Broumovsko

Čtvrtek 14.listopad 2019

Poslední aktualizace21.11.2019 04:06

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Svoboda slova a tisku v totalitě a v demokracii

Svoboda slova a tisku v totalitě a v demokracii

Email Tisk PDF
seznam článků
Svoboda slova a tisku v totalitě a v demokracii
Strana 2
Všechny strany

svobodatttttDiskuse s Pavlou Holcovou, ředitelkou Centra investigativní žurnalistiky. Městské divadlo Broumov, 1. listopadu v 17:30 hodin.

V pátek 1. listopadu začnou vzpomínkové akce pořádané k výročí 30 let od Listopadu ’89. V 16 hodin bude na náměstí zahájena výstava Pocta broumovským pamětníkům, kterou připravila organizace Post Bellum a představí medailony pamětníků z Broumovska, kteří poskytli svá svědectví pro projekt Paměť národa.

Od 16:30 hodin naváže ve výstavní síni Staré radnice vernisáž výstavy Listopad ’89 v archivních dokumentech. Výstava je sestavena z tiskovin, prohlášení a Informačních servisů, vydávaných v období listopadu 1989 – března 1990, kdy docházelo k politické, společenské, kulturní a hospodářské proměně tehdejšího Československa. Vystaveny budou také výtisky dobového denního tisku, který nejlépe ilustruje dobu počátků znovunabyté svobody.

V rámci otevření výstavy se uskuteční od 17:30 hodin v Městském divadle v Broumově diskusní večer s investigativní novinářkou a zakladatelkou Centra investigativní žurnalistiky Pavlou Holcovou na téma svobody slova a tisku, úlohy novinářů v totalitní a svobodné společnosti. Pavla Holcová a její Centrum patří do mezinárodní sítě investigativních novinářů a podílela se na řadě kauz, jako bylo například odhalení korupce ázerbajdžánského prezidenta.

Spolupracovala se zavražděným slovenským novinářem Jánem Kuciakem a nadále je aktivní v rozplétání mafiánských praktik nejen na Slovensku. Jako jediná česká novinářka dostala přístup ke zdrojovým informacím kauzy známé pod názvem Panama papers a zabývá se dlouhodobě působením balkánských a italských mafií na našem území.

Pavla Holcová pohovoří o investigativní práci, metodách rozkrývání politických a ekonomických organizovaných zločinů, informování veřejnosti a spolupráci s bezpečnostními a justičními orgány státu. Vzhledem k šíři záběru, který Centrum investigativní žurnalistiky má mezinárodně, bude možné se dozvědět informace nejen z českého a slovenského prostředí, ale rovněž o fungování politických a ekonomických mafií v prostředí globalizovaného a internetově propojeného světa. Diskusi bude moderovat Patr Bergmann.

Výstavu Listopad ’89 v archivních dokumentech a diskusní večer s Pavlou Holcovou připravil Institut regionální paměti ve spolupráci s městem Broumovem.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 15. do 17. listopadu

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 15. do 17. listopadu

Připomínka 30 let od sametové revoluce, čtyři divadelní představení, ples, posvícení, koncert Jiřího...

Po podzimní části fotbalové sezóny vládne v Hejtmánkovicích spokojenost

Po podzimní části fotbalové sezóny vládne v Hejtmánkovicích spokojenost

Poprvé v historii hraje Sokol Hejtmánkovice 1. B třídu a po podzimní části sezóny je v tabulce na 5....

Čertovy obrázky

Čertovy obrázky

Na plotě zacinká bambusový zvonek, zvedá se vítr. Vlastně se mi ani moc nechce, ale chytám za vyšloc...

Nástěnný kalendář se poprvé představil v Bruselu

Nástěnný kalendář se poprvé představil v Bruselu

Za podpory Královéhradeckého kraje a poslance Evropského parlamentu Tomáše Zdechovského vychází opět...

Na lezecké stěně polygonu ve Velkém Poříčí se soutěžilo o titul mistra HZS ČR

Na lezecké stěně polygonu ve Velkém Poříčí se soutěžilo o titul mistra HZS ČR

Mistrovství HZS České republiky v lezení na obtížnost na umělé stěně hostil v pátek 8. listopadu 201...

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře