Broumovsko

Sobota 23.červen 2018

Poslední aktualizace25.06.2018 04:45

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Repete v Pěkově! 9. dubna začne opět úplná uzavírka

Repete v Pěkově! 9. dubna začne opět úplná uzavírka

Email Tisk PDF

IMG 4980Přes původní proklamace objednatele (Královéhradecký kraj) i zhotovitele (firma COLAS a.s.) z loňského roku, že úplná uzavírka bude omezovat obyvatele Pěkova a Honů, jakož i celého Broumovska po dobu jedné stavební sezóny proto, aby bylo možné celou stavbu zvládnout, a v dalším roce již nebude uzavírkou nikdo omezován, tu máme dalších pár perných týdnů. Od 9. dubna bude průjezd Pěkovem zcela uzavřen! V případě příznivého počasí bude komunikace pro provoz otevřena 23. dubna.

V důsledku nekvalitně položeného povrchu je třeba tento v celé délce úseku od křižovatky pod Ostaší až po napojení na úsek stoupacích pruhů ofrézovat (v tloušťce 4 cm) a položit následně nový asfaltový koberec. Tyto práce nelze bohužel provést bez úplné uzavírky vozovky.

Jak tedy budou práce na dokončení stavby rekonstrukce komunikace II/303 v Pěkově probíhat?

1. V průběhu měsíce března (do 3. 4.) budou prováděny přípravné práce a práce spojené s dokončováním a opravami chodníků.

2. Od 3. dubna do 13. května bude povolena úplná uzavírka komunikace v průjezdním úseku Pěkova. Vlastní práce budou probíhat ve dvou etapách, jejichž ukončení se předpokládá 22. dubna. Pokud nastanou klimatické podmínky, které by zamezily provádění naplánovaných stavebních prací, bude se termín pro dokončení prací v rámci povolené uzavírky posouvat. Nicméně již nebude třeba jednat o prodloužení termínu úplné uzavírky, neboť ten bude stanoven do 13. května. Lze shrnout, že v případě příznivého počasí bude komunikace pro provoz otevřena již 23. dubna.

3. Práce v úseku budou prováděny následujícím způsobem:
a) Od 3. dubna do 9. dubna budou prováděny přípravné práce a osazování svodidel (komunikace bude zablokována jeřáby odvážející betonové prefabrikáty, jakož i beranidly pro osazování svodidel);

b) Od 9. dubna do 15. dubna bude prováděna I. etapa asfaltování (úsek od křižovatky pod Ostaší po křižovatku komunikace k truhlárně)

c) Od 16. dubna do 23. dubna bude prováděna II. etapa v úseku od křižovatky komunikace k truhlárně po závěr úseku u restaurace Laudon.

Od 9. dubna tak bude uzavřený úsek úplně nedostupný dopravě (zhotovitel má od dopravní policie nařízeno přijmout taková opatření, aby na nově položený koberec nebylo možné vjíždět před jeho vytvrdnutím). Objízdné trasy na Broumovsko budou vedeny stejně jako v loňském roce, tedy přes Lachov, Bohdašín, Jetřichov s tím, že nákladní doprava bude vedena přes obce Vernéřovice, Březová, Meziměstí, Jetřichov, Hejtmánkovice.

"Byť nejsme jako město zodpovědní za výsledek práce stavební firmy, dovolujeme si i my touto cestou apelovat na všechny občany, aby dodržovali dopravní omezení po dobu uzavírky, a pomohli tím rychlému a kvalitnímu dokončení této rozsáhlé stavby. Objížďkové jízdní řády budou rozeslány a zveřejněny okamžitě po jejich vydání. Svoz odpadu bude umožněn po celou dobu prací s výjimkou období 15. 4. – 23. 4. Pokusíme se vyjednat případně mimořádný svoz – o aktuálním vývoji budeme občany Pěkova a Honů informovat," uvedl k situaci místostarosta Police nad Metují Jiří Škop.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Řidiči, pozor na pávy!

Řidiči, pozor na pávy!

Že silnice, hlavně v noci, přebíhá různá lesní zvěř, je zcela běžné a většina řidičů s tím počítá. Ř...

Dvaadvacátá Broumovská kytara byla rekordní

Dvaadvacátá Broumovská kytara byla rekordní

Po dvaadvaceti letech se pořadatelé hudebního festivalu Broumovská kytara, ti minulí i současní, doč...

Galerie Dům v sobotu zahájí druhou letní výstavu

Galerie Dům v sobotu zahájí druhou letní výstavu

Galerie Dům v broumovském klášteře zve na vernisáž výstavy Maria Kotrby Neměnné základní vztahy, kte...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. června

Svatojánský jarmark ve Žďáru nad Metují, Běh z Police do Police, oslava výročí hasičské zbrojnice v ...

Pět mladých sokolů létá nad Broumovskem

Pět mladých sokolů létá nad Broumovskem

V polovině června bylo na hnízdištích sokolů ve skalních rezervacích Broumovska živo. Celkem pět mlá...

Doporučujeme

Broumov má questy. Nový turistický produkt láká k návštěvě turisty, na své si ale přijdou i místní

IMG 0208 kopie

Město Broumov má dva nové turistické okruhy. Slavnostní otevření pro odbornou veřejnost se uskutečnilo v pátek 8. června ve výstavní síni LOKART. Po krátké prezentaci, proč a jakým způsobem se Město Broumov rozhodlo této myšlence dát hmotnou podobu, starosta města Jaroslav Bitnar symbolicky přestřihl pásku a společně se pak se všemi vydal jeden quest vyzkoušet na vlastní kůži... celý článek

Poslední komentáře