Broumovsko

Středa 17.červenec 2019

Poslední aktualizace18.07.2019 04:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko

ČR

Na kotlíkových dotacích rozdělí kraj během dvou let 200 milionů korun

Email Tisk PDF

kotel velkyKrálovéhradecký kraj se připravuje na novou vlnu kotlíkových dotací. Oproti loňskému roku je v plánu hned několik změn. První žadatelé o dotaci na nový kotel se budou moci na krajský úřad přihlásit na přelomu roku, jakmile kraj vypíše výzvy.

Celníci varují před falešnými dálničními známkami

Email Tisk PDF

ilustrační IV V červenci celníci objevili na rychlostní komunikaci D11 z Prahy do Hradce Králové hned dvě falešné dálniční známky. Dne 14. července zastavili dodávku ukrajinské imatrikulace s řádně vylepenou známkou pro rok 2015, kterou řídil Čech. Druhý padělek celníci objevili při kontrole 27. července, kdy český řidič měl roční známku vylepenou na odtahovém vozidle. Obě dvě známky vykazovaly znaky falsifikátu.

Tisíce domácností si mohou přivydělat ve výzkumu Proměn české společnosti

Email Tisk PDF

promenaTazatelé společností STEM/MARK a MEDIAN do konce října navštíví téměř 12 000 českých domácností z více než 700 obcí a měst České republiky. Byly vybrány, aby reprezentovaly postoje, názory a zkušenosti obyvatel v unikátním a důležitém výzkumu Akademie věd ČR Proměny české společnosti www.promenyceskespolecnosti.cz .

Královéhradecký kraj vyhlásil letní cyklosoutěž

Email Tisk PDF

cenyKrálovéhradecký kraj vyhlásil letní cyklosoutěž o cestovní a plážové tašky, batohy, reflexní pásky, cyklomapy, hořické trubičky a také něco ostřejšího. Ukažte všem krásy regionu vašima očima!

Kraj vlastní první národní kulturní památku - předválečnou pevnost Dobrošov

Email Tisk PDF

DSC 0354Čtvrteční slavnostní převzetí předválečné pevnosti Dobrošov do majetku Královéhradeckého kraje bylo doplněno také pamětními podpisy zúčastněných a slavnostním přípitkem. O převod pevnosti do majetku a správy kraje od české armády se dlouhá léta usilovalo. Hejtman Lubomír Franc společně s ředitelem Regionálního muzea v Náchodě Petrem Landrem odhalili další záměry s celým areálem. Vydali se také na prohlídku podzemních chodeb až do míst, která nejsou veřejnosti zatím přístupná.

Oprav se dočká také D11, zmizí část cementobetonových panelů

Email Tisk PDF

mapaVe středu 17. června byly zahájeny opravy povrchu na dálnici D11 z Hradce Králové do Prahy. Mezi kilometry 26,8 – 40,2 proběhnou ve třech etapách uzavírky v obou jízdních pruzích. Práce pro ŘSD provede společnost EUROVIA CS, celková hodnota zakázky je téměř 117 milionů Kč. Práce potrvají do konce září.

Hejtman Franc: Chceme zabránit dalšímu oddalování výstavby D11. Prodej pozemků Stěžer pro dálnici má zaručit memorandum

Email Tisk PDF

krajKomplikacím s výkupy pozemků pro výstavbu dálnice D11 chce předejít Královéhradecký kraj. Rada kraje dnes schválila podobu memoranda mezi obcí Stěžery, městem Hradec Králové a Královéhradeckým krajem, kde se všechny strany zavazují ke spolupráci a společnému postupu v případě rozšíření mostu směrem od Hradce Králové na Stěžery pro pěší a cyklisty, kterým obec prodej pozemků podmiňovala. Memorandum bude schvalovat ještě krajské zastupitelstvo na svém jednání 22. června.

CzechTourism spustil nový web a aplikaci o filmových lokalitách v Česku. Nechybí zde Adršpach a Broumov

Email Tisk PDF

00 zakres A smallV pondělí byl spuštěn projekt agentury CzechTourism Česko – země jako z filmu, který prostřednictvím portálu a mobilní aplikace přibližuje známé i méně známé české filmové lokality a obléká je do kabátu atraktivních turistických destinací. V nabídce filmových lokalit nechybí Adršpach, kde se natáčela pohádka Třetí princ, ani Broumov se svojí Ďáblovou lstí.

Hejtman Franc podepsal Memorandum o vzájemném porozumění mezi arménskou oblastí Tavuš a Královéhradeckým krajem

Email Tisk PDF

hejMemorandum o vzájemném porozumění mezi oblastí Tavuš (Arménská republika) a Královéhradeckým krajem podepsal v úterý hejtman Lubomír Franc při příležitosti návštěvy delegace arménského premiéra v Praze za účasti premiérů obou států.

Hledají se talentované děti. Královéhradecký kraj se poprvé zapojuje do soutěže Zlatý oříšek

Email Tisk PDF

orechŠance pro všechny talentované a šikovné děti z Královéhradeckého kraje, to je soutěž Zlatý oříšek. Kraj se do soutěže zapojuje vůbec poprvé, krajské kolo soutěže pak pořádá královédvorský Dům dětí a mládeže JEDNIČKA. Soutěž odstartovala tematicky na Den dětí.

Česko hledá znovu svou excelentní destinaci

Email Tisk PDF

hvezdaČeská republika už popáté vybírá svou excelentní destinaci. Letošním tématem prestižního evropského projektu European Destination of Excellence, jehož cílem je zviditelnění méně známých turistických lokalit, je cestovní ruch a lokální gastronomie.

Nákladní doprava působila v Náchodě potíže. Kamiony čekaly na obchvatu u České Skalice až tři hodiny

Email Tisk PDF

dopPolicisté náchodského dopravního inspektorátu ve čtvrtek celý den řídili dopravu v Náchodě i před ním. Krátce před desátou hodinou dopoledne museli začít odstavovat nákladní automobily už před vjezdem do města, protože na mezinárodní silnici 1/33 procházející městem se začaly tvořit dlouhé kolony vozidel. Příčinou vznikajícího dopravního kolapsu byl zvýšený počet nákladních vozidel a probíhající oprava kruhového objezdu u Slavie, který silnici přetíná.

Osobnosti kraje se dočkaly ocenění. Mezi nimi byl i broumovský gymnazista Jakub Voves

Email Tisk PDF

DSC 0197Již tradičně se 8. květen slaví v sídle Krajského úřadu na Pivovarském náměstí v Hradci Králové jako den kraje. Ani při letošním kulatém výročí konce druhé světové války tomu nebylo jinak. Oceněni nebyli jen příslušníci složek Integrovaného záchranného systému. Pamětní medaili hejtmana převzaly z jeho rukou vynikající osobnosti z nejrůznějších sfér veřejného života. Mezi oceněnými je i oktaván Jakub Voves z Gymnázia Broumov.

Osmého května se slaví Den kraje

Email Tisk PDF

denOsmý květen je už tradičně zapsán jako Den kraje. Letos ho však organizátoři hodlají pojmout netradičně. K 15. výročí založení krajů pro veřejnost připravili celodenní doprovodný program. Po pěti letech se také znovu chystá den otevřených dveří na Krajském úřadu, odpoledne pak čeká na fanoušky českého hokeje přímý přenos utkání Česko - Rakousko.

K oznámení o pálení čarodějnic by veřejnost měla přednostně využívat internetovou aplikaci

Email Tisk PDF

hasautoNa mnoha místech republiky vzplanou v noci z 30. dubna na 1. května stovky ohňů. Hasičský záchranný sbor si v této souvislosti dovoluje připomenout občanům, že při spalování hořlavých látek na volném prostranství jsou fyzické, právnické a podnikající fyzické osoby povinny, se zřetelem na rozsah této činnosti, stanovit opatření proti vzniku a šíření požáru.

Webové stránky Broumova uspěly i v celostátním porovnání

Email Tisk PDF

webZačátkem března byly vyhlášeny výsledky krajského kola soutěže o nejlepší webové stránky obce a města Zlatý erb. Broumovské webové stránky byly potřetí za sebou vítězné. To je nominovalo do republikového klání, ve kterém Broumov opět uspěl, když získal 2. místo.

Polská rychlostní silnice S3 nesmí končit v poli, shodli se hejtman a premiér. Prioritu má dostat úsek z Trutnova na hranice

Email Tisk PDF

hejtV závěru své pondělní návštěvy Královéhradeckého kraje jednal premiér Bohuslav Sobotka o situaci kolem dostavby dálnice D11 a výstavby navazující rychlostní silnice R11. S hejtmanem Lubomírem Francem se shodl na nutnosti zrychlení příprav na české straně.

Průjezd Náchodem je zatím plynulý. V neděli však projede americký armádní konvoj

Email Tisk PDF

pru1Po týdnu oprav a dopravního omezení policisté hodnotí, že doprava je ve městě celkem plynulá a větší kolony se tvoří pouze ve špičkách, a to na nájezdech na kruhovou křižovatku v obou směrech. Řidiči v koloně vozidel vždy museli strávit pouze několik minut, ale v pracovní dny, v největší hustotě provozu, by měli přece jen počítat s tím, že budou čekat i déle.

Premiér Bohuslav Sobotka navštíví Královéhradecký kraj

Email Tisk PDF

sobPředseda vlády Bohuslav Sobotka navštíví v pondělí 23. března 2015 v rámci svých pravidelných cest do regionů Královéhradecký kraj. Na programu bude podpis Memoranda o spolupráci v kvasinském závodu Škoda, Slavnostní otevření Kuksu i jednání k dopravním stavbám D11 a R11.

Královéhradecký kraj ocení dobrovolníky za neziskovou práci s dětmi a mládeží. Ocenění poputuje také do Broumova a Machova

Email Tisk PDF

korunaLetošní první ročník Zlaté koruny Královéhradeckého kraje vzbudil nečekaný zájem. Nominováno bylo 59 účastníků, z nichž komise vybrala patnáctku těch, kteří budou letos za přínos v oblasti volnočasových aktivit pro děti a mládež oceněni. Mezi vybranými dobrovolníky je také Marie Hašková z Broumova a Jan Stiller z Machova.

Strana 7 z 18

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře