Broumovsko

Středa 26.únor 2020

Poslední aktualizace27.02.2020 04:49

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko

ČR

Klášterní Zahrada* v Broumově je součástí Víkendu otevřených zahrad

Email Tisk PDF

zahrada

Broumovská klášterní Zahrada* se jako jediná z Královéhradeckého kraje zapojí do celorepublikové akce Víkend otevřených zahrad. 

Územní rozhodnutí vydáno: Náchodskou nemocnici čeká modernizace

Email Tisk PDF

nemocnice

Odbor výstavby a územního plánování Městského úřadu v Náchodě vydal územní rozhodnutí pro Revitalizaci areálu oblastní nemocnice Náchod. Nic již by nemělo bránit k zahájení stavby.

 

Starostové měst a obcí Kladského pomezí zahájili letní turistickou sezónu

Email Tisk PDF

clip_image002

Letní turistická sezóna v Kladském pomezí byla zahájena v pátek 27. května za přítomnosti 19 starostů, místostarostů, zastupitelů a partnerů obecně prospěšné společnosti BRANKA. Právě BRANKA  a Vodácká půjčovna a škola záchrany v Novém Městě nad Metují společně připravili splouvání řeky Metuje.

Agentura pro rozvoj Broumovska vyhlašuje I. kolo příjmu žádostí o udělení značky Broumovsko regionální produkt©

Email Tisk PDF

broumovsko

Agentura pro rozvoj Broumovska vyhlašuje I. kolo příjmu žádostí o udělení značky Broumovsko regionální produkt©. V úterý 28. června 2011 se v Centru regionálního rozvoje Broumovska uskuteční první zasedání certifikační komise, která bude hodnotit přijaté žádosti výrobců o značku Broumovsko regionální produkt©.

Demonstrativní blokády Náchoda se zúčastnilo 150 lidí

Email Tisk PDF

nachod11

Ve čtvrtek 21. dubna před 16 hodinou občanské sdružení Obchvat Náchoda zahájilo již třetí blokádu silnice č. 33 v prostoru kruhového objezdu u kavárny Slavie. Počet účastníků byl tentokrát malý, po přechodech křižovatku obcházelo 150 lidí.

Dnes odpoledne bude opět blokáda Náchoda

Email Tisk PDF

nachod

Policie upozorňuje všechny motoristy, že dnes odpoledne v Náchodě opět proběhne blokáda silnice č. 33 v prostoru křižovatky Slávie a Palachovy ulice.

Umělecká soutěž Broumovsko v kontrastech: chráněná krajina a člověk

Email Tisk PDF

krajina

Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, Správa CHKO Broumovsko ve spolupráci s Agenturou pro rozvoj Broumovska vyhlašuje u příležitosti 20 let od založení CHKO Broumovsko uměleckou soutěž Broumovsko v kontrastech: chráněná krajina a člověk.

Tisíce lidí se zajímaly o možnosti aktivní dovolené v Královéhradeckém kraji

Email Tisk PDF

kotlina

Tisíce lidí navštívily prezentaci Královéhradeckého kraje na druhém ročníku veletrhu For Bikes, který se uskutečnil ve dnech 25. až 27. března na výstavišti v Praze Letňanech. Návštěvníci i odborníci měli největší zájem o mapy cyklotras a možnosti, jak v regionu strávit aktivní dovolenou.

Uzávěrka tipů na projekty v programu Parky

Email Tisk PDF

park

Ještě do konce března přijímá Nadace PROMĚNY náměty na projekty, jejichž realizaci by nadace mohla podpořit v programu PARKY.

Obce se mohou opět ucházet o titul Vesnice roku

Email Tisk PDF

hav5

Soutěže se mohou zúčastnit obce vesnického charakteru, které mají maximálně 6300 obyvatel a které mají zpracovaný vlastní strategický dokument zabývající se rozvojem obce, program obnovy vesnice nebo program rozvoje svého územního obvodu.

Informace o sčítání lidu, domů a bytů

Email Tisk PDF

dav

Přípravu, organizaci, samotné provedení sčítání, zpracování a zpřístupnění jeho výsledků zajišťuje Český statistický úřad. Smluvním partnerem pro provedení terénních prací při sčítání je Česká pošta.

Komu Broumov předá žezlo Města stromů?

Email Tisk PDF

strom

Nadace Partnerství pod záštitou Ministerstva životního prostředí vyhlašuje šestý ročník soutěže Město stromů, kterým je nyní Broumov. Nově se do soutěže mohou přihlásit všechna města na území České republiky.

Pozor na falešné kominíky

Email Tisk PDF

kominik

Česká policie varuje občany před falešnými kominíky, kteří dělají fingované revize komínů. Na obvodním oddělení v Jaroměři od počátku roku 2011 evidují již čtvrtý případ, kdy u rodinného domku zazvonil muž v kominickém a neoprávněně inkasoval za revize komínů a kotlů.

Starosta Náchoda se nevzdává myšlenky na obchvat města

Email Tisk PDF

nachod

Starosta Náchoda Jan Birke se vydal minulý týden do Prahy, kde osobně navštívil ministra dopravy Víta Bártu, aby jej požádal o pomoc při řešení jednoho z klíčových problémů - obchvatu Náchoda, který trápí i obyvatele Broumovska.

Obchvat Náchoda za optimálních okolností až v roce 2017

Email Tisk PDF
nachod11Tématem poslední schůzky Podnikatelského klubu Broumovska (PKB) byla dopravní situace v Královéhradeckém kraji a především v Náchodě. V pátek 14. ledna 2011 se na pozvání PKB sešli v Broumově hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, poslankyně parlamentu ČR za Náchodsko Zdeňka Horníková a náchodský starosta Jan Birke.

Od 1. ledna 2011 se změnily podmínky při provozu, kontrolách a čištění komínů

Email Tisk PDF

komin

Broumovští hasiči upozorňují na zvýšený počet požárů způsobených nedostatečnou údržbou komínů. 1. ledna 2011 vstoupilo v účinnost nové nařízení vlády o podmínkách požární bezpečnosti při provozu komínů, kouřovodů a spotřebičů paliv. V dokumentu se stanovují podmínky požární bezpečnosti při provozu spalinových cest, frekvence jejich kontrol a čištění. Dále je zde upraveno, kdy a kým se provádějí revize spalinových cest a za jakých podmínek lze provádět vypalování komína.

Projekt revitalizace kláštera zvítězil v soutěži ateliérů

Email Tisk PDF

cad-diplom2.kopie

Projekt Vzdělávací a kulturní centrum Broumov - revitalizace kláštera, který podal projektový a inženýrský atelier INS s r.o., získal v kategorii Architektura a stavební projekt 1. místo v soutěži Stavební CAD projekt 2010. Toto klání je tradiční soutěží architektonických ateliérů a projekčních kanceláří o nejlepší prezentaci stavební či profesní projektové dokumentace zpracované pomocí produktů firem Autodesk a AB Studio.

Konference na podporu regionálního cestovního ruchu v Královéhradeckém kraji

Email Tisk PDF
konf1

Pod záštitou hejtmana kraje Lubomíra France a arcibiskupa Dominika Duky se 30. listopadu v hradeckém Aldisu konal již druhý ročník konference věnované cestovnímu ruchu a možnostem jeho rozvoje v Královéhradeckém kraji.

MAS Broumovsko+ na Národní konferenci VENKOV 2010

Email Tisk PDF

venkov3

Zástupci o. s. MAS Broumovsko+ se účastnili letošní Národní konference VENKOV 2010, která se konala 23. – 25. 11. 2010 v Lázních Bělohrad. Hlavním tématem konference byl Rozvoj venkova po roce 2013. Semináře, workshopy a exkurze se věnovaly dílčím tématům „Regionální produkce, regionální spotřeba a místní ekonomika“, „Inovace na venkově, sítě a jejich role“, „Život na venkově po roce 2013 – sociální aspekty života a rozvoje na venkově, udržitelnost venkovských sídel v globální ekonomice, podpora zaměstnanosti a kvalitních služeb na venkově, populační změny a odliv lidí z venkova, nástroje pro změnu trendů, spolupráce a motivace ze zahraničí“.

Broumovský starosta protestuje proti rušení neurologie v Náchodě; lékaři uklidňují, že se rušit nebude

Email Tisk PDF

sanitka

Proti úvahám úřadů o zrušení neurologického oddělení v Náchodě, o nichž informovala tento měsíc média, vystoupil ostře nový starosta Broumova Milan Kotrnec v prohlášení, které poskytl webu naše.broumovsko.cz. Informoval zároveň, že rada Broumova přijala usnesení, v němž požaduje bezodkladné vytvoření centra specializovaného na léčbu akutních mozkových příhod (tzv. iktového centra)  v oblastní nemocnici Náchod tak, aby nedošlo ke zhoršení dostupnosti péče o pacienty regionu s cévní mozkovou příhodou. Ke starostovým obavám, že region bude pravděpodobně bez neurologie, uvedli na dotaz webu naše.broumovsko.cz představitelé Náchodské nemocnice, že se oddělení rušit nebude.

Strana 18 z 19

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře