Broumovsko

Úterý 31.březen 2020

Poslední aktualizace31.03.2020 09:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Vláda vyhlásila omezení pohybu osob

Vláda vyhlásila omezení pohybu osob

Email Tisk PDF

porada 15.3.2020 4Vláda vyhlásila omezení pohybu osob v České republice s účinností od 16. března 2020 0:00 do 24. března 2020 6:00 hodin. Zákaz volného pohybu se nevztahuje na cesty do zaměstnání, nezbytné cesty za rodinou, pro základní životní potřeby nebo do zdravotnických zařízení.

Povolené je také využívání nezbytných bankovních a poštovních služeb, doplnění pohonných hmot, cesty potřebné k zajištění základních potřeb pro jiné, či cesty za účelem vyřízení neodkladných úředních záležitostí.

Poslední výjimka platí pro ty, kteří se venku pohybují při výkonu povolání, například policisty, řidiče MHD nebo kurýry. Výjimkou je také pobyt v přírodě či účast na pohřbech.

Omezení terénních a ambulantních služeb hlásí v Centru pro rodinu v Broumově: "Od pondělí 16. března 2020 rušíme terénní a ambulantní aktivity sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi a odborného sociálního poradenství! S klienty spolupráci nepřerušíme, budeme komunikovat přes telefon, e-mail a další dostupné on-line možnosti."

Z důvodu opatření vlády ČR se také ruší jednání komise pro projednávání přestupků ve dnech 16. 3., 18. 3. a 25. 3.

Mimořádnou poradu mělo třeba vedení Náchoda už v neděli. Zde je výstup: Od pondělí 16. 3. 2020 až do odvolání bude uzavřeno dětské dopravní hřiště v Bělovsi, stadion Hamra a víceúčelové hřiště na Hamrech do odvolání. "Bohužel v této situaci nelze zabezpečit provoz v takto velkých sportovištích a regulovat pohyb do 30 osob," vysvětlil starosta. Provoz na jednotlivých dětských hřištích, která jsou svým rozměrem menší, bude probíhat zatím bez omezení. Dalším bodem jednání byl nedostatek ochranných prostředků pro praktické lékaře v Náchodě. Město již v týdnu nakoupilo 500 nanoroušek, které v pátek byly distribuovány zaměstnancům, a 500 respirátorů FFP1. "Jsem rád, že jsme byli včas prozíraví a díky společnosti Batist Medical se zásobili alespoň minimálním množstvím ochranných pomůcek na nejbližší dny," uvedl starosta Jan Birke a dodal: "V tuto chvíli jednáme o možnostech navýšení, děláme proto maximum."

Všechny zprávy ale nejsou jen pesimistické. Undergroundový klub Eden v Broumově hlásí, že koncert Carla Palmera bude v pátek 25. září. Lístky zakoupené na dubnový zrušený koncert budou v září platiti. "Všechny zrušené akce v klubu se letos uskuteční," ujišťuje Stanislav Pitaš.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Úspěšný sportovec nyní pomáhá potřebným

Úspěšný sportovec nyní pomáhá potřebným

V mládí hrál fotbal a před čtyřmi lety se stal juniorským Mistrem České republiky v běhu na 800 metr...

Gymnázium Broumov se zapojilo do projektu Tiskne celé Česko

Gymnázium Broumov se zapojilo do projektu Tiskne celé Česko

V Královéhradeckém kraji se k výzvě Tiskne celé Česko připojilo celkem 28 subjektů a jedním z nich j...

Výskyt nákazy koronavirem se nevyhýbá ani broumovskému regionu

Výskyt nákazy koronavirem se nevyhýbá ani broumovskému regionu

V přímém kontaktu s pozitivně testovanými byli i dva naši zaměstnanci. U obou proběhlo testování s n...

Ambulantní péče v době pandemie – naše postřehy a doporučení

Ambulantní péče v době pandemie – naše postřehy a doporučení

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci s výskytem pandemie onemocnění SARS-CoV-2 (COVID-19), s ...

Papež varoval před zhoubným hříchem sklíčenosti

Papež varoval před zhoubným hříchem sklíčenosti

Vatikán. O vodě jakožto symbolu spásy kázal papež František při ranní eucharistii v úterý 4. týdne po...

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře