Broumovsko

Sobota 23.únor 2019

Poslední aktualizace22.02.2019 08:44

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko

ČR

Královéhradecký kraj je třetí nejlepší místo pro život

Email Tisk PDF

mistoTřetím nejlepším místem pro život v zemi je Královéhradecký kraj. Vyplývá to ze srovnávacího průzkumu Místo pro život 2013, který vyhodnocuje životní podmínky v jednotlivých krajích a snaží se upozorňovat na nejlepší regiony České republiky. Loni kraj v tomto průzkumu zvítězil, před dvěma lety byl druhý.

Nově zvolení poslanci v Královéhradeckém kraji předloží návrh zákona o zákazu těžby břidlicového plynu

Email Tisk PDF

birke

Není na co čekat, na tom se shodli nově zvolení poslanci v Královéhradeckém kraji Jan Birke (ČSSD), Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), Ivan Adamec (ODS) a Robin Böhnisch (ČSSD). Jako první chtějí ve sněmovně předložit návrh zákona o zákazu těžby břidlicového plynu v České republice metodou hydraulického štěpení.

Policisté žádají veřejnost. Pozná někdo muže, který ukradl BMW?

Email Tisk PDF

pum1Náchodští kriminalisté stále pátrají po mladém muži, který předminulý týden ve středu 23. října ukradl z autobazaru v Jaroměři stříbrné BMW 535 v hodnotě 281 tisíc korun. Policisté žádají veřejnost, pokud by mladého muže na záznamu z bezpečnostních kamer někdo poznal, nebo věděl o jeho dalším pohybu či o dalším tankování pohonných hmot, aby tyto informace poskytl náchodským policistům na telefonním čísle 974 534 111 nebo na bezplatné lince 158.

Povinnost pro řidiče od dnešního dne užívat zimní pneumatiky není jednoznačná. Pokud nehavaruje

Email Tisk PDF

znacka

V období od 1. listopadu do 31. března mají všechna motorová vozidla užívající pozemní komunikace (tedy silnice všech tříd) povinnost mít na vozidle zimní pneumatiky, a to za předpokladu, že je na vozovce souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námrazy, nebo v případě, kdy je možné dle počasí předpokládat, že tato situace nastane v době provozu vozidla na komunikacích. Tato povinnost platí také na úsecích označených dopravní značkou zimní výbava. Takové však na Broumovsku nejsou.

Nej sestřičku roku 2013 vybíralo v Náchodě 57 porotců

Email Tisk PDF

sest1

Již popáté se Náchod stal dějištěm vyhlášení Batist Nej sestřičky roku 2013. V porotě, která vybírala nejlepší sestřičku, zasedlo padesátsedm porotců. Mezi odborníky z lékařského prostředí nechyběl Radim Uzel a Jan Cimický. Mezi nimi nemohla chybět i řada známých osobností jako je Uršula Kluková, Kateřina Kornová, Jan Přeučil, Eva Hrušková a další osobnosti.

Jak volit do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

Email Tisk PDF

poslVolby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se konají ve dnech 25. a 26. října. O křesla poslanců v dolní komoře Parlamentu se v Královéhradeckém kraji utká 18 politických stran a subjektů.

Krajská hygienická stanice má od začátku roku hlášeno již 13 případů nákaz pneumokokovou bakterií

Email Tisk PDF

pneumo

Krajská hygienická stanice Královéhradeckého kraje má od začátku roku do 26. týdne hlášeno již 13 případů nákaz nebezpečnou pneumokokovou bakterií. Nejvíce nakažených je evidováno v okrese Trutnov (5 případů), na Náchodsku je zatím evidován jediný případ. Jedná se především o osoby ve věkové skupině nad 55 let. V kraji jsou také hlášena tři úmrtí.

Falešný dopis energetické společnosti zaplavil náchodské sídliště

Email Tisk PDF

policie123

Policisté z obvodního oddělení v Náchodě vyšetřují podezření z podvodu s platbami za údajné nedoplatky odběru elektřiny. V průběhu srpna dostali někteří obyvatelé náchodského sídliště Plhov výzvu, aby zaplatili drobný nedoplatek elektřiny. V dopise, který je k zaplacení vyzýval, se autor omlouval za interní chybu systému společnosti a požadoval zaplacení částky 480 korun, kterou měl adresát zaplatit na uvedené číslo účtu do určitého data. Policisté nevylučují, že podvodník se může pokusit získat peníze stejným způsobem i v jiných místech a regionech.

Na střední školy už šestý rok za sebou nastupuje méně prváků než minulý rok

Email Tisk PDF

skola

Propad počtu studentů, kteří nastupují do prvních ročníků středních škol v Královéhradeckém kraji, letos pokračuje. Je to už šestý školní rok po sobě za sebou. Úbytek žáků už není tak dramatický jako v před třemi lety, střední školy v kraji však zůstávají stále poloprázdné. Letos na střední školy nastoupí minimálně 4150 nově přijatých žáků, jen o pár méně než v loňském roce.

Celníci zadrželi přes pět kilogramů marihuany

Email Tisk PDF

drog1

Při prohlídce polského nákladního vozidla nedaleko České Skalice našli celníci za pomocí služebního psa v jedné z krabic přes pět kilogramů usušené marihuany.

Období zvýšeného nebezpečí požárů včera skončilo

Email Tisk PDF

krajKrálovéhradecký hejtman Lubomír Franc včera na návrh krajského ředitele hasičů odvolal období mimořádných klimatických podmínek. Nařízení omezovalo především nakládání s ohněm ve volné přírodě a lese. Extrémní sucho již pominulo a hasiči díky tomu nemusí vyjíždět k požárům tak často.

Řidiči porušují rychlost. Rekordman jel 188 km/h

Email Tisk PDF

mot7Policisté od začátku letních prázdnin hlídkují na silnici č. I/33 od Hradce Králové až po hraniční přechod v Náchodě a za tu dobu zjistili přes tisíc přestupků. Rekordmanem je 37letý řidič motocyklu Honda CBR 1100, který na obchvatu České Skalice směrem do Náchoda předjížděl ostatní řidiče na v místech, kde je předjíždění zakázáno a se spolujezdkyní se řítil rychlostí až 188 km/hod.

Broumovsko na pražské Letné

Email Tisk PDF

br1

Návštěvníci Městské knihovny v Broumově mohli před časem mezi výstavami v čítárně zhlédnout i kolekci fotografií Vladimíra Waageho z Prahy nazvanou Broumovsko letenskýma očima.

Kvůli extrémnímu suchu nesmí lidé v přírodě rozdělávat táboráky

Email Tisk PDF

hasiicii

Kvůli dlouhodobě trvajícímu extrémnímu suchu, které bude podle meteorologů trvat v Královéhradeckém kraji nejméně do konce tohoto týdne, dnes hejtman Lubomír Franc na návrh krajského ředitele hasičů vyhlásil období mimořádných klimatických podmínek. Toto nařízení významně omezuje především nakládání s ohněm. Ve volné přírodě a lese či 50 metrů od něj nesmí lidé tábořit či rozdělávat ohně, kouřit v lese či do lesa vjíždět auty.

Hlasujte pro svého favorita z finalistů soutěže Muž roku 2013

Email Tisk PDF

muzV anketě na serveru Náchodské info můžete hlasovat pro svého favorita z finalistů celorepublikové soutěže Muž roku 2013. Vyhlášení se koná 23. srpna v Divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě od 20 hodin.

Důchodkyni hledali čeští i polští policisté

Email Tisk PDF

domov

Z Domova důchodců v Malé Čermné u Hronova, který těsně sousedí s Polskem, ve středu odpoledne zmizela jedna z obyvatelek. Po šesté hodině pracovníci domova zalarmovali policii, že postrádají 79letou obyvatelku. Odešla na procházku a dosud se nevrátila zpátky. Seniorku nakonec našli v Náchodě na nádraží.

Prezident České republiky Miloš Zeman a kardinál Dominik Duka navštívili Červený Kostelec

Email Tisk PDF

zem1

Hospic Anežky České v Červeném Kostelci a Domov sv. Josefa v nedalekém Žirči poctili včera svou návštěvou prezident České republiky Miloš Zeman a kardinál Dominik Duka. Společně s ředitelem hospice Miroslavem Wajsarem poklepali na základní kámen nové budovy mobilního hospice.

Policisté varují před podvodníkem

Email Tisk PDF

foto-janousek

Policisté na vyšetřují několik případů podvodu, které provedl asi pětatřicetiletý muž na Jičínsku. Policisté nevylučují, že by podvodný trik mohl vyzkoušet i v dalších regionech.

Kraj rozdělil 22 milionů na odstranění prvních povodňových škod mezi pět desítek obcí

Email Tisk PDF

zaplav

Přes 22 milionů korun na odstranění prvních povodňových škod rozdělili zastupitelé Královéhradeckého kraje mezi 56 měst a obcí, které začátkem června zasáhly záplavy. Nejvíce peněz na obnovu směřuje do nejpostiženějších míst v Krkonoších a Podkrkonoší: do Svobody nad Úpou, Rudníku a Hostinného.

Na povodňové sbírce se scházejí první peníze, přispěl i hejtman

Email Tisk PDF

sbirka

Na kontě povodňové sbírky, kterou vyhlásil Královéhradecký kraj v pondělí 10. června, se již po prvním dni začaly scházet peníze. Mezi prvními, kteří přispěli, byl i hejtman Lubomír Franc. Sbírka je určená pro obce v Královéhradeckém kraji, které se potýkají se škodami způsobenými ničivou povodní na začátku června.

Strana 10 z 17

Doporučujeme

"Zahraniční pobyt byl pro mě jednou z nejdůležitějších životních zkušeností," říká Eva Vodochodská z Broumova

eva

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS se archivářka Eva Vodochodská mohla vydat na dvouměsíční pracovní stáž do Diecézního archivu v rakouském městě Sankt Pölten. Níže najdete krátký rozhovor o její zahraniční zkušenosti, a kdo by se chtěl inspirovat, může zažádat o stipendium v letošní výzvě fondu AMOS. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019... celý článek

 

Poslední komentáře