Broumovsko

Pátek 10.červenec 2020

Poslední aktualizace10.07.2020 04:38

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko

ČR

V soutěži Kudy z nudy uspěly Broumovské stěny

Email Tisk PDF
kudy1

Broumovské stěny dostaly hlas téměř šesti stovek návštěvníků portálu www.kudyznudy.cz , čímž se staly nejatraktivnější turistickou nabídkou Královéhradecka. Na slavnostním vyhlášení soutěže Ceny Kudy z nudy 2010 v Praze, kterou vyhlašuje Agentura CzechTourism, převzala ocenění vedoucí Správy Chráněné krajinné oblasti Broumovsko Hana Heinzelová, kterou do Prahy doprovázela manažerka Společnosti pro destinační management Broumovska Markéta Hanušová.

Broumov převzal trofej Město stromů v Praze v Senátu

Email Tisk PDF
hav24Zástupci Broumova včera v Senátu v Praze slavnostně převzali z rukou senátorky Jany Jurenčákové a náměstka primátora Havířova Eduarda Heczka putovní pohár, symbolicky v podobě skleněného stromu, za vítězství v soutěži Město stromů.

Občanské sdružení Obchvat Náchoda opět zablokovalo dopravu v Náchodě

Email Tisk PDF
zacpaObčanské sdružení Obchvat Náchoda opět po pěti týdnech zablokovalo dnes na cca 20 minut dopravu v Náchodě.

Broumov převzal cenu Město stromů

Email Tisk PDF
hav37Zástupci města Broumov, v čele se starostkou Libuší Růčkovou, převzali cenu - Město stromů v ročníku 2010/2011, kterou každoročně vyhlašuje Nadace Partnerství.

Blokáda Náchoda

Email Tisk PDF

zacpa

Kritickou dopravní situaci v Náchodě se rozhodlo řešit občanské sdružení Obchvat Náchoda. Dnes 16. září od 15:45 hodin zablokují pořadatelé kruhový objezd u restaurace Slavie. Během blokády budou řidiči dostávat vícejazyčné letáky, které vysvětlují důvod jejich zdržení.

Klášter v Broumově získal 5 milionů korun na přípravu projektu

Email Tisk PDF

f_br_klaster_ex_003Krajské zastupitelstvo Královéhradeckého kraje včera rozhodlo o půjčce pro Opatství sv. Václava v Broumově ve výši 5 miliónů Kč na přípravu projektu pro broumovský klášter.

Den, kdy svítí světlušky

Email Tisk PDF
svetluskaVe většině měst České republiky, a samozřejmě i v Broumově (viz ilustrační foto), včera vyrazily dvojice dobrovolníků do ulic v rámci 8. ročníku sbírky Světluška, kterou pořádá Nadační fond Českého rozhlasu. Každý, kdo si koupil speciální placku "Svítíš? ", přívěsek nebo náramek, přispěl na celou řadu prospěšných věcí.

Policie znovu varovala před krádežemi jízdních kol v kraji

Email Tisk PDF
koloKrajská policie zaznamenala případy krádeží nezajištěných či málo zajištěných kol. V pondělí 6. 9. 2010 po osmé hodině ráno majitel jízdního kola Author ponechal nezajištěný svůj bicykl v hodnotě 8.000 korun u obchodu na náměstí v Jaroměři. Než si nakoupil, během půlhodinky, bylo kolo pryč.

Začátek školního roku se blíží

Email Tisk PDF
zebra

Víme, že připomínat školákům už týden před začátkem školního roku, že to zase brzy vypukne, je k nazlobení. S několika užitečnými radami se tedy obracíme na rodiče.

Cena Kudy z nudy 2010

Email Tisk PDF

kklaster

Pomozte nám vybrat nejlepší turistickou aktivitu roku 2010 prezentovanou na portále Kudy z nudy a vyhrajte tři víkendové lázeňské pobyty a spoustu dalších hodnotných cen. Odborníci z oblasti cestovního ruchu rozdělili Českou republiku do 17 turistických regionů a v každém z nich nominovali 10 nejatraktivnějších turistických aktivit, které se teď ucházejí o vaši přízeň. Vy svým hlasováním rozhodnete, která z nabídek zvítězí a získá titul Cena Kudy z nudy 2010.

Období mimořádných klimatických podmínek v Královéhradeckém kraji odvoláno

Email Tisk PDF

Hasici_2-smNa doporučení Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje odvolal hejtman Královéhradeckého kraje v pondělí 26. července 2010 "Období mimořádných klimatických podmínek", které trvalo od 9. července 2010.

Broumov je vítězem soutěže Město stromů pro rok 2010/2011

Email Tisk PDF

Nadace_PartnerstviBroumov se stal vítězem soutěže Město stromů pro období 2010/2011. Informoval o tom Karvinský deník. Žezlo vítěze totiž momentálně zdobí havířovský magistrát, ale vedení města ho brzy předá zástupcům Broumova. Celostátní soutěž Město stromů každoročně pořádá Nadace Partnerství pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR.

 

Pardubický a Hradecký kraj chtějí spolupracovat v cestovním ruchu

Email Tisk PDF

800px-Hradec_Krlov_-_Velk_nmstPardubický a Královéhradecký kraj, pod který spadá Broumovsko, budou těsněji spolupracovat v oblasti cestovního ruchu. Hejtmani podepsali memorandum, podle nějž budou oba regiony vystupovat společně pod označením Východní Čechy.

Strana 20 z 20

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře