Broumovsko

Pondělí 19.listopad 2018

Poslední aktualizace20.11.2018 04:27

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Vychází odborná turistická publikace Jiřího Kopeckého a Witolda Teluse

Vychází odborná turistická publikace Jiřího Kopeckého a Witolda Teluse

Email Tisk PDF
seznam článků
Vychází odborná turistická publikace Jiřího Kopeckého a Witolda Teluse
Strana 2
Všechny strany

publVychází odborná turistická publikace Jiřího Kopeckého a Witolda Teluse. Popisuje historii turistiky v regionu, především ale řeší budoucí rozvoj obou regionů.

Na konci září jsme měli možnost představit světu novou knihu s názvem Turisticky značené cesty v regionu Broumovsko – Noworudsko – historie, současný stav a perspektiva česko – polského turistického ruchu. Hlavou autorského týmu, který od jara letošního roku knihu tvořil, byl Jiří Kopecký, člen klubu KČT Broumov. Polské území zdokumentoval Witold Telus, zástupce předsedy polského klubu turistů. Hlavním důvodem, proč jsme knihu vydali, bylo specifikovat možné směry budoucího rozvoje turistických tras a v ideálním měřítku je propojit s polským příhraničím.

Publikace v celkem pěti kapitolách přináší nejen informace o počátcích zdejší turistiky, o historii vývoje značení místních turistických tras, především ale navrhuje vznik nových turistických tras či úpravy, možná vylepšení a rozvoj těch současných. To vše pod hlavičkou společného regionu Broumovsko – Noworudsko se záměrem dosáhnout vyhovujícího stavu turistického propojení krajinářsky, přírodně i historicky atraktivních míst. Takto dobudovaná síť značených cest, vybavená dobrou úrovní orientačních a informačních prvků s cizojazyčnými texty, se jistě stane významným přínosem všestranného rozvoje celého území.

Kniha vychází zvlášť v českém a polském jazyce a nechybí v ní ani fotografické, mapové a grafické přílohy. I přesto, že je brožura zaměřena převážně pro odbornou veřejnost, inspiraci a poučení z ní mohou čerpat i turisté "hobíci". K dispozici tak bude během měsíce října ve všech informačních centrech v regionu Broumovsko a Noworudsko, popř. u místních samospráv a turistických organizacích. Pro více informací se také obracejte na Bc. Lucii Lesákovou, +420 491 524 168, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Rekreační turistika a cestovní ruch na Broumovsku nabývají v posledních letech na stále větším významu. Podíl na této skutečnosti má mimo jiné i růst oblíbenosti destinace v očích turistů. Dobře propracovaná síť turistických tras a cyklotras, četnost unikátních historických a přírodních atraktivit nebo zvyšující se množství různých typů ubytovacích služeb jsou pro další rozvoj této oblasti důležitým stavebním prvkem. Neméně významným je rozvoj česko – polského partnerství a snaha o přeshraniční dopad turistiky v rámci celého pohraničního regionu. A právě proto je podpora tvorby turistického značení a tras propojujících atraktivní místa po obou stranách česko – polské hranice v současnosti více než zásadní.

Upřímné poděkování za dlouhodobou spolupráci náleží Jiřímu Kopeckému, členovi České speleologické společnost, dlouholetému pracovníkovi CHKO Broumovsko, autorovi řady odborných statí z oblasti speleologie a pseudokrasového fenoménu na Broumovsku, zapáleného ochránce bohatého přírodního prostředí našeho regionu, a Witoldu Telusovi, zástupci předsedy polského klubu turistů v Nové Rudě ("Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze -PTTK- im. Gwarków Noworudzkich").

loga remont ic ALL

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Broumov si zastřílel v Týništi, Police je po domácí výhře s Roudnicí v čele tabulky

Broumov si zastřílel v Týništi, Police je po domácí výhře s Roudnicí v čele tabulky

Fotbalisté Slovanu Broumov vyhráli v sobotu v posledním podzimním kole 1.A třídy v Týništi 4:0. Poli...

Opět tanky v Polici nad Metují

Opět tanky v Polici nad Metují

Spolupráce radnice v Polici nad Metují, Muzea papírových modelů (MPM) se Spolkem vojenské historie T...

Nadchly mě klíče od kláštera, říká v rozhovoru spisovatelka Iva Pekárková

Nadchly mě klíče od kláštera, říká v rozhovoru spisovatelka Iva Pekárková

Úterý 20. listopadu 2018 bude v Broumově ve znamení Literárního Café, které v Městské knihovně přiví...

Umřít doma nebo se nechat zabít?

Umřít doma nebo se nechat zabít?

Co je paliativní péče jsem pochopil až na přednášce zakladatelky hospiců (zařízení, poskytujících pa...

Osudové ženy Karla Čapka v broumovské knihovně

Osudové ženy Karla Čapka v broumovské knihovně

Městská knihovna v Broumově připravuje pro své čtenáře a příznivce zajímavé akce. Jejich jádro tvoří...

Doporučujeme

Ustavující zasedání Zastupitelstva Broumova bez překvapení. Starostou je Jaroslav Bitnar

jaradadada

Nic převratného se na středečním ustavujícím zasedání Zastupitelstva v Broumově nestalo. Starostou bude i v dalším volebním období Jaroslav Bitnar a místostarostou Kamil Slezák... celý článek

Poslední komentáře