Broumovsko

Čtvrtek 18.říjen 2018

Poslední aktualizace18.10.2018 06:58

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Železniční doprava v Meziměstí zažívá nové časy

Železniční doprava v Meziměstí zažívá nové časy

Email Tisk PDF
seznam článků
Železniční doprava v Meziměstí zažívá nové časy
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Všechny strany

Meziměstí SA134 007 SA134 003 Os 18215 Dolnoslaskie Zakamarki 2 17.10.2015 cŽelezniční doprava v Meziměstí zažívá nové časy. Po zavedení přímého spoje na trase Meziměstí - Praha v loňském roce se pro rok 2018 plánuje zavedení nového spoje na trase Wroclaw - Walbrzych - Meziměstí - Adršpach.

V tuto chvíli se jedná téměř o revoluční projekt, ale je nutné si uvědomit, že obdobný spoj zde v minulosti byl. Pamětníci určitě vzpomenou na rychlík Praha - Meziměstí - Wroclaw. Pro Meziměstí je to opět významný krok. S ohledem na to, že osobní doprava do Polska byla před téměř několika desítkami let zastavena, je zde nyní možnost, že vlakové soupravy budou překračovat hranici v létě o víkendech, a to dokonce několikrát denně.

"Vzhledem k tomu, že byla v letošním roce také zavedena čtyřikrát denně autobusová linka č. 15 na trase Meziměstí - Mieroszow - Walbrzych, jedná se o další možnost faktického zlepšení nabídky dopravních spojů pro celý náš region v době letní turistické sezony. Znovuzrození uvedené "přeshraniční" regionální dopravy znamená veliký dopad pro rozvoj cestovního ruchu v našem regionu. Turistický potenciál Broumovska včetně Adršpašsko - teplických skal je cílem masivního proudu turistů z Polska. Proto je nutné zabezpečení kvalitních spojů včetně nastavení optimální koordinace autobusové a vlakové dopravy," konstatuje místostarosta Meziměstí a radní s gescí regionálního rozvoje a cestovního ruchu Pavel Hečko

Celkem se jedná o zavedení čtyř víkendových spojů. Z toho ranní vlak na trase Wroclaw - Meziměstí - Adršpach, dopolední a odpolední spoj na trase Walbrzych - Meziměstí a večerní spoj Walbrzych - Adršpach. Na opačné trase je to ranní vlak Adršpach - Meziměstí - Walbrzych, dopolední a odpolední spoj Meziměstí - Walbrzych a večerní spoj na trase Adršpach - Meziměstí - Wroclaw. Dopravcem na české straně bude GW Train Regio, na polské straně Koleje Dolnoslaskie. Na uvedených spojích budou použity vozové soupravy SA134.

"Přestože první vlak překročí hranici až příští rok, jednání ohledně zavedení tohoto spoje se datují o několik let dříve. V rámci realizace projektů česko - polské spolupráce bylo v minulosti uzavřeno Memorandum o společném postupu a řešení přeshraničních dopravních projektů mezi Královéhradeckým krajem a Dolnoslezským vojvodstvím. Skutečnost, že dochází k plnění těchto významných dopravních záměrů z Memoranda je výsledkem dlouhodobé spolupráce obou krajů," doplnil Pavel Hečko.

Foto Tomáš Ságner

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. října

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. října

Dýňové slavnosti, Dny poezie, křest knihy, divadlo, kino, beseda, závody v běhu, prohlídky písárny, ...

Webrovkafest oslaví životní jubileum muzikanta a moderátora Pepy Lábuse

Webrovkafest oslaví životní jubileum muzikanta a moderátora Pepy Lábuse

Pořadatelé zvou na 17. ročník charitativního festivalu na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafes...

Neznámý pachatel kradl v rekreačním objektu

Neznámý pachatel kradl v rekreačním objektu

Po dosud neznámém pachateli krádeže z rekreačního objektu poblíž pískovcových skal na Broumovsku pát...

"Broumovské diskuse prověří naši schopnost kultivovaně diskutovat," říká Jan Školník

"Broumovské diskuse prověří naši schopnost kultivovaně diskutovat," říká Jan Školník

Řada zajímavých hostů z celé České republiky zavítá ve dnech 6. - 7. listopadu do broumovského klášt...

Rozehrála se soutěž v "barevném" volejbale

Rozehrála se soutěž v "barevném" volejbale

V sobotu 6. října se rozehrála okresní soutěž v červeném a modrém minivolejbale. První turnajové kol...

Doporučujeme

V Broumově byla podepsána koaliční dohoda. Starostou bude opět Jaroslav Bitnar

znakkkkkk

V Broumově je jasno o vedení města pro další volební období 2018 – 2022. Okamžitě po zveřejnění výsledků voleb do Zastupitelstva města Broumova uskutečněných ve dnech 5. a 6. října 2018, byla zahájena koaliční jednání. Z nich nakonec vykrystalizovala čtveřice stran a seskupení (Volba pro Broumov – VpB, Broumováci, Křesťanská a demokratická unie – Československá strana Lidová – KDU-ČSL a Nestraníci), která má v broumovském zastupitelstvu nadpoloviční počet mandátů... celý článek

Poslední komentáře