Broumovsko

Neděle 20.leden 2019

Poslední aktualizace20.01.2019 04:26

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko

ČR

Uzávěrka tipů na projekty v programu Parky

Email Tisk PDF

park

Ještě do konce března přijímá Nadace PROMĚNY náměty na projekty, jejichž realizaci by nadace mohla podpořit v programu PARKY.

Obce se mohou opět ucházet o titul Vesnice roku

Email Tisk PDF

hav5

Soutěže se mohou zúčastnit obce vesnického charakteru, které mají maximálně 6300 obyvatel a které mají zpracovaný vlastní strategický dokument zabývající se rozvojem obce, program obnovy vesnice nebo program rozvoje svého územního obvodu.

Informace o sčítání lidu, domů a bytů

Email Tisk PDF

dav

Přípravu, organizaci, samotné provedení sčítání, zpracování a zpřístupnění jeho výsledků zajišťuje Český statistický úřad. Smluvním partnerem pro provedení terénních prací při sčítání je Česká pošta.

Komu Broumov předá žezlo Města stromů?

Email Tisk PDF

strom

Nadace Partnerství pod záštitou Ministerstva životního prostředí vyhlašuje šestý ročník soutěže Město stromů, kterým je nyní Broumov. Nově se do soutěže mohou přihlásit všechna města na území České republiky.

Pozor na falešné kominíky

Email Tisk PDF

kominik

Česká policie varuje občany před falešnými kominíky, kteří dělají fingované revize komínů. Na obvodním oddělení v Jaroměři od počátku roku 2011 evidují již čtvrtý případ, kdy u rodinného domku zazvonil muž v kominickém a neoprávněně inkasoval za revize komínů a kotlů.

Starosta Náchoda se nevzdává myšlenky na obchvat města

Email Tisk PDF

nachod

Starosta Náchoda Jan Birke se vydal minulý týden do Prahy, kde osobně navštívil ministra dopravy Víta Bártu, aby jej požádal o pomoc při řešení jednoho z klíčových problémů - obchvatu Náchoda, který trápí i obyvatele Broumovska.

Obchvat Náchoda za optimálních okolností až v roce 2017

Email Tisk PDF
nachod11Tématem poslední schůzky Podnikatelského klubu Broumovska (PKB) byla dopravní situace v Královéhradeckém kraji a především v Náchodě. V pátek 14. ledna 2011 se na pozvání PKB sešli v Broumově hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, poslankyně parlamentu ČR za Náchodsko Zdeňka Horníková a náchodský starosta Jan Birke.

Od 1. ledna 2011 se změnily podmínky při provozu, kontrolách a čištění komínů

Email Tisk PDF

komin

Broumovští hasiči upozorňují na zvýšený počet požárů způsobených nedostatečnou údržbou komínů. 1. ledna 2011 vstoupilo v účinnost nové nařízení vlády o podmínkách požární bezpečnosti při provozu komínů, kouřovodů a spotřebičů paliv. V dokumentu se stanovují podmínky požární bezpečnosti při provozu spalinových cest, frekvence jejich kontrol a čištění. Dále je zde upraveno, kdy a kým se provádějí revize spalinových cest a za jakých podmínek lze provádět vypalování komína.

Projekt revitalizace kláštera zvítězil v soutěži ateliérů

Email Tisk PDF

cad-diplom2.kopie

Projekt Vzdělávací a kulturní centrum Broumov - revitalizace kláštera, který podal projektový a inženýrský atelier INS s r.o., získal v kategorii Architektura a stavební projekt 1. místo v soutěži Stavební CAD projekt 2010. Toto klání je tradiční soutěží architektonických ateliérů a projekčních kanceláří o nejlepší prezentaci stavební či profesní projektové dokumentace zpracované pomocí produktů firem Autodesk a AB Studio.

Konference na podporu regionálního cestovního ruchu v Královéhradeckém kraji

Email Tisk PDF
konf1

Pod záštitou hejtmana kraje Lubomíra France a arcibiskupa Dominika Duky se 30. listopadu v hradeckém Aldisu konal již druhý ročník konference věnované cestovnímu ruchu a možnostem jeho rozvoje v Královéhradeckém kraji.

MAS Broumovsko+ na Národní konferenci VENKOV 2010

Email Tisk PDF

venkov3

Zástupci o. s. MAS Broumovsko+ se účastnili letošní Národní konference VENKOV 2010, která se konala 23. – 25. 11. 2010 v Lázních Bělohrad. Hlavním tématem konference byl Rozvoj venkova po roce 2013. Semináře, workshopy a exkurze se věnovaly dílčím tématům „Regionální produkce, regionální spotřeba a místní ekonomika“, „Inovace na venkově, sítě a jejich role“, „Život na venkově po roce 2013 – sociální aspekty života a rozvoje na venkově, udržitelnost venkovských sídel v globální ekonomice, podpora zaměstnanosti a kvalitních služeb na venkově, populační změny a odliv lidí z venkova, nástroje pro změnu trendů, spolupráce a motivace ze zahraničí“.

Broumovský starosta protestuje proti rušení neurologie v Náchodě; lékaři uklidňují, že se rušit nebude

Email Tisk PDF

sanitka

Proti úvahám úřadů o zrušení neurologického oddělení v Náchodě, o nichž informovala tento měsíc média, vystoupil ostře nový starosta Broumova Milan Kotrnec v prohlášení, které poskytl webu naše.broumovsko.cz. Informoval zároveň, že rada Broumova přijala usnesení, v němž požaduje bezodkladné vytvoření centra specializovaného na léčbu akutních mozkových příhod (tzv. iktového centra)  v oblastní nemocnici Náchod tak, aby nedošlo ke zhoršení dostupnosti péče o pacienty regionu s cévní mozkovou příhodou. Ke starostovým obavám, že region bude pravděpodobně bez neurologie, uvedli na dotaz webu naše.broumovsko.cz představitelé Náchodské nemocnice, že se oddělení rušit nebude.

Policie varuje: Pozor na kapsáře

Email Tisk PDF

policista

Tisková mluvčí Policie České republiky Eva Prachařová varuje: "Pozor na kapsáře, zdá se, že jim začíná zimní sezóna". S blížícím se podzimem policisté stále více zaznamenávají krádeže peněženek z odložených kabelek. Vypadá to, že zloději zahájili zimní sezónu a svá působiště přesunují stále více do uzavřených prostor. Krádeže peněženek se totiž týkají nejen obchodů a kabelek pověšených na nákupních vozících, ale také čekáren, restaurací, diskoték a klubů. A to i ve východních Čechách.

Konference PRO památky 2010

Email Tisk PDF

pamatky3

V sále Pastoračního střediska Arcibiskupství pražského se 11. listopadu konal další ročník konference PRO památky 2010 – obnova a využívání památek v 21. století. Letošní, třetí ročník, byl věnován kostelům, tedy tématu, které je aktuální i pro broumovský region.

V Hradci Králové se bude opakovat zasedání zastupitelstva

Email Tisk PDF

hradeckr

Úterní ustanovující zasedání zvolených zastupitelů v Hradci Králové bylo přerušeno. Opakovat se bude 22. listopadu 2010. Přítomní zastupitelé se pouze shodli na 11 členné radě města v čele s primátorem a 4 náměstky.

Policisté varují seniory

Email Tisk PDF
policie
Další případ lidského hyenismu řeší od pondělí 8. listopadu 2010 policisté na Náchodsku. Jak nám sdělila tisková mluvčí policie Eva Prachařová, skupina čtyř mužů a jedné ženy v odpoledních hodinách okradla seniorku z Náchodska o vysokou peněžní částku.

V soutěži Kudy z nudy uspěly Broumovské stěny

Email Tisk PDF
kudy1

Broumovské stěny dostaly hlas téměř šesti stovek návštěvníků portálu www.kudyznudy.cz , čímž se staly nejatraktivnější turistickou nabídkou Královéhradecka. Na slavnostním vyhlášení soutěže Ceny Kudy z nudy 2010 v Praze, kterou vyhlašuje Agentura CzechTourism, převzala ocenění vedoucí Správy Chráněné krajinné oblasti Broumovsko Hana Heinzelová, kterou do Prahy doprovázela manažerka Společnosti pro destinační management Broumovska Markéta Hanušová.

Broumov převzal trofej Město stromů v Praze v Senátu

Email Tisk PDF
hav24Zástupci Broumova včera v Senátu v Praze slavnostně převzali z rukou senátorky Jany Jurenčákové a náměstka primátora Havířova Eduarda Heczka putovní pohár, symbolicky v podobě skleněného stromu, za vítězství v soutěži Město stromů.

Občanské sdružení Obchvat Náchoda opět zablokovalo dopravu v Náchodě

Email Tisk PDF
zacpaObčanské sdružení Obchvat Náchoda opět po pěti týdnech zablokovalo dnes na cca 20 minut dopravu v Náchodě.

Broumov převzal cenu Město stromů

Email Tisk PDF
hav37Zástupci města Broumov, v čele se starostkou Libuší Růčkovou, převzali cenu - Město stromů v ročníku 2010/2011, kterou každoročně vyhlašuje Nadace Partnerství.

Strana 16 z 17

Doporučujeme

Novoroční přání starosty Broumova Jaroslava Bitnara

jarda

Vážení Broumováci, milí čtenáři serveru Naše Broumovsko,

v tomto uspěchaném světě vám všem přeji především radost a pohodu. Přeji všem, abyste se uměli radovat i z maličkostí a abyste nějaké ty neférovosti života zvládali s úsměvem na tváři. Přeji vám krásný a úspěšný rok 2019... celý článek

Poslední komentáře