Broumovsko

Sobota 15.červen 2019

Poslední aktualizace17.06.2019 04:51

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko

ČR

Prameník náchodské kyselky IDA je opraven. Minerálka je stále zdarma

Email Tisk PDF

pramenik1

Občané i návštěvníci Náchoda mají vedle čerpání vody z přepadových trubek přímo u řeky Metuje novou možnost důstojného čerpání minerálky IDA přímo v prostorách kapličky.

Děti ze základní školy: "Hlasujte pro broumovský klášterní dub."

Email Tisk PDF

strom3

Děti ze Základní školy Hradební, které přihlásily dub v klášterní zahradě v Broumově do soutěže Strom roku 2011, oslovují veřejnost broumovského regionu: "Pošlete svůj hlas našemu stromu."

Policejní preventivní kampaň: Nepouštějte vlka dovnitř aneb Pozor na neznámé lidi

Email Tisk PDF

vlka

Policisté z Královéhradeckého kraje se rozhodli čelit majetkové trestné činnosti páchané většinou na seniorech kampaní Nepouštějte vlka dovnitř aneb Pozor na neznámé lidi.

Budova interny Oblastní nemocnice Trutnov se dočká kompletního zateplení

Email Tisk PDF

trutnov

Podle informace tiskového mluvčího Královéhradeckého kraje Imricha Dioszegi se budova interny Oblastní nemocnice Trutnov se dočká kompletního zateplení.

V pátek 1. července bude slavnostně otevřena nová Česko - polská komunikace v Náchodě

Email Tisk PDF

nabrezi

Nová Česko - polská komunikace a zároveň nově upravené Denisovo nábřeží bude slavnostně otevřeno v pátek 1. července v 11 hodin v Náchodě.

Ceny jízdného v autobusech i vlacích od začátku prázdnin na Královéhradecku vzrostou

Email Tisk PDF

bus

Podle oznámení organizátora regionální dopravy společnosti Oredo se od 1. července 2011 zdraží jízdné v autobusové i železniční dopravě na Královéhradecku v průměru o 6,75%. Důvodem jsou dlouhodobě rostoucí ceny nafty.

Klášterní Zahrada* v Broumově je součástí Víkendu otevřených zahrad

Email Tisk PDF

zahrada

Broumovská klášterní Zahrada* se jako jediná z Královéhradeckého kraje zapojí do celorepublikové akce Víkend otevřených zahrad. 

Územní rozhodnutí vydáno: Náchodskou nemocnici čeká modernizace

Email Tisk PDF

nemocnice

Odbor výstavby a územního plánování Městského úřadu v Náchodě vydal územní rozhodnutí pro Revitalizaci areálu oblastní nemocnice Náchod. Nic již by nemělo bránit k zahájení stavby.

 

Starostové měst a obcí Kladského pomezí zahájili letní turistickou sezónu

Email Tisk PDF

clip_image002

Letní turistická sezóna v Kladském pomezí byla zahájena v pátek 27. května za přítomnosti 19 starostů, místostarostů, zastupitelů a partnerů obecně prospěšné společnosti BRANKA. Právě BRANKA  a Vodácká půjčovna a škola záchrany v Novém Městě nad Metují společně připravili splouvání řeky Metuje.

Agentura pro rozvoj Broumovska vyhlašuje I. kolo příjmu žádostí o udělení značky Broumovsko regionální produkt©

Email Tisk PDF

broumovsko

Agentura pro rozvoj Broumovska vyhlašuje I. kolo příjmu žádostí o udělení značky Broumovsko regionální produkt©. V úterý 28. června 2011 se v Centru regionálního rozvoje Broumovska uskuteční první zasedání certifikační komise, která bude hodnotit přijaté žádosti výrobců o značku Broumovsko regionální produkt©.

Demonstrativní blokády Náchoda se zúčastnilo 150 lidí

Email Tisk PDF

nachod11

Ve čtvrtek 21. dubna před 16 hodinou občanské sdružení Obchvat Náchoda zahájilo již třetí blokádu silnice č. 33 v prostoru kruhového objezdu u kavárny Slavie. Počet účastníků byl tentokrát malý, po přechodech křižovatku obcházelo 150 lidí.

Dnes odpoledne bude opět blokáda Náchoda

Email Tisk PDF

nachod

Policie upozorňuje všechny motoristy, že dnes odpoledne v Náchodě opět proběhne blokáda silnice č. 33 v prostoru křižovatky Slávie a Palachovy ulice.

Umělecká soutěž Broumovsko v kontrastech: chráněná krajina a člověk

Email Tisk PDF

krajina

Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, Správa CHKO Broumovsko ve spolupráci s Agenturou pro rozvoj Broumovska vyhlašuje u příležitosti 20 let od založení CHKO Broumovsko uměleckou soutěž Broumovsko v kontrastech: chráněná krajina a člověk.

Tisíce lidí se zajímaly o možnosti aktivní dovolené v Královéhradeckém kraji

Email Tisk PDF

kotlina

Tisíce lidí navštívily prezentaci Královéhradeckého kraje na druhém ročníku veletrhu For Bikes, který se uskutečnil ve dnech 25. až 27. března na výstavišti v Praze Letňanech. Návštěvníci i odborníci měli největší zájem o mapy cyklotras a možnosti, jak v regionu strávit aktivní dovolenou.

Uzávěrka tipů na projekty v programu Parky

Email Tisk PDF

park

Ještě do konce března přijímá Nadace PROMĚNY náměty na projekty, jejichž realizaci by nadace mohla podpořit v programu PARKY.

Obce se mohou opět ucházet o titul Vesnice roku

Email Tisk PDF

hav5

Soutěže se mohou zúčastnit obce vesnického charakteru, které mají maximálně 6300 obyvatel a které mají zpracovaný vlastní strategický dokument zabývající se rozvojem obce, program obnovy vesnice nebo program rozvoje svého územního obvodu.

Informace o sčítání lidu, domů a bytů

Email Tisk PDF

dav

Přípravu, organizaci, samotné provedení sčítání, zpracování a zpřístupnění jeho výsledků zajišťuje Český statistický úřad. Smluvním partnerem pro provedení terénních prací při sčítání je Česká pošta.

Komu Broumov předá žezlo Města stromů?

Email Tisk PDF

strom

Nadace Partnerství pod záštitou Ministerstva životního prostředí vyhlašuje šestý ročník soutěže Město stromů, kterým je nyní Broumov. Nově se do soutěže mohou přihlásit všechna města na území České republiky.

Pozor na falešné kominíky

Email Tisk PDF

kominik

Česká policie varuje občany před falešnými kominíky, kteří dělají fingované revize komínů. Na obvodním oddělení v Jaroměři od počátku roku 2011 evidují již čtvrtý případ, kdy u rodinného domku zazvonil muž v kominickém a neoprávněně inkasoval za revize komínů a kotlů.

Starosta Náchoda se nevzdává myšlenky na obchvat města

Email Tisk PDF

nachod

Starosta Náchoda Jan Birke se vydal minulý týden do Prahy, kde osobně navštívil ministra dopravy Víta Bártu, aby jej požádal o pomoc při řešení jednoho z klíčových problémů - obchvatu Náchoda, který trápí i obyvatele Broumovska.

Strana 16 z 18

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře