Broumovsko

Pondělí 17.prosinec 2018

Poslední aktualizace18.12.2018 04:55

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko

ČR

Na střední školy už šestý rok za sebou nastupuje méně prváků než minulý rok

Email Tisk PDF

skola

Propad počtu studentů, kteří nastupují do prvních ročníků středních škol v Královéhradeckém kraji, letos pokračuje. Je to už šestý školní rok po sobě za sebou. Úbytek žáků už není tak dramatický jako v před třemi lety, střední školy v kraji však zůstávají stále poloprázdné. Letos na střední školy nastoupí minimálně 4150 nově přijatých žáků, jen o pár méně než v loňském roce.

Celníci zadrželi přes pět kilogramů marihuany

Email Tisk PDF

drog1

Při prohlídce polského nákladního vozidla nedaleko České Skalice našli celníci za pomocí služebního psa v jedné z krabic přes pět kilogramů usušené marihuany.

Období zvýšeného nebezpečí požárů včera skončilo

Email Tisk PDF

krajKrálovéhradecký hejtman Lubomír Franc včera na návrh krajského ředitele hasičů odvolal období mimořádných klimatických podmínek. Nařízení omezovalo především nakládání s ohněm ve volné přírodě a lese. Extrémní sucho již pominulo a hasiči díky tomu nemusí vyjíždět k požárům tak často.

Řidiči porušují rychlost. Rekordman jel 188 km/h

Email Tisk PDF

mot7Policisté od začátku letních prázdnin hlídkují na silnici č. I/33 od Hradce Králové až po hraniční přechod v Náchodě a za tu dobu zjistili přes tisíc přestupků. Rekordmanem je 37letý řidič motocyklu Honda CBR 1100, který na obchvatu České Skalice směrem do Náchoda předjížděl ostatní řidiče na v místech, kde je předjíždění zakázáno a se spolujezdkyní se řítil rychlostí až 188 km/hod.

Broumovsko na pražské Letné

Email Tisk PDF

br1

Návštěvníci Městské knihovny v Broumově mohli před časem mezi výstavami v čítárně zhlédnout i kolekci fotografií Vladimíra Waageho z Prahy nazvanou Broumovsko letenskýma očima.

Kvůli extrémnímu suchu nesmí lidé v přírodě rozdělávat táboráky

Email Tisk PDF

hasiicii

Kvůli dlouhodobě trvajícímu extrémnímu suchu, které bude podle meteorologů trvat v Královéhradeckém kraji nejméně do konce tohoto týdne, dnes hejtman Lubomír Franc na návrh krajského ředitele hasičů vyhlásil období mimořádných klimatických podmínek. Toto nařízení významně omezuje především nakládání s ohněm. Ve volné přírodě a lese či 50 metrů od něj nesmí lidé tábořit či rozdělávat ohně, kouřit v lese či do lesa vjíždět auty.

Hlasujte pro svého favorita z finalistů soutěže Muž roku 2013

Email Tisk PDF

muzV anketě na serveru Náchodské info můžete hlasovat pro svého favorita z finalistů celorepublikové soutěže Muž roku 2013. Vyhlášení se koná 23. srpna v Divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě od 20 hodin.

Důchodkyni hledali čeští i polští policisté

Email Tisk PDF

domov

Z Domova důchodců v Malé Čermné u Hronova, který těsně sousedí s Polskem, ve středu odpoledne zmizela jedna z obyvatelek. Po šesté hodině pracovníci domova zalarmovali policii, že postrádají 79letou obyvatelku. Odešla na procházku a dosud se nevrátila zpátky. Seniorku nakonec našli v Náchodě na nádraží.

Prezident České republiky Miloš Zeman a kardinál Dominik Duka navštívili Červený Kostelec

Email Tisk PDF

zem1

Hospic Anežky České v Červeném Kostelci a Domov sv. Josefa v nedalekém Žirči poctili včera svou návštěvou prezident České republiky Miloš Zeman a kardinál Dominik Duka. Společně s ředitelem hospice Miroslavem Wajsarem poklepali na základní kámen nové budovy mobilního hospice.

Policisté varují před podvodníkem

Email Tisk PDF

foto-janousek

Policisté na vyšetřují několik případů podvodu, které provedl asi pětatřicetiletý muž na Jičínsku. Policisté nevylučují, že by podvodný trik mohl vyzkoušet i v dalších regionech.

Kraj rozdělil 22 milionů na odstranění prvních povodňových škod mezi pět desítek obcí

Email Tisk PDF

zaplav

Přes 22 milionů korun na odstranění prvních povodňových škod rozdělili zastupitelé Královéhradeckého kraje mezi 56 měst a obcí, které začátkem června zasáhly záplavy. Nejvíce peněz na obnovu směřuje do nejpostiženějších míst v Krkonoších a Podkrkonoší: do Svobody nad Úpou, Rudníku a Hostinného.

Na povodňové sbírce se scházejí první peníze, přispěl i hejtman

Email Tisk PDF

sbirka

Na kontě povodňové sbírky, kterou vyhlásil Královéhradecký kraj v pondělí 10. června, se již po prvním dni začaly scházet peníze. Mezi prvními, kteří přispěli, byl i hejtman Lubomír Franc. Sbírka je určená pro obce v Královéhradeckém kraji, které se potýkají se škodami způsobenými ničivou povodní na začátku června.

Přívalový déšť a vítr způsobil škody na řadě míst v kraji. Vodní toky na Broumovsku jsou v normálním stavu

Email Tisk PDF

hosp1

Vytrvalý déšť, silný vítr a přívaly vody z neděle na pondělí a přívalový déšť v pondělí odpoledne způsobil nemalé škody na řadě míst na Náchodsku i v Královéhradeckém kraji. Broumovsko je škod způsobených počasím ušetřeno.

Některá města na Náchodsku vyhlásila sbírky materiální pomoci pro postižené povodní

Email Tisk PDF

humanita

Náchod, Nové Město nad Metují a Červený Kostelec. To jsou první z měst Náchodska a Broumovska, která vyhlásila humanitární sbírky pomoci pro oblasti postižené červnovými povodněmi.

Hejtman vyrazil do oblastí postižených povodní. Začalo odstraňování škod

Email Tisk PDF

voda11

Do nejpostiženějších oblastí, kde se rozbíhají práce na odstraňování následků velké vody, včera vyrazil královéhradecký hejtman Lubomír Franc. Setkal se s vedením Nového Bydžova, Hostinného, Rudníku, Svobody nad Úpou, Jaroměře a dalších měst Trutnovska a Vrchlabska.

Situace na rozvodněných řekách se uklidňuje. Lidé nabízejí pomoc do postižených oblastí

Email Tisk PDF

Upa

Situace na rozvodněných řekách v Královéhradeckém kraji se uklidňuje a výška hladiny i průtok vody klesá. Některé organizace začínají nabízet pomoc pro lidi postižené záplavami.

V Náchodě se deset dní nebude rodit

Email Tisk PDF

porod

Porodnice v Oblastní nemocnici Náchod přeruší v období od 4. června do 15. června provoz kvůli malování, které je ze zákona povinné. Pro budoucí matky z Broumovska je tedy nejbližším řešením nemocnice v Trutnově. Přijímat budou také nemocnice v Rychnově nad Kněžnou a v Hradci Králové.

I Pražané si rádi hrají s Merkurem. Šroubovali ostošest

Email Tisk PDF

butovice1

Stavebnice Merkur v předešlých dnech proslavovala Polici nad Metují, kde se vyrábí a má tu i své muzeum, ve stověžaté matičce Praze. Konkrétně v moderním rodinném nákupním centru Galerie Butovice. 6. května tu začala velká interaktivní výstava s názvem Merkur není jen planeta!, která končí v neděli 26. května.

Náchod bojuje proti "šmejdům". Starosta podepsal petici a zakázal předváděcí prodejní akce ve městě

Email Tisk PDF

petice

Členové Rady města Náchod v čele se starostou Janem Birke na svém posledním jednání podepsali Petici proti šmejdům, která bojuje proti nekalým obchodním praktikám a za zvýšení ochrany spotřebitelů při nekalém předváděcím a podomním prodeji. Starosta Birke také s okamžitou platností zakázal případnou organizaci a provozování předváděcího prodeje v budovách města Náchoda a jemu podřízených organizací.

Kradou se i pískovcové sloupky. Starosta Miletína varuje města a obce na Broumovsku

Email Tisk PDF

sloup

Starosta města Miletín u Dvora Králové Miroslav Nosek rozeslal starostům Broumovska a Náchodska informaci o krádeži pískovcových sloupků od morového sloupu Panny Marie na miletínském náměstí. Touto informací zároveň varuje zastupitele měst a obcí před zloději, kteří jsou schopni krást i těžké kamenné artefakty.

Strana 10 z 17

Doporučujeme

Adventní prohlídky doplní bohatý prosincový program v broumovském klášteře

cdscdcs

Broumovský benediktinský klášter připravil na prosinec bohatý program. Tato národní kulturní památka zůstává pro veřejnost otevřená i v zimě a na své si přijdou milovníci historie, kultury, umění i kvalitní gastronomie... celý článek

Poslední komentáře