta Šonova Bc. Vladimír Grusman

Otázky pro starosty měst a obcí Broumovska: Starosta Šonova Bc. Vladimír Grusman

Jaké bylo uplynulé volební období? Redakce Našeho Broumovska položila tři stejné otázky všem starost...

Nový cyklodům v Broumově využijí nejen cyklisté, ale i výletníci

Nový cyklodům v Broumově využijí nejen cyklisté, ale i výletníci

Slavnostního otevření cyklodomu v Broumově se v sobotu 15. září 2018 zúčastnily desítky sportovních ...

Hasiči obsadili Adršpašsko-teplické skály. Společně zde cvičili čeští i polští lezci

Hasiči obsadili Adršpašsko-teplické skály. Společně zde cvičili čeští i polští lezci

Adršpašsko-teplické skály jsou velmi oblíbeným turistickým cílem a místní skalní města jsou každoroč...

Otázky pro starosty měst a obcí Broumovska: Starosta Machova Ing. Jiří Krtička

Otázky pro starosty měst a obcí Broumovska: Starosta Machova Ing. Jiří Krtička

Jaké bylo uplynulé volební období? Redakce Našeho Broumovska položila tři stejné otázky všem starost...

Panta rhei ~ Když PSO střídá louku za divadelní prkna...

Panta rhei ~ Když PSO střídá louku za divadelní prkna...

Rozlehlá louka, na okraji lesa stage a nad ní majestátný Ostaš. Panta rhei. Vše plyne. A v tenhle pá...

Doporučujeme

Od září budou studenti a senioři cestovat s výraznou slevou

vlak

Radní Královéhradeckého kraje schválili aktualizaci smluvních přepravních podmínek Integrovaného dopravního systému IREDO včetně cenových tarifů ve veřejné autobusové a železniční dopravě. Nové cenové tarify budou od prvního září počítat i se slevou jízdného ve výši 75 procent pro děti, studenty a seniory, kterou zavedla vláda České republiky... celý článek

Poslední komentáře