Broumovsko

Čtvrtek 25.duben 2019

Poslední aktualizace26.04.2019 04:52

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Vychází odborná turistická publikace Jiřího Kopeckého a Witolda Teluse

Vychází odborná turistická publikace Jiřího Kopeckého a Witolda Teluse

Email Tisk PDF
seznam článků
Vychází odborná turistická publikace Jiřího Kopeckého a Witolda Teluse
Strana 2
Všechny strany

publVychází odborná turistická publikace Jiřího Kopeckého a Witolda Teluse. Popisuje historii turistiky v regionu, především ale řeší budoucí rozvoj obou regionů.

Na konci září jsme měli možnost představit světu novou knihu s názvem Turisticky značené cesty v regionu Broumovsko – Noworudsko – historie, současný stav a perspektiva česko – polského turistického ruchu. Hlavou autorského týmu, který od jara letošního roku knihu tvořil, byl Jiří Kopecký, člen klubu KČT Broumov. Polské území zdokumentoval Witold Telus, zástupce předsedy polského klubu turistů. Hlavním důvodem, proč jsme knihu vydali, bylo specifikovat možné směry budoucího rozvoje turistických tras a v ideálním měřítku je propojit s polským příhraničím.

Publikace v celkem pěti kapitolách přináší nejen informace o počátcích zdejší turistiky, o historii vývoje značení místních turistických tras, především ale navrhuje vznik nových turistických tras či úpravy, možná vylepšení a rozvoj těch současných. To vše pod hlavičkou společného regionu Broumovsko – Noworudsko se záměrem dosáhnout vyhovujícího stavu turistického propojení krajinářsky, přírodně i historicky atraktivních míst. Takto dobudovaná síť značených cest, vybavená dobrou úrovní orientačních a informačních prvků s cizojazyčnými texty, se jistě stane významným přínosem všestranného rozvoje celého území.

Kniha vychází zvlášť v českém a polském jazyce a nechybí v ní ani fotografické, mapové a grafické přílohy. I přesto, že je brožura zaměřena převážně pro odbornou veřejnost, inspiraci a poučení z ní mohou čerpat i turisté "hobíci". K dispozici tak bude během měsíce října ve všech informačních centrech v regionu Broumovsko a Noworudsko, popř. u místních samospráv a turistických organizacích. Pro více informací se také obracejte na Bc. Lucii Lesákovou, +420 491 524 168, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Rekreační turistika a cestovní ruch na Broumovsku nabývají v posledních letech na stále větším významu. Podíl na této skutečnosti má mimo jiné i růst oblíbenosti destinace v očích turistů. Dobře propracovaná síť turistických tras a cyklotras, četnost unikátních historických a přírodních atraktivit nebo zvyšující se množství různých typů ubytovacích služeb jsou pro další rozvoj této oblasti důležitým stavebním prvkem. Neméně významným je rozvoj česko – polského partnerství a snaha o přeshraniční dopad turistiky v rámci celého pohraničního regionu. A právě proto je podpora tvorby turistického značení a tras propojujících atraktivní místa po obou stranách česko – polské hranice v současnosti více než zásadní.

Upřímné poděkování za dlouhodobou spolupráci náleží Jiřímu Kopeckému, členovi České speleologické společnost, dlouholetému pracovníkovi CHKO Broumovsko, autorovi řady odborných statí z oblasti speleologie a pseudokrasového fenoménu na Broumovsku, zapáleného ochránce bohatého přírodního prostředí našeho regionu, a Witoldu Telusovi, zástupci předsedy polského klubu turistů v Nové Rudě ("Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze -PTTK- im. Gwarków Noworudzkich").

loga remont ic ALL

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 26. do 28. dubna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 26. do 28. dubna

Divadelní představení pro děti i pro dospělé, stezka odvahy v Hejtmánkovicích, pohádková procházka v...

Na květnové svátky se očekává zvýšený zájem turistů o Adršpašsko-teplické skály

Na květnové svátky se očekává zvýšený zájem turistů o Adršpašsko-teplické skály

Skalní města na severovýchodě Čech zaznamenávají každým rokem na přelomu dubna a května velmi vysoko...

Už jste se někdy ocitli v pekle?

Už jste se někdy ocitli v pekle?

Pokud ne a chcete vidět, jak to tam vypadá, tak nesmíte chybět na koncertě Adama Bomba. Ten se koná ...

Bruneta po ránu, blondýna večer

Bruneta po ránu, blondýna večer

"Uvařím si kávu. Kopec kávy. Hustou, silnou, vroucí, krutou, sprostou. Životní šťávu unavených..." c...

Tanec sv. Markéty

Tanec sv. Markéty

Vystoupení zpěvačky s uměleckým jménem Vladivojna La Chia je vždy spojené s něčím speciálním. Tentok...

Doporučujeme

"Zahraniční pobyt byl pro mě jednou z nejdůležitějších životních zkušeností," říká Eva Vodochodská z Broumova

eva

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS se archivářka Eva Vodochodská mohla vydat na dvouměsíční pracovní stáž do Diecézního archivu v rakouském městě Sankt Pölten. Níže najdete krátký rozhovor o její zahraniční zkušenosti, a kdo by se chtěl inspirovat, může zažádat o stipendium v letošní výzvě fondu AMOS. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019... celý článek

 

Poslední komentáře