Broumovsko

Středa 17.červenec 2019

Poslední aktualizace18.07.2019 04:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko

ČR

Prezident Miloš Zeman včera zahájil návštěvu Královéhradeckého kraje

Email Tisk PDF

zem1Prezident Miloš Zeman včera zahájil svoji návštěvu Královéhradeckého kraje. První den dopoledne se setkal s hejtmanem Lubomírem Francem, zastupiteli kraje, starosty obcí a představiteli příspěvkových organizací. Prezidenta Zemana na Pivovarském náměstí přivítali zástupci občanského sdružení Skok do života.

Obnova historických náhrobků broumovského hřbitova byla prezentována na Vyšehradě

Email Tisk PDF

vys1Historická budova Starého purkrabství v areálu Národní kulturní památky Vyšehrad v Praze hostila ve čtvrtek 5. února 2015 seminář o projektech obnovy historických hřbitovů, náhrobků, křížových cest apod. Vedle řady prezentací, mj. např. o projektu adopce hrobů významných osobností Správy pražských hřbitovů, portálu o zničených kostelech České republiky, mediálního projektu k 70. výročí vypálení Lidic nebo představení projektu dokumentace zničených židovských synagog do roku 1989, sklidila velký ohlas prezentace projektu obnovy historických náhrobků na hřbitově v Broumově přednesená Helenou Burešovou z Městského úřadu v Broumově.

Celníci varují před falešnými dálničními známkami

Email Tisk PDF

cel1V prvních únorových dnech se celníci v Královéhradeckém kraji zaměřili na kontrolu nových dálničních známek. Celkem v období od 1. do 4. února 2015 evidují 72 porušení, za něž uložili 69 pokut v celkové výši bezmála šedesáti tisíc korun. Při jedné z kontrol objevili také falešnou dálniční známku, kterou odeslali na expertízu.

Po necelém roce se Královéhradecký kraj chystá na třídenní prezidentskou návštěvu

Email Tisk PDF

zemanVe dnech 18. – 20. února navštíví Královéhradecký kraj prezident republiky Miloš Zeman. Během necelých tří dnů se setká s představiteli a občany Dobrušky, Rychnova nad Kněžnou, Dvora Králové nad Labem a Trutnova. Zavítá také do 6. a 7. polní nemocnice Armády ČR v Hradci Králové a tří průmyslových závodů.

Hejtman Franc se sešel s novým ministrem dopravy Danem Ťokem

Email Tisk PDF

pasaOblast dopravy a s ní spojená D11, R35, rychlostní silnice R11 nebo financování oprav silnic II. a III. třídy, to jsou jedny z klíčových témat Královéhradeckého kraje. Hejtman Lubomír Franc navštívil nového ministra dopravy Dana Ťoka především proto, aby se ujistil, že s personální změnou na resortu nedojde k útlumu jednání o těchto pro kraj i krajskou metropoli důležitých tématech.

Ambulantní poplatky se od 1. ledna 2015 nehradí

Email Tisk PDF

nemOd 1. ledna 2015 dochází ke změně ve výběru regulačních poplatků. Ambulantní poplatky ve výši 30 korun se nehradí! Pacienti nově hradí pouze regulační poplatek ve výši 90 korun za návštěvu lékařské pohotovostní služby. V případě, že dojde k následnému přijetí pacienta k hospitalizaci, se poplatek neplatí.

Andrea z Rychnovska je prvním miminkem narozeným v roce 2015 v celém kraji

Email Tisk PDF

mimiPrvním miminkem, které se letos narodilo v porodnicích Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje i v celém kraji vůbec, je holčička Andrea. Na svět se poprvé podívala v rychnovské nemocnici a to už dvě minuty po půlnoci. Váží 2,84 kilogramu a měří 47 centimetrů. Andrea je zároveň třetím miminkem, které se v novém roce narodilo v celé České republice. Jejím domovem budou Doudleby nad Orlicí.

Muniční sklady na Broumovsku nejsou. Tři na území Královéhradeckého kraje jsou pod kontrolou

Email Tisk PDF

nabojJedním z bodů jednání bezpečnostní rady Královéhradeckého kraje byla otázka zabezpečení muničních skladů v regionu. Vzhledem k událostem ve Vrběticích se stala právě tato tematika palčivou otázkou nejen na úrovni celostátní, ale i na úrovni krajů. Muniční sklady na Broumovsku žádné nejsou. Tři sklady, které se nachází na území Královéhradeckého kraje, by však měly být podle informací hejtmana pod přísnou kontrolou a situace ze Zlínského kraje se nemůže v našem případě opakovat.

Královéhradecký kraj je třetím nejlepším místem pro život

Email Tisk PDF

krajKvalitní péče o děti, vysoká úroveň vzdělávání, nízká nezaměstnanost nebo velký počet různorodých společenských akcí. To je jen několik důvodů, proč je Plzeňsko letos nejlepším místem pro život v České republice. Královéhradecký kraj skončil stejně jako vloni na třetím místě. Projekt Místo pro život je společensky přínosný srovnávací výzkum mapující kvalitu života obyvatel v regionech České republiky, který realizuje analytická agentura Datank.

V Praze začala výstava fotografií broumovské skupiny kostelů TEMPUS FUGIT

Email Tisk PDF

pra1Putovní výstava fotografií broumovské skupiny kostelů TEMPUS FUGIT slovenského fotografa Dana Veselského doputovala v předvečer státního svátku do své již desáté zastávky, tentokrát do Domu národnostních menšin v Praze.

Kraji se optimalizace veřejné autobusové dopravy vyplatila. Platí za ni nejméně ze všech krajů v republice

Email Tisk PDF

busČástka, která jde z rozpočtu Královéhradeckého kraje letos na dopravní obslužnost je ve výši 670 milionů korun. Z toho je 370 milionů korun na drážní dopravu a 300 miliony korun dotuje dopravu autobusovou. V porovnání s ostatními kraji patří tyto částky mezi nižší, u autobusové dopravy dokonce je nejnižší v republice. Důvodem je úspěšná optimalizace veřejné dopravy a přizpůsobení se potřebám cestujících.

Královéhradecký kraj se připojí k pilotnímu ověřování organizace přijímacího řízení na střední školy

Email Tisk PDF

lavicePilotní ověřování organizace přijímacího řízení do oborů vzdělání s maturitní zkouškou čeká na současné žáky devátých tříd. Královéhradecký kraj doporučil všem jím zřízovaným středním školám, jejichž obory jsou zakončeny maturitní zkouškou, aby se do pilotního ověřování zapojily. Kraj tím chce především ověřit a vyzkoušet si organizaci a obsah zadání jednotlivých testů.

Královéhradecký kraj ustanovil jako první v ČR Regionální stálou konferenci. Pomůže s lepším zacílením dotací

Email Tisk PDF

krajEfektivnější čerpání dotací a jejich co nejlepší zacílení. Takové cíle si klade Regionální stálá konference Královéhradeckého kraje, která byla oficiálně ustanovena na svém včerejším prvním jednání. Jedná se o novou platformu na poli regionálního rozvoje, která postupně vznikne ve všech krajích. Královéhradecká krajská Regionální stálá konference je první v České republice.

Ochránkyně práv Anna Šabatová navštíví Královéhradecký kraj. Poradí i lidem z Broumovska

Email Tisk PDF

annaVeřejná ochránkyně práv Anna Šabatová se chystá k návštěvě Královéhradeckého kraje. Důvodem je osvětová kampaň, která má zvýšit povědomí lidí o jejich právech a povzbudit je k řešení vlastních problémů. Návštěva se uskuteční ve středu 15. října, ale již od 6. do 10. října mohou lidé přinášet písemné podněty, které si ombudsmanka odveze a začne se jimi zabývat. Odevzdat je bude možné na podatelnách 35 měst z celého kraje, mimo jiné i v Broumově, Polici nad Metují a Teplicích nad Metují.

Královéhradecké krajské dožínky letos překonaly rekord v návštěvnosti

Email Tisk PDF

do1Královéhradecké krajské dožínky letos překonaly rekord v návštěvnosti. Desetitisíce lidí přitáhly na prostranství vedle hradeckého koupaliště a Všesportovního stadionu ukázky práce zemědělců i doprovodný kulturní program. Součástí oslav bylo udělování značky Regionální potravina Královéhradeckého kraje a ocenění nejlepších zemědělců a potravinářů.

Hejtman uspořádal výjezdní zasedání krajské rady. Na Kuksu a v Broumově představil radním projekty na oživení významných památek

Email Tisk PDF

ku1Poslední schůze Rady Královéhradeckého kraje byla poněkud netradiční. Konala se totiž v kulisách broumovského kláštera. Ještě před návštěvou tohoto komplexu si radní s doprovodem prohlédli neméně významnou barokní památku – Kuks. Důvodem návštěv byly rozsáhlé stavební práce, které na obou místech v současnosti probíhají.

Celníci opět zajistili PET lahev s rozpuštěnými léky

Email Tisk PDF

lek1Hlídka mobilního dohledu královéhradeckých celníků prováděla v polovině minulého týdne kontrolní činnost v Královci na Trutnovsku. Ve vozidle české imatrikulace objevila 192 tablet léku SUDAFED, 96 tablet léku MODAFEN ve formě roztoku v PET lahvi a asi 0,8 gramu krystalické látky, která po provedení narkotestu pozitivně reagovala jako pervitin. Jedná se již o druhý případ přepravy léků v rozpuštěném stavu v kraji za poslední tři týdny. V polovině července jsme informovali o případu zadržených látek ve Starostíně u Meziměstí.

Po osmi letech začaly práce na posledním úseku D11 u Hradce Králové

Email Tisk PDF

dal2V úterý odstartovala dostavba posledního úseku dálnice D11 do Hradce Králové. Stavbaři se na D11 vrátili po osmi letech a začnou pracovat na těch částech stavby, které jsou časově nejnáročnější. Jde především o mosty a křižovatky. Řidiči by se po novém úseku měli projet v srpnu roku 2017.

Bezpečně do školy i do přírody. Každý prvňák v Královéhradeckém kraji dostane 1. září startovací kufřík

Email Tisk PDF

kufrikPrázdniny sice teprve začaly, ale Královéhradecký kraj už přesto připravuje projekt, který se váže k začátku školního roku – Bezpečně do školy i do přírody. Díky němu dostanou děti, které nastupují do první třídy kufřík s výbavou pro prvňáky. A to nejen s tou školní.

Na novém náchodském nádraží se skandovalo: "Ať žije Birke!"

Email Tisk PDF

bir1V pátek byl v Náchodě slavnostně otevřen nový autobusový terminál, který v noci ze soboty na neděli začal sloužit cestujícím. Tradiční slavnostní pásku přestřihla řada hostů, mezi kterými nechyběl předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka. Největší ovace od lidí na zaplněném nádraží však patřily starostovi Náchoda Janu Birkemu. Během jeho proslovu lidé skandovali: "Ať žije Birke!"

Strana 8 z 18

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře