Broumovsko

Čtvrtek 4.červen 2020

Poslední aktualizace 4.06.2020 05:40

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko

ČR

K oznámení o pálení čarodějnic by veřejnost měla přednostně využívat internetovou aplikaci

Email Tisk PDF

hasautoNa mnoha místech republiky vzplanou v noci z 30. dubna na 1. května stovky ohňů. Hasičský záchranný sbor si v této souvislosti dovoluje připomenout občanům, že při spalování hořlavých látek na volném prostranství jsou fyzické, právnické a podnikající fyzické osoby povinny, se zřetelem na rozsah této činnosti, stanovit opatření proti vzniku a šíření požáru.

Webové stránky Broumova uspěly i v celostátním porovnání

Email Tisk PDF

webZačátkem března byly vyhlášeny výsledky krajského kola soutěže o nejlepší webové stránky obce a města Zlatý erb. Broumovské webové stránky byly potřetí za sebou vítězné. To je nominovalo do republikového klání, ve kterém Broumov opět uspěl, když získal 2. místo.

Polská rychlostní silnice S3 nesmí končit v poli, shodli se hejtman a premiér. Prioritu má dostat úsek z Trutnova na hranice

Email Tisk PDF

hejtV závěru své pondělní návštěvy Královéhradeckého kraje jednal premiér Bohuslav Sobotka o situaci kolem dostavby dálnice D11 a výstavby navazující rychlostní silnice R11. S hejtmanem Lubomírem Francem se shodl na nutnosti zrychlení příprav na české straně.

Průjezd Náchodem je zatím plynulý. V neděli však projede americký armádní konvoj

Email Tisk PDF

pru1Po týdnu oprav a dopravního omezení policisté hodnotí, že doprava je ve městě celkem plynulá a větší kolony se tvoří pouze ve špičkách, a to na nájezdech na kruhovou křižovatku v obou směrech. Řidiči v koloně vozidel vždy museli strávit pouze několik minut, ale v pracovní dny, v největší hustotě provozu, by měli přece jen počítat s tím, že budou čekat i déle.

Premiér Bohuslav Sobotka navštíví Královéhradecký kraj

Email Tisk PDF

sobPředseda vlády Bohuslav Sobotka navštíví v pondělí 23. března 2015 v rámci svých pravidelných cest do regionů Královéhradecký kraj. Na programu bude podpis Memoranda o spolupráci v kvasinském závodu Škoda, Slavnostní otevření Kuksu i jednání k dopravním stavbám D11 a R11.

Královéhradecký kraj ocení dobrovolníky za neziskovou práci s dětmi a mládeží. Ocenění poputuje také do Broumova a Machova

Email Tisk PDF

korunaLetošní první ročník Zlaté koruny Královéhradeckého kraje vzbudil nečekaný zájem. Nominováno bylo 59 účastníků, z nichž komise vybrala patnáctku těch, kteří budou letos za přínos v oblasti volnočasových aktivit pro děti a mládež oceněni. Mezi vybranými dobrovolníky je také Marie Hašková z Broumova a Jan Stiller z Machova.

Prezident Miloš Zeman včera zahájil návštěvu Královéhradeckého kraje

Email Tisk PDF

zem1Prezident Miloš Zeman včera zahájil svoji návštěvu Královéhradeckého kraje. První den dopoledne se setkal s hejtmanem Lubomírem Francem, zastupiteli kraje, starosty obcí a představiteli příspěvkových organizací. Prezidenta Zemana na Pivovarském náměstí přivítali zástupci občanského sdružení Skok do života.

Obnova historických náhrobků broumovského hřbitova byla prezentována na Vyšehradě

Email Tisk PDF

vys1Historická budova Starého purkrabství v areálu Národní kulturní památky Vyšehrad v Praze hostila ve čtvrtek 5. února 2015 seminář o projektech obnovy historických hřbitovů, náhrobků, křížových cest apod. Vedle řady prezentací, mj. např. o projektu adopce hrobů významných osobností Správy pražských hřbitovů, portálu o zničených kostelech České republiky, mediálního projektu k 70. výročí vypálení Lidic nebo představení projektu dokumentace zničených židovských synagog do roku 1989, sklidila velký ohlas prezentace projektu obnovy historických náhrobků na hřbitově v Broumově přednesená Helenou Burešovou z Městského úřadu v Broumově.

Celníci varují před falešnými dálničními známkami

Email Tisk PDF

cel1V prvních únorových dnech se celníci v Královéhradeckém kraji zaměřili na kontrolu nových dálničních známek. Celkem v období od 1. do 4. února 2015 evidují 72 porušení, za něž uložili 69 pokut v celkové výši bezmála šedesáti tisíc korun. Při jedné z kontrol objevili také falešnou dálniční známku, kterou odeslali na expertízu.

Po necelém roce se Královéhradecký kraj chystá na třídenní prezidentskou návštěvu

Email Tisk PDF

zemanVe dnech 18. – 20. února navštíví Královéhradecký kraj prezident republiky Miloš Zeman. Během necelých tří dnů se setká s představiteli a občany Dobrušky, Rychnova nad Kněžnou, Dvora Králové nad Labem a Trutnova. Zavítá také do 6. a 7. polní nemocnice Armády ČR v Hradci Králové a tří průmyslových závodů.

Hejtman Franc se sešel s novým ministrem dopravy Danem Ťokem

Email Tisk PDF

pasaOblast dopravy a s ní spojená D11, R35, rychlostní silnice R11 nebo financování oprav silnic II. a III. třídy, to jsou jedny z klíčových témat Královéhradeckého kraje. Hejtman Lubomír Franc navštívil nového ministra dopravy Dana Ťoka především proto, aby se ujistil, že s personální změnou na resortu nedojde k útlumu jednání o těchto pro kraj i krajskou metropoli důležitých tématech.

Ambulantní poplatky se od 1. ledna 2015 nehradí

Email Tisk PDF

nemOd 1. ledna 2015 dochází ke změně ve výběru regulačních poplatků. Ambulantní poplatky ve výši 30 korun se nehradí! Pacienti nově hradí pouze regulační poplatek ve výši 90 korun za návštěvu lékařské pohotovostní služby. V případě, že dojde k následnému přijetí pacienta k hospitalizaci, se poplatek neplatí.

Andrea z Rychnovska je prvním miminkem narozeným v roce 2015 v celém kraji

Email Tisk PDF

mimiPrvním miminkem, které se letos narodilo v porodnicích Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje i v celém kraji vůbec, je holčička Andrea. Na svět se poprvé podívala v rychnovské nemocnici a to už dvě minuty po půlnoci. Váží 2,84 kilogramu a měří 47 centimetrů. Andrea je zároveň třetím miminkem, které se v novém roce narodilo v celé České republice. Jejím domovem budou Doudleby nad Orlicí.

Muniční sklady na Broumovsku nejsou. Tři na území Královéhradeckého kraje jsou pod kontrolou

Email Tisk PDF

nabojJedním z bodů jednání bezpečnostní rady Královéhradeckého kraje byla otázka zabezpečení muničních skladů v regionu. Vzhledem k událostem ve Vrběticích se stala právě tato tematika palčivou otázkou nejen na úrovni celostátní, ale i na úrovni krajů. Muniční sklady na Broumovsku žádné nejsou. Tři sklady, které se nachází na území Královéhradeckého kraje, by však měly být podle informací hejtmana pod přísnou kontrolou a situace ze Zlínského kraje se nemůže v našem případě opakovat.

Královéhradecký kraj je třetím nejlepším místem pro život

Email Tisk PDF

krajKvalitní péče o děti, vysoká úroveň vzdělávání, nízká nezaměstnanost nebo velký počet různorodých společenských akcí. To je jen několik důvodů, proč je Plzeňsko letos nejlepším místem pro život v České republice. Královéhradecký kraj skončil stejně jako vloni na třetím místě. Projekt Místo pro život je společensky přínosný srovnávací výzkum mapující kvalitu života obyvatel v regionech České republiky, který realizuje analytická agentura Datank.

V Praze začala výstava fotografií broumovské skupiny kostelů TEMPUS FUGIT

Email Tisk PDF

pra1Putovní výstava fotografií broumovské skupiny kostelů TEMPUS FUGIT slovenského fotografa Dana Veselského doputovala v předvečer státního svátku do své již desáté zastávky, tentokrát do Domu národnostních menšin v Praze.

Kraji se optimalizace veřejné autobusové dopravy vyplatila. Platí za ni nejméně ze všech krajů v republice

Email Tisk PDF

busČástka, která jde z rozpočtu Královéhradeckého kraje letos na dopravní obslužnost je ve výši 670 milionů korun. Z toho je 370 milionů korun na drážní dopravu a 300 miliony korun dotuje dopravu autobusovou. V porovnání s ostatními kraji patří tyto částky mezi nižší, u autobusové dopravy dokonce je nejnižší v republice. Důvodem je úspěšná optimalizace veřejné dopravy a přizpůsobení se potřebám cestujících.

Královéhradecký kraj se připojí k pilotnímu ověřování organizace přijímacího řízení na střední školy

Email Tisk PDF

lavicePilotní ověřování organizace přijímacího řízení do oborů vzdělání s maturitní zkouškou čeká na současné žáky devátých tříd. Královéhradecký kraj doporučil všem jím zřízovaným středním školám, jejichž obory jsou zakončeny maturitní zkouškou, aby se do pilotního ověřování zapojily. Kraj tím chce především ověřit a vyzkoušet si organizaci a obsah zadání jednotlivých testů.

Královéhradecký kraj ustanovil jako první v ČR Regionální stálou konferenci. Pomůže s lepším zacílením dotací

Email Tisk PDF

krajEfektivnější čerpání dotací a jejich co nejlepší zacílení. Takové cíle si klade Regionální stálá konference Královéhradeckého kraje, která byla oficiálně ustanovena na svém včerejším prvním jednání. Jedná se o novou platformu na poli regionálního rozvoje, která postupně vznikne ve všech krajích. Královéhradecká krajská Regionální stálá konference je první v České republice.

Ochránkyně práv Anna Šabatová navštíví Královéhradecký kraj. Poradí i lidem z Broumovska

Email Tisk PDF

annaVeřejná ochránkyně práv Anna Šabatová se chystá k návštěvě Královéhradeckého kraje. Důvodem je osvětová kampaň, která má zvýšit povědomí lidí o jejich právech a povzbudit je k řešení vlastních problémů. Návštěva se uskuteční ve středu 15. října, ale již od 6. do 10. října mohou lidé přinášet písemné podněty, které si ombudsmanka odveze a začne se jimi zabývat. Odevzdat je bude možné na podatelnách 35 měst z celého kraje, mimo jiné i v Broumově, Polici nad Metují a Teplicích nad Metují.

Strana 10 z 20

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře