Broumovsko

Neděle 24.leden 2021

Poslední aktualizace23.01.2021 04:52

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Rozloučení s Tiborem Pindešem

Rozloučení s Tiborem Pindešem

Email Tisk PDF
seznam článků
Rozloučení s Tiborem Pindešem
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

85 tiny tety Bozky 096Po dlouhé nemoci zemřel 4. června 2020 ve věku 73 let MUDr. Tibor Pindeš. Poslední rozloučení s ním se dnes konalo v kostele U naší milé Paní na broumovském hřbitově.

Tibor Pindeš se narodil 3. ledna 1947 v maďarské vesničce Pohranice obklopené vinicemi, kde prožil šťastné venkovské dětství. Vystudoval gymnázium v nedaleké Nitře a potom pokračoval na lékařské fakultě v Bratislavě, kde se seznámil se svou budoucí manželkou Marií. V roce 1968 se s ní oženil a v témže roce se jim narodila první dcera Maruška.

Jejich prvním společným působištěm byl Jindřichův Hradec, kde pracoval jako dětský lékař v místní nemocnici. V jižních Čechách rovněž absolvoval základní vojenskou službu u pohraniční stráže.

V roce 1974 se rodina přestěhovala do Broumova, kde se v roce 1976 narodila dcera Veronika. Život rodiny byl vždy úzce spjatý se Studnicí u Náchoda, rodištěm manželky. Věnoval se tu, kromě chalupaření, jako věřící a praktikující katolík, místnímu kostelíku. Pečoval o jeho vzhled a výzdobu, organizoval církevní akce a osobně se zasloužil o obnovu kostelního zvonu.

Nejvíce si ho však lidé budou pamatovat jako Broumováka. Pro řadu lidí byl pan doktor pojmem - jako lékař dětského oddělení, porodnice a dětského domova, dlouholetý předseda Červeného kříže, spoluzakladatel Občanského fóra, zastupitel a radní Města Broumova. Kromě domácí a komunální politiky se zajímal i o mezinárodní vztahy a byl jedním z hlavních představitelů spolku Evropa Union. Věnoval se celé řadě veřejně prospěšných aktivit a byl klíčovým organizátorem mnoha akcí.

Vzpomínat na něj mohou sudetští Němci, Poláci, volyňští Češi a třeba i černobylské děti, které se po tragické havárii zotavovaly v broumovském dětském domově. Hodně na něj vzpomínají jeho pacienti. Ke své profesi přistupoval jako k poslání a zachránil mnohé lidské životy. Byl veselý, jeho svérázný humor dokázal rozesmát. Měl rád lidi, byl společenský a komunikativní. Jeho smysl pro řád a pořádek, pracovitost a činorodost mu zůstaly do posledních chvil.

Nejvíc pro něho však znamenala rodina a vnoučata, kterým bude nejvíc chybět. V jejich srdcích vždy zůstane milovaným manželem, tatínkem, dědečkem a strýcem.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

"Táto, ty jsi všechno prohrál!" "Ano, ale zahrál jsem si!"

"Táto, ty jsi všechno prohrál!" "Ano, ale zahrál jsem si!"

Titulek je vypůjčený od legendární dvojice Grossmann – Šimek. Ale napadl mne i teď. V komické povídc...

V Polici nad Metují hořela dřevěná veranda u rodinného domu

V Polici nad Metují hořela dřevěná veranda u rodinného domu

V ulici Na Sibiři v Polici nad Metují zasahovaly v pondělí odpoledne tři jednotky hasičů u požáru dř...

Spěchal na "umělku"?

Spěchal na "umělku"?

V Hvězdecké ulici pomohli v pátek s odstraněním následků dopravní nehody profesionální hasiči z Brou...

Služba SENIOR TAXI se mezi broumovskými seniory těší značnému zájmu

Služba SENIOR TAXI se mezi broumovskými seniory těší značnému zájmu

Jsou tomu již téměř dva roky, co byla v Broumově zprovozněna nová služba SENIOR TAXI. Od samého počá...

Undergroundový klub Eden v nové síle

Undergroundový klub Eden v nové síle

Broumovský klub Eden prošel zásadní rekonstrukcí. Ještě v září přitom na stole ležela možnost uzavře...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free