Broumovsko

Úterý 25.únor 2020

Poslední aktualizace27.02.2020 04:49

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko

ČR

Královéhradecký kraj je třetím nejlepším místem pro život

Email Tisk PDF

krajKvalitní péče o děti, vysoká úroveň vzdělávání, nízká nezaměstnanost nebo velký počet různorodých společenských akcí. To je jen několik důvodů, proč je Plzeňsko letos nejlepším místem pro život v České republice. Královéhradecký kraj skončil stejně jako vloni na třetím místě. Projekt Místo pro život je společensky přínosný srovnávací výzkum mapující kvalitu života obyvatel v regionech České republiky, který realizuje analytická agentura Datank.

V Praze začala výstava fotografií broumovské skupiny kostelů TEMPUS FUGIT

Email Tisk PDF

pra1Putovní výstava fotografií broumovské skupiny kostelů TEMPUS FUGIT slovenského fotografa Dana Veselského doputovala v předvečer státního svátku do své již desáté zastávky, tentokrát do Domu národnostních menšin v Praze.

Kraji se optimalizace veřejné autobusové dopravy vyplatila. Platí za ni nejméně ze všech krajů v republice

Email Tisk PDF

busČástka, která jde z rozpočtu Královéhradeckého kraje letos na dopravní obslužnost je ve výši 670 milionů korun. Z toho je 370 milionů korun na drážní dopravu a 300 miliony korun dotuje dopravu autobusovou. V porovnání s ostatními kraji patří tyto částky mezi nižší, u autobusové dopravy dokonce je nejnižší v republice. Důvodem je úspěšná optimalizace veřejné dopravy a přizpůsobení se potřebám cestujících.

Královéhradecký kraj se připojí k pilotnímu ověřování organizace přijímacího řízení na střední školy

Email Tisk PDF

lavicePilotní ověřování organizace přijímacího řízení do oborů vzdělání s maturitní zkouškou čeká na současné žáky devátých tříd. Královéhradecký kraj doporučil všem jím zřízovaným středním školám, jejichž obory jsou zakončeny maturitní zkouškou, aby se do pilotního ověřování zapojily. Kraj tím chce především ověřit a vyzkoušet si organizaci a obsah zadání jednotlivých testů.

Královéhradecký kraj ustanovil jako první v ČR Regionální stálou konferenci. Pomůže s lepším zacílením dotací

Email Tisk PDF

krajEfektivnější čerpání dotací a jejich co nejlepší zacílení. Takové cíle si klade Regionální stálá konference Královéhradeckého kraje, která byla oficiálně ustanovena na svém včerejším prvním jednání. Jedná se o novou platformu na poli regionálního rozvoje, která postupně vznikne ve všech krajích. Královéhradecká krajská Regionální stálá konference je první v České republice.

Ochránkyně práv Anna Šabatová navštíví Královéhradecký kraj. Poradí i lidem z Broumovska

Email Tisk PDF

annaVeřejná ochránkyně práv Anna Šabatová se chystá k návštěvě Královéhradeckého kraje. Důvodem je osvětová kampaň, která má zvýšit povědomí lidí o jejich právech a povzbudit je k řešení vlastních problémů. Návštěva se uskuteční ve středu 15. října, ale již od 6. do 10. října mohou lidé přinášet písemné podněty, které si ombudsmanka odveze a začne se jimi zabývat. Odevzdat je bude možné na podatelnách 35 měst z celého kraje, mimo jiné i v Broumově, Polici nad Metují a Teplicích nad Metují.

Královéhradecké krajské dožínky letos překonaly rekord v návštěvnosti

Email Tisk PDF

do1Královéhradecké krajské dožínky letos překonaly rekord v návštěvnosti. Desetitisíce lidí přitáhly na prostranství vedle hradeckého koupaliště a Všesportovního stadionu ukázky práce zemědělců i doprovodný kulturní program. Součástí oslav bylo udělování značky Regionální potravina Královéhradeckého kraje a ocenění nejlepších zemědělců a potravinářů.

Hejtman uspořádal výjezdní zasedání krajské rady. Na Kuksu a v Broumově představil radním projekty na oživení významných památek

Email Tisk PDF

ku1Poslední schůze Rady Královéhradeckého kraje byla poněkud netradiční. Konala se totiž v kulisách broumovského kláštera. Ještě před návštěvou tohoto komplexu si radní s doprovodem prohlédli neméně významnou barokní památku – Kuks. Důvodem návštěv byly rozsáhlé stavební práce, které na obou místech v současnosti probíhají.

Celníci opět zajistili PET lahev s rozpuštěnými léky

Email Tisk PDF

lek1Hlídka mobilního dohledu královéhradeckých celníků prováděla v polovině minulého týdne kontrolní činnost v Královci na Trutnovsku. Ve vozidle české imatrikulace objevila 192 tablet léku SUDAFED, 96 tablet léku MODAFEN ve formě roztoku v PET lahvi a asi 0,8 gramu krystalické látky, která po provedení narkotestu pozitivně reagovala jako pervitin. Jedná se již o druhý případ přepravy léků v rozpuštěném stavu v kraji za poslední tři týdny. V polovině července jsme informovali o případu zadržených látek ve Starostíně u Meziměstí.

Po osmi letech začaly práce na posledním úseku D11 u Hradce Králové

Email Tisk PDF

dal2V úterý odstartovala dostavba posledního úseku dálnice D11 do Hradce Králové. Stavbaři se na D11 vrátili po osmi letech a začnou pracovat na těch částech stavby, které jsou časově nejnáročnější. Jde především o mosty a křižovatky. Řidiči by se po novém úseku měli projet v srpnu roku 2017.

Bezpečně do školy i do přírody. Každý prvňák v Královéhradeckém kraji dostane 1. září startovací kufřík

Email Tisk PDF

kufrikPrázdniny sice teprve začaly, ale Královéhradecký kraj už přesto připravuje projekt, který se váže k začátku školního roku – Bezpečně do školy i do přírody. Díky němu dostanou děti, které nastupují do první třídy kufřík s výbavou pro prvňáky. A to nejen s tou školní.

Na novém náchodském nádraží se skandovalo: "Ať žije Birke!"

Email Tisk PDF

bir1V pátek byl v Náchodě slavnostně otevřen nový autobusový terminál, který v noci ze soboty na neděli začal sloužit cestujícím. Tradiční slavnostní pásku přestřihla řada hostů, mezi kterými nechyběl předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka. Největší ovace od lidí na zaplněném nádraží však patřily starostovi Náchoda Janu Birkemu. Během jeho proslovu lidé skandovali: "Ať žije Birke!"

Společná rada tří krajů projednala přijímačky, silnice i spolupráci v cestovním ruchu

Email Tisk PDF

krajTEvropské domy jako jednotná sídla pro organizace zabývajícími se evropskými granty a dotacemi v krajích, čerpání evropských peněz do budoucna, jednotné přijímací zkoušky, doprava i cestovní ruch. To je výběr témat, kterými se zabývali radní a hejtmani Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého kraje na svém společném jednání v Peci pod Sněžkou.

Komunální a senátní volby se budou konat 10. a 11. října

Email Tisk PDF

volbyPrezident republiky Miloš Zeman zvolil pátek 10. října a sobotu 11. října 2014 za termín konání voleb do Senátu Parlamentu České republiky, do zastupitelstev obcí a zastupitelstev městských obvodů a městských částí ve statutárních městech a do zastupitelstva hlavního města Prahy a zastupitelstev jeho městských částí. Termín voleb oznámil ředitel Tiskového odboru a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček.

Českoskalická základní škola se připojila k projektu Na Sněžku pro Péťu 2014

Email Tisk PDF

para1Druhého ročníku úspěšného charitativního projektu na podporu dítěte s amputací, letos nazvaného Na Sněžku pro Péťu 2014, se zúčastnila i Základní škola Česká Skalice. O Petru Janušovi, kterému amputovali nohu po zhoubném nádorovém onemocnění, jsme se dozvěděli od jeho kamaráda, našeho žáka Štěpána Doubka a jeho maminky.

David Novotný převzal v Náchodě mimořádné ocenění za šíření dobrého jména města

Email Tisk PDF

dav1David Novotný je na Broumovsku známý jako pořadatel charitativních adventních koncertů. V sobotu v Náchodě u příležitosti 760. výročí od první písemné zmínky o městě převzal mimořádné ocenění, které představitelé města předali významným osobnostem a lidem, kteří se svou prací a činností zasloužili o šíření dobrého jména města Náchoda nejen v regionu, ale i ve světě. Ocenění v obřadní síni náchodské radnice předali starosta Jan Birke a místostarostové Tomáš Šubert a Drahomíra Benešová.

Zvyšuje se počet případů, kdy podvodníci okradou starší osoby

Email Tisk PDF

senior---hulV posledních dnech policisté na Královéhradecku zaznamenávají zvýšený počet případů, kdy se podvodníci pod různými záminkami vloudí do přízně starší osoby, kterou záhy okradou o peníze. A nejedná se o malé částky, senioři mnohdy přichází o celoživotní úspory. Jenom ve středu přijali policisté v kraji hned tři oznámení, které se týkají trestné činnosti páchané na seniorech. Všechny případy si byly velmi podobné.

Polická Věra Kašíková převzala pamětní plaketu pro významnou osobnost

Email Tisk PDF

kas1Den vítězství se už podruhé v sídle Krajského úřadu slavil i jako den kraje. Hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc při té příležitosti vyznamenal nejen hasiče, policisty a záchranáře, ale udělil také šestnáct pamětních plaket významným osobnostem, které se zasloužily o rozvoj a propagaci kraje. Jednu z nich převzala dlouholetá ředitelka Domova důchodců v Polici nad Metují.

Vernisáž v Národním technickém muzeu v Praze zahájila výstavu Život kostelů Broumovska

Email Tisk PDF

tech1Úterní slavnostní vernisáží v Národním technickém muzeu v Praze začala velká výstava fotografií a originálních artefaktů broumovské skupiny kostelů nazvaná Život kostelů Broumovska, jako společný projekt Národního technického muzea (NTM) v Praze, Římskokatolické farnosti v Broumově a sdružení Omnium. Autory fotografií jsou broumovský fotograf Jan Záliš a PhDr. Martin Mádl. V rámci propagace výstavy budou mít broumovské školy vstup do NTM po dobu výstavy zdarma, a to včetně ostatních expozic.

První den své návštěvy v kraji putoval prezident Miloš Zeman po Hradci Králové

Email Tisk PDF

pr1Třídenní návštěvu Královéhradeckého kraje zahájil prezident Miloš Zeman v úterý 15. dubna dopoledne. Diskutoval s představiteli kraje i města, se studenty Univerzity Hradec Králové, ale také s hradeckými obyvateli, s osobnostmi kraje, podnikateli i odboráři. Dnes prezidenta čekají v hradeckém Petrofu, v Holovousech, Jičíně a Náchodě, zítra přijede do Broumova.

Strana 10 z 19

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře