Broumovsko

Sobota 19.říjen 2019

Poslední aktualizace21.10.2019 04:00

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko

ČR

Konference na podporu regionálního cestovního ruchu v Královéhradeckém kraji

Email Tisk PDF
konf1

Pod záštitou hejtmana kraje Lubomíra France a arcibiskupa Dominika Duky se 30. listopadu v hradeckém Aldisu konal již druhý ročník konference věnované cestovnímu ruchu a možnostem jeho rozvoje v Královéhradeckém kraji.

MAS Broumovsko+ na Národní konferenci VENKOV 2010

Email Tisk PDF

venkov3

Zástupci o. s. MAS Broumovsko+ se účastnili letošní Národní konference VENKOV 2010, která se konala 23. – 25. 11. 2010 v Lázních Bělohrad. Hlavním tématem konference byl Rozvoj venkova po roce 2013. Semináře, workshopy a exkurze se věnovaly dílčím tématům „Regionální produkce, regionální spotřeba a místní ekonomika“, „Inovace na venkově, sítě a jejich role“, „Život na venkově po roce 2013 – sociální aspekty života a rozvoje na venkově, udržitelnost venkovských sídel v globální ekonomice, podpora zaměstnanosti a kvalitních služeb na venkově, populační změny a odliv lidí z venkova, nástroje pro změnu trendů, spolupráce a motivace ze zahraničí“.

Broumovský starosta protestuje proti rušení neurologie v Náchodě; lékaři uklidňují, že se rušit nebude

Email Tisk PDF

sanitka

Proti úvahám úřadů o zrušení neurologického oddělení v Náchodě, o nichž informovala tento měsíc média, vystoupil ostře nový starosta Broumova Milan Kotrnec v prohlášení, které poskytl webu naše.broumovsko.cz. Informoval zároveň, že rada Broumova přijala usnesení, v němž požaduje bezodkladné vytvoření centra specializovaného na léčbu akutních mozkových příhod (tzv. iktového centra)  v oblastní nemocnici Náchod tak, aby nedošlo ke zhoršení dostupnosti péče o pacienty regionu s cévní mozkovou příhodou. Ke starostovým obavám, že region bude pravděpodobně bez neurologie, uvedli na dotaz webu naše.broumovsko.cz představitelé Náchodské nemocnice, že se oddělení rušit nebude.

Policie varuje: Pozor na kapsáře

Email Tisk PDF

policista

Tisková mluvčí Policie České republiky Eva Prachařová varuje: "Pozor na kapsáře, zdá se, že jim začíná zimní sezóna". S blížícím se podzimem policisté stále více zaznamenávají krádeže peněženek z odložených kabelek. Vypadá to, že zloději zahájili zimní sezónu a svá působiště přesunují stále více do uzavřených prostor. Krádeže peněženek se totiž týkají nejen obchodů a kabelek pověšených na nákupních vozících, ale také čekáren, restaurací, diskoték a klubů. A to i ve východních Čechách.

Konference PRO památky 2010

Email Tisk PDF

pamatky3

V sále Pastoračního střediska Arcibiskupství pražského se 11. listopadu konal další ročník konference PRO památky 2010 – obnova a využívání památek v 21. století. Letošní, třetí ročník, byl věnován kostelům, tedy tématu, které je aktuální i pro broumovský region.

V Hradci Králové se bude opakovat zasedání zastupitelstva

Email Tisk PDF

hradeckr

Úterní ustanovující zasedání zvolených zastupitelů v Hradci Králové bylo přerušeno. Opakovat se bude 22. listopadu 2010. Přítomní zastupitelé se pouze shodli na 11 členné radě města v čele s primátorem a 4 náměstky.

Policisté varují seniory

Email Tisk PDF
policie
Další případ lidského hyenismu řeší od pondělí 8. listopadu 2010 policisté na Náchodsku. Jak nám sdělila tisková mluvčí policie Eva Prachařová, skupina čtyř mužů a jedné ženy v odpoledních hodinách okradla seniorku z Náchodska o vysokou peněžní částku.

V soutěži Kudy z nudy uspěly Broumovské stěny

Email Tisk PDF
kudy1

Broumovské stěny dostaly hlas téměř šesti stovek návštěvníků portálu www.kudyznudy.cz , čímž se staly nejatraktivnější turistickou nabídkou Královéhradecka. Na slavnostním vyhlášení soutěže Ceny Kudy z nudy 2010 v Praze, kterou vyhlašuje Agentura CzechTourism, převzala ocenění vedoucí Správy Chráněné krajinné oblasti Broumovsko Hana Heinzelová, kterou do Prahy doprovázela manažerka Společnosti pro destinační management Broumovska Markéta Hanušová.

Broumov převzal trofej Město stromů v Praze v Senátu

Email Tisk PDF
hav24Zástupci Broumova včera v Senátu v Praze slavnostně převzali z rukou senátorky Jany Jurenčákové a náměstka primátora Havířova Eduarda Heczka putovní pohár, symbolicky v podobě skleněného stromu, za vítězství v soutěži Město stromů.

Občanské sdružení Obchvat Náchoda opět zablokovalo dopravu v Náchodě

Email Tisk PDF
zacpaObčanské sdružení Obchvat Náchoda opět po pěti týdnech zablokovalo dnes na cca 20 minut dopravu v Náchodě.

Broumov převzal cenu Město stromů

Email Tisk PDF
hav37Zástupci města Broumov, v čele se starostkou Libuší Růčkovou, převzali cenu - Město stromů v ročníku 2010/2011, kterou každoročně vyhlašuje Nadace Partnerství.

Blokáda Náchoda

Email Tisk PDF

zacpa

Kritickou dopravní situaci v Náchodě se rozhodlo řešit občanské sdružení Obchvat Náchoda. Dnes 16. září od 15:45 hodin zablokují pořadatelé kruhový objezd u restaurace Slavie. Během blokády budou řidiči dostávat vícejazyčné letáky, které vysvětlují důvod jejich zdržení.

Klášter v Broumově získal 5 milionů korun na přípravu projektu

Email Tisk PDF

f_br_klaster_ex_003Krajské zastupitelstvo Královéhradeckého kraje včera rozhodlo o půjčce pro Opatství sv. Václava v Broumově ve výši 5 miliónů Kč na přípravu projektu pro broumovský klášter.

Den, kdy svítí světlušky

Email Tisk PDF
svetluskaVe většině měst České republiky, a samozřejmě i v Broumově (viz ilustrační foto), včera vyrazily dvojice dobrovolníků do ulic v rámci 8. ročníku sbírky Světluška, kterou pořádá Nadační fond Českého rozhlasu. Každý, kdo si koupil speciální placku "Svítíš? ", přívěsek nebo náramek, přispěl na celou řadu prospěšných věcí.

Policie znovu varovala před krádežemi jízdních kol v kraji

Email Tisk PDF
koloKrajská policie zaznamenala případy krádeží nezajištěných či málo zajištěných kol. V pondělí 6. 9. 2010 po osmé hodině ráno majitel jízdního kola Author ponechal nezajištěný svůj bicykl v hodnotě 8.000 korun u obchodu na náměstí v Jaroměři. Než si nakoupil, během půlhodinky, bylo kolo pryč.

Začátek školního roku se blíží

Email Tisk PDF
zebra

Víme, že připomínat školákům už týden před začátkem školního roku, že to zase brzy vypukne, je k nazlobení. S několika užitečnými radami se tedy obracíme na rodiče.

Cena Kudy z nudy 2010

Email Tisk PDF

kklaster

Pomozte nám vybrat nejlepší turistickou aktivitu roku 2010 prezentovanou na portále Kudy z nudy a vyhrajte tři víkendové lázeňské pobyty a spoustu dalších hodnotných cen. Odborníci z oblasti cestovního ruchu rozdělili Českou republiku do 17 turistických regionů a v každém z nich nominovali 10 nejatraktivnějších turistických aktivit, které se teď ucházejí o vaši přízeň. Vy svým hlasováním rozhodnete, která z nabídek zvítězí a získá titul Cena Kudy z nudy 2010.

Období mimořádných klimatických podmínek v Královéhradeckém kraji odvoláno

Email Tisk PDF

Hasici_2-smNa doporučení Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje odvolal hejtman Královéhradeckého kraje v pondělí 26. července 2010 "Období mimořádných klimatických podmínek", které trvalo od 9. července 2010.

Broumov je vítězem soutěže Město stromů pro rok 2010/2011

Email Tisk PDF

Nadace_PartnerstviBroumov se stal vítězem soutěže Město stromů pro období 2010/2011. Informoval o tom Karvinský deník. Žezlo vítěze totiž momentálně zdobí havířovský magistrát, ale vedení města ho brzy předá zástupcům Broumova. Celostátní soutěž Město stromů každoročně pořádá Nadace Partnerství pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR.

 

Pardubický a Hradecký kraj chtějí spolupracovat v cestovním ruchu

Email Tisk PDF

800px-Hradec_Krlov_-_Velk_nmstPardubický a Královéhradecký kraj, pod který spadá Broumovsko, budou těsněji spolupracovat v oblasti cestovního ruchu. Hejtmani podepsali memorandum, podle nějž budou oba regiony vystupovat společně pod označením Východní Čechy.

Strana 18 z 18

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře

Fotka dne

2019 09 04 Broumov Klaster Mlhoviny Pano 8bit