Broumovsko

Neděle 25.říjen 2020

Poslední aktualizace24.10.2020 07:19

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko Evropské dotace pod jednou střechou najdete v Evropském domě v Hradci Králové

Evropské dotace pod jednou střechou najdete v Evropském domě v Hradci Králové

Email Tisk PDF
seznam článků
Evropské dotace pod jednou střechou najdete v Evropském domě v Hradci Králové
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Všechny strany

diskuse s hejtmanemKde získat všechny informace o evropských grantech a dotacích na jednom místě? Královéhradecký kraj zřídil pro tyto potřeby Evropský dům, a to v "novém Hlucháku" v Hradci Králové. Jeho činnost v pondělí oficiálně zahájil hejtman Lubomír Franc spolu s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou. Celková rekonstrukce objektu včetně venkovních úprav vyjde Královéhradecký kraj na 20,3 milionu korun. Nově zde zasídlí organizace, které budou pomáhat žadatelům o evropskou dotaci.

Vše k evropským dotacím pod jednou střechou. Taková je myšlenka Evropského domu, který má být vstupní branou pro všechny žadatele o různé typy evropských dotací v novém programovacím období. "Získání evropské dotace je mnohdy administrativně náročnější krok, proto jsme chtěli vybudovat jedno místo, kde by mohlo žadateli pomoci hned více subjektů a žádost o dotaci tak usnadnit. Pro potřeby Evropského domu jsme vytipovali budovu takzvaného nového Hlucháku, kterou bylo nutné zrekonstruovat tak, aby odpovídala požadavkům administrativy. Celkové náklady na přebudování objektu i okolí jsou 20,3 milionu korun," uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Mezi novými nájemníky Evropského domu je pak Centrum pro regionální rozvoj České republiky, Regionální rada soudržnosti Severovýchod a Centrum evropského projektování. Nájemní smlouvy běží od 1. dubna 2016. Nový Hluchák přitom neměl původně ani vlastní číslo popisné. Nová adresa Evropského domu je tak nyní Švendova 1282.

Rekonstrukce "nového Hlucháku" a příprava Evropského domu probíhala ve dvou etapách, které zahrnovaly vnitřní práce. Paralelně v tuto dobu také probíhají práce v rámci třetí etapy, což jsou venkovní úpravy. "Je v nich obsaženo například vybudování parkovacích ploch s vjezdem na závoru, nebo příprava výstavby stravovacího zařízení. To má sloužit nejen pro zaměstnance Evropského domu, ale především pak pro žáky hradeckých středních škol se sídlem na Pospíšilově třídě a v blízkém okolí," řekl o dalším záměru v areálu Evropského domu krajský radní pro oblast investic Josef Dvořák.

Královéhradecký kraj se rozhodl vybudovat Evropský dům na základě podnětu Ministerstva pro místní rozvoj. To původně počítalo, že by Evropské domy vznikly ve všech regionech České republiky. Vzhledem k tomu, že ne všechny kraje se ale do projektu přihlásily, ministerstvo od tohoto celorepublikového záměru upustilo. Královéhradecký kraj však v této myšlence pokračoval, což ocenila i ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, která se slavnostního otevření zúčastnila. "V tuto chvíli otevře Evropské domy pouze pět krajů, které si je zaplatily z vlastního rozpočtu," řekla Šlechtová, která považuje Evropské domy za velkým přínos pro žadatele o dotace.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Lékařka Eva Hanková: Covid není rýmička. Rychlé hubnutí nyní nedoporučuji

Lékařka Eva Hanková: Covid není rýmička. Rychlé hubnutí nyní nedoporučuji

Virus Covid-19, kterému již od jara česká média věnují velkou část svého času a prostoru, rozdělil s...

Potravinová sbírka

Potravinová sbírka

Na den svatého Martina byla v Polici nad Metují naplánovaná Svatomartinská jízda. Vzhledem ke krizov...

Jabloň u Lidmanů si odnáší zlatou. Strom roku je poprvé ovocný

Jabloň u Lidmanů si odnáší zlatou. Strom roku je poprvé ovocný

Český Den stromů korunovala radostná zpráva pro obyvatele Machova. Vítězství v anketě Strom roku2020...

Za požárem skladovací haly v Suchém Dole mohla být jiskra

Za požárem skladovací haly v Suchém Dole mohla být jiskra

Poslední zářijový den zachvátil požár skladovací halu se senem a slámou nedaleko obce Suchý Důl. Na ...

V pondělí začal Zelený týden EU, zapojila se i Maiwaldova akademie

V pondělí začal Zelený týden EU, zapojila se i Maiwaldova akademie

V pondělí 19. října odstartoval po celé Evropě Zelený týden EU 2020. Akce, jejímž letošním tématem j...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web