Broumovsko

Čtvrtek 25.únor 2021

Poslední aktualizace24.02.2021 09:47

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Služba SENIOR TAXI se mezi broumovskými seniory těší značnému zájmu

Služba SENIOR TAXI se mezi broumovskými seniory těší značnému zájmu

Email Tisk PDF

seniorJsou tomu již téměř dva roky, co byla v Broumově zprovozněna nová služba SENIOR TAXI. Od samého počátku se setkává s velkým zájmem ze strany seniorů a je klienty velmi kladně hodnocena. Od jejího zavedení 1. června 2019 ji využilo přes 300 klientů a měsíčně se uskuteční téměř 250 jízd.

Služba je provozována za výrazné finanční podpory Města Broumov. Za loňský rok byla městem dofinancována částkou 290.000 Kč, a i pro rok 2021 je v rozpočtu města na provoz služby vyčleněna potřebná částka

Jak bylo zjištěno průběžným hodnocením a statistikou služby za celé období, kdy je služba v provozu, je klienty využívána především k jízdě do zdravotnických zařízení, do obchodu nebo na úřad, ale výjimkou nebyly ani návštěvy kulturních a společenských akcí pořádaných v zařízeních města Broumov či návštěvy kosmetických salonů.

Součástí služby je také přeprava menších zavazadel, popřípadě skládacího invalidního vozíku, chodítka nebo francouzských holí. U vozíčkářů je třeba, aby byla přepravovaná osoba schopná vozík opustit.

Služba SENIOR TAXI je občanům plně k dispozici i v současné obtížné době, kdy se celý svět potýká se spoustou omezení díky pandemii Covid-19. Klienti SENIOR TAXI však nemusí mít obavy službu plně využívat, provozovatel splňuje i ta nejpřísnější hygienická opatření včetně automatizované dezinfekce vnitřního prostoru vozidla, kterým jsou klienti přepravováni.

Průkazy pro využívání služby SENIOR TAXI je možné vyřizovat stále, a to v úředních hodinách (dle aktuálního nařízení vlády) v pondělí a ve středu na podatelně MěÚ Broumov, třída Masarykova 239. K vyřízení průkazu stačí občanský průkaz či průkaz ZTP nebo ZTP/P, dále musí být klient starší 65 let (neplatí pro držitele průkazu ZTP či ZTP/P) a musí mít trvalé bydliště v Broumově.

Držitel průkazu má možnost v rámci služby SENIOR TAXI využít maximálně 10 jízd včetně zpátečních v každém kalendářním měsíci. Průkazem SENIOR TAXI je nutné se prokázat ihned při nástupu do vozu, a to ještě před zahájením samotné jízdy, jinak není možné získat slevu.

Jednotlivé jízdy se objednávají na tel. čísle 733 402 886. Službu SENIOR TAXI provozuje taxislužba Jan Souček za finanční podpory Města Broumov.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Rozhovor s psycholožkou Masarykovy školy Michaelou Krutilovou

Rozhovor s psycholožkou Masarykovy školy Michaelou Krutilovou

Na několik otázek odpověděla psycholožka Masarykovy základní školy v Broumově Michaela Krutilová.

První klapka filmu Poslední závod s Kryštofem Hádkem v hlavní roli padla o uplynulém víkendu

První klapka filmu Poslední závod s Kryštofem Hádkem v hlavní roli padla o uplynulém víkendu

Nový český film Poslední závod, drama z počátků lyžařského sportu podle skutečné události, vzniká v ...

Hola! Hi! Ahoj! Czesc! Salut! Méxique!

Hola! Hi! Ahoj! Czesc! Salut! Méxique!

Setkání francouzštinářů 2. A/sexty a kvarty broumovského gymnázia se studenty soukromého mexického l...

Hornové kurzy v Broumově přijímají přihlášky na léto

Hornové kurzy v Broumově přijímají přihlášky na léto

Mezinárodní Letní hornové kurzy Broumov, které se uskuteční od 1. do 7. srpna 2021 v broumovském klá...

Štrúdly z celého Česka podpoří jabloň, která se může stát Evropským stromem roku

Štrúdly z celého Česka podpoří jabloň, která se může stát Evropským stromem roku

Hlasování i pečení pomůže jabloni u Lidmanů z Machovské Lhoty na Náchodsku aktuálně bojující o titul...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free