Broumovsko

Čtvrtek 21.září 2017

Poslední aktualizace23.09.2017 04:46

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko

ČR

Hejtman Franc byl obviněn z tunelování. Mluvčí tvrdí, že je to msta zaměstnance

Email Tisk PDF

kraj

Některá media dnes uvedla, že hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc a šest vysoce postavených úředníků kraje bylo obviněno z tunelování krajských peněz. Vedoucí tiskového oddělení kraje Imrich Dioszegi uvedl, že jde o pomstu zaměstnance krajského úřadu.

Franc promluví se Zemanem o problémech v kraji

Email Tisk PDF

franc11

Hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc hodlá na své zítřejší pražské návštěvě s novým prezidentem Milošem Zemanem pohovořit o problémech v kraji. Jako dárek mu poveze regionální potraviny a knihu. 

Začala soutěž Vesnice roku o nejlepší obec v kraji i v Česku

Email Tisk PDF

zdar

V těchto dnech byl zahájen již 19. ročník soutěže Vesnice roku. Cílem klání je především povzbudit obyvatele vesnic k rozvoji svého domova a podpořit rozmanitost a pestrost tradic jednotlivých regionů. V loňském roce se z Broumovska do soutěže přihlásily Křinice a Žďár nad Metují. Ocenění však nedosáhly, v Královéhradeckém kraji zvítězila obec Vrbice na Rychnovsku.

Jedním ze škodných zvířat v kraji je i vlk

Email Tisk PDF

vlkVlk je jedním ze vzácných škodných zvířat, která v Královéhradeckém kraji způsobila škodu. Vyplývá to z přehledu náhrad, které krajský úřad vyplácí za škody vzniklé chráněnými živočichy.

Muž z Náchodska je obviněn z podvodu. 1 700 lidí mu uvěřilo zúročení vkladu

Email Tisk PDF

znak

Hradečtí hospodářští kriminalisté spolu se zásahovou jednotkou zadrželi v Praze muže z Náchodska a obvinili ho z podvodu. Muž za osm let podvodným způsobem vylákal ze zhruba 1 700 lidí částku téměř 1 miliardu korun.

Královéhradecký kraj uspěl v anketě Hlas mého srdce 2012

Email Tisk PDF

30Ostas2

V internetové anketě Kraj mého srdce 2012, ve které hlasovali lidé o turisticky nejoblíbenější region České republiky, obsadil Královéhradecký kraj dvě druhá místa v sedmi kategoriích volnočasových aktivit.

Křesadlo 2012 je cena pro lidí, kteří pomáhají bez nároku na honorář. Žijí i na Broumovsku

Email Tisk PDF

dobr

V celé České republice se každý rok oceňují ti, kteří dobrovolně působí v jakékoliv oblasti činností, kde pomáhají lidem nebo svému okolí bez nároku na honorář. Křesadlo 2012 je cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. Žijí i na Broumovsku.

Od čtvrtka je v Náchodě otevřena senátorská kancelář Lubomíra France

Email Tisk PDF
kanc7Senátor pro náchodský obvod, ale zároveň i hejtman Královéhradeckého kraje a broumovský zastupitel, Lubomír Franc ve čtvrtek v Náchodě otevřel svoji senátorskou kancelář.

Dva výherci soutěže pojedou na víkendový pobyt na Broumovsko

Email Tisk PDF

vel1

Víkendový pobyt v hotelu Javor v Adršpachu s kurzem lezení čeká na dva výherce, kteří se zúčastnili vědomostního kvízu u pultu Broumovska na veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně. Na Broumovsko se mohou vypravit Jitka Chudíčková z Veselí nad Moravou a Josef Kvasnička ze Zlína.

Prezidentem České republiky je Miloš Zeman. Pasa rozdělují názory na Broumovsku

Email Tisk PDF
vlajkaPrezidentem České republiky se stal Miloš Zeman. Názory lidí na Broumovsku diametrálně rozděluje vrch Pasa mezi Broumovem a Policí nad Metují.

Ztracená orlice mohla skončit i na Broumovsku

Email Tisk PDF

vacl

V obci Václavice mezi Náchodem a Novým Městem nad Metují se z památníku ztratila zinková plastika orlice. Policisté nevylučují, že mohla skončit na Broumovsku nebo v sousedním Polsku.

Karel Schwarzenberg vyhrál prezidentské volby v Královéhradeckém kraji i na Náchodsku. V Broumově a v Meziměstí však neuspěl

Email Tisk PDF
volbKarel Schwarzenberg ovládl po sečtení hlasů v prezidentských volbách Královéhradecký kraj, Náchodsko i řadu měst a obcí. V Broumově a v Meziměstí skončil na 4. místě. Do druhého kola však v rámci celé České republiky postoupil s Milošem Zemanem. To se uskuteční 25. a 26. ledna.

Podrobné informace k přímé volbě prezidenta

Email Tisk PDF

vlajkaprez

První přímá volba prezidenta České republiky se blíží. První kolo se bude konat 11. a 12. ledna, případné druhé kolo (pokud nezíská některý z kandidátů nadpoloviční většinu hlasů) o 14 dní později, tedy 25. a 26. ledna. V obou kolech vždy v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

V pátek a v sobotu bude Česká republika volit prezidenta. Čtenáři Našeho Broumovska preferují Jiřího Dientsbiera

Email Tisk PDF

prez

V pátek 11. ledna a v sobotu 12. ledna občané České republiky zvolí z devíti kandidátů svého prezidenta. V anketě na stránkách Našeho Broumovska, kde se dá hlasovat každý den, čtenáři preferují Jiřího Dientsbiera.

V Náchodě se narodila první letošní holčička Královéhradeckého kraje

Email Tisk PDF

mimco

V náchodské nemocnici se včera po poledni narodila první letošní holčička Královéhradeckého kraje.

Kraj obdaruje první děti narozené v roce 2013

Email Tisk PDF

mimi

Královéhradecký kraj odmění rodiče dětí, které se narodí jako první v roce 2013 v krajských porodnicích, dárkovým poukazem v hodnotě pěti tisíc korun.

ARO náchodské nemocnice umožní veřejnosti nahlédnout dovnitř

Email Tisk PDF

aro

Jedno z nejnepřístupnějších oddělení náchodské nemocnice se v pátek 14. prosince od 8 do 12 hodin otevře veřejnosti. Anesteziologicko - resuscitační oddělení pořádá Den otevřených dveří.

Náchodská nemocnice se spojí s rychnovskou

Email Tisk PDF

nemocnice

Kvůli zachování a udržení kvalitní a dostupné zdravotní péče na Náchodsku a Rychnovsku i v souvislosti s rozsáhlou rekonstrukcí náchodské nemocnice by se nemocnice v Rychnově nad Kněžnou a v Náchodě měly začít postupně slučovat.

Nejlepším místem pro život 2012 je Královéhradecký kraj

Email Tisk PDF

ovcekrajina

Podle výsledků druhého ročníku unikátního výzkumu Místo pro život se nejlépe žije v Královéhradeckém kraji. O konečném žebříčku krajů rozhodla nejen statistická data, ale také průzkum mezi 1400 respondenty z celé ČR a kolegiem 20 respektovaných osobností napříč všemi obory.

Potvrzeno. Lubomír Franc se stal hejtmanem Královéhradeckého kraje pro další volební období

Email Tisk PDF

znak

Hejtmanem Královéhradeckého kraje se stal podruhé Lubomír Franc (ČSSD), který je zároveň i broumovským zastupitelem. O jeho znovuzvolení včera rozhodli krajští zastupitelé, kteří se sešli v sídle kraje poprvé od říjnových krajských voleb.

Strana 10 z 16

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!