Broumovsko

Čtvrtek 26.listopad 2020

Poslední aktualizace 1.12.2020 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko V Polici nad Metují je rozhodnuto. Starostkou se opět stala Ida Jenková

V Polici nad Metují je rozhodnuto. Starostkou se opět stala Ida Jenková

Email Tisk PDF

idaPoličtí občané v komunálních volbách rozhodli o složení zastupitelstva města pro období 2014 – 2018. Hlavním bodem programu středečního veřejného zastupitelstva byla volba vedení města, radních, předsedů osadních výborů, povinných výborů – finančního a kontrolního, praporečníka. Očekávané se stalo skutečností, starostkou Police nad Metují bude v následujícím volebním období Ida Jenková.

Post místostarosty také obhájil Jiří Škop a v Radě města usednou Lenka Fulková, Jiří Vlček ml., Jan Pohl, Jan Antl a Josef Havlíček. Staronová starostka Ida Jenková na veřejném zasedání promluvila k přítomným:

Vážené zastupitelky, vážení zastupitelé, všichni přítomní,

za víc než týden si budeme připomínat pětadvacetileté výročí novodobé historie. Ti, kteří vedli město v prvním polistopadovém období – Ing. Josef Jansa a Ing. Karel Šnábl - již nejsou mezi námi. Patří jim dík a vzpomínka. Stejně tak, jako všem starostům, místostarostům a zastupitelům, kteří vedli město v historii dávné, 102 letému Karlu Vackovi, Ing. Václavu Jiráskovi. Jsem velmi ráda, že jsme na posledním jednání rady města toto pondělí mohli poděkovat panu Zdeňku Kadidlovi. Za 24 úctyhodných zastupitelských let. I se zodpovědností starostování či místostarostování. Protože je pan Kadidlo dnes přítomen, děkuju mu ještě touto cestou a přeju především zdraví a osobní spokojenost. Svoji stopu zanechala, zvlášť v období náročné plynofikace, paní starostka Marie Vaňková. Jsem přesvědčena, že všichni představitelé města vedli Polici nad Metují a její spádové obce dle svého slibu.

Ze zákona jsou starostovi svěřeny přesně definované pravomoci a povinnosti. Mnohé se objevovaly ve volebních programech stran a sdružení. To, co se do programů těžko koncipuje, jsou zodpovědnost, pokora, pochopení, náročnost, nestrannost, poctivost, rovnost... trpělivost. Nutnost komunikace, tolik potřebná diplomacie...

Nemám ráda předvolební čas. Mnohé snahy jsou doprovázeny snad i pochopitelnými událostmi, které mohou zanechat viditelnou jizvu. Způsobenou úmyslně i nechtěně. Za Sdružení pro rozvoj města, za sebe, děkuji všem voličům za projevenou důvěru k pokračování v práci. Opakovaně a veřejně říkám, že jsme připraveni spolupracovat se všemi, kteří spolupracovat a pracovat chtějí. Nikdy jsem neslibovala a neslibuju neomylnost. Chyby jsou a budou. Snad i potřebné k posunutí se dál.

Nabízím otevřenou radnici. Nabízím podílení se na rozvoji města. Všem, kteří chtějí.
Respektuju názorovou odlišnost, čekám konstruktivní práci a slušné, otevřené jednání.
Po dvou volebních obdobích se s díky loučím s poctivými, pracovitými a zásadovými radními. Šanci dostává mládí. Určitě nechci, když zdraví dovolí, toto volební období prožít jako trafiku před důchodem. Děkuju za důvěru těm, kteří mě podpořili a pochopili.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Poděkování za potravinovou sbírku

Poděkování za potravinovou sbírku

Vážení účastníci potravinové sbírky, ráda bych se s Vámi podělila o velkou radost, kterou spolek Ape...

Užijte si středeční večer s online koncertem ArtCafé

Užijte si středeční večer s online koncertem ArtCafé

Ve středu 25. listopadu od 19 hodin vysílá hudební klub ArtCafé online koncert Tomáš Sýkora Trio. Ži...

Úspěch nejmenších žáků Masarykovy základní školy

Úspěch nejmenších žáků Masarykovy základní školy

 Na začátku léta spustilo nakladatelství Grada "Velkou prázdninovou soutěž" určenou malým čtená...

Broumovský vánoční strom je na místě. Tradiční program rozsvěcení však nebude, ale...

Broumovský vánoční strom je na místě. Tradiční program rozsvěcení však nebude, ale...

Pracovníci technických služeb v pátek vztyčili vánoční strom na tradičním místě broumovského náměstí...

Zpěvačka Kamila Nývltová připravuje Sváteční koncert. Na kytaru ji doprovodí Jiří Rambousek

Zpěvačka Kamila Nývltová připravuje Sváteční koncert. Na kytaru ji doprovodí Jiří Rambousek

Muzikálová zpěvačka Kamila Nývltová je na Broumovsku známá z vystoupení na adventních koncertech, kt...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web