Broumovsko

Sobota 30.květen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Vychází odborná turistická publikace Jiřího Kopeckého a Witolda Teluse

Vychází odborná turistická publikace Jiřího Kopeckého a Witolda Teluse

Email Tisk PDF
seznam článků
Vychází odborná turistická publikace Jiřího Kopeckého a Witolda Teluse
Strana 2
Všechny strany

publVychází odborná turistická publikace Jiřího Kopeckého a Witolda Teluse. Popisuje historii turistiky v regionu, především ale řeší budoucí rozvoj obou regionů.

Na konci září jsme měli možnost představit světu novou knihu s názvem Turisticky značené cesty v regionu Broumovsko – Noworudsko – historie, současný stav a perspektiva česko – polského turistického ruchu. Hlavou autorského týmu, který od jara letošního roku knihu tvořil, byl Jiří Kopecký, člen klubu KČT Broumov. Polské území zdokumentoval Witold Telus, zástupce předsedy polského klubu turistů. Hlavním důvodem, proč jsme knihu vydali, bylo specifikovat možné směry budoucího rozvoje turistických tras a v ideálním měřítku je propojit s polským příhraničím.

Publikace v celkem pěti kapitolách přináší nejen informace o počátcích zdejší turistiky, o historii vývoje značení místních turistických tras, především ale navrhuje vznik nových turistických tras či úpravy, možná vylepšení a rozvoj těch současných. To vše pod hlavičkou společného regionu Broumovsko – Noworudsko se záměrem dosáhnout vyhovujícího stavu turistického propojení krajinářsky, přírodně i historicky atraktivních míst. Takto dobudovaná síť značených cest, vybavená dobrou úrovní orientačních a informačních prvků s cizojazyčnými texty, se jistě stane významným přínosem všestranného rozvoje celého území.

Kniha vychází zvlášť v českém a polském jazyce a nechybí v ní ani fotografické, mapové a grafické přílohy. I přesto, že je brožura zaměřena převážně pro odbornou veřejnost, inspiraci a poučení z ní mohou čerpat i turisté "hobíci". K dispozici tak bude během měsíce října ve všech informačních centrech v regionu Broumovsko a Noworudsko, popř. u místních samospráv a turistických organizacích. Pro více informací se také obracejte na Bc. Lucii Lesákovou, +420 491 524 168, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Rekreační turistika a cestovní ruch na Broumovsku nabývají v posledních letech na stále větším významu. Podíl na této skutečnosti má mimo jiné i růst oblíbenosti destinace v očích turistů. Dobře propracovaná síť turistických tras a cyklotras, četnost unikátních historických a přírodních atraktivit nebo zvyšující se množství různých typů ubytovacích služeb jsou pro další rozvoj této oblasti důležitým stavebním prvkem. Neméně významným je rozvoj česko – polského partnerství a snaha o přeshraniční dopad turistiky v rámci celého pohraničního regionu. A právě proto je podpora tvorby turistického značení a tras propojujících atraktivní místa po obou stranách česko – polské hranice v současnosti více než zásadní.

Upřímné poděkování za dlouhodobou spolupráci náleží Jiřímu Kopeckému, členovi České speleologické společnost, dlouholetému pracovníkovi CHKO Broumovsko, autorovi řady odborných statí z oblasti speleologie a pseudokrasového fenoménu na Broumovsku, zapáleného ochránce bohatého přírodního prostředí našeho regionu, a Witoldu Telusovi, zástupci předsedy polského klubu turistů v Nové Rudě ("Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze -PTTK- im. Gwarków Noworudzkich").

loga remont ic ALL

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Když se v Oblastní nemocnici Náchod tvořil krizový scénář pro období přicházející pandemie, broumovs...

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

P.S. ONLINE je nevšední benefiční online koncert, který spojí nadšence i profesionály, aby oživili p...

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Festival Za poklady Broumovska, který oživuje každé léto kostely broumovské skupiny, letos oslaví ju...

Základní umělecká škola Broumov přijímá nové talenty

Základní umělecká škola Broumov přijímá nové talenty

Chcete hrát na hudební nástroj? Zpívat? Malovat? Tančit? A chcete být vedeni profesionály? Jedinečno...

Nejbližší program ArtCafé přinese jazz i taneční vystoupení

Nejbližší program ArtCafé přinese jazz i taneční vystoupení

Po dvouměsíční nucené pauze se do programu Vzdělávacího a kulturního centra Broumov vrací živá vysto...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře