Broumovsko

Úterý 2.březen 2021

Poslední aktualizace 2.03.2021 04:14

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko Je uzavřený trutnovský okres. Policisté kontrolují příjezdové cesty

Je uzavřený trutnovský okres. Policisté kontrolují příjezdové cesty

Email Tisk PDF

posislsisVláda České republiky ve čtvrtek 11. února rozhodla o uzavření tří okresů ČR, které jsou nejvíce postižené pandemií onemocnění COVID-19. Mezi dotčenými je i okres Trutnov. Opatření, která mají zamezit šíření pandemie, začala platit od půlnoci.

S ohledem na usnesení vlády České republiky ze dne 11. února 2021 č. 121 o přijetí krizového opatření se i města Trutnova a ORP Trutnov týkají opatření, která mají omezit šíření onemocnění COVID-19. Mezi nejzásadnější opatření patří omezení pohybu osob při vstupu/výstupu na území trutnovského okresu. "Nejedná se o hermetické uzavření okresu. Mělo by se našich běžných životů dotknout co nejméně. Je to snaha omezit mobilitu lidí, především těch, kteří přijíždějí do našeho okresu. Samozřejmě opatření myslí i na výjimky, tudíž lidé mohou cestovat za prací, do školy, za lékařem apod.," říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Policie ČR bude kontrolovat příjezdové komunikace do okresu. Zároveň bude kontrolovat například i horská střediska, zda přítomní lidé jsou zde oprávněni být. Namátkové kontroly budou probíhat i v prostředcích veřejné hromadné dopravy.

Usnesení vlády zavádí také opatření nosit jako ochranný prostředek dýchacích cest zdravotnickou obličejovou masku (chirurgická rouška) nebo respirátor či polomasku bez výdechového ventilu s filtrační účinností minimálně FFP2, KN95 nebo N 95, a to:
- ve všech vnitřních prostorech staveb, mimo místa trvalého pobytu, bydliště nebo místa ubytování,
- v prostředcích veřejné dopravy,
- na všech ostatních veřejně přístupných místech a veřejných prostranstvích, kde dochází na stejném místě a ve stejný čas k přítomnosti alespoň 2 osob vzdálených od sebe méně než 2 metry, nejedná-li se výlučně o členy domácnosti.

Klasické látkové roušky či šály a kapesníky nestačí. Vláda ČR proto rozhodla, že do trutnovského okresu zašle ze skladu státních hmotných rezerv 500 tisíc kusů ochranných ústenek. Jejich distribuci koordinují zaměstnanci krizových řízení jednotlivých ORP (Trutnov, Dvůr Králové nad Labem a Vrchlabí). Jakmile budou ústenky dovezeny na krizové řízení ORP Trutnov, budou přerozděleny jednotlivým obcím, jejichž starostové je dále rozdistribuují svým občanům. "Očekáváme dodávku 310 tisíc ústenek pro celé naše ORP, což vychází zhruba čtyři kusy na osobu. Tato mimořádná dodávka je především pro ty občany, kteří doma nemají dostatečnou zásobu," vysvětluje Tomáš Eichler, místostarosta města Trutnova.

Konkrétně v Trutnově se zájemci o ústenky budou moci dostavit na některé z distribučních míst, kde se prokáží občanským průkazem, popř. rodným listem u osob mladších 15 let. Distribuční místa a časy budou upřesněny poté, jakmile ochranné prostředky dorazí.

"Chtěl bych občany požádat, abychom všichni zachovali klid. Situace není lehká, a proto je potřeba, abychom dodržovali vládní opatření. Na Trutnovsku nyní působí mobilní odběrové týmy, díky kterým odhalíme nakažené osoby a snad se nám brzy podaří šíření viru zpomalit. Zároveň budou během následujících dnů distribuovány ochranné roušky. Lidé mohou sledovat webové stránky města nebo jeho facebookový profil, kde budeme postupně zveřejňovat další informace o distribuci. Věřím, že společně tuto nelehkou dobu přečkáme," dodává trutnovský starosta.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Tereza Machková: Gympl mi ukázal cesty, po kterých mohu jít v životě dál

Tereza Machková: Gympl mi ukázal cesty, po kterých mohu jít v životě dál

"Mám ještě v živé paměti, jak přišla Tereza do své třídy. Nastoupila o rok později, do sekundy. Byla...

Hrající trenér Hejtmánkovic Miroslav Harasevič: Postupem času ubývá chuť do fotbalu

Hrající trenér Hejtmánkovic Miroslav Harasevič: Postupem času ubývá chuť do fotbalu

Současná situace amatérským fotbalovým soutěžím rozhodně nenahrává. Jasným příkladem jsou Hejtmánkov...

Nový web cestující provede veřejnou dopravu v kraji

Nový web cestující provede veřejnou dopravu v kraji

Královéhradecký kraj spustil nový web určený cestujícím ve veřejné dopravě. Zajistí lepší informovan...

Další živé online prohlídky broumovského kláštera odhalí krásy klášterní knihovny

Další živé online prohlídky broumovského kláštera odhalí krásy klášterní knihovny

Ve čtvrtek 25. února a v neděli 14. března 2021 se virtuálně otevře vzácně dochovaná knihovna broumo...

Rozhovor s psycholožkou Masarykovy školy Michaelou Krutilovou

Rozhovor s psycholožkou Masarykovy školy Michaelou Krutilovou

Na několik otázek odpověděla psycholožka Masarykovy základní školy v Broumově Michaela Krutilová.

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free