Broumovsko

Úterý 29.září 2020

Poslední aktualizace28.09.2020 04:59

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko

ČR

Kraj vlastní první národní kulturní památku - předválečnou pevnost Dobrošov

Email Tisk PDF

DSC 0354Čtvrteční slavnostní převzetí předválečné pevnosti Dobrošov do majetku Královéhradeckého kraje bylo doplněno také pamětními podpisy zúčastněných a slavnostním přípitkem. O převod pevnosti do majetku a správy kraje od české armády se dlouhá léta usilovalo. Hejtman Lubomír Franc společně s ředitelem Regionálního muzea v Náchodě Petrem Landrem odhalili další záměry s celým areálem. Vydali se také na prohlídku podzemních chodeb až do míst, která nejsou veřejnosti zatím přístupná.

Oprav se dočká také D11, zmizí část cementobetonových panelů

Email Tisk PDF

mapaVe středu 17. června byly zahájeny opravy povrchu na dálnici D11 z Hradce Králové do Prahy. Mezi kilometry 26,8 – 40,2 proběhnou ve třech etapách uzavírky v obou jízdních pruzích. Práce pro ŘSD provede společnost EUROVIA CS, celková hodnota zakázky je téměř 117 milionů Kč. Práce potrvají do konce září.

Hejtman Franc: Chceme zabránit dalšímu oddalování výstavby D11. Prodej pozemků Stěžer pro dálnici má zaručit memorandum

Email Tisk PDF

krajKomplikacím s výkupy pozemků pro výstavbu dálnice D11 chce předejít Královéhradecký kraj. Rada kraje dnes schválila podobu memoranda mezi obcí Stěžery, městem Hradec Králové a Královéhradeckým krajem, kde se všechny strany zavazují ke spolupráci a společnému postupu v případě rozšíření mostu směrem od Hradce Králové na Stěžery pro pěší a cyklisty, kterým obec prodej pozemků podmiňovala. Memorandum bude schvalovat ještě krajské zastupitelstvo na svém jednání 22. června.

CzechTourism spustil nový web a aplikaci o filmových lokalitách v Česku. Nechybí zde Adršpach a Broumov

Email Tisk PDF

00 zakres A smallV pondělí byl spuštěn projekt agentury CzechTourism Česko – země jako z filmu, který prostřednictvím portálu a mobilní aplikace přibližuje známé i méně známé české filmové lokality a obléká je do kabátu atraktivních turistických destinací. V nabídce filmových lokalit nechybí Adršpach, kde se natáčela pohádka Třetí princ, ani Broumov se svojí Ďáblovou lstí.

Hejtman Franc podepsal Memorandum o vzájemném porozumění mezi arménskou oblastí Tavuš a Královéhradeckým krajem

Email Tisk PDF

hejMemorandum o vzájemném porozumění mezi oblastí Tavuš (Arménská republika) a Královéhradeckým krajem podepsal v úterý hejtman Lubomír Franc při příležitosti návštěvy delegace arménského premiéra v Praze za účasti premiérů obou států.

Hledají se talentované děti. Královéhradecký kraj se poprvé zapojuje do soutěže Zlatý oříšek

Email Tisk PDF

orechŠance pro všechny talentované a šikovné děti z Královéhradeckého kraje, to je soutěž Zlatý oříšek. Kraj se do soutěže zapojuje vůbec poprvé, krajské kolo soutěže pak pořádá královédvorský Dům dětí a mládeže JEDNIČKA. Soutěž odstartovala tematicky na Den dětí.

Česko hledá znovu svou excelentní destinaci

Email Tisk PDF

hvezdaČeská republika už popáté vybírá svou excelentní destinaci. Letošním tématem prestižního evropského projektu European Destination of Excellence, jehož cílem je zviditelnění méně známých turistických lokalit, je cestovní ruch a lokální gastronomie.

Nákladní doprava působila v Náchodě potíže. Kamiony čekaly na obchvatu u České Skalice až tři hodiny

Email Tisk PDF

dopPolicisté náchodského dopravního inspektorátu ve čtvrtek celý den řídili dopravu v Náchodě i před ním. Krátce před desátou hodinou dopoledne museli začít odstavovat nákladní automobily už před vjezdem do města, protože na mezinárodní silnici 1/33 procházející městem se začaly tvořit dlouhé kolony vozidel. Příčinou vznikajícího dopravního kolapsu byl zvýšený počet nákladních vozidel a probíhající oprava kruhového objezdu u Slavie, který silnici přetíná.

Osobnosti kraje se dočkaly ocenění. Mezi nimi byl i broumovský gymnazista Jakub Voves

Email Tisk PDF

DSC 0197Již tradičně se 8. květen slaví v sídle Krajského úřadu na Pivovarském náměstí v Hradci Králové jako den kraje. Ani při letošním kulatém výročí konce druhé světové války tomu nebylo jinak. Oceněni nebyli jen příslušníci složek Integrovaného záchranného systému. Pamětní medaili hejtmana převzaly z jeho rukou vynikající osobnosti z nejrůznějších sfér veřejného života. Mezi oceněnými je i oktaván Jakub Voves z Gymnázia Broumov.

Osmého května se slaví Den kraje

Email Tisk PDF

denOsmý květen je už tradičně zapsán jako Den kraje. Letos ho však organizátoři hodlají pojmout netradičně. K 15. výročí založení krajů pro veřejnost připravili celodenní doprovodný program. Po pěti letech se také znovu chystá den otevřených dveří na Krajském úřadu, odpoledne pak čeká na fanoušky českého hokeje přímý přenos utkání Česko - Rakousko.

K oznámení o pálení čarodějnic by veřejnost měla přednostně využívat internetovou aplikaci

Email Tisk PDF

hasautoNa mnoha místech republiky vzplanou v noci z 30. dubna na 1. května stovky ohňů. Hasičský záchranný sbor si v této souvislosti dovoluje připomenout občanům, že při spalování hořlavých látek na volném prostranství jsou fyzické, právnické a podnikající fyzické osoby povinny, se zřetelem na rozsah této činnosti, stanovit opatření proti vzniku a šíření požáru.

Webové stránky Broumova uspěly i v celostátním porovnání

Email Tisk PDF

webZačátkem března byly vyhlášeny výsledky krajského kola soutěže o nejlepší webové stránky obce a města Zlatý erb. Broumovské webové stránky byly potřetí za sebou vítězné. To je nominovalo do republikového klání, ve kterém Broumov opět uspěl, když získal 2. místo.

Polská rychlostní silnice S3 nesmí končit v poli, shodli se hejtman a premiér. Prioritu má dostat úsek z Trutnova na hranice

Email Tisk PDF

hejtV závěru své pondělní návštěvy Královéhradeckého kraje jednal premiér Bohuslav Sobotka o situaci kolem dostavby dálnice D11 a výstavby navazující rychlostní silnice R11. S hejtmanem Lubomírem Francem se shodl na nutnosti zrychlení příprav na české straně.

Průjezd Náchodem je zatím plynulý. V neděli však projede americký armádní konvoj

Email Tisk PDF

pru1Po týdnu oprav a dopravního omezení policisté hodnotí, že doprava je ve městě celkem plynulá a větší kolony se tvoří pouze ve špičkách, a to na nájezdech na kruhovou křižovatku v obou směrech. Řidiči v koloně vozidel vždy museli strávit pouze několik minut, ale v pracovní dny, v největší hustotě provozu, by měli přece jen počítat s tím, že budou čekat i déle.

Premiér Bohuslav Sobotka navštíví Královéhradecký kraj

Email Tisk PDF

sobPředseda vlády Bohuslav Sobotka navštíví v pondělí 23. března 2015 v rámci svých pravidelných cest do regionů Královéhradecký kraj. Na programu bude podpis Memoranda o spolupráci v kvasinském závodu Škoda, Slavnostní otevření Kuksu i jednání k dopravním stavbám D11 a R11.

Královéhradecký kraj ocení dobrovolníky za neziskovou práci s dětmi a mládeží. Ocenění poputuje také do Broumova a Machova

Email Tisk PDF

korunaLetošní první ročník Zlaté koruny Královéhradeckého kraje vzbudil nečekaný zájem. Nominováno bylo 59 účastníků, z nichž komise vybrala patnáctku těch, kteří budou letos za přínos v oblasti volnočasových aktivit pro děti a mládež oceněni. Mezi vybranými dobrovolníky je také Marie Hašková z Broumova a Jan Stiller z Machova.

Prezident Miloš Zeman včera zahájil návštěvu Královéhradeckého kraje

Email Tisk PDF

zem1Prezident Miloš Zeman včera zahájil svoji návštěvu Královéhradeckého kraje. První den dopoledne se setkal s hejtmanem Lubomírem Francem, zastupiteli kraje, starosty obcí a představiteli příspěvkových organizací. Prezidenta Zemana na Pivovarském náměstí přivítali zástupci občanského sdružení Skok do života.

Obnova historických náhrobků broumovského hřbitova byla prezentována na Vyšehradě

Email Tisk PDF

vys1Historická budova Starého purkrabství v areálu Národní kulturní památky Vyšehrad v Praze hostila ve čtvrtek 5. února 2015 seminář o projektech obnovy historických hřbitovů, náhrobků, křížových cest apod. Vedle řady prezentací, mj. např. o projektu adopce hrobů významných osobností Správy pražských hřbitovů, portálu o zničených kostelech České republiky, mediálního projektu k 70. výročí vypálení Lidic nebo představení projektu dokumentace zničených židovských synagog do roku 1989, sklidila velký ohlas prezentace projektu obnovy historických náhrobků na hřbitově v Broumově přednesená Helenou Burešovou z Městského úřadu v Broumově.

Celníci varují před falešnými dálničními známkami

Email Tisk PDF

cel1V prvních únorových dnech se celníci v Královéhradeckém kraji zaměřili na kontrolu nových dálničních známek. Celkem v období od 1. do 4. února 2015 evidují 72 porušení, za něž uložili 69 pokut v celkové výši bezmála šedesáti tisíc korun. Při jedné z kontrol objevili také falešnou dálniční známku, kterou odeslali na expertízu.

Po necelém roce se Královéhradecký kraj chystá na třídenní prezidentskou návštěvu

Email Tisk PDF

zemanVe dnech 18. – 20. února navštíví Královéhradecký kraj prezident republiky Miloš Zeman. Během necelých tří dnů se setká s představiteli a občany Dobrušky, Rychnova nad Kněžnou, Dvora Králové nad Labem a Trutnova. Zavítá také do 6. a 7. polní nemocnice Armády ČR v Hradci Králové a tří průmyslových závodů.

Strana 10 z 21

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web