Broumovsko

Úterý 25.únor 2020

Poslední aktualizace27.02.2020 04:49

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko

ČR

Hejtman Franc podepsal Memorandum o vzájemném porozumění mezi arménskou oblastí Tavuš a Královéhradeckým krajem

Email Tisk PDF

hejMemorandum o vzájemném porozumění mezi oblastí Tavuš (Arménská republika) a Královéhradeckým krajem podepsal v úterý hejtman Lubomír Franc při příležitosti návštěvy delegace arménského premiéra v Praze za účasti premiérů obou států.

Hledají se talentované děti. Královéhradecký kraj se poprvé zapojuje do soutěže Zlatý oříšek

Email Tisk PDF

orechŠance pro všechny talentované a šikovné děti z Královéhradeckého kraje, to je soutěž Zlatý oříšek. Kraj se do soutěže zapojuje vůbec poprvé, krajské kolo soutěže pak pořádá královédvorský Dům dětí a mládeže JEDNIČKA. Soutěž odstartovala tematicky na Den dětí.

Česko hledá znovu svou excelentní destinaci

Email Tisk PDF

hvezdaČeská republika už popáté vybírá svou excelentní destinaci. Letošním tématem prestižního evropského projektu European Destination of Excellence, jehož cílem je zviditelnění méně známých turistických lokalit, je cestovní ruch a lokální gastronomie.

Nákladní doprava působila v Náchodě potíže. Kamiony čekaly na obchvatu u České Skalice až tři hodiny

Email Tisk PDF

dopPolicisté náchodského dopravního inspektorátu ve čtvrtek celý den řídili dopravu v Náchodě i před ním. Krátce před desátou hodinou dopoledne museli začít odstavovat nákladní automobily už před vjezdem do města, protože na mezinárodní silnici 1/33 procházející městem se začaly tvořit dlouhé kolony vozidel. Příčinou vznikajícího dopravního kolapsu byl zvýšený počet nákladních vozidel a probíhající oprava kruhového objezdu u Slavie, který silnici přetíná.

Osobnosti kraje se dočkaly ocenění. Mezi nimi byl i broumovský gymnazista Jakub Voves

Email Tisk PDF

DSC 0197Již tradičně se 8. květen slaví v sídle Krajského úřadu na Pivovarském náměstí v Hradci Králové jako den kraje. Ani při letošním kulatém výročí konce druhé světové války tomu nebylo jinak. Oceněni nebyli jen příslušníci složek Integrovaného záchranného systému. Pamětní medaili hejtmana převzaly z jeho rukou vynikající osobnosti z nejrůznějších sfér veřejného života. Mezi oceněnými je i oktaván Jakub Voves z Gymnázia Broumov.

Osmého května se slaví Den kraje

Email Tisk PDF

denOsmý květen je už tradičně zapsán jako Den kraje. Letos ho však organizátoři hodlají pojmout netradičně. K 15. výročí založení krajů pro veřejnost připravili celodenní doprovodný program. Po pěti letech se také znovu chystá den otevřených dveří na Krajském úřadu, odpoledne pak čeká na fanoušky českého hokeje přímý přenos utkání Česko - Rakousko.

K oznámení o pálení čarodějnic by veřejnost měla přednostně využívat internetovou aplikaci

Email Tisk PDF

hasautoNa mnoha místech republiky vzplanou v noci z 30. dubna na 1. května stovky ohňů. Hasičský záchranný sbor si v této souvislosti dovoluje připomenout občanům, že při spalování hořlavých látek na volném prostranství jsou fyzické, právnické a podnikající fyzické osoby povinny, se zřetelem na rozsah této činnosti, stanovit opatření proti vzniku a šíření požáru.

Webové stránky Broumova uspěly i v celostátním porovnání

Email Tisk PDF

webZačátkem března byly vyhlášeny výsledky krajského kola soutěže o nejlepší webové stránky obce a města Zlatý erb. Broumovské webové stránky byly potřetí za sebou vítězné. To je nominovalo do republikového klání, ve kterém Broumov opět uspěl, když získal 2. místo.

Polská rychlostní silnice S3 nesmí končit v poli, shodli se hejtman a premiér. Prioritu má dostat úsek z Trutnova na hranice

Email Tisk PDF

hejtV závěru své pondělní návštěvy Královéhradeckého kraje jednal premiér Bohuslav Sobotka o situaci kolem dostavby dálnice D11 a výstavby navazující rychlostní silnice R11. S hejtmanem Lubomírem Francem se shodl na nutnosti zrychlení příprav na české straně.

Průjezd Náchodem je zatím plynulý. V neděli však projede americký armádní konvoj

Email Tisk PDF

pru1Po týdnu oprav a dopravního omezení policisté hodnotí, že doprava je ve městě celkem plynulá a větší kolony se tvoří pouze ve špičkách, a to na nájezdech na kruhovou křižovatku v obou směrech. Řidiči v koloně vozidel vždy museli strávit pouze několik minut, ale v pracovní dny, v největší hustotě provozu, by měli přece jen počítat s tím, že budou čekat i déle.

Premiér Bohuslav Sobotka navštíví Královéhradecký kraj

Email Tisk PDF

sobPředseda vlády Bohuslav Sobotka navštíví v pondělí 23. března 2015 v rámci svých pravidelných cest do regionů Královéhradecký kraj. Na programu bude podpis Memoranda o spolupráci v kvasinském závodu Škoda, Slavnostní otevření Kuksu i jednání k dopravním stavbám D11 a R11.

Královéhradecký kraj ocení dobrovolníky za neziskovou práci s dětmi a mládeží. Ocenění poputuje také do Broumova a Machova

Email Tisk PDF

korunaLetošní první ročník Zlaté koruny Královéhradeckého kraje vzbudil nečekaný zájem. Nominováno bylo 59 účastníků, z nichž komise vybrala patnáctku těch, kteří budou letos za přínos v oblasti volnočasových aktivit pro děti a mládež oceněni. Mezi vybranými dobrovolníky je také Marie Hašková z Broumova a Jan Stiller z Machova.

Prezident Miloš Zeman včera zahájil návštěvu Královéhradeckého kraje

Email Tisk PDF

zem1Prezident Miloš Zeman včera zahájil svoji návštěvu Královéhradeckého kraje. První den dopoledne se setkal s hejtmanem Lubomírem Francem, zastupiteli kraje, starosty obcí a představiteli příspěvkových organizací. Prezidenta Zemana na Pivovarském náměstí přivítali zástupci občanského sdružení Skok do života.

Obnova historických náhrobků broumovského hřbitova byla prezentována na Vyšehradě

Email Tisk PDF

vys1Historická budova Starého purkrabství v areálu Národní kulturní památky Vyšehrad v Praze hostila ve čtvrtek 5. února 2015 seminář o projektech obnovy historických hřbitovů, náhrobků, křížových cest apod. Vedle řady prezentací, mj. např. o projektu adopce hrobů významných osobností Správy pražských hřbitovů, portálu o zničených kostelech České republiky, mediálního projektu k 70. výročí vypálení Lidic nebo představení projektu dokumentace zničených židovských synagog do roku 1989, sklidila velký ohlas prezentace projektu obnovy historických náhrobků na hřbitově v Broumově přednesená Helenou Burešovou z Městského úřadu v Broumově.

Celníci varují před falešnými dálničními známkami

Email Tisk PDF

cel1V prvních únorových dnech se celníci v Královéhradeckém kraji zaměřili na kontrolu nových dálničních známek. Celkem v období od 1. do 4. února 2015 evidují 72 porušení, za něž uložili 69 pokut v celkové výši bezmála šedesáti tisíc korun. Při jedné z kontrol objevili také falešnou dálniční známku, kterou odeslali na expertízu.

Po necelém roce se Královéhradecký kraj chystá na třídenní prezidentskou návštěvu

Email Tisk PDF

zemanVe dnech 18. – 20. února navštíví Královéhradecký kraj prezident republiky Miloš Zeman. Během necelých tří dnů se setká s představiteli a občany Dobrušky, Rychnova nad Kněžnou, Dvora Králové nad Labem a Trutnova. Zavítá také do 6. a 7. polní nemocnice Armády ČR v Hradci Králové a tří průmyslových závodů.

Hejtman Franc se sešel s novým ministrem dopravy Danem Ťokem

Email Tisk PDF

pasaOblast dopravy a s ní spojená D11, R35, rychlostní silnice R11 nebo financování oprav silnic II. a III. třídy, to jsou jedny z klíčových témat Královéhradeckého kraje. Hejtman Lubomír Franc navštívil nového ministra dopravy Dana Ťoka především proto, aby se ujistil, že s personální změnou na resortu nedojde k útlumu jednání o těchto pro kraj i krajskou metropoli důležitých tématech.

Ambulantní poplatky se od 1. ledna 2015 nehradí

Email Tisk PDF

nemOd 1. ledna 2015 dochází ke změně ve výběru regulačních poplatků. Ambulantní poplatky ve výši 30 korun se nehradí! Pacienti nově hradí pouze regulační poplatek ve výši 90 korun za návštěvu lékařské pohotovostní služby. V případě, že dojde k následnému přijetí pacienta k hospitalizaci, se poplatek neplatí.

Andrea z Rychnovska je prvním miminkem narozeným v roce 2015 v celém kraji

Email Tisk PDF

mimiPrvním miminkem, které se letos narodilo v porodnicích Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje i v celém kraji vůbec, je holčička Andrea. Na svět se poprvé podívala v rychnovské nemocnici a to už dvě minuty po půlnoci. Váží 2,84 kilogramu a měří 47 centimetrů. Andrea je zároveň třetím miminkem, které se v novém roce narodilo v celé České republice. Jejím domovem budou Doudleby nad Orlicí.

Muniční sklady na Broumovsku nejsou. Tři na území Královéhradeckého kraje jsou pod kontrolou

Email Tisk PDF

nabojJedním z bodů jednání bezpečnostní rady Královéhradeckého kraje byla otázka zabezpečení muničních skladů v regionu. Vzhledem k událostem ve Vrběticích se stala právě tato tematika palčivou otázkou nejen na úrovni celostátní, ale i na úrovni krajů. Muniční sklady na Broumovsku žádné nejsou. Tři sklady, které se nachází na území Královéhradeckého kraje, by však měly být podle informací hejtmana pod přísnou kontrolou a situace ze Zlínského kraje se nemůže v našem případě opakovat.

Strana 9 z 19

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře