Broumovsko

Pátek 23.březen 2018

Poslední aktualizace24.03.2018 04:35

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Server Naše Broumovsko dnes slaví tři roky provozu

Server Naše Broumovsko dnes slaví tři roky provozu

Email Tisk PDF

nase-broumovsko-profil-image

Před třemi roky, 18. října 2010, byl zahájen provoz nezávislého zpravodajského serveru Naše Broumovsko. Požádali jsme několik čtenářů, aby zhodnotili úroveň a význam stránek po třech letech existence.

Eva Prachařová, tisková mluvčí, Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje

Stránky internetových novin Naše Broumovsko jsou podle mého názoru velice vyvedeným informačním portálem s informacemi, co se děje na Broumovsku. Velice oceňuji, že na jednom místě můžeme nalézt prakticky vše, co se v regionu Broumovska přihodilo či přihodí, a to přehledně, srozumitelně a rychle. Oceňuji objektivitu, možnost diskuse, otevřenost a široký záběr serveru Naše Broumovsko. Děkuji, že jste a jen tak dál!

Milena Bigasová, občanka Broumova

Mám ráda Naše Broumovsko. Přečtu si nejen o dubu v klášterní zahradě, ale i o jeskyních v Adršpachu nebo výstavě králíků v Šonově. Koncem týdne ocením seznam akcí na víkend. Přeju Našemu Broumovsku hodně spokojených čtenářů.

Martin Lanži, administrátor broumovské farnosti

Stránky Naše Broumovsko mi pomáhají získat aktuálně potřebné informace. Za což jsem provozovateli velice vděčný.

Milan Kulhánek, profesor gymnázia

Web Naše Broumovsko vyplnil místo na trhu, které chybělo. Dokonale, rychle a objektivně informuje o dění na Broumovsku. Zatímco Broumovské noviny přináší informace (logicky) až s měsíčním zpožděním, na webu je máme pohotově hned. Navštěvuji web několikrát denně a jsem s jeho úrovní spokojen.

Petr Staněk, učitel na ZUŠ Broumov

V porovnání s tím, že internet mám u práce zapnutý denně, a to navíc několikrát, navštěvuju server Naše Broumovsko velice sporadicky - namátkově. Řekl bych, že čím dál méně (oproti jeho začátkům, nebo např. loňskému roku). Význam pro mne osobně má tedy minimální, ale jako "informační portál" je dozajista potřebným.

Stanislav G. Pitaš, organizátor kulturních akcí

Jsem člověk, který se veřejně angažuje, ať již pořádáním kulturních akcí či v politice, a právě proto musím zvednout palec směrem nahoru pro stránky Naše Broumovsko. Jednoduše, z tepla domova, se dozvím, co se v našem regionu děje. Proto přeji do dalších let těmto stránkám mnoho zajímavých článků, ještě více čtenářů a více odvahy při pokládání otázek v choulostivých situacích. Právo pravdivě informovat je posláním novináře.

Jaroslav Bitnar, ekonom Slovanu Broumov

Jsem rád, že tady něco podobného existuje, rád a pravidelně zabrouzdám na stránky nase.broumovsko.cz a hledám nějaké aktuální informace, nebo chcete-li drby. Patřím mezi ty, kteří vynechávají informace o kultuře a naopak sleduji sportovní výsledky. A tady se mi líbí, že to je sesumarizované za celý region. Mohlo by to být více pravidelné, tzn. pravidelně v pondělí výsledky nejen fotbalu či stolního tenisu, ale klidně i šachistů, volejbalistů.... Chápu, že je to těžké, jelikož se na tom musí podílet hlavně ti dodavatelé informací, což jsou ti přímí účastníci akcí. Uvítal bych větší množství informací, ale rozumím, že jsme maloměsto, spíš vesnice, a tak těch informací není tolik, jako třeba v Praze. Tento server by mohlo více využívat hlavně město. Informací co se v Broumově udělalo či neudělalo je pomálu, tak bych uvítal, kdyby se sami zaměstnanci města snažili dávat vědět lidem co je tu nového a co se chystá.

Bohumil Kleprlík, lékař

V minulosti jsme pracně zajišťovali infnormovanost buď o akcích, které oddíl stolního tenisu chystá nebo podávali informace o jejich průběhu. Vznikem stránek Naš Broumovsko se nám situace zjednodušila, což jsme přïvítali. Navíc i nám poskytují přehled o jiných aktivitách na našem území. V současné době je určitým způsobem nastavená fungující spolupráce, za což děkujeme. Veřím, že spolupráce bude pokračovat i v následujícím období. Z pohledu Slovanu - oddílu stolního tenisu hodnotíme Naše Broumovsko jednoznačně kladně.

Mirek Brát, novinář

Hodnocení z hlediska formálního: Kladně  hodnotím existenci vyhledávače, který navíc umožňuje vyhledávání v jednotlivých sekcích. Výborných je také 5 jazykových mutací webu, na které vhodně odkazují národní vlajky v pravé horní části. Pozitivem je možnost odebírat z webu novinky, existence RSS kanálů, kalendář akcí, propojení virtuální reality s tou skutečnou prostřednictvím odkazů – „právě se děje". Zapojení multimédií  je rovněž optimální – k dispozici jsou videa, snímek dne atd. Existence odkazů na sociální sítě i vkládání komentářů je rovněž přínosem. Uživatelsky je web dobře ovladatelný a při rozklikávání odkazů se lze dostávat do hlubších úrovní stránek bez problémů. Negativně  bych hodnotil délku hlavní strany, která je delší než cca 5 obrazovek a nutí návštěvníka stránek neúměrně dlouho rolovat. Na webu chybí prohlášení o přístupnosti, mapa stránek, existuje zde nadbytek „vyskakovacích oken" s reklamou nemajících přímý  vztah k regionu (autor kritiky si je však vědom, že tyto reklamy pomáhají web financovat). Bylo by dobré zlepšit například i přístup pro slabozraké nebo doplnit web aplikací, která je schopna psané slovo převádět do mluvené řeči.  Web by si zasloužil výraznější grafiku úvodní strany – např. stylem podobné té, na kterou odkazuje v sekci turistiky: www.broumovsko.cz

Hodnocení z hlediska obsahového: Co se týká obsahu webu, splňuje všechna kritéria virtuálního odrazu dění  v regionu. Chválím aktuálnost i různorodost zde editovaných informací i zřetelnou snahu po objektivitě zde prezentovaných skutečností. Takto bohatý obsah by si zasloužil výraznější členění titulků. Informací je tolik, že je v nich někdy nesnadné orientovat. Bylo by je lepší sumarizovat v několika hlavních blocích. Z hlediska obsahového web vhodně propojuje regionální informace i s celostátním děním. Nabízí vysokou míru interaktivity a díky komentářům zapojuje návštěvníka do hodnocení a rozvíjení předkládaných informací. Nechybí ani datum poslední aktualizace webu, což je samozřejmě další kladný prvek.

Chtěl jsem původně napsat jen pár vět ve smyslu, že web je moc pěkný. Ale pak jsem si řekl, že takové prázdné fráze nejsou k užitku a hodnotil jsem web podle standardizovaných kritérií. Web je fajn, sám vím, že je to dřina se prokousávat informacemi, ať už v tištěné či virtuální formě, nota bene ještě je vhodně editovat, poslouchat všechny chytráky kolem, kteří radí a podobně. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Taneční skupina z Ulity Broumov zvítězila v soutěži Czech Dance Masters

Taneční skupina z Ulity Broumov zvítězila v soutěži Czech Dance Masters

Tanečníci ze skupiny Keep Up Crew pri Domu dětí a mládeže Ulita Broumov se v neděli 18. března poprv...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 23. do 25. března

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 23. do 25. března

Velikonoční trhy v klášteře, Velikonoční slavnosti, festival dokumentárních filmů o lidských právech...

Osobnosti kraje může opět nominovat i veřejnost. V minulých letech medaile putovaly i na Broumovsko

Osobnosti kraje může opět nominovat i veřejnost. V minulých letech medaile putovaly i na Broumovsko

Královéhradecký kraj bude 8. května v rámci oslav Dne kraje udělovat pamětní medaile hejtmana. V let...

Broumovská stará garda obsadila na výborně obsazeném turnaji v Polsku 2. místo

Broumovská stará garda obsadila na výborně obsazeném turnaji v Polsku 2. místo

Stará garda Slovanu Broumov hrála v sobotu 17. března na charitativním halovém turnaji hráčů nad 35 ...

Meziměstský divadelní soubor J.K.Tyl vyhrál se svou komedií Rodina je základ státu na přehlídce Miletínské divadelní jaro

Meziměstský divadelní soubor J.K.Tyl vyhrál se svou komedií Rodina je základ státu na přehlídce Miletínské divadelní jaro

Meziměstský divadelní soubor J. K. Tyl se se svou komedií Rodina je základ státu zúčastnil 16. březn...

Doporučujeme

Zakladatelka PSO Petra Soukupová je ve finále hlasování Nadace Via o Cenu Via Bona

petra

Nadace Via vybrala 15 nejinspirativnějších příběhů dobra za poslední rok. Z těchto příběhů pěti kategorií vzejdou držitelé letošní filantropické Ceny Via Bona. Veřejnost může na webu www.cenaviabona.cz vybrat ten nejsilnější z nich. Jednou z finalistek v kategorii Mladý srdcař je zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová!... celý článek

Poslední komentáře