Broumovsko

Středa 27.květen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Svoboda slova a tisku v totalitě a v demokracii

Svoboda slova a tisku v totalitě a v demokracii

Email Tisk PDF
seznam článků
Svoboda slova a tisku v totalitě a v demokracii
Strana 2
Všechny strany

svobodatttttDiskuse s Pavlou Holcovou, ředitelkou Centra investigativní žurnalistiky. Městské divadlo Broumov, 1. listopadu v 17:30 hodin.

V pátek 1. listopadu začnou vzpomínkové akce pořádané k výročí 30 let od Listopadu ’89. V 16 hodin bude na náměstí zahájena výstava Pocta broumovským pamětníkům, kterou připravila organizace Post Bellum a představí medailony pamětníků z Broumovska, kteří poskytli svá svědectví pro projekt Paměť národa.

Od 16:30 hodin naváže ve výstavní síni Staré radnice vernisáž výstavy Listopad ’89 v archivních dokumentech. Výstava je sestavena z tiskovin, prohlášení a Informačních servisů, vydávaných v období listopadu 1989 – března 1990, kdy docházelo k politické, společenské, kulturní a hospodářské proměně tehdejšího Československa. Vystaveny budou také výtisky dobového denního tisku, který nejlépe ilustruje dobu počátků znovunabyté svobody.

V rámci otevření výstavy se uskuteční od 17:30 hodin v Městském divadle v Broumově diskusní večer s investigativní novinářkou a zakladatelkou Centra investigativní žurnalistiky Pavlou Holcovou na téma svobody slova a tisku, úlohy novinářů v totalitní a svobodné společnosti. Pavla Holcová a její Centrum patří do mezinárodní sítě investigativních novinářů a podílela se na řadě kauz, jako bylo například odhalení korupce ázerbajdžánského prezidenta.

Spolupracovala se zavražděným slovenským novinářem Jánem Kuciakem a nadále je aktivní v rozplétání mafiánských praktik nejen na Slovensku. Jako jediná česká novinářka dostala přístup ke zdrojovým informacím kauzy známé pod názvem Panama papers a zabývá se dlouhodobě působením balkánských a italských mafií na našem území.

Pavla Holcová pohovoří o investigativní práci, metodách rozkrývání politických a ekonomických organizovaných zločinů, informování veřejnosti a spolupráci s bezpečnostními a justičními orgány státu. Vzhledem k šíři záběru, který Centrum investigativní žurnalistiky má mezinárodně, bude možné se dozvědět informace nejen z českého a slovenského prostředí, ale rovněž o fungování politických a ekonomických mafií v prostředí globalizovaného a internetově propojeného světa. Diskusi bude moderovat Patr Bergmann.

Výstavu Listopad ’89 v archivních dokumentech a diskusní večer s Pavlou Holcovou připravil Institut regionální paměti ve spolupráci s městem Broumovem.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Unikátní expozice představí v klášteře zdobné upomínkové sklo a porcelán

Unikátní expozice představí v klášteře zdobné upomínkové sklo a porcelán

Ze sbírek šesti soukromých sběratelů byla Institutem regionální paměti sestavena výstava více než tř...

Selhání veřejnoprávní televize

Selhání veřejnoprávní televize

Zprávy na komerčních stanicích nesleduji, ale pokud se České televize týká, přijde mi, že její refer...

Návrat do Masarykovy školy

Návrat do Masarykovy školy

Pokud se již nestane nic zásadního, měly by děti v pondělí chodit opět školy. Tedy ne všechny, zájem...

Talent - hodnota budoucnosti, přítomnosti i minulosti naší společnosti

Talent - hodnota budoucnosti, přítomnosti i minulosti naší společnosti

Jsem hluboce přesvědčen, že rozvoj talentu - předkládání způsobů a možností jeho využití a péče o ně...

Od soboty pojedou všechny spoje

Od soboty pojedou všechny spoje

Veřejná doprava v Královéhradeckém kraji se v sobotu 23. května plně vrátí do normálu. Královéhradec...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře