Broumovsko

Čtvrtek 26.listopad 2020

Poslední aktualizace 1.12.2020 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko V Broumově je rozhodnuto! Starostou se stane Jaroslav Bitnar, místostarostou Kamil Slezák

V Broumově je rozhodnuto! Starostou se stane Jaroslav Bitnar, místostarostou Kamil Slezák

Email Tisk PDF

uradNa základě výsledků voleb do Zastupitelstva města Broumova je po pátečním jednání jasno. V následujícím čtyřletém volebním období povede město starosta Jaroslav Bitnar, místostarostou se stane Kamil Slezák. Známa je také Rada Města. Zastupitelé, kteří se dohodli na partnerství, vydali toto prohlášení.

Ing. Jiří Myšák, Ing. Jaroslav Bitnar, JUDr. Tomáš Blažek, Monika Mrštinová, Karel Kutil, Vladimír Vlk, MUDr. Ladislav Růžička, Miroslav Gol, (zvolení za volební stranu Sdružení nezávislých kandidátů Volba pro Broumov - VpB), Kamil Slezák, MUDr. Miroslav Švábl, MUDr. Jan Vodochodský, (zvolení za volební stranu Sdružení TOP 09, STAN, NK – TOP 09), Mgr. Jiří Ringel, MUDr. Jiří Veselý, Ing. Milan Mikloš, CSc., (zvolení za volební stranu Křesťansko-demokratická unie – Česká strana lidová - KDU-ČSL) a Mgr. Eva Bilíková, (zvolená za volební stranu Česká strana sociálně demokratická - ČSSD).

Jmenovaní zastupitelé (dále též "partneři") jsou ve volebním období 2014-2018 připraveni jednat ve vzájemné shodě ve prospěch občanů města a usilovat o naplnění těchto programových priorit:

Bezpečnost – Přijetí souboru opatření směřujících ke zvýšení bezpečnosti občanů, zejména prostřednictvím lepší koordinace orgánů města a státu v oblasti výplaty a kontroly sociálních dávek a prostřednictvím jednání s majiteli problémových objektů nájemního bydlení. Zvýšení důrazu na dodržování veřejného pořádku.

Práce a vzdělání – Podpora středního školství a spolupráce se zaměstnavateli za účelem zvýšení možností kvalifikovaného zaměstnání. Podpora vytváření pracovních příležitostí v oblasti méně kvalifikované práce.

Péče a opravy městského majetku – Investice do majetku města včetně rekonstrukce hřišť na konci Pionýrské ulice a v ulici U Větrolamu, řešení prostoru dětského hřiště v Dukelské ulici a vybudování bezpečného přechodu pro chodce na třídě Osvobození.

Tepelné hospodářství Broumov s.r.o. – Řešení budoucího modelu fungování společnosti s ohledem na stávající a budoucí podmínky energetického trhu, vymezení vztahů společnosti vůči vlastníkovi a tomu odpovídající změny ve struktuře a řízení, v obchodním modelu společnosti a v komunikaci se zákazníky.

Spolková činnost, sport a volný čas – Podpora spolkům a občanským aktivitám. Rozšíření možností sportovního a kulturního vyžití pro všechny věkové kategorie zejména modernizací stávajících zařízení a aktivní podporou kulturních programů.

Turistický ruch – Zlepšení koordinace aktivit infocentra s aktivitami dalších turistických center v regionu. Podpora propagace města a regionu ve spojení s historickými památkami a jedinečnou přírodou.

Zdravotní péče – Jednání se zřizovatelem broumovské nemocnice o garanci nepodkročitelného rozsahu zdravotní péče vzhledem k potřebám obyvatelstva. Využití možností Nadačního fondu Hospital k podpoře modernizace vybavení a podpoře sociální péče o pacienty broumovské nemocnice.

Za tímto účelem se budou partneři vzájemně podporovat a vyměňovat si informace. Partneři se také shodli, že všechny záležitosti, které se dotýkají naplňování programových priorit, budou přednostně projednávat navzájem. Veškeré spory vyplývající z tohoto prohlášení budou řešeny smírně vzájemným jednáním partnerů. Jmenovaní zastupitelé nabízejí všem ostatním zastupitelům, kteří nejsou účastníky tohoto prohlášení, vzájemnou spolupráci nejen při naplňování programových priorit vymezených tímto prohlášením, ale i při řešení dalších otázek fungování města.

Principy složení Rady města a ostatních orgánů:

• V období 2014 – 2018 bude Rada města sedmičlenná se dvěma uvolněnými zastupiteli.

• Složení Rady města bude stanoveno takto:
- Ing. Jaroslav Bitnar - starosta, Ing. Jiří Myšák, JUDr. Tomáš Blažek, Monika Mrštinová,
- Kamil Slezák - místostarosta,
- Mgr. Jiří Ringel,
- Mgr. Eva Bilíková.

• VpB náleží obsazení funkce předsedy Majetkové komise, který bude zároveň členem Rady města.

• KDU-ČSL náleží obsazení funkce předsedy Finančního výboru, který bude zároveň členem Rady města.

• Funkce předsedy Kontrolního výboru bude nabídnuta zastupitelům, kteří nejsou účastníky tohoto prohlášení.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Poděkování za potravinovou sbírku

Poděkování za potravinovou sbírku

Vážení účastníci potravinové sbírky, ráda bych se s Vámi podělila o velkou radost, kterou spolek Ape...

Užijte si středeční večer s online koncertem ArtCafé

Užijte si středeční večer s online koncertem ArtCafé

Ve středu 25. listopadu od 19 hodin vysílá hudební klub ArtCafé online koncert Tomáš Sýkora Trio. Ži...

Úspěch nejmenších žáků Masarykovy základní školy

Úspěch nejmenších žáků Masarykovy základní školy

 Na začátku léta spustilo nakladatelství Grada "Velkou prázdninovou soutěž" určenou malým čtená...

Broumovský vánoční strom je na místě. Tradiční program rozsvěcení však nebude, ale...

Broumovský vánoční strom je na místě. Tradiční program rozsvěcení však nebude, ale...

Pracovníci technických služeb v pátek vztyčili vánoční strom na tradičním místě broumovského náměstí...

Zpěvačka Kamila Nývltová připravuje Sváteční koncert. Na kytaru ji doprovodí Jiří Rambousek

Zpěvačka Kamila Nývltová připravuje Sváteční koncert. Na kytaru ji doprovodí Jiří Rambousek

Muzikálová zpěvačka Kamila Nývltová je na Broumovsku známá z vystoupení na adventních koncertech, kt...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web