Broumovsko

Sobota 23.únor 2019

Poslední aktualizace22.02.2019 08:44

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko

ČR

Trutnovské Uffo bude po tři týdny patřit Václavu Havlovi

Email Tisk PDF

vaclav1Projekt Setkání s Václavem připomene v Trutnově neobvyklou šíři i hloubku nejvýraznější postavy českých moderních dějin. Sled několika událostí, mezi něž patří výstavy, divadelní hry i diskuze, připravilo centrum Uffo společně s Knihovnou Václava Havla.

Broumovské hřbitovní náhrobky jsou součástí putovní výstavy Má vlast cestami proměn

Email Tisk PDF

hr1Město Broumov přihlásilo do putovní výstavy Má vlast cestami proměn obnovu náhrobků na místním hřbitově. Organizačním výborem byly do výstavy vybrány ještě další tři objekty z Broumovska. Šestý ročník této jedinečné akce svého druhu v České republice bude zahájen na území Královské a knížecí akropole staroslavného Vyšehradu v Praze 10. května 2014.

Muž, který napadl ženu v České Skalici, je z Lotyšska

Email Tisk PDF

poloceV neděli v podvečer, necelých deset hodin po činu, královéhradečtí policisté zadrželi 22letého cizince, který je podezřelý z loupežného přepadení benzínové stanice v České Skalici a z napadení ženy, která tu pracovala. Okresní soud včera akceptoval návrh na uvalení vazby a obviněný Lotyš je stíhán vazebně.

Policisté zadrželi podezřelého z přepadení čerpadlářky

Email Tisk PDF

cerpadloVčera v podvečer, necelých deset hodin po činu, královéhradečtí policisté zadrželi 22letého cizince, který je podezřelý z loupežného přepadení na benzínové stanicu u České Skalice.

V České Skalici napadl neznámý pachatel obsluhu čerpací stanice

Email Tisk PDF

ceska1V neděli před devátou hodinou ranní přivolal náhodný svědek pomoc zraněné ženě, která pracuje na čerpací stanici v České Skalici na Náchodsku. Žena utrpěla bodnořezná zranění, která zatím policisté nechtějí specifikovat. Žena je nyní v péči lékařů.

Zrádný pneumokok vloni opět zaútočil na Královéhradecký kraj

Email Tisk PDF

kokHygienici v Královéhradeckém kraji hlásí za rok 2013 třicet tři případů výskytu nebezpečné pneumokokové bakterie. Nejvíce nákaz pneumokokem bylo vloni evidováno v okrese Náchod (10 případů) a Rychnov nad Kněžnou (9 případů). V Královéhradeckém kraji si bakterie vyžádala šest obětí, z nichž polovina byli pacienti starší pětasedmdesát let.

Výstava Má vlast cestami proměn letos poprvé i v Královéhradeckém kraji

Email Tisk PDF

ma2Tradičně v druhou májovou sobotu proběhne v areálu národní kulturní památky na Vyšehradě v Praze slavnostní zahájení národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn. Šestý ročník jedinečné akce svého druhu v České republice bude zahájen na území Královské a knížecí akropole staroslavného Vyšehradu 10. května 2014.

Policisté vyšetřují dopravní nehodu na náchodském náměstí

Email Tisk PDF

nach1Náchodští dopravní policisté vyšetřují víkendovou nehodu, k níž došlo v sobotu 8. února 2014 v časných ranních hodinách v Náchodě, přímo v centru města. Automobil zde skončil o půl čtvrté ráno v kamenném oplocení sochy.

V Muzeu architektury v Praze se připravuje výstava Pro život kostelů Broumovska

Email Tisk PDF

zalisV Muzeu architektury Národního technického muzea v Praze bude od konce dubna do října tohoto roku probíhat výstava Pro život kostelů Broumovska, která představí krásu architektury broumovské skupiny kostelů, jednoho z nejvýznamnějších souborů barokních památek ve střední Evropě.

Pevnost Dobrošov začne letos spravovat Královéhradecký kraj

Email Tisk PDF

dobroStát letos bezúplatně převede dělostřeleckou tvrz Dobrošov na Náchodsku včetně objektů stálého těžkého opevnění na Královéhradecký kraj. Smlouvu podepíše hejtman Lubomír Franc i ministr obrany Martin Stropnický. Kraj tak získá nemovitou národní kulturní památku.

Dvě děti ve dvou dnech vběhly pod auto. Policisté apelují na rodiče, aby je poučili

Email Tisk PDF

ckyV pondělí došlo v Hradci Králové ke střetu desetileté dívky s osobním vozidlem. Ve středu vběhla náhle do jízdní dráhy jedenáctiletá dívka v Novém Bydžově. Policisté apelují především na rodiče, aby své děti nezapomínali opakovaně poučovat, jak se mají chovat, pokud se ocitnou na ulici bez jejich doprovodu.

Hasiči Královéhradeckého kraje zasahovali v roce 2013 celkem u 5 256 událostí

Email Tisk PDF

hasicHasiči Královéhradeckého kraje zasahovali v uplynulém roce u 5 256 událostí, což je o 114 událostí méně než v roce 2012. Z celkového počtu událostí je nejvíce technických havárií (2 659), kdy hasiči vyprošťovali osoby z výtahu, otevírali dveře bytů apod.. Dopravních nehod bylo zaznamenáno celkem 1 204 (pokles o 24 případů) a požárů 814 (nárůst o 1 požár) . Ve 337 případech (nárůst o 47) však vyjížděly jednotky požární ochrany k planým poplachům.

Priority ve zdravotnictví se nemění: rekonstrukce náchodské nemocnice a centralizace řízení nemocnic

Email Tisk PDF

nemocnicePokračování rekonstrukce náchodské nemocnice, sjednocování a centralizace řízení krajských nemocnic, výhled jejich hospodaření pro letošní rok či vedení krajského zdravotnického holdingu. To byly základní body jednání zástupců koalice k řízení krajského zdravotnictví v roce 2014.

Vandal ničil v parku Aloise Jiráska v Hronově

Email Tisk PDF

znakPo dosud nezjištěném pachateli, který řádil v pátek 10. ledna 2014 v parku Aloise Jiráska v Hronově, pátrají místní policisté. Ničitel úřadoval pravděpodobně v dopoledních hodinách mezi 10. a 12. hodinou. V té době poškodil nerezový prameník minerální vody, poničil dva odpadkové koše a na pokoji nenechal ani střechu nedalekých veřejných záchodků.

Hradecká diecéze má nový znak

Email Tisk PDF

dieHradecká diecéze slaví 350. výročí. V první den jubilejního roku biskup Jan Vokál v katedrále odhalil nový znak, jehož autorem je italský kardinál di Montezemolo.

První miminko Královéhradeckého kraje je Matěj, který se narodil v náchodské nemocnici

Email Tisk PDF

mimi1Chlapeček Matěj je prvním dítětem, které se v roce 2014 narodilo v porodnicích Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje. Přišel na svět na Nový rok ve 2:29 hodin v Oblastní nemocnici Náchod. Váží 3,17 kilogramu a měří 49 centimetrů.

Královéhradecký kraj obdaruje první děti narozené v roce 2014

Email Tisk PDF

mimi4Rodiče dětí, které se narodí jako první v roce 2014 v krajských porodnicích, dostanou od Královéhradeckého kraje dárkový poukaz v hodnotě pěti tisíc korun na nákup dětského zboží. Hejtman Lubomír Franc pak prvnímu chlapečkovi a holčičce narozeným v novém roce v krajských nemocnicích začátkem ledna poukaz předá.

Policisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování krádeže

Email Tisk PDF

Dve-zenyPolicisté z Obvodního oddělení I v Hradci Králové vyšetřují krádež, ke které došlo před několika dny v prodejně RC modelů na Gočárově třídě v Hradci Králové. V této souvislosti žádají veřejnost i obě svědkyně uvedené na fotografii o spolupráci. Své případné poznatky sdělte proto policistům na bezplatnou linku 158.

Nový želivský opat převzal požehnání z rukou královéhradeckého biskupa

Email Tisk PDF

prem1Nový želivský opat P. PhDr. ThLic. Jáchym Jaroslav Šimek, O.Praem. převzal týden před koncem listopadu opatskou benedikci neboli požehnání z rukou královéhradeckého biskupa Mons. JUDr. Ing. Mgr. Jana Vokála, JU.D.

Nebýt viděn je hazard se životem. Přibývají nehody vozidel s chodci

Email Tisk PDF

nach2V těchto dnech v Královéhradeckém kraji odstartovali policisté preventivní kampaň s názvem Nebýt viděn je hazard se životem! Cílem kampaně je zvýšit povědomí u nemotorizovaných účastníků silničního provozu v oblasti dobré viditelnosti. Policisty k tomuto kroku vede zvýšený počet dopravních nehod, ve kterých figurovali špatně vidění chodci a cyklisti.

Strana 9 z 17

Doporučujeme

"Zahraniční pobyt byl pro mě jednou z nejdůležitějších životních zkušeností," říká Eva Vodochodská z Broumova

eva

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS se archivářka Eva Vodochodská mohla vydat na dvouměsíční pracovní stáž do Diecézního archivu v rakouském městě Sankt Pölten. Níže najdete krátký rozhovor o její zahraniční zkušenosti, a kdo by se chtěl inspirovat, může zažádat o stipendium v letošní výzvě fondu AMOS. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019... celý článek

 

Poslední komentáře