Broumovsko

Středa 17.červenec 2019

Poslední aktualizace18.07.2019 04:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko

ČR

Společná rada tří krajů projednala přijímačky, silnice i spolupráci v cestovním ruchu

Email Tisk PDF

krajTEvropské domy jako jednotná sídla pro organizace zabývajícími se evropskými granty a dotacemi v krajích, čerpání evropských peněz do budoucna, jednotné přijímací zkoušky, doprava i cestovní ruch. To je výběr témat, kterými se zabývali radní a hejtmani Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého kraje na svém společném jednání v Peci pod Sněžkou.

Komunální a senátní volby se budou konat 10. a 11. října

Email Tisk PDF

volbyPrezident republiky Miloš Zeman zvolil pátek 10. října a sobotu 11. října 2014 za termín konání voleb do Senátu Parlamentu České republiky, do zastupitelstev obcí a zastupitelstev městských obvodů a městských částí ve statutárních městech a do zastupitelstva hlavního města Prahy a zastupitelstev jeho městských částí. Termín voleb oznámil ředitel Tiskového odboru a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček.

Českoskalická základní škola se připojila k projektu Na Sněžku pro Péťu 2014

Email Tisk PDF

para1Druhého ročníku úspěšného charitativního projektu na podporu dítěte s amputací, letos nazvaného Na Sněžku pro Péťu 2014, se zúčastnila i Základní škola Česká Skalice. O Petru Janušovi, kterému amputovali nohu po zhoubném nádorovém onemocnění, jsme se dozvěděli od jeho kamaráda, našeho žáka Štěpána Doubka a jeho maminky.

David Novotný převzal v Náchodě mimořádné ocenění za šíření dobrého jména města

Email Tisk PDF

dav1David Novotný je na Broumovsku známý jako pořadatel charitativních adventních koncertů. V sobotu v Náchodě u příležitosti 760. výročí od první písemné zmínky o městě převzal mimořádné ocenění, které představitelé města předali významným osobnostem a lidem, kteří se svou prací a činností zasloužili o šíření dobrého jména města Náchoda nejen v regionu, ale i ve světě. Ocenění v obřadní síni náchodské radnice předali starosta Jan Birke a místostarostové Tomáš Šubert a Drahomíra Benešová.

Zvyšuje se počet případů, kdy podvodníci okradou starší osoby

Email Tisk PDF

senior---hulV posledních dnech policisté na Královéhradecku zaznamenávají zvýšený počet případů, kdy se podvodníci pod různými záminkami vloudí do přízně starší osoby, kterou záhy okradou o peníze. A nejedná se o malé částky, senioři mnohdy přichází o celoživotní úspory. Jenom ve středu přijali policisté v kraji hned tři oznámení, které se týkají trestné činnosti páchané na seniorech. Všechny případy si byly velmi podobné.

Polická Věra Kašíková převzala pamětní plaketu pro významnou osobnost

Email Tisk PDF

kas1Den vítězství se už podruhé v sídle Krajského úřadu slavil i jako den kraje. Hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc při té příležitosti vyznamenal nejen hasiče, policisty a záchranáře, ale udělil také šestnáct pamětních plaket významným osobnostem, které se zasloužily o rozvoj a propagaci kraje. Jednu z nich převzala dlouholetá ředitelka Domova důchodců v Polici nad Metují.

Vernisáž v Národním technickém muzeu v Praze zahájila výstavu Život kostelů Broumovska

Email Tisk PDF

tech1Úterní slavnostní vernisáží v Národním technickém muzeu v Praze začala velká výstava fotografií a originálních artefaktů broumovské skupiny kostelů nazvaná Život kostelů Broumovska, jako společný projekt Národního technického muzea (NTM) v Praze, Římskokatolické farnosti v Broumově a sdružení Omnium. Autory fotografií jsou broumovský fotograf Jan Záliš a PhDr. Martin Mádl. V rámci propagace výstavy budou mít broumovské školy vstup do NTM po dobu výstavy zdarma, a to včetně ostatních expozic.

První den své návštěvy v kraji putoval prezident Miloš Zeman po Hradci Králové

Email Tisk PDF

pr1Třídenní návštěvu Královéhradeckého kraje zahájil prezident Miloš Zeman v úterý 15. dubna dopoledne. Diskutoval s představiteli kraje i města, se studenty Univerzity Hradec Králové, ale také s hradeckými obyvateli, s osobnostmi kraje, podnikateli i odboráři. Dnes prezidenta čekají v hradeckém Petrofu, v Holovousech, Jičíně a Náchodě, zítra přijede do Broumova.

Večer pro dobrou věc přinesl 72 385 korun pro charitativní účely

Email Tisk PDF

vec1Za podpory města Jaroměř a Městského kulturního střediska se v zaplněném divadle v Jaroměři konal již čtrnáctý ročník akce Večer pro dobrou věc. Tuto charitativní akci pořádá David Novotný, který podobně záslužné akce organizuje také v Broumově či v Polici nad Metují.

Nultá etapa rekonstrukce náchodské nemocnice začala

Email Tisk PDF

nemoDodavatelská firma BAK v pátek převzala staveniště a v termínu tak zahájila nultou etapu rekonstrukce náchodské nemocnice. Královéhradecký kraj coby investor stavby zaplatí za nultou etapu 35,8 milionů korun bez DPH. Práce by měly skončit letos na podzim.

Zástupci kraje jednali s ministrem dopravy o dostavbě dálnice D 11

Email Tisk PDF

dalniceDostavba dálnice D 11, to bylo hlavní téma úterního setkání hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France, poslanců Jana Birke a Ivana Adamce i primátora Hradce Králové Zdeňka Finka s ministrem dopravy Antonínem Prachařem.

Trutnovské Uffo bude po tři týdny patřit Václavu Havlovi

Email Tisk PDF

vaclav1Projekt Setkání s Václavem připomene v Trutnově neobvyklou šíři i hloubku nejvýraznější postavy českých moderních dějin. Sled několika událostí, mezi něž patří výstavy, divadelní hry i diskuze, připravilo centrum Uffo společně s Knihovnou Václava Havla.

Broumovské hřbitovní náhrobky jsou součástí putovní výstavy Má vlast cestami proměn

Email Tisk PDF

hr1Město Broumov přihlásilo do putovní výstavy Má vlast cestami proměn obnovu náhrobků na místním hřbitově. Organizačním výborem byly do výstavy vybrány ještě další tři objekty z Broumovska. Šestý ročník této jedinečné akce svého druhu v České republice bude zahájen na území Královské a knížecí akropole staroslavného Vyšehradu v Praze 10. května 2014.

Muž, který napadl ženu v České Skalici, je z Lotyšska

Email Tisk PDF

poloceV neděli v podvečer, necelých deset hodin po činu, královéhradečtí policisté zadrželi 22letého cizince, který je podezřelý z loupežného přepadení benzínové stanice v České Skalici a z napadení ženy, která tu pracovala. Okresní soud včera akceptoval návrh na uvalení vazby a obviněný Lotyš je stíhán vazebně.

Policisté zadrželi podezřelého z přepadení čerpadlářky

Email Tisk PDF

cerpadloVčera v podvečer, necelých deset hodin po činu, královéhradečtí policisté zadrželi 22letého cizince, který je podezřelý z loupežného přepadení na benzínové stanicu u České Skalice.

V České Skalici napadl neznámý pachatel obsluhu čerpací stanice

Email Tisk PDF

ceska1V neděli před devátou hodinou ranní přivolal náhodný svědek pomoc zraněné ženě, která pracuje na čerpací stanici v České Skalici na Náchodsku. Žena utrpěla bodnořezná zranění, která zatím policisté nechtějí specifikovat. Žena je nyní v péči lékařů.

Zrádný pneumokok vloni opět zaútočil na Královéhradecký kraj

Email Tisk PDF

kokHygienici v Královéhradeckém kraji hlásí za rok 2013 třicet tři případů výskytu nebezpečné pneumokokové bakterie. Nejvíce nákaz pneumokokem bylo vloni evidováno v okrese Náchod (10 případů) a Rychnov nad Kněžnou (9 případů). V Královéhradeckém kraji si bakterie vyžádala šest obětí, z nichž polovina byli pacienti starší pětasedmdesát let.

Výstava Má vlast cestami proměn letos poprvé i v Královéhradeckém kraji

Email Tisk PDF

ma2Tradičně v druhou májovou sobotu proběhne v areálu národní kulturní památky na Vyšehradě v Praze slavnostní zahájení národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn. Šestý ročník jedinečné akce svého druhu v České republice bude zahájen na území Královské a knížecí akropole staroslavného Vyšehradu 10. května 2014.

Policisté vyšetřují dopravní nehodu na náchodském náměstí

Email Tisk PDF

nach1Náchodští dopravní policisté vyšetřují víkendovou nehodu, k níž došlo v sobotu 8. února 2014 v časných ranních hodinách v Náchodě, přímo v centru města. Automobil zde skončil o půl čtvrté ráno v kamenném oplocení sochy.

V Muzeu architektury v Praze se připravuje výstava Pro život kostelů Broumovska

Email Tisk PDF

zalisV Muzeu architektury Národního technického muzea v Praze bude od konce dubna do října tohoto roku probíhat výstava Pro život kostelů Broumovska, která představí krásu architektury broumovské skupiny kostelů, jednoho z nejvýznamnějších souborů barokních památek ve střední Evropě.

Strana 9 z 18

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře