Broumovsko

Úterý 21.listopad 2017

Poslední aktualizace22.11.2017 04:50

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko

ČR

Kradou se i pískovcové sloupky. Starosta Miletína varuje města a obce na Broumovsku

Email Tisk PDF

sloup

Starosta města Miletín u Dvora Králové Miroslav Nosek rozeslal starostům Broumovska a Náchodska informaci o krádeži pískovcových sloupků od morového sloupu Panny Marie na miletínském náměstí. Touto informací zároveň varuje zastupitele měst a obcí před zloději, kteří jsou schopni krást i těžké kamenné artefakty.

Hejtman Franc zítra vyznamená jedenáct významných osobností

Email Tisk PDF

Medaile 3

Královéhradecký hejtman Lubomír Franc zítra na státní svátek vyznamená jedenáct významných osobností, které se zasloužily o rozvoj či vzornou propagaci Královéhradeckého kraje. Kromě nich medaili převezmou také nejlepší hasiči, záchranáři a policisté.

Po muži, který loupil v Německu, pátrali po celé Evropě. Zadržen byl v Novém Městě nad Metují

Email Tisk PDF

pistole

V Novém Městě nad Metují včera zásahová jednotka společně s hradeckými kriminalisty zadržela 39letého muže, který se tam skrýval u své přítelkyně. Muž je podezřelý z loupežného přepadení, kterého se dopustil loňského roku v Německu. Od té doby po něm policie pátrala po celé Evropě.

Zemřel Jaroslav Cita. Umělec, který měl velmi vřelý vztah k Broumovsku

Email Tisk PDF

cita1V neděli 10. března zemřel rodák z Vysokova u Náchoda Jaroslav Cita. Tento kreslíř, ilustrátor, filmař a básník měl velmi vřelý vztah k Broumovsku, ze kterého vyústil i jeden z drobných projektů.

Miloš Zeman slíbil navštívit Královéhradecký kraj. Pravděpodobně přijede i do Náchoda

Email Tisk PDF

prezzem

Prezident České republiky Miloš Zeman má v plánu navštívit Královéhradecký kraj. Podle náchodského starosty Jana Birke přijede i do Náchoda.

Hejtman Franc byl obviněn z tunelování. Mluvčí tvrdí, že je to msta zaměstnance

Email Tisk PDF

kraj

Některá media dnes uvedla, že hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc a šest vysoce postavených úředníků kraje bylo obviněno z tunelování krajských peněz. Vedoucí tiskového oddělení kraje Imrich Dioszegi uvedl, že jde o pomstu zaměstnance krajského úřadu.

Franc promluví se Zemanem o problémech v kraji

Email Tisk PDF

franc11

Hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc hodlá na své zítřejší pražské návštěvě s novým prezidentem Milošem Zemanem pohovořit o problémech v kraji. Jako dárek mu poveze regionální potraviny a knihu. 

Začala soutěž Vesnice roku o nejlepší obec v kraji i v Česku

Email Tisk PDF

zdar

V těchto dnech byl zahájen již 19. ročník soutěže Vesnice roku. Cílem klání je především povzbudit obyvatele vesnic k rozvoji svého domova a podpořit rozmanitost a pestrost tradic jednotlivých regionů. V loňském roce se z Broumovska do soutěže přihlásily Křinice a Žďár nad Metují. Ocenění však nedosáhly, v Královéhradeckém kraji zvítězila obec Vrbice na Rychnovsku.

Jedním ze škodných zvířat v kraji je i vlk

Email Tisk PDF

vlkVlk je jedním ze vzácných škodných zvířat, která v Královéhradeckém kraji způsobila škodu. Vyplývá to z přehledu náhrad, které krajský úřad vyplácí za škody vzniklé chráněnými živočichy.

Muž z Náchodska je obviněn z podvodu. 1 700 lidí mu uvěřilo zúročení vkladu

Email Tisk PDF

znak

Hradečtí hospodářští kriminalisté spolu se zásahovou jednotkou zadrželi v Praze muže z Náchodska a obvinili ho z podvodu. Muž za osm let podvodným způsobem vylákal ze zhruba 1 700 lidí částku téměř 1 miliardu korun.

Královéhradecký kraj uspěl v anketě Hlas mého srdce 2012

Email Tisk PDF

30Ostas2

V internetové anketě Kraj mého srdce 2012, ve které hlasovali lidé o turisticky nejoblíbenější region České republiky, obsadil Královéhradecký kraj dvě druhá místa v sedmi kategoriích volnočasových aktivit.

Křesadlo 2012 je cena pro lidí, kteří pomáhají bez nároku na honorář. Žijí i na Broumovsku

Email Tisk PDF

dobr

V celé České republice se každý rok oceňují ti, kteří dobrovolně působí v jakékoliv oblasti činností, kde pomáhají lidem nebo svému okolí bez nároku na honorář. Křesadlo 2012 je cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. Žijí i na Broumovsku.

Od čtvrtka je v Náchodě otevřena senátorská kancelář Lubomíra France

Email Tisk PDF
kanc7Senátor pro náchodský obvod, ale zároveň i hejtman Královéhradeckého kraje a broumovský zastupitel, Lubomír Franc ve čtvrtek v Náchodě otevřel svoji senátorskou kancelář.

Dva výherci soutěže pojedou na víkendový pobyt na Broumovsko

Email Tisk PDF

vel1

Víkendový pobyt v hotelu Javor v Adršpachu s kurzem lezení čeká na dva výherce, kteří se zúčastnili vědomostního kvízu u pultu Broumovska na veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně. Na Broumovsko se mohou vypravit Jitka Chudíčková z Veselí nad Moravou a Josef Kvasnička ze Zlína.

Prezidentem České republiky je Miloš Zeman. Pasa rozdělují názory na Broumovsku

Email Tisk PDF
vlajkaPrezidentem České republiky se stal Miloš Zeman. Názory lidí na Broumovsku diametrálně rozděluje vrch Pasa mezi Broumovem a Policí nad Metují.

Ztracená orlice mohla skončit i na Broumovsku

Email Tisk PDF

vacl

V obci Václavice mezi Náchodem a Novým Městem nad Metují se z památníku ztratila zinková plastika orlice. Policisté nevylučují, že mohla skončit na Broumovsku nebo v sousedním Polsku.

Karel Schwarzenberg vyhrál prezidentské volby v Královéhradeckém kraji i na Náchodsku. V Broumově a v Meziměstí však neuspěl

Email Tisk PDF
volbKarel Schwarzenberg ovládl po sečtení hlasů v prezidentských volbách Královéhradecký kraj, Náchodsko i řadu měst a obcí. V Broumově a v Meziměstí skončil na 4. místě. Do druhého kola však v rámci celé České republiky postoupil s Milošem Zemanem. To se uskuteční 25. a 26. ledna.

Podrobné informace k přímé volbě prezidenta

Email Tisk PDF

vlajkaprez

První přímá volba prezidenta České republiky se blíží. První kolo se bude konat 11. a 12. ledna, případné druhé kolo (pokud nezíská některý z kandidátů nadpoloviční většinu hlasů) o 14 dní později, tedy 25. a 26. ledna. V obou kolech vždy v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

V pátek a v sobotu bude Česká republika volit prezidenta. Čtenáři Našeho Broumovska preferují Jiřího Dientsbiera

Email Tisk PDF

prez

V pátek 11. ledna a v sobotu 12. ledna občané České republiky zvolí z devíti kandidátů svého prezidenta. V anketě na stránkách Našeho Broumovska, kde se dá hlasovat každý den, čtenáři preferují Jiřího Dientsbiera.

V Náchodě se narodila první letošní holčička Královéhradeckého kraje

Email Tisk PDF

mimco

V náchodské nemocnici se včera po poledni narodila první letošní holčička Královéhradeckého kraje.

Strana 10 z 16

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek

Poslední komentáře