Broumovsko

Úterý 26.květen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Úspěšný sportovec nyní pomáhá potřebným

Úspěšný sportovec nyní pomáhá potřebným

Email Tisk PDF
seznam článků
Úspěšný sportovec nyní pomáhá potřebným
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

90696420 524355815148679 3353825401783713792 nV mládí hrál fotbal a před čtyřmi lety se stal juniorským Mistrem České republiky v běhu na 800 metrů. Štěpán Jirman se teď snaží pomáhat těm, kteří to potřebují nejvíce. V pátek 27. března předal ředitelce Centra sociálních služeb Naděje Broumov Evě Kašparové balík roušek.

Úcta k druhým je důvodem, proč si vážím sám sebe. "Nádherné přísloví, které mě provází všude, kam se podívám," říká Štěpán Jirman a pokračuje: "Před několika lety, kdy maminka mé babičky ještě byla mezi námi, se v broumovském domově pro seniory pořádala jedna z akcí, kdy domov pro seniory uvítal i jejich rodinné příslušníky. V ten, pro mě zatím netušíc významný den, ležely na každém stole barevně tištěné kartičky. Na každé z nich byl napsán verš, citát... Na naší kartičce stálo: Úcta k druhým je důvodem, proč si vážím sám sebe. Přiznám se, tehdy jsem jí sprostě ukryl do své kapsy. Od té doby ji nosím v peněžence."

Kdy jsi začal "konat dobro"?

"Dělej dobro a dobro se ti vrátí," řekl před více než dva a půl tisíci lety Buddha, jeden z mých dalších oblíbených myslitelů. Proto, když mě před několika týdny vedení společnost Vasky trade s.r.o. požádalo o řízení a koordinaci dobročinného projektu Vasky #rouskyvsem, neskrýval jsem svou radost a okamžitě jsem bez váhání nabídku přijal. S tímto se samozřejmě pojí mnohé povinnosti a privilegia a já měl okamžitě jasno v tom, že Broumov bude jedním z míst, kterým pomůžeme. Ale kde přímo, to byla otázka, na kterou jsem se snažil najít odpověď. Nicméně, "onu vypůjčenou" kartičku nosím stále na očích, proto netrvalo dlouho a já už držel v ruce mobilní telefon a hledal číslo na paní Evu Kašparovou, ředitelku Centra sociálních služeb Naděje Broumov. Paní ředitelka naši nabídku přijala."

"Chtěla bych touto cestou poděkovat panu Jirmanovi, ale i všem dalším jednotlivcům, skupinám, firmám, zkrátka všem lidem, kteří nás v této tíživé době podpořili. Všem, kteří nám věnovali roušky pro naše pracovníky a seniory, o které je pečováno v domácím prostředí," řekla při přebírání 200 kusů roušek Eva Kašparová.

"A jak to bylo s výrobou? Z počátku jsme poprosili naše šičky ve Zlíně, které nám šijí boty, aby pro nás vyrobily několik stovek roušek výhradně pro nemocni Tomáše Bati. Ovšem tímto jsme naše výrobní kapacity vyčerpali. A co hůř, situace okolo Covid-19 se v České republice začala průběžně zhoršovat. I přesto, že se nám dařilo šít roušky jako Baťovy cvičky, věděli jsme, že na „záchranu“ světa to nestačí. Rozhodli jsme se pro založení transparentního účtu. Společnost Vasky trade s.r.o. vložila prvních 50 000 korun a náš koordinační tým pod zaštítěním Vasky #rouskyvsem začal poptávat externí výrobce a dodavatele. A povím vám, to bylo teprve něco! Poptávka je vysoká, výrobci si diktují ceny, často nemají ani materiál, a přitom všem je třeba myslet na to, že nakupujete za peníze, které v dobré víře darovali vaši blízcí, přátelé, kolegové, ale i lidé, které vůbec neznáte. A to mi věřte, dáte si opravdu velký pozor, jak takové peníze utratíte. Trvalo několik dní, než se nám podařilo vyjednat dobré podmínky pro výrobu a distribuci. Skutečně jsme udělali vše proto, aby se roušky vyrobily co nejrychleji, kvalitně a za rozumné peníze. Zajistili jsme tedy finance, materiál, výrobu. Zadařilo se nám zkoordinovat i dopravu a předání těm, kteří roušky nejvíce potřebují – doktoři, zdravotní sestry, policie, hasičský záchranný sbor, senioři, nastávající maminky a další rizikové skupiny," uvádí Štěpán Jirman.

Seznam obdarovaných (některé instituce již obdarované byly, jiné teprve budou): Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, Fakultní nemocnice Plzeň, Vojenská nemocnice Olomouc, Masarykova nemocnice Rakovník, Úrazová nemocnice Brno, Protonové centrum Praha, Policie Královéhradeckého kraje, HZS Královéhradeckého kraje, Město Litovel, Apolinář - porodnice Praha, Centrum sociálních služeb naděje – Broumov a další...

"Od doby zřízení transparentního účtu se nám díky vám všem podařilo vybrat více než 110 tisíc korun, ze kterých byla financována výroba a distribuce bezmála 5 tisíc kusů roušek pro ty z vás, kteří je nejvíce potřebují. Děkuji celému našemu týmu a všem lidem, kteří pomohli finančně nebo jakkoli přidali ruku k dílu. Noste roušky, má to smysl! V šití roušek pokračujeme i nadále a pokud chcete pomoci, můžete přispět na transparentní účet - 5880051369/0800. Vybrané finance slouží k výrobě roušek a následné distribuci," dodává Štěpán Jirman.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Unikátní expozice představí v klášteře zdobné upomínkové sklo a porcelán

Unikátní expozice představí v klášteře zdobné upomínkové sklo a porcelán

Ze sbírek šesti soukromých sběratelů byla Institutem regionální paměti sestavena výstava více než tř...

Selhání veřejnoprávní televize

Selhání veřejnoprávní televize

Zprávy na komerčních stanicích nesleduji, ale pokud se České televize týká, přijde mi, že její refer...

Návrat do Masarykovy školy

Návrat do Masarykovy školy

Pokud se již nestane nic zásadního, měly by děti v pondělí chodit opět školy. Tedy ne všechny, zájem...

Talent - hodnota budoucnosti, přítomnosti i minulosti naší společnosti

Talent - hodnota budoucnosti, přítomnosti i minulosti naší společnosti

Jsem hluboce přesvědčen, že rozvoj talentu - předkládání způsobů a možností jeho využití a péče o ně...

Od soboty pojedou všechny spoje

Od soboty pojedou všechny spoje

Veřejná doprava v Královéhradeckém kraji se v sobotu 23. května plně vrátí do normálu. Královéhradec...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře