Broumovsko

Pondělí 1.červen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko

ČR

Broumovsko regionální produkt® poprvé na Zemi Živitelce

Email Tisk PDF

zivitelka4

Regionální značky měly letos poprvé ucelenou prezentaci na mezinárodní výstavě Země Živitelka v Českých Budějovicích. Mezi regiony, které na výstavě měly své prezentace, bylo také Broumovsko.

Policie hledá svědky tragické dopravní nehody

Email Tisk PDF
nakladac

Policie v Náchodě žádá veřejnost i na Broumovsku o spolupráci při vyšetření dopravní nehody, která se stala ve středu 17. srpna 2011 v 7:40 na výjezdu z Masarykova náměstí v Jaroměři-Josefově ve směru na Nový Ples.

Ve vinné galerii v Broumově lze ochutnat víno od Vinaře roku 2011

Email Tisk PDF

bs_1

Slavnostní vyhlášení soutěže Vinař roku 2011, které proběhlo 18.srpna v Praze na Žofíně, je událostí i pro Broumov. Český archiv vín, který je pořadatelem soutěže, spolupracuje s ck.broumovsko s.r.o. na provozu vinné galerie a vinotéky s názvem  Benediktinské sklepy v prostorách pod bývalým klášterním gymnáziem.

Náchodští policisté absolvovali seminář o výcviku mantrailingu

Email Tisk PDF

psi1

Seminář o výcviku mantrailingu, což je ve světě již mnoho let využívaná metoda vyhledávání osob pomocí psů, uspořádali v Náchodě policisté z Oddělení služební kynologie z Hradce Králové.

Náchodští radní vypsali odměnu za informaci, která povede k dopadení pachatele

Email Tisk PDF

vandal

Město Náchod vyplatí odměnu ve výši 5000 korun a to v případě dopadení nebo informace, která povede k dopadení pachatele, jenž se pokusil zapálit kapličku nově otevřeného prameníku běloveské kyselky. 

Infocentrum v Broumově je přihlášené v soutěži Stavba roku Královéhradeckého kraje 2011

Email Tisk PDF

info7

Prostory broumovského Infocentra na Mírovém náměstí kandidují na vítězství v soutěži Stavba roku Královéhradeckého kraje 2011.

Vstupenky na největší leteckou show v České republice - CIAF 2011 pro čtenáře portálu naše.broumovsko.cz zdarma

Email Tisk PDF
ciaf

Největší letecká přehlídka v České republice Czech International Air Fest 2011 (CIAF 2011) se připravuje v Hradci Králové na 3. a 4. září 2011 a naše.broumovsko.cz nabízí svým čtenářům vstupenky na show zdarma. Bude to již 18. ročník a na letišti v Hradci Králové se představí desítky proudových i vrtulových letounů z celého světa.

V rámci prevence při policejních kontrolách na Královéhradecku dostanou řidiči nealkoholické pivo

Email Tisk PDF

Ridim---piju-nealko-pivo-3Dopravní policisté v celém Královéhradeckém kraji se v srpnu zapojí do celorepublikového projektu s názvem "Řídím - piju nealko pivo". Principem této preventivní akce je upozornit řidiče, že se nemusejí vzdát oblíbeného piva, aby neporušili zákon a bezpečně dojeli do cíle. Ale aby využili vhodnější variantu a to pivo nealkoholické, které při policejních kontrolách řidiči v rámci akce dostanou.

Prameník náchodské kyselky IDA je opraven. Minerálka je stále zdarma

Email Tisk PDF

pramenik1

Občané i návštěvníci Náchoda mají vedle čerpání vody z přepadových trubek přímo u řeky Metuje novou možnost důstojného čerpání minerálky IDA přímo v prostorách kapličky.

Děti ze základní školy: "Hlasujte pro broumovský klášterní dub."

Email Tisk PDF

strom3

Děti ze Základní školy Hradební, které přihlásily dub v klášterní zahradě v Broumově do soutěže Strom roku 2011, oslovují veřejnost broumovského regionu: "Pošlete svůj hlas našemu stromu."

Policejní preventivní kampaň: Nepouštějte vlka dovnitř aneb Pozor na neznámé lidi

Email Tisk PDF

vlka

Policisté z Královéhradeckého kraje se rozhodli čelit majetkové trestné činnosti páchané většinou na seniorech kampaní Nepouštějte vlka dovnitř aneb Pozor na neznámé lidi.

Budova interny Oblastní nemocnice Trutnov se dočká kompletního zateplení

Email Tisk PDF

trutnov

Podle informace tiskového mluvčího Královéhradeckého kraje Imricha Dioszegi se budova interny Oblastní nemocnice Trutnov se dočká kompletního zateplení.

V pátek 1. července bude slavnostně otevřena nová Česko - polská komunikace v Náchodě

Email Tisk PDF

nabrezi

Nová Česko - polská komunikace a zároveň nově upravené Denisovo nábřeží bude slavnostně otevřeno v pátek 1. července v 11 hodin v Náchodě.

Ceny jízdného v autobusech i vlacích od začátku prázdnin na Královéhradecku vzrostou

Email Tisk PDF

bus

Podle oznámení organizátora regionální dopravy společnosti Oredo se od 1. července 2011 zdraží jízdné v autobusové i železniční dopravě na Královéhradecku v průměru o 6,75%. Důvodem jsou dlouhodobě rostoucí ceny nafty.

Klášterní Zahrada* v Broumově je součástí Víkendu otevřených zahrad

Email Tisk PDF

zahrada

Broumovská klášterní Zahrada* se jako jediná z Královéhradeckého kraje zapojí do celorepublikové akce Víkend otevřených zahrad. 

Územní rozhodnutí vydáno: Náchodskou nemocnici čeká modernizace

Email Tisk PDF

nemocnice

Odbor výstavby a územního plánování Městského úřadu v Náchodě vydal územní rozhodnutí pro Revitalizaci areálu oblastní nemocnice Náchod. Nic již by nemělo bránit k zahájení stavby.

 

Starostové měst a obcí Kladského pomezí zahájili letní turistickou sezónu

Email Tisk PDF

clip_image002

Letní turistická sezóna v Kladském pomezí byla zahájena v pátek 27. května za přítomnosti 19 starostů, místostarostů, zastupitelů a partnerů obecně prospěšné společnosti BRANKA. Právě BRANKA  a Vodácká půjčovna a škola záchrany v Novém Městě nad Metují společně připravili splouvání řeky Metuje.

Agentura pro rozvoj Broumovska vyhlašuje I. kolo příjmu žádostí o udělení značky Broumovsko regionální produkt©

Email Tisk PDF

broumovsko

Agentura pro rozvoj Broumovska vyhlašuje I. kolo příjmu žádostí o udělení značky Broumovsko regionální produkt©. V úterý 28. června 2011 se v Centru regionálního rozvoje Broumovska uskuteční první zasedání certifikační komise, která bude hodnotit přijaté žádosti výrobců o značku Broumovsko regionální produkt©.

Demonstrativní blokády Náchoda se zúčastnilo 150 lidí

Email Tisk PDF

nachod11

Ve čtvrtek 21. dubna před 16 hodinou občanské sdružení Obchvat Náchoda zahájilo již třetí blokádu silnice č. 33 v prostoru kruhového objezdu u kavárny Slavie. Počet účastníků byl tentokrát malý, po přechodech křižovatku obcházelo 150 lidí.

Dnes odpoledne bude opět blokáda Náchoda

Email Tisk PDF

nachod

Policie upozorňuje všechny motoristy, že dnes odpoledne v Náchodě opět proběhne blokáda silnice č. 33 v prostoru křižovatky Slávie a Palachovy ulice.

Strana 18 z 20

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře