Broumovsko

Čtvrtek 24.leden 2019

Poslední aktualizace24.01.2019 09:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Vychází odborná turistická publikace Jiřího Kopeckého a Witolda Teluse

Vychází odborná turistická publikace Jiřího Kopeckého a Witolda Teluse

Email Tisk PDF
seznam článků
Vychází odborná turistická publikace Jiřího Kopeckého a Witolda Teluse
Strana 2
Všechny strany

publVychází odborná turistická publikace Jiřího Kopeckého a Witolda Teluse. Popisuje historii turistiky v regionu, především ale řeší budoucí rozvoj obou regionů.

Na konci září jsme měli možnost představit světu novou knihu s názvem Turisticky značené cesty v regionu Broumovsko – Noworudsko – historie, současný stav a perspektiva česko – polského turistického ruchu. Hlavou autorského týmu, který od jara letošního roku knihu tvořil, byl Jiří Kopecký, člen klubu KČT Broumov. Polské území zdokumentoval Witold Telus, zástupce předsedy polského klubu turistů. Hlavním důvodem, proč jsme knihu vydali, bylo specifikovat možné směry budoucího rozvoje turistických tras a v ideálním měřítku je propojit s polským příhraničím.

Publikace v celkem pěti kapitolách přináší nejen informace o počátcích zdejší turistiky, o historii vývoje značení místních turistických tras, především ale navrhuje vznik nových turistických tras či úpravy, možná vylepšení a rozvoj těch současných. To vše pod hlavičkou společného regionu Broumovsko – Noworudsko se záměrem dosáhnout vyhovujícího stavu turistického propojení krajinářsky, přírodně i historicky atraktivních míst. Takto dobudovaná síť značených cest, vybavená dobrou úrovní orientačních a informačních prvků s cizojazyčnými texty, se jistě stane významným přínosem všestranného rozvoje celého území.

Kniha vychází zvlášť v českém a polském jazyce a nechybí v ní ani fotografické, mapové a grafické přílohy. I přesto, že je brožura zaměřena převážně pro odbornou veřejnost, inspiraci a poučení z ní mohou čerpat i turisté "hobíci". K dispozici tak bude během měsíce října ve všech informačních centrech v regionu Broumovsko a Noworudsko, popř. u místních samospráv a turistických organizacích. Pro více informací se také obracejte na Bc. Lucii Lesákovou, +420 491 524 168, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Rekreační turistika a cestovní ruch na Broumovsku nabývají v posledních letech na stále větším významu. Podíl na této skutečnosti má mimo jiné i růst oblíbenosti destinace v očích turistů. Dobře propracovaná síť turistických tras a cyklotras, četnost unikátních historických a přírodních atraktivit nebo zvyšující se množství různých typů ubytovacích služeb jsou pro další rozvoj této oblasti důležitým stavebním prvkem. Neméně významným je rozvoj česko – polského partnerství a snaha o přeshraniční dopad turistiky v rámci celého pohraničního regionu. A právě proto je podpora tvorby turistického značení a tras propojujících atraktivní místa po obou stranách česko – polské hranice v současnosti více než zásadní.

Upřímné poděkování za dlouhodobou spolupráci náleží Jiřímu Kopeckému, členovi České speleologické společnost, dlouholetému pracovníkovi CHKO Broumovsko, autorovi řady odborných statí z oblasti speleologie a pseudokrasového fenoménu na Broumovsku, zapáleného ochránce bohatého přírodního prostředí našeho regionu, a Witoldu Telusovi, zástupci předsedy polského klubu turistů v Nové Rudě ("Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze -PTTK- im. Gwarków Noworudzkich").

loga remont ic ALL

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 25. do 27. ledna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 25. do 27. ledna

Slavnosti českého piva a polských klobás, pět plesů, koncert Marie Rottrové, program v klášteře, kin...

Stanislav Jirásek z Machova převzal Zlatou korunu Královéhradeckého kraje

Stanislav Jirásek z Machova převzal Zlatou korunu Královéhradeckého kraje

Ocenění Zlatá koruna Královéhradeckého kraje obdrželo z rukou hejtmana Jiřího Štěpána a náměstkyně M...

Veletržní sezóna odstartovala expozicí na brněnském RegionTouru 2019

Veletržní sezóna odstartovala expozicí na brněnském RegionTouru 2019

Ve dnech 17. – 20. ledna 2019 hostilo brněnské výstaviště jeden z největších veletrhů cestovního ruc...

Řidič měl alkohol dokonce i s sebou ve voze

Řidič měl alkohol dokonce i s sebou ve voze

Policisté ve čtvrtek 17. ledna 2019 kontrolovali muže za volantem, který nadýchal přes 3 promile. Př...

V Broumově poznávám spoustu zajímavých lidí, říká překladatel J. K. Rowlingové Ladislav Šenkyřík

V Broumově poznávám spoustu zajímavých lidí, říká překladatel J. K. Rowlingové Ladislav Šenkyřík

Na svém překladatelském kontě má více než stovku knih. Překládá Boba Dylana, Nabokova, Bukowského i ...

Doporučujeme

Novoroční přání starosty Broumova Jaroslava Bitnara

jarda

Vážení Broumováci, milí čtenáři serveru Naše Broumovsko,

v tomto uspěchaném světě vám všem přeji především radost a pohodu. Přeji všem, abyste se uměli radovat i z maličkostí a abyste nějaké ty neférovosti života zvládali s úsměvem na tváři. Přeji vám krásný a úspěšný rok 2019... celý článek

Poslední komentáře