Broumovsko

Sobota 26.září 2020

Poslední aktualizace26.09.2020 04:01

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Rok 2019 v MAS Stolové hory: finanční injekce pro 44 projektů!

Rok 2019 v MAS Stolové hory: finanční injekce pro 44 projektů!

Email Tisk PDF
seznam článků
Rok 2019 v MAS Stolové hory: finanční injekce pro 44 projektů!
Strana 2
Všechny strany

Foto MAS Stolové horyObdobí začátku nového roku je často obdobím bilančním. A tak i my se ohlížíme za tím, co se v uplynulém roce událo v Místní akční skupině (MAS) Stolové hory. Stále jsme spolek, který s radostí podporuje a rozvíjí regiony Hronovska, Policka a město Náchod. Pro někoho možná pouhá fráze, pro nás byl však rok s devítkou na konci velmi důležitý. Co jsme tedy pro rozvoj oblasti Stolových hor stihli v roce 2019 udělat?

Celkem se podařilo vyhlásit rekordních 14 výzev k předkládání žádostí, a to v oblastech zemědělství, lesnictví, životního prostředí, zaměstnanosti, sociálních služeb, dopravní infrastruktury, vzdělávání nebo hasičské techniky. A dohromady MAS v předešlém roce schválila přidělení dotace pro 44 projektů. Jen finanční podpora pro drobné podnikatele včetně zemědělců čítá 15 úspěšných žádostí. V Náchodě a mezi Velkým Poříčím a Hronovem byly vybudovány krásné naučné stezky, na které MAS poskytla stoprocentní dotaci. Také na Bezděkově v minulém roce úspěšně dokončili rekonstrukci fasády kostela. Kromě toho pokračují víceleté projekty – například příměstské tábory v Polici nad Metují nebo Náchodě. V letošním roce se navíc rozhodne o schválení projektů v dalších minimálně 6 výzvách.

To však není zdaleka všechno z naší činnosti. Uspořádání pracovní snídaně pro zástupce obcí byl stěžejní bod jara, na kterém došlo k představení plánovaných výzev. Díky tomu mohla vedení vašich obcí v předstihu připravit projekty, na které si u nás následně žádali o dotaci. Dále jsme se podíleli na druhém ročníku Farmářského filmového léta v Bělém nebo na workshopu pro děti a dospělé Pojďme si hrát a počítat pořádané v areálu Déčka Náchod. Nadále pokračujeme v podpoře předškolního, základního a neformálního vzdělávání na Náchodsku. Jedná se především o semináře a workshopy pro pracovníky ve vzdělávání. Kromě toho jsme v průběhu září spolupořádali velkou konferenci zaměřenou také na rozvoj vzdělávání, která se uskutečnila v broumovském klášteře. Poprvé jsme se zapojili do Týdne vzdělávání dospělých pod patronací Úřadu práce v Náchodě, a to formou programu s názvem „Jen nápad nestačí“. Zájemcům bylo ukázáno, co je potřeba, aby se z nápadu zrodil konkrétní projekt. Zaměřili jsme se více i na problematiku kyberšikany. V této oblasti jsme pořádali jednak semináře pro učitele základních i středních škol, interaktivní divadla pro žáky a studenty a v neposlední řadě přednášky pro rodiče a veřejnost. Naší snahou bylo upozornit na tento doposud trochu skrytý problém co nejširší spektrum obyvatel a ukázat jim možnosti prevence kyberšikany.

V neposlední řadě jsme se vloni rozhodli podpořit aktivní lidi a organizace při pořádání kulturních nebo sportovních aktivit. Nakonec bylo vybráno hned 11 akcí, z nichž některé ještě neproběhly a můžete se na ně těšit v prvním čtvrtletí letošního roku. Jedná se o Festival Jeden svět v Polici nad Metují, Středeční pohár organizovaný SKI Police nad Metují, Bezděkovský biatlon a stále je možné navštívit naučnou stezku „Hronov pěšky“. Na podzim se za našeho přispění konal například Lampionový průvod na sv. Martina v Polici nad Metují, Historická ukázka vojenského spolku T-S 20 Pláň z Jižní Francie roku 1944 ve Stárkově nebo Zimní táboření na Hvězdě.

Pro více informací o našich aktivitách navštivte naše webové stránky www.mas-stolovehory.cz nebo sledujte náš facebook. Anebo se za námi stavte na lahodnou kávu v naší kanceláři ve Velkém Poříčí ve 2. patře úřadu městyse. Neboť i v roce 2020 hodláme podporovat spolky, obce a lidi, kterým není veřejný a kulturní život lhostejný. Společně chceme, aby se nám žilo v MAS Stolové hory dobře, neboť je to místo, kde jsme doma.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kvalita života v obcích na Broumovsku

Kvalita života v obcích na Broumovsku

Strategická rada regionu Broumovsko (SRRB) a STEM – Ústav empirických výzkumů budou letos na podzim ...

Festival Za poklady Broumovska uzavře koncert Pavla Šporcla a Gipsy Way Ensemble

Festival Za poklady Broumovska uzavře koncert Pavla Šporcla a Gipsy Way Ensemble

V neděli 27. září zakončí 15. ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska v broumo...

Nabídka akcí na Broumovsku pro prodloužený víkend od 25. do 28. září. Ruší se Svatováclavské slavnosti!

Nabídka akcí na Broumovsku pro prodloužený víkend od 25. do 28. září. Ruší se Svatováclavské slavnosti!

Tradiční Svatováclavské slavnosti, které se měly konat v pondělí 28. září v Broumově jsou zrušeny. B...

Křížem krážem CZ/PL (Mototrasy Broumov) - 2. díl

Křížem krážem CZ/PL (Mototrasy Broumov) - 2. díl

Smyčka kolem Ostaše, Projekt Riese a Soví hory, "mimozemská obruč" a koupačka v nově zatopeném lomu ...

Putovní výstava Strom roku o víkendu U Lidmanů

Putovní výstava Strom roku o víkendu U Lidmanů

Tento víkend 26. 9. - 27. září 2020 máte možnost v sále restaurace U Lidmanů v Machovské Lhotě zhléd...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web