Broumovsko

Pondělí 6.duben 2020

Poslední aktualizace 5.04.2020 07:53

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2019

Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2019

Email Tisk PDF
seznam článků
Bilance činnosti Ligy proti rakovině Náchod v roce 2019
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Všechny strany

Bilance2019 VýborLPRKaždoročně na konci roku hodnotí svou celoroční činnost Liga proti rakovině Náchod, zapsaný spolek, občanské sdružení onkologických pacientů a přátel, které již více než 20 let působí v oblasti protinádorové prevence. Prvořadým cílem náchodské LPR je především soustavná preventivní činnost, v níž se její členové zaměřují zejména na mladou generaci – středoškolskou mládež. Součástí přednášek je i nácvik samovyšetření pro prevenci rakoviny prsu na fantomových modelech.

Za svůj největší úspěch v roce 2019 považují členové náchodské pobočky LPR historicky nejlepší výsledek Českého dne proti rakovině, veřejnosti známého pod názvem Květinový den. Díky spolupráci s 12 středními školami, se skauty a junáky i s dalšími dobrovolníky v mnoha městech a obcích Náchodska, Broumovska, Policka, Trutnovska, Novoměstska a Jaroměřska bylo dne 15. května 2019 za chladného a deštivého počasí v našem regionu prodáno celkově 13 264 kytiček a na celorepublikový účet sbírky bylo posláno 304 272 Kč!

Oproti loňskému ročníku se jedná opět o zlepšení, a to téměř o 1000 kytiček a více než 26 000 Kč. Nově letos s prodejem květin pomáhali studenti Obchodní akademie Trutnov a skauti z Červeného Kostelce. Největší pochvalu ze škol si právem zaslouží trojice, která se rok co rok umisťuje v prodeji květinek na prvních pozicích a letos opět zlepšila své výsledky: Střední průmyslová škola Otty Wichterleho, konkrétně obory Velké Poříčí, která přispěla do sbírky částkou 48 046 Kč, druhá byla Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola Trutnov s výtěžkem 39 257 Kč a na třetím místě se umístila Obchodní akademie Náchod s 35 874 Kč. Upřímné poděkování patří všem prodejcům – žákům, studentům i jejich pedagogům a dalším dobrovolníkům za jejich obětavý přístup ke sbírce. Veliký dík za spolupráci také patří pracovníkům a pracovnicím České pošty Náchod a jejího depa.

Největší překvapení ale přišlo po zveřejnění celostátní statistiky úspěšnosti 63 onkologických organizací, zapojených do sbírky. V té se celkově umístila náchodská LPR v počtu prodaných kytiček v celé České republice na téměř neuvěřitelném 2. místě! Je to úctyhodný výkon i veliká čest pro celý náš region, který tak překonal všechna mnohem větší města i početnější organizace. Stojí za ním ohromný kus práce členů Ligy proti rakovině Náchod a spolupracujících subjektů i tradičně vstřícné přijetí a podpora mnoha ochotných dárců z řad občanů. A nezměnila na tom nic ani nepřízeň počasí. Právě naopak. Srdce příznivců sbírky byla v roce 2019 otevřená dokořán pro pomoc druhým. Zároveň je důležité, že významná část výtěžku sbírky se vždy vrací zpět do regionu, v první řadě pro Hospic Anežky České v Červeném Kostelci.

Věříme, že i v dalších letech bude veřejnost příznivě nakloněna našim projektům. Již nyní probíhá příprava na letošní ročník Květinového dne, který proběhne ve středu 13. května 2020. Zároveň bychom v našich řadách rádi uvítali nové zájemce o dobrovolnickou práci v naší organizaci, protože akcí a aktivit je opravdu dost! Pokud nám chcete v naší činnosti pomoci, ozvěte se prosím na kontaktní tel. 605 244 562. Naše občanské sdružení sídlí na adrese Pražská 1759 (areál Hamra).

V roce 2020 přejeme ze srdce všem především pevné zdraví a dobrou mysl!

Za Ligu proti rakovině Náchod, z. s.: MUDr. Vladimír Müller, Ing. Libuše Kučerová, Mgr. Renata Lelková

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Turisté budou v Adršpachu a Teplicích vítáni až po zvládnutí epidemie

Turisté budou v Adršpachu a Teplicích vítáni až po zvládnutí epidemie

S příchodem jarních dní se skalní města na Broumovsku stávají tradičně cílem tisíců návštěvníků. Ti ...

Zápisy do prvních tříd budou probíhat bez osobní přítomnosti dětí ve škole

Zápisy do prvních tříd budou probíhat bez osobní přítomnosti dětí ve škole

Zápisy do prvních tříd základních škol zřízených městem Broumov budou vzhledem k vyhlášení mimořádné...

S Alenou Ulrichovou po čtyřech letech

S Alenou Ulrichovou po čtyřech letech

S Alenou Ulrichovou, která pochází z Teplic nad Metují, jsem udělal rozhovor v březnu 2016 poté, co ...

Odložení termínu celostátní sbírky Květinový den 2020

Odložení termínu celostátní sbírky Květinový den 2020

Je nám to velmi líto, ale vzhledem k současné epidemii COVID-19 a z toho vyplývajících vládních naří...

Na zasněžené silnici havarovala v serpentinách dodávka

Na zasněžené silnici havarovala v serpentinách dodávka

V části Horní Adršpach havaroval na silnici spojující Adršpach a Chvaleč osobní automobil.

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře