Broumovsko

Úterý 21.listopad 2017

Poslední aktualizace22.11.2017 04:50

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko

ČR

Policisté vyšetřují dopravní nehodu na náchodském náměstí

Email Tisk PDF

nach1Náchodští dopravní policisté vyšetřují víkendovou nehodu, k níž došlo v sobotu 8. února 2014 v časných ranních hodinách v Náchodě, přímo v centru města. Automobil zde skončil o půl čtvrté ráno v kamenném oplocení sochy.

V Muzeu architektury v Praze se připravuje výstava Pro život kostelů Broumovska

Email Tisk PDF

zalisV Muzeu architektury Národního technického muzea v Praze bude od konce dubna do října tohoto roku probíhat výstava Pro život kostelů Broumovska, která představí krásu architektury broumovské skupiny kostelů, jednoho z nejvýznamnějších souborů barokních památek ve střední Evropě.

Pevnost Dobrošov začne letos spravovat Královéhradecký kraj

Email Tisk PDF

dobroStát letos bezúplatně převede dělostřeleckou tvrz Dobrošov na Náchodsku včetně objektů stálého těžkého opevnění na Královéhradecký kraj. Smlouvu podepíše hejtman Lubomír Franc i ministr obrany Martin Stropnický. Kraj tak získá nemovitou národní kulturní památku.

Dvě děti ve dvou dnech vběhly pod auto. Policisté apelují na rodiče, aby je poučili

Email Tisk PDF

ckyV pondělí došlo v Hradci Králové ke střetu desetileté dívky s osobním vozidlem. Ve středu vběhla náhle do jízdní dráhy jedenáctiletá dívka v Novém Bydžově. Policisté apelují především na rodiče, aby své děti nezapomínali opakovaně poučovat, jak se mají chovat, pokud se ocitnou na ulici bez jejich doprovodu.

Hasiči Královéhradeckého kraje zasahovali v roce 2013 celkem u 5 256 událostí

Email Tisk PDF

hasicHasiči Královéhradeckého kraje zasahovali v uplynulém roce u 5 256 událostí, což je o 114 událostí méně než v roce 2012. Z celkového počtu událostí je nejvíce technických havárií (2 659), kdy hasiči vyprošťovali osoby z výtahu, otevírali dveře bytů apod.. Dopravních nehod bylo zaznamenáno celkem 1 204 (pokles o 24 případů) a požárů 814 (nárůst o 1 požár) . Ve 337 případech (nárůst o 47) však vyjížděly jednotky požární ochrany k planým poplachům.

Priority ve zdravotnictví se nemění: rekonstrukce náchodské nemocnice a centralizace řízení nemocnic

Email Tisk PDF

nemocnicePokračování rekonstrukce náchodské nemocnice, sjednocování a centralizace řízení krajských nemocnic, výhled jejich hospodaření pro letošní rok či vedení krajského zdravotnického holdingu. To byly základní body jednání zástupců koalice k řízení krajského zdravotnictví v roce 2014.

Vandal ničil v parku Aloise Jiráska v Hronově

Email Tisk PDF

znakPo dosud nezjištěném pachateli, který řádil v pátek 10. ledna 2014 v parku Aloise Jiráska v Hronově, pátrají místní policisté. Ničitel úřadoval pravděpodobně v dopoledních hodinách mezi 10. a 12. hodinou. V té době poškodil nerezový prameník minerální vody, poničil dva odpadkové koše a na pokoji nenechal ani střechu nedalekých veřejných záchodků.

Hradecká diecéze má nový znak

Email Tisk PDF

dieHradecká diecéze slaví 350. výročí. V první den jubilejního roku biskup Jan Vokál v katedrále odhalil nový znak, jehož autorem je italský kardinál di Montezemolo.

První miminko Královéhradeckého kraje je Matěj, který se narodil v náchodské nemocnici

Email Tisk PDF

mimi1Chlapeček Matěj je prvním dítětem, které se v roce 2014 narodilo v porodnicích Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje. Přišel na svět na Nový rok ve 2:29 hodin v Oblastní nemocnici Náchod. Váží 3,17 kilogramu a měří 49 centimetrů.

Královéhradecký kraj obdaruje první děti narozené v roce 2014

Email Tisk PDF

mimi4Rodiče dětí, které se narodí jako první v roce 2014 v krajských porodnicích, dostanou od Královéhradeckého kraje dárkový poukaz v hodnotě pěti tisíc korun na nákup dětského zboží. Hejtman Lubomír Franc pak prvnímu chlapečkovi a holčičce narozeným v novém roce v krajských nemocnicích začátkem ledna poukaz předá.

Policisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování krádeže

Email Tisk PDF

Dve-zenyPolicisté z Obvodního oddělení I v Hradci Králové vyšetřují krádež, ke které došlo před několika dny v prodejně RC modelů na Gočárově třídě v Hradci Králové. V této souvislosti žádají veřejnost i obě svědkyně uvedené na fotografii o spolupráci. Své případné poznatky sdělte proto policistům na bezplatnou linku 158.

Nový želivský opat převzal požehnání z rukou královéhradeckého biskupa

Email Tisk PDF

prem1Nový želivský opat P. PhDr. ThLic. Jáchym Jaroslav Šimek, O.Praem. převzal týden před koncem listopadu opatskou benedikci neboli požehnání z rukou královéhradeckého biskupa Mons. JUDr. Ing. Mgr. Jana Vokála, JU.D.

Nebýt viděn je hazard se životem. Přibývají nehody vozidel s chodci

Email Tisk PDF

nach2V těchto dnech v Královéhradeckém kraji odstartovali policisté preventivní kampaň s názvem Nebýt viděn je hazard se životem! Cílem kampaně je zvýšit povědomí u nemotorizovaných účastníků silničního provozu v oblasti dobré viditelnosti. Policisty k tomuto kroku vede zvýšený počet dopravních nehod, ve kterých figurovali špatně vidění chodci a cyklisti.

Královéhradecký kraj je třetí nejlepší místo pro život

Email Tisk PDF

mistoTřetím nejlepším místem pro život v zemi je Královéhradecký kraj. Vyplývá to ze srovnávacího průzkumu Místo pro život 2013, který vyhodnocuje životní podmínky v jednotlivých krajích a snaží se upozorňovat na nejlepší regiony České republiky. Loni kraj v tomto průzkumu zvítězil, před dvěma lety byl druhý.

Nově zvolení poslanci v Královéhradeckém kraji předloží návrh zákona o zákazu těžby břidlicového plynu

Email Tisk PDF

birke

Není na co čekat, na tom se shodli nově zvolení poslanci v Královéhradeckém kraji Jan Birke (ČSSD), Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), Ivan Adamec (ODS) a Robin Böhnisch (ČSSD). Jako první chtějí ve sněmovně předložit návrh zákona o zákazu těžby břidlicového plynu v České republice metodou hydraulického štěpení.

Policisté žádají veřejnost. Pozná někdo muže, který ukradl BMW?

Email Tisk PDF

pum1Náchodští kriminalisté stále pátrají po mladém muži, který předminulý týden ve středu 23. října ukradl z autobazaru v Jaroměři stříbrné BMW 535 v hodnotě 281 tisíc korun. Policisté žádají veřejnost, pokud by mladého muže na záznamu z bezpečnostních kamer někdo poznal, nebo věděl o jeho dalším pohybu či o dalším tankování pohonných hmot, aby tyto informace poskytl náchodským policistům na telefonním čísle 974 534 111 nebo na bezplatné lince 158.

Povinnost pro řidiče od dnešního dne užívat zimní pneumatiky není jednoznačná. Pokud nehavaruje

Email Tisk PDF

znacka

V období od 1. listopadu do 31. března mají všechna motorová vozidla užívající pozemní komunikace (tedy silnice všech tříd) povinnost mít na vozidle zimní pneumatiky, a to za předpokladu, že je na vozovce souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námrazy, nebo v případě, kdy je možné dle počasí předpokládat, že tato situace nastane v době provozu vozidla na komunikacích. Tato povinnost platí také na úsecích označených dopravní značkou zimní výbava. Takové však na Broumovsku nejsou.

Nej sestřičku roku 2013 vybíralo v Náchodě 57 porotců

Email Tisk PDF

sest1

Již popáté se Náchod stal dějištěm vyhlášení Batist Nej sestřičky roku 2013. V porotě, která vybírala nejlepší sestřičku, zasedlo padesátsedm porotců. Mezi odborníky z lékařského prostředí nechyběl Radim Uzel a Jan Cimický. Mezi nimi nemohla chybět i řada známých osobností jako je Uršula Kluková, Kateřina Kornová, Jan Přeučil, Eva Hrušková a další osobnosti.

Jak volit do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky

Email Tisk PDF

poslVolby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se konají ve dnech 25. a 26. října. O křesla poslanců v dolní komoře Parlamentu se v Královéhradeckém kraji utká 18 politických stran a subjektů.

Krajská hygienická stanice má od začátku roku hlášeno již 13 případů nákaz pneumokokovou bakterií

Email Tisk PDF

pneumo

Krajská hygienická stanice Královéhradeckého kraje má od začátku roku do 26. týdne hlášeno již 13 případů nákaz nebezpečnou pneumokokovou bakterií. Nejvíce nakažených je evidováno v okrese Trutnov (5 případů), na Náchodsku je zatím evidován jediný případ. Jedná se především o osoby ve věkové skupině nad 55 let. V kraji jsou také hlášena tři úmrtí.

Strana 8 z 16

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek

Poslední komentáře