Broumovsko

Pondělí 18.červen 2018

Poslední aktualizace18.06.2018 04:24

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko

ČR

Hlasujte pro svého favorita z finalistů soutěže Muž roku 2013

Email Tisk PDF

muzV anketě na serveru Náchodské info můžete hlasovat pro svého favorita z finalistů celorepublikové soutěže Muž roku 2013. Vyhlášení se koná 23. srpna v Divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě od 20 hodin.

Důchodkyni hledali čeští i polští policisté

Email Tisk PDF

domov

Z Domova důchodců v Malé Čermné u Hronova, který těsně sousedí s Polskem, ve středu odpoledne zmizela jedna z obyvatelek. Po šesté hodině pracovníci domova zalarmovali policii, že postrádají 79letou obyvatelku. Odešla na procházku a dosud se nevrátila zpátky. Seniorku nakonec našli v Náchodě na nádraží.

Prezident České republiky Miloš Zeman a kardinál Dominik Duka navštívili Červený Kostelec

Email Tisk PDF

zem1

Hospic Anežky České v Červeném Kostelci a Domov sv. Josefa v nedalekém Žirči poctili včera svou návštěvou prezident České republiky Miloš Zeman a kardinál Dominik Duka. Společně s ředitelem hospice Miroslavem Wajsarem poklepali na základní kámen nové budovy mobilního hospice.

Policisté varují před podvodníkem

Email Tisk PDF

foto-janousek

Policisté na vyšetřují několik případů podvodu, které provedl asi pětatřicetiletý muž na Jičínsku. Policisté nevylučují, že by podvodný trik mohl vyzkoušet i v dalších regionech.

Kraj rozdělil 22 milionů na odstranění prvních povodňových škod mezi pět desítek obcí

Email Tisk PDF

zaplav

Přes 22 milionů korun na odstranění prvních povodňových škod rozdělili zastupitelé Královéhradeckého kraje mezi 56 měst a obcí, které začátkem června zasáhly záplavy. Nejvíce peněz na obnovu směřuje do nejpostiženějších míst v Krkonoších a Podkrkonoší: do Svobody nad Úpou, Rudníku a Hostinného.

Na povodňové sbírce se scházejí první peníze, přispěl i hejtman

Email Tisk PDF

sbirka

Na kontě povodňové sbírky, kterou vyhlásil Královéhradecký kraj v pondělí 10. června, se již po prvním dni začaly scházet peníze. Mezi prvními, kteří přispěli, byl i hejtman Lubomír Franc. Sbírka je určená pro obce v Královéhradeckém kraji, které se potýkají se škodami způsobenými ničivou povodní na začátku června.

Přívalový déšť a vítr způsobil škody na řadě míst v kraji. Vodní toky na Broumovsku jsou v normálním stavu

Email Tisk PDF

hosp1

Vytrvalý déšť, silný vítr a přívaly vody z neděle na pondělí a přívalový déšť v pondělí odpoledne způsobil nemalé škody na řadě míst na Náchodsku i v Královéhradeckém kraji. Broumovsko je škod způsobených počasím ušetřeno.

Některá města na Náchodsku vyhlásila sbírky materiální pomoci pro postižené povodní

Email Tisk PDF

humanita

Náchod, Nové Město nad Metují a Červený Kostelec. To jsou první z měst Náchodska a Broumovska, která vyhlásila humanitární sbírky pomoci pro oblasti postižené červnovými povodněmi.

Hejtman vyrazil do oblastí postižených povodní. Začalo odstraňování škod

Email Tisk PDF

voda11

Do nejpostiženějších oblastí, kde se rozbíhají práce na odstraňování následků velké vody, včera vyrazil královéhradecký hejtman Lubomír Franc. Setkal se s vedením Nového Bydžova, Hostinného, Rudníku, Svobody nad Úpou, Jaroměře a dalších měst Trutnovska a Vrchlabska.

Situace na rozvodněných řekách se uklidňuje. Lidé nabízejí pomoc do postižených oblastí

Email Tisk PDF

Upa

Situace na rozvodněných řekách v Královéhradeckém kraji se uklidňuje a výška hladiny i průtok vody klesá. Některé organizace začínají nabízet pomoc pro lidi postižené záplavami.

V Náchodě se deset dní nebude rodit

Email Tisk PDF

porod

Porodnice v Oblastní nemocnici Náchod přeruší v období od 4. června do 15. června provoz kvůli malování, které je ze zákona povinné. Pro budoucí matky z Broumovska je tedy nejbližším řešením nemocnice v Trutnově. Přijímat budou také nemocnice v Rychnově nad Kněžnou a v Hradci Králové.

I Pražané si rádi hrají s Merkurem. Šroubovali ostošest

Email Tisk PDF

butovice1

Stavebnice Merkur v předešlých dnech proslavovala Polici nad Metují, kde se vyrábí a má tu i své muzeum, ve stověžaté matičce Praze. Konkrétně v moderním rodinném nákupním centru Galerie Butovice. 6. května tu začala velká interaktivní výstava s názvem Merkur není jen planeta!, která končí v neděli 26. května.

Náchod bojuje proti "šmejdům". Starosta podepsal petici a zakázal předváděcí prodejní akce ve městě

Email Tisk PDF

petice

Členové Rady města Náchod v čele se starostou Janem Birke na svém posledním jednání podepsali Petici proti šmejdům, která bojuje proti nekalým obchodním praktikám a za zvýšení ochrany spotřebitelů při nekalém předváděcím a podomním prodeji. Starosta Birke také s okamžitou platností zakázal případnou organizaci a provozování předváděcího prodeje v budovách města Náchoda a jemu podřízených organizací.

Kradou se i pískovcové sloupky. Starosta Miletína varuje města a obce na Broumovsku

Email Tisk PDF

sloup

Starosta města Miletín u Dvora Králové Miroslav Nosek rozeslal starostům Broumovska a Náchodska informaci o krádeži pískovcových sloupků od morového sloupu Panny Marie na miletínském náměstí. Touto informací zároveň varuje zastupitele měst a obcí před zloději, kteří jsou schopni krást i těžké kamenné artefakty.

Hejtman Franc zítra vyznamená jedenáct významných osobností

Email Tisk PDF

Medaile 3

Královéhradecký hejtman Lubomír Franc zítra na státní svátek vyznamená jedenáct významných osobností, které se zasloužily o rozvoj či vzornou propagaci Královéhradeckého kraje. Kromě nich medaili převezmou také nejlepší hasiči, záchranáři a policisté.

Po muži, který loupil v Německu, pátrali po celé Evropě. Zadržen byl v Novém Městě nad Metují

Email Tisk PDF

pistole

V Novém Městě nad Metují včera zásahová jednotka společně s hradeckými kriminalisty zadržela 39letého muže, který se tam skrýval u své přítelkyně. Muž je podezřelý z loupežného přepadení, kterého se dopustil loňského roku v Německu. Od té doby po něm policie pátrala po celé Evropě.

Zemřel Jaroslav Cita. Umělec, který měl velmi vřelý vztah k Broumovsku

Email Tisk PDF

cita1V neděli 10. března zemřel rodák z Vysokova u Náchoda Jaroslav Cita. Tento kreslíř, ilustrátor, filmař a básník měl velmi vřelý vztah k Broumovsku, ze kterého vyústil i jeden z drobných projektů.

Miloš Zeman slíbil navštívit Královéhradecký kraj. Pravděpodobně přijede i do Náchoda

Email Tisk PDF

prezzem

Prezident České republiky Miloš Zeman má v plánu navštívit Královéhradecký kraj. Podle náchodského starosty Jana Birke přijede i do Náchoda.

Hejtman Franc byl obviněn z tunelování. Mluvčí tvrdí, že je to msta zaměstnance

Email Tisk PDF

kraj

Některá media dnes uvedla, že hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc a šest vysoce postavených úředníků kraje bylo obviněno z tunelování krajských peněz. Vedoucí tiskového oddělení kraje Imrich Dioszegi uvedl, že jde o pomstu zaměstnance krajského úřadu.

Franc promluví se Zemanem o problémech v kraji

Email Tisk PDF

franc11

Hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc hodlá na své zítřejší pražské návštěvě s novým prezidentem Milošem Zemanem pohovořit o problémech v kraji. Jako dárek mu poveze regionální potraviny a knihu. 

Strana 10 z 16

Doporučujeme

Broumov má questy. Nový turistický produkt láká k návštěvě turisty, na své si ale přijdou i místní

IMG 0208 kopie

Město Broumov má dva nové turistické okruhy. Slavnostní otevření pro odbornou veřejnost se uskutečnilo v pátek 8. června ve výstavní síni LOKART. Po krátké prezentaci, proč a jakým způsobem se Město Broumov rozhodlo této myšlence dát hmotnou podobu, starosta města Jaroslav Bitnar symbolicky přestřihl pásku a společně se pak se všemi vydal jeden quest vyzkoušet na vlastní kůži... celý článek

Poslední komentáře