Broumovsko

Pondělí 19.duben 2021

Poslední aktualizace19.04.2021 04:49

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko

ČR

Nový web cestující provede veřejnou dopravu v kraji

Email Tisk PDF

dopravaKHKKrálovéhradecký kraj spustil nový web určený cestujícím ve veřejné dopravě. Zajistí lepší informovanost a dostupnost poskytovaných dopravních služeb v regionu. Lidé web naleznou na adrese www.dopravakhk.cz.

Kam na střední? Deváťákům pomůže krajská informační linka

Email Tisk PDF

zaci 3Královéhradecký kraj zřídil informační linku pro deváťáky základních škol a jejich rodiče, kteří stále nejsou rozhodnuti ve výběru studia na střední škole. Pro pomoc s orientací ve studijních oborech jednotlivých škol, které kraj zřizuje, mohou využít krajskou linku s číslem 702 209 346, a to každý všední den od 8 do 16 hodin. Fungovat bude do konce února.

Královéhradecký kraj se připojil k žádosti o nouzový stav na 14 dnů, ale s konkrétními požadavky

Email Tisk PDF

krajlogoKrálovéhradecký kraj po dohodě hejtmanů všech krajů ČR žádá vládu o vyhlášení nouzového stavu na 14 dnů s konkrétními požadavky – na Trutnovsku bude omezení pohybu platit do konce února, rozšíří se provozní hodiny úřadů, vláda zajistí bezpečný návrat dětí do škol do 1. 3. a v co nejkratším termínu za přesně definovaných opatření se otevřou malé obchody a služby v návaznosti na otevření do škol.

Je uzavřený trutnovský okres. Policisté kontrolují příjezdové cesty

Email Tisk PDF

posislsisVláda České republiky ve čtvrtek 11. února rozhodla o uzavření tří okresů ČR, které jsou nejvíce postižené pandemií onemocnění COVID-19. Mezi dotčenými je i okres Trutnov. Opatření, která mají zamezit šíření pandemie, začala platit od půlnoci.

Soutěž Vesnice roku se v roce 2021 neuskuteční

Email Tisk PDF

VESNICEVyhlašovatelé soutěže Vesnice roku se ke dni 1. února 2021 rozhodli nevyhlásit tuto soutěž v letošním roce, a to z objektivních důvodů souvisejících s přetrvávajícím výskytem a šířením koronaviru na území České republiky, ale i mimo něj.

Hradečtí celníci bilancovali rok 2020

Email Tisk PDF

3Uplynulý rok byl na hradecké celnické scéně plný událostí, jež přinesly jejich příslušníkům spoustu nových zkušeností a informací, pozměnily přístup v celém spektru výkonu svěřených činností.

Královéhradecký kraj rozdělí další kotlíkové dotace. Registrace žádostí proběhne v únoru

Email Tisk PDF

ohenZájemci o výměnu nevyhovujícího zdroje vytápění mají další šanci získat dotační podporu. Radní Královéhradeckého kraje schválili vypsání dodatečné výzvy, ve které bude k dispozici přes 11,4 milionu korun. Registrace pořadových čísel se uskuteční 24. února mezi 10 a 13 hodinou.

Odstartovala fotosoutěž Zima očima dětí

Email Tisk PDF

fotosoutMáte rádi focení a jste soutěživí? Královéhradecký kraj pořádá fotosoutěž Zima očima dětí v kategorii do 10 let a starší 11 let. Soutěžní fotografie zasílejte do 27. února 2021 na emailovou adresu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Kraj v loňském roce proinvestoval do silnic více jak 1,2 miliardy korun

Email Tisk PDF

21Královéhradecký kraj čtvrtým rokem pokračuje v nastaveném trendu, kdy do rekonstrukcí silnic II. a III. tříd a mostů investuje okolo miliardy korun ročně. Loni tak v rámci 31 staveb celkově zrekonstruoval téměř 62 kilometrů silnic a 5 mostů. Prostavělo se více než 1,2 miliardy korun. Zároveň provedl souvislé opravy nebo pokládku mikrokoberců na dalších téměř 34 kilometrech, na což vynaložil 116 milionů korun.

Trutnovská radnice hledá nové využití městské věznice. Zapojit se může i veřejnost

Email Tisk PDF

Veznice 2Budova věznice z 19. století v centru Trutnova konečně patří městu. Původně sloužila jako městské vězení a později jako sklad. Nyní trutnovská radnice hledá nové využití, zapojit se může i veřejnost.

Modernizace náchodské nemocnice bude pokračovat další etapou

Email Tisk PDF

asasasasasasasRadní Královéhradeckého kraje rozhodli o pokračování modernizace Oblastní nemocnice Náchod a zastupitelům doporučili schválit financování projektové přípravy druhé etapy přestavby. Ta předpokládá demolici nejstarší budovy – pavilonu E v dolním areálu. Objekt nahradí nová stavba, do níž se přestěhují zbylá oddělení z horního areálu nemocnice. Za vypracování projektových dokumentací kraj plánuje zaplatit 28 milionů korun.

V kraji se autobusová doprava vrací do normálu

Email Tisk PDF

busbusKrálovéhradecký kraj od středy 18. listopadu obnoví spoje veřejné autobusové dopravy, které dočasně omezil z důvodu uzavření škol kvůli pandemii koronaviru. Vzhledem ke středečnímu nástupu prvních a druhých ročníků do základních škol se tak ruší prázdninový režim autobusových spojů. Omezení pro vlakovou dopravu zatím zůstávají v platnosti.

Český den proti rakovině 2020 v náchodském regionu

Email Tisk PDF

KvDen2020 02Ve středu 13. května neproběhl 24. ročník Českého dne proti rakovině jak na východě Čech, tak v celé České republice. Ale v roce 2020 nebylo téměř nic jako každý jiný rok. Kvůli ochraně celé společnosti proti hrozbě koronaviru byl květnový termín této veřejné celonárodní sbírky odvolán a akce přesunuta na příznivější dobu, tedy na středu 30. září.

Náchod vybere z pěti návrhů na urbanistické řešení areálu bývalé Tepny

Email Tisk PDF

TNA jednani poroty I faze souteze o navrh NOva Tepna 02Město Náchod obdrželo na urbanistické řešení areálu bývalé Tepny 26 návrhů. Porota na svém jednání vybrala 5 návrhů, které postupují do dalšího kola soutěže.

Novorozený chlapeček v náchodském babyboxu

Email Tisk PDF

felaZdravotníci náchodské nemocnice v sobotu ráno našli v babyboxu novorozeného chlapečka. Je to poprvé za jedenáct let od instalace babyboxu v nemocnici, kdy zařízení posloužilo svému účelu. Čerstvě narozeného a zdravě vypadajícího chlapečka, který byl zřejmě jen několik hodin po porodu, někdo odložil do náchodského babyboxu v 8 hodin a 15 minut.

Královéhradecký kraj dokončil největší investici ve své historii. Náchodské nemocnici přibyly dva moderní pavilony

Email Tisk PDF

DSC 32841,4 miliardy korun – tolik si vyžádala stavební část první etapy modernizace a dostavby Oblastní nemocnice Náchod. Po 27 měsících je největší investice v historii Královéhradeckého kraje hotová. Dva nové pavilony teď zahájí zkušební provoz, aby na začátku příštího roku začaly sloužit pacientům.

Královéhradecký kraj je druhým nejlepším Místem pro život

Email Tisk PDF

DSC 2290Porota unikátního srovnávacího průzkumu Místo pro život 2020 udělila Královéhradeckému kraji druhé místo. Lépe dopadlo pouze hlavní město Praha. Tento projekt vyhodnocuje životní podmínky v jednotlivých krajích a snaží se upozorňovat na nejlepší regiony České republiky. Královéhradecký kraj získal loni prvenství.

Podpořte 30. září Květinový den!

Email Tisk PDF

Kytička2020V tomto pro všechny náročném roce nebylo možné v obvyklém termínu a tradiční podobě uskutečnit každoroční květnovou celonárodní veřejnou sbírku nazvanou Český den proti rakovině, známou jako Květinový den. Termín této letošní charitativní akce byl tedy Ligou proti rakovině přesunut na středu 30. září 2020.

Stavebnice ROTO míří podruhé k prvňáčkům

Email Tisk PDF

abecKrálovéhradecký kraj nakoupil téměř 6 tisíc kusů stavebnic ROTO Abeceda pro děti, které nastoupí 1. září do prvních tříd všech základních škol bez ohledu na zřizovatele. Jedná se o kreativní sadu plochých dílků se šrouby a maticemi na podporu jemné motoriky a technické představivosti v celkové hodnotě 580 tisíc korun.

První etapa dostavby a modernizace náchodské nemocnice je téměř u konce. Nové pavilony prošly kolaudací

Email Tisk PDF

ilustracka2 3Po téměř 26 měsících od začátku stavebních prací v areálu náchodské nemocnice je první etapa dostavby a modernizace téměř u konce. Královéhradecký kraj totiž obdržel oficiální kolaudační souhlas pro nové budovy J a K a k nim navazující stavební objekty. Pacienti by zmodernizovanou část nemocnice měli začít navštěvovat zkraje příštího roku.

Strana 1 z 21

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free