Broumovsko

Sobota 16.leden 2021

Poslední aktualizace17.01.2021 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy Broumovsko Zlatou korunu převzala i Marie Hašková z Broumova a Jan Stiller z Machova

Zlatou korunu převzala i Marie Hašková z Broumova a Jan Stiller z Machova

Email Tisk PDF
seznam článků
Zlatou korunu převzala i Marie Hašková z Broumova a Jan Stiller z Machova
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Všechny strany

has1Krajští radní ve středu předali v rámci slavnostního vyhlášení Zlaté koruny Královéhradeckého kraje ocenění patnáctce vybraných dobrovolníků za jejich činnost s dětmi a mládeží. Mnozí z nich se nezištně věnují ve svém oboru dětem i desítky let. Mezi oceněnými byla i Marie Hašková z Broumova a Jan Stiller z Machova.

Na cenu byla Marie Hašková navržena v listopadu loňského roku bývalým zaměstnavatelem, tedy Mateřskou školou Broumov, ale ne za práci v mateřské škole, ale za práci cvičitelky oddílu Cvičení rodičů a dětí, které neúnavně vede již mnoho let.

"Setkává se tam s dětmi ze školky a podporuje jejich tělesnou zdatnost. Jsme rádi, že ocenění získala, protože nominovaných bylo mnoho a věřím, že snad se nenajde nikdo, kdo by jí ho nepřál," komentovala úspěch Marie Haškové ředitelka MŠ Broumov Taťána Loudová.

"To ocenění je pro mne velká výzva, abych v tom cvičení s dětmi pokračovala dál. Ty děti mne dobíjejí v tom dobrém slova smyslu. Když člověk vidí, co děti zvládnou, když přijdou, a jak daleko se posunou po nějaké době, tak má člověk radost, že pro ně a pro jejich zdraví něco může udělat," řekla Marie Hašková a dodala: "Chtěla bych poděkovat pořadatelům za celou organizaci vyhlašování. Vím, že jim to muselo dát velkou práci z tak velkého počtu nominovaných vybírat."

Jako doprovodný program ukázaly své umění děti z Domova dětí a mládeže Nová Paka. Ty všem předvedly v několika skladbách, jak se hraje na africké bubny. "No to bylo také nádherné, jak je paní učitelka dovedla vyburcovat," ocenila kulturní program Marie Hašková.

"Jan Stiller oslavil nedávno 75. narozeniny. Od svých třiceti let trénoval děti Borského klubu Machov nejen v lyžařském sportu, ale učil je i základům atletiky, a z nejlepších děvčat vytvořil i volejbalové družstvo, které hrálo okresní soutěže. V lyžování za svého více jak čtyřiceti pěti letého působení vychoval generace závodníků, kteří dokázali vítězit i na Mistrovstvích České republiky. Například Lukáš Čepelka - čtyřikrát zlatý v běhu žactva na M ČSSR a M ČSR. V současné době, v rámci možností, pomáhá při severské kombinaci, kde závodí jeho vnuk Jan John," představil Jana Stillera Stanislav Jirásek z Machova, který ho na slavnostním předávání doprovázel a dodal: "Jenda od mladých let obdivoval přírodu, a tak se stal vášnivým horolezcem, vysokohorským turistou a velkým fotografem přírodních krás. Jeho černobílé snímky jsou známé i za hranicemi Česka. Je také vášnivým sběratelem starých fotografií a dokumentů z našeho kouta. S jeho velkou pomocí mohla v roce 2013 vzniknout naučná stezka v Nouzíně."

V sále krajského zastupitelstva převzalo plaketu se svým jménem a pamětní list všech patnáct dobrovolníků. Jako překvapení a milý dárek dostali ocenění z rukou radních také nové tablety. Letos se jednalo o první ročník, do kterého bylo přihlášeno 59 účastníků, z nichž někteří se také přišli podívat.

"Mohu vás ubezpečit, že to příští rok uděláme zase. My si té vaší práce nesmírně vážíme," ujistil všechny přítomné náměstek hejtmana Otakar Ruml. "Mnohdy je taková činnost nejen na úkor času a peněz, ale i na úkor osobního a rodinného života," dodala radní pro školství Táňa Šormová.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Vadný přímotop málem způsobil požár

Vadný přímotop málem způsobil požár

Tři jednotky hasičů byly vyslány k ohlášenému požáru v bytovém domě v ulici Na Příkopech v Broumově....

Policie vyloučila verzi úmyslného zapálení

Policie vyloučila verzi úmyslného zapálení

Vyšetřování rozsáhlého květnového požáru skladovací haly společnosti Hauk v Polici nad Metují bylo u...

Ve Velkém Poříčí havarovala hned tři osobní vozidla

Ve Velkém Poříčí havarovala hned tři osobní vozidla

Profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda zasahovali u dopravní nehody, která se stala na silnici ...

Šonovská javorová alej je druhá nejkrásnější v kraji

Šonovská javorová alej je druhá nejkrásnější v kraji

Javorová alej u Šonova na slinici z Broumova do Šonova obsadila druhé místo v desátém ročníku ankety...

Rozhovor s Mgr. Irenou Krejčovou

Rozhovor s Mgr. Irenou Krejčovou

Paní Irena Krejčová, která učí na 1. stupni Masarykovy základní školy v Broumově, patří mezi ty kant...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free