Broumovsko

Sobota 17.duben 2021

Poslední aktualizace17.04.2021 04:30

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Vláda vyhlásila omezení pohybu osob

Vláda vyhlásila omezení pohybu osob

Email Tisk PDF

porada 15.3.2020 4Vláda vyhlásila omezení pohybu osob v České republice s účinností od 16. března 2020 0:00 do 24. března 2020 6:00 hodin. Zákaz volného pohybu se nevztahuje na cesty do zaměstnání, nezbytné cesty za rodinou, pro základní životní potřeby nebo do zdravotnických zařízení.

Povolené je také využívání nezbytných bankovních a poštovních služeb, doplnění pohonných hmot, cesty potřebné k zajištění základních potřeb pro jiné, či cesty za účelem vyřízení neodkladných úředních záležitostí.

Poslední výjimka platí pro ty, kteří se venku pohybují při výkonu povolání, například policisty, řidiče MHD nebo kurýry. Výjimkou je také pobyt v přírodě či účast na pohřbech.

Omezení terénních a ambulantních služeb hlásí v Centru pro rodinu v Broumově: "Od pondělí 16. března 2020 rušíme terénní a ambulantní aktivity sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi a odborného sociálního poradenství! S klienty spolupráci nepřerušíme, budeme komunikovat přes telefon, e-mail a další dostupné on-line možnosti."

Z důvodu opatření vlády ČR se také ruší jednání komise pro projednávání přestupků ve dnech 16. 3., 18. 3. a 25. 3.

Mimořádnou poradu mělo třeba vedení Náchoda už v neděli. Zde je výstup: Od pondělí 16. 3. 2020 až do odvolání bude uzavřeno dětské dopravní hřiště v Bělovsi, stadion Hamra a víceúčelové hřiště na Hamrech do odvolání. "Bohužel v této situaci nelze zabezpečit provoz v takto velkých sportovištích a regulovat pohyb do 30 osob," vysvětlil starosta. Provoz na jednotlivých dětských hřištích, která jsou svým rozměrem menší, bude probíhat zatím bez omezení. Dalším bodem jednání byl nedostatek ochranných prostředků pro praktické lékaře v Náchodě. Město již v týdnu nakoupilo 500 nanoroušek, které v pátek byly distribuovány zaměstnancům, a 500 respirátorů FFP1. "Jsem rád, že jsme byli včas prozíraví a díky společnosti Batist Medical se zásobili alespoň minimálním množstvím ochranných pomůcek na nejbližší dny," uvedl starosta Jan Birke a dodal: "V tuto chvíli jednáme o možnostech navýšení, děláme proto maximum."

Všechny zprávy ale nejsou jen pesimistické. Undergroundový klub Eden v Broumově hlásí, že koncert Carla Palmera bude v pátek 25. září. Lístky zakoupené na dubnový zrušený koncert budou v září platiti. "Všechny zrušené akce v klubu se letos uskuteční," ujišťuje Stanislav Pitaš.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Na autobus jedoucí do Broumova zřejmě někdo střílel

Na autobus jedoucí do Broumova zřejmě někdo střílel

Ve středu krátce před 23. hodinou přijali policisté oznámení o poškozeném autobusu. U linkového auto...

Dal si pár piv a na mopedu ujížděl policejní hlídce

Dal si pár piv a na mopedu ujížděl policejní hlídce

V sobotu 10. dubna krátce před půl jedenáctou večer se policejní hlídka rozhodla zastavit osobu jedo...

Které hodnoty nám ve společnosti chybí? Broumovské diskuse se ptají politiků, filozofů a osobností z různých sfér života

Které hodnoty nám ve společnosti chybí? Broumovské diskuse se ptají politiků, filozofů a osobností z různých sfér života

Diskusní konference Broumovské diskuse, která se každoročně koná počátkem listopadu v broumovském kl...

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Jsme přesvědčeni, že i v malém městě, jako je Broumov, to může tepat životem, a to díky propojené a ...

Free World Broumov 2021

Free World Broumov 2021

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o 2. ročníku akce Free World Broumov, která by se měla uskutečnit po...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free