Broumovsko

Neděle 19.listopad 2017

Poslední aktualizace19.11.2017 04:14

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Želeniční doprava v Meziměstí zažívá nové časy

Želeniční doprava v Meziměstí zažívá nové časy

Email Tisk PDF
seznam článků
Želeniční doprava v Meziměstí zažívá nové časy
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Všechny strany

Meziměstí SA134 007 SA134 003 Os 18215 Dolnoslaskie Zakamarki 2 17.10.2015 cŽeleniční doprava v Meziměstí zažívá nové časy. Po zavedení přímého spoje na trase Meziměstí - Praha v loňském roce se pro rok 2018 plánuje zavedení nového spoje na trase Wroclaw - Walbrzych - Meziměstí - Adršpach.

V tuto chvíli se jedná téměř o revoluční projekt, ale je nutné si uvědomit, že obdobný spoj zde v minulosti byl. Pamětníci určitě vzpomenou na rychlík Praha - Meziměstí - Wroclaw. Pro Meziměstí je to opět významný krok. S ohledem na to, že osobní doprava do Polska byla před téměř několika desítkami let zastavena, je zde nyní možnost, že vlakové soupravy budou překračovat hranici v létě o víkendech, a to dokonce několikrát denně.

"Vzhledem k tomu, že byla v letošním roce také zavedena čtyřikrát denně autobusová linka č. 15 na trase Meziměstí - Mieroszow - Walbrzych, jedná se o další možnost faktického zlepšení nabídky dopravních spojů pro celý náš region v době letní turistické sezony. Znovuzrození uvedené "přeshraniční" regionální dopravy znamená veliký dopad pro rozvoj cestovního ruchu v našem regionu. Turistický potenciál Broumovska včetně Adršpašsko - teplických skal je cílem masivního proudu turistů z Polska. Proto je nutné zabezpečení kvalitních spojů včetně nastavení optimální koordinace autobusové a vlakové dopravy," konstatuje místostarosta Meziměstí a radní s gescí regionálního rozvoje a cestovního ruchu Pavel Hečko

Celkem se jedná o zavedení čtyř víkendových spojů. Z toho ranní vlak na trase Wroclaw - Meziměstí - Adršpach, dopolední a odpolední spoj na trase Walbrzych - Meziměstí a večerní spoj Walbrzych - Adršpach. Na opačné trase je to ranní vlak Adršpach - Meziměstí - Walbrzych, dopolední a odpolední spoj Meziměstí - Walbrzych a večerní spoj na trase Adršpach - Meziměstí - Wroclaw. Dopravcem na české straně bude GW Train Regio, na polské straně Koleje Dolnoslaskie. Na uvedených spojích budou použity vozové soupravy SA134.

"Přestože první vlak překročí hranici až příští rok, jednání ohledně zavedení tohoto spoje se datují o několik let dříve. V rámci realizace projektů česko - polské spolupráce bylo v minulosti uzavřeno Memorandum o společném postupu a řešení přeshraničních dopravních projektů mezi Královéhradeckým krajem a Dolnoslezským vojvodstvím. Skutečnost, že dochází k plnění těchto významných dopravních záměrů z Memoranda je výsledkem dlouhodobé spolupráce obou krajů," doplnil Pavel Hečko.

Foto Tomáš Ságner

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Absolutním vítězem soutěže DestinaCze 2017 se stala Skalní města Broumovska

Absolutním vítězem soutěže DestinaCze 2017 se stala Skalní města Broumovska

Absolutním vítězem pátého ročníku soutěže o nejoblíbenější destinaci České republiky, kterou vyhlašu...

Vítězem soutěže EDEN 2017 se staly Orlické hory a Podorlicko. Broumovsko je na 3. místě

Vítězem soutěže EDEN 2017 se staly Orlické hory a Podorlicko. Broumovsko je na 3. místě

Excelentní evropská destinace s jedinečným kulturním produktem – to jsou Orlické hory a Podorlicko, ...

Skončila rekonstrukce průtahu Náchoda

Skončila rekonstrukce průtahu Náchoda

Ve čtvrtek 16. listopadu byla slavnostně ukončena rekonstrukce průtahu Náchoda a tím skončily objízd...

Přes noc zmizela ze stavby silnice vibrační deska

Přes noc zmizela ze stavby silnice vibrační deska

Po dosud neznámém pachateli krádeže části stavebního stroje za 170 tisíc korun z opravované silnice ...

Žehnání varhan v děkanském kostele sv. Petra a Pavla v Broumově

Žehnání varhan v děkanském kostele sv. Petra a Pavla v Broumově

V neděli 12. listopadu 2017 byla požehnáním rekonstruovaného královského nástroje v děkanském kostel...

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek

Poslední komentáře