Broumovsko

Sobota 25.květen 2019

Poslední aktualizace26.05.2019 04:46

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko

ČR

Vandal ničil v parku Aloise Jiráska v Hronově

Email Tisk PDF

znakPo dosud nezjištěném pachateli, který řádil v pátek 10. ledna 2014 v parku Aloise Jiráska v Hronově, pátrají místní policisté. Ničitel úřadoval pravděpodobně v dopoledních hodinách mezi 10. a 12. hodinou. V té době poškodil nerezový prameník minerální vody, poničil dva odpadkové koše a na pokoji nenechal ani střechu nedalekých veřejných záchodků.

Hradecká diecéze má nový znak

Email Tisk PDF

dieHradecká diecéze slaví 350. výročí. V první den jubilejního roku biskup Jan Vokál v katedrále odhalil nový znak, jehož autorem je italský kardinál di Montezemolo.

První miminko Královéhradeckého kraje je Matěj, který se narodil v náchodské nemocnici

Email Tisk PDF

mimi1Chlapeček Matěj je prvním dítětem, které se v roce 2014 narodilo v porodnicích Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje. Přišel na svět na Nový rok ve 2:29 hodin v Oblastní nemocnici Náchod. Váží 3,17 kilogramu a měří 49 centimetrů.

Královéhradecký kraj obdaruje první děti narozené v roce 2014

Email Tisk PDF

mimi4Rodiče dětí, které se narodí jako první v roce 2014 v krajských porodnicích, dostanou od Královéhradeckého kraje dárkový poukaz v hodnotě pěti tisíc korun na nákup dětského zboží. Hejtman Lubomír Franc pak prvnímu chlapečkovi a holčičce narozeným v novém roce v krajských nemocnicích začátkem ledna poukaz předá.

Policisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování krádeže

Email Tisk PDF

Dve-zenyPolicisté z Obvodního oddělení I v Hradci Králové vyšetřují krádež, ke které došlo před několika dny v prodejně RC modelů na Gočárově třídě v Hradci Králové. V této souvislosti žádají veřejnost i obě svědkyně uvedené na fotografii o spolupráci. Své případné poznatky sdělte proto policistům na bezplatnou linku 158.

Nový želivský opat převzal požehnání z rukou královéhradeckého biskupa

Email Tisk PDF

prem1Nový želivský opat P. PhDr. ThLic. Jáchym Jaroslav Šimek, O.Praem. převzal týden před koncem listopadu opatskou benedikci neboli požehnání z rukou královéhradeckého biskupa Mons. JUDr. Ing. Mgr. Jana Vokála, JU.D.

Nebýt viděn je hazard se životem. Přibývají nehody vozidel s chodci

Email Tisk PDF

nach2V těchto dnech v Královéhradeckém kraji odstartovali policisté preventivní kampaň s názvem Nebýt viděn je hazard se životem! Cílem kampaně je zvýšit povědomí u nemotorizovaných účastníků silničního provozu v oblasti dobré viditelnosti. Policisty k tomuto kroku vede zvýšený počet dopravních nehod, ve kterých figurovali špatně vidění chodci a cyklisti.

Královéhradecký kraj je třetí nejlepší místo pro život

Email Tisk PDF

mistoTřetím nejlepším místem pro život v zemi je Královéhradecký kraj. Vyplývá to ze srovnávacího průzkumu Místo pro život 2013, který vyhodnocuje životní podmínky v jednotlivých krajích a snaží se upozorňovat na nejlepší regiony České republiky. Loni kraj v tomto průzkumu zvítězil, před dvěma lety byl druhý.

Nově zvolení poslanci v Královéhradeckém kraji předloží návrh zákona o zákazu těžby břidlicového plynu

Email Tisk PDF

birke

Není na co čekat, na tom se shodli nově zvolení poslanci v Královéhradeckém kraji Jan Birke (ČSSD), Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), Ivan Adamec (ODS) a Robin Böhnisch (ČSSD). Jako první chtějí ve sněmovně předložit návrh zákona o zákazu těžby břidlicového plynu v České republice metodou hydraulického štěpení.

Policisté žádají veřejnost. Pozná někdo muže, který ukradl BMW?

Email Tisk PDF

pum1Náchodští kriminalisté stále pátrají po mladém muži, který předminulý týden ve středu 23. října ukradl z autobazaru v Jaroměři stříbrné BMW 535 v hodnotě 281 tisíc korun. Policisté žádají veřejnost, pokud by mladého muže na záznamu z bezpečnostních kamer někdo poznal, nebo věděl o jeho dalším pohybu či o dalším tankování pohonných hmot, aby tyto informace poskytl náchodským policistům na telefonním čísle 974 534 111 nebo na bezplatné lince 158.

Povinnost pro řidiče od dnešního dne užívat zimní pneumatiky není jednoznačná. Pokud nehavaruje

Email Tisk PDF

znacka

V období od 1. listopadu do 31. března mají všechna motorová vozidla užívající pozemní komunikace (tedy silnice všech tříd) povinnost mít na vozidle zimní pneumatiky, a to za předpokladu, že je na vozovce souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námrazy, nebo v případě, kdy je možné dle počasí předpokládat, že tato situace nastane v době provozu vozidla na komunikacích. Tato povinnost platí také na úsecích označených dopravní značkou zimní výbava. Takové však na Broumovsku nejsou.

Nej sestřičku roku 2013 vybíralo v Náchodě 57 porotců

Email Tisk PDF

sest1

Již popáté se Náchod stal dějištěm vyhlášení Batist Nej sestřičky roku 2013. V porotě, která vybírala nejlepší sestřičku, zasedlo padesátsedm porotců. Mezi odborníky z lékařského prostředí nechyběl Radim Uzel a Jan Cimický. Mezi nimi nemohla chybět i řada známých osobností jako je Uršula Kluková, Kateřina Kornová, Jan Přeučil, Eva Hrušková a další osobnosti.

Jak volit do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

Email Tisk PDF

poslVolby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se konají ve dnech 25. a 26. října. O křesla poslanců v dolní komoře Parlamentu se v Královéhradeckém kraji utká 18 politických stran a subjektů.

Krajská hygienická stanice má od začátku roku hlášeno již 13 případů nákaz pneumokokovou bakterií

Email Tisk PDF

pneumo

Krajská hygienická stanice Královéhradeckého kraje má od začátku roku do 26. týdne hlášeno již 13 případů nákaz nebezpečnou pneumokokovou bakterií. Nejvíce nakažených je evidováno v okrese Trutnov (5 případů), na Náchodsku je zatím evidován jediný případ. Jedná se především o osoby ve věkové skupině nad 55 let. V kraji jsou také hlášena tři úmrtí.

Falešný dopis energetické společnosti zaplavil náchodské sídliště

Email Tisk PDF

policie123

Policisté z obvodního oddělení v Náchodě vyšetřují podezření z podvodu s platbami za údajné nedoplatky odběru elektřiny. V průběhu srpna dostali někteří obyvatelé náchodského sídliště Plhov výzvu, aby zaplatili drobný nedoplatek elektřiny. V dopise, který je k zaplacení vyzýval, se autor omlouval za interní chybu systému společnosti a požadoval zaplacení částky 480 korun, kterou měl adresát zaplatit na uvedené číslo účtu do určitého data. Policisté nevylučují, že podvodník se může pokusit získat peníze stejným způsobem i v jiných místech a regionech.

Na střední školy už šestý rok za sebou nastupuje méně prváků než minulý rok

Email Tisk PDF

skola

Propad počtu studentů, kteří nastupují do prvních ročníků středních škol v Královéhradeckém kraji, letos pokračuje. Je to už šestý školní rok po sobě za sebou. Úbytek žáků už není tak dramatický jako v před třemi lety, střední školy v kraji však zůstávají stále poloprázdné. Letos na střední školy nastoupí minimálně 4150 nově přijatých žáků, jen o pár méně než v loňském roce.

Celníci zadrželi přes pět kilogramů marihuany

Email Tisk PDF

drog1

Při prohlídce polského nákladního vozidla nedaleko České Skalice našli celníci za pomocí služebního psa v jedné z krabic přes pět kilogramů usušené marihuany.

Období zvýšeného nebezpečí požárů včera skončilo

Email Tisk PDF

krajKrálovéhradecký hejtman Lubomír Franc včera na návrh krajského ředitele hasičů odvolal období mimořádných klimatických podmínek. Nařízení omezovalo především nakládání s ohněm ve volné přírodě a lese. Extrémní sucho již pominulo a hasiči díky tomu nemusí vyjíždět k požárům tak často.

Řidiči porušují rychlost. Rekordman jel 188 km/h

Email Tisk PDF

mot7Policisté od začátku letních prázdnin hlídkují na silnici č. I/33 od Hradce Králové až po hraniční přechod v Náchodě a za tu dobu zjistili přes tisíc přestupků. Rekordmanem je 37letý řidič motocyklu Honda CBR 1100, který na obchvatu České Skalice směrem do Náchoda předjížděl ostatní řidiče na v místech, kde je předjíždění zakázáno a se spolujezdkyní se řítil rychlostí až 188 km/hod.

Broumovsko na pražské Letné

Email Tisk PDF

br1

Návštěvníci Městské knihovny v Broumově mohli před časem mezi výstavami v čítárně zhlédnout i kolekci fotografií Vladimíra Waageho z Prahy nazvanou Broumovsko letenskýma očima.

Strana 10 z 18

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře